www.elenn-okienko.sk

OKIENKO SNOV: video-relácia ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU

 

OKIENKO SNOV Elenn Waltersteinovej  a  Televízia OSEM
ponúkajú od 10.09.2017 (premiéra prvú nedeľu v mesiaci + 3 reprízy)
folklórnu reláciu s názvom  ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 

Premiéra:    nedeľa 13:00-14:00     (raz mesačne – prvú nedeľu v mesiaci)                   
Repríza:      piatok  19:00-20:00     (+ ďalšia nedeľa a piatok)

Obsah relácie: 
Rozhovor s vedúcou/vedúcim, kroje, hudba, piesne, tance, zvyky, ľudové pásma, Pamätná izba…

Dĺžka relácie pre jednu FS alebo FSk je  60 minút (1 hodina).
Video-nahrávanie od mája 2017

Odkaz pre vedúcich: 
Ak máte záujem o účinkovanie v tejto relácii, napíšte mi, prosím, na adresu:
elenn@elenn-okienko.sk 

V druhej polovici mesiaca Televízia OSEM vysiela reprízy mojich starších relácií a špeciálov…

Od apríla 2018 som začala nahrávať zaujímavé ľudové pásma do špeciálu  ĽUDOVÉ ZVYKY
Vysiela ich Televízia OSEM v rámci relácie ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU
Máte nacvičené ľudové pásmo v dĺžke okolo 15-18 minút? Ozvite sa a dohodneme si termín nahrávania :)

Okrem toho nahrávam špeciály VIANOCE, SILVESTER, FAŠIANGY, VEĽKÁ NOC a DETI DEŤOM
Zaujala Vás niektorá téma? Ponúknite mi svoje pekné ľudové pásmo…

Poznámka:
Mám záujem o nahrávanie s folklórnymi súbormi a folklórnymi skupinami, ktoré vystupujú v krojoch, spievajú klasické ľudové piesne, tancujú (FS) a majú nacvičené pásma s rôznymi ľudovými zvykmi (FSk)


Odvysielané relácie:

10.09.2017  (15.09., 17.09., 22.09.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 01  –  FSk PELÚSOK z Martina nad Žitavou
(16.09.2018, 21.09.2018)

08.10.2017  (13.10., 15.10., 20.10.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 02  –  FS JÁNOŠÍK SENIOR z Partizánskeho  (84 min)
(23.09.2018, 28.09.2018)

05.11.2017  (10.11., 12.11., 17.11.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 03  –  FSk ZÁRIEČANKA zo Záriečia
(21.10.2018, 26.10.2018)

03.12.2017  (08.12., 10.12., 15.12.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 04  –  FSk SOĽANKA Z MIHAĽOVEC z Michaloviec
(28.10.2018, 02.11.2018)

24.12.2017 (2x) (25.12., 26.12., 06.01.)   špeciál VIANOCE 2017  (90 min)
Ľubka MINJARIKOVÁ z Jasenice, FSk TRÁVNIČANKA z Trávnice, FSk LEDNIČANKA z Lednice, FSk MANÍNEC z Podmanína a Maťko KYSEL z Jasenice 
(23.12.2018)

31.12.2017  (01.01.)                              špeciál SILVESTER 2017  (2 h)
Maťko KYSEL z Jasenice, WHAKAARI ROTORUA z Nového Zélandu, FSk ROZMARÍNEK zo Záriečia, PODZOBORSKÍ HELIGONKÁRI z Výčap-Opatoviec a FSk ŠURIANČANKA zo Šurianok

07.01.2018  (12.01., 14.01., 19.01.)        špeciál TAKTO SI SPIEVAME  (1 h)
FSk ČERNÍČANKA z Černíka, SSk ŠIROČINA z Čiernych Kľačian, SSk CHASA VESELÁ z Považskej Bystrice, FSk BARCOVKA
z Malých Vozokán a FSk TRÁVNIČANKA z Trávnice
(30.09.2018, 05.10.2018)

04.02.2018  (09.02., 11.02., 16.02.)        špeciál FAŠIANGY 2017 (repríza z vlaňajšku)  (90 min)
FSk PODZÁMOČAN z Podzámčoku a PODJAVORSKÁ MUZIKA, FSk ČEĽAĎANIA z Čeľadíc, FSk CHOČANKA z Choče a FSk KOLOVRÁTOK z Prílep

18.02.2018  (23.02., 25.02., 02.03.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 05 (FAŠIANGY 2018) – FSk ŠURIANČANKA zo Šurianok
(24.03.2019, 29.03.2019)

04.03.2018  (09.03., 11.03., 16.03.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 06  –  FSk DOLINA z Mane
(18.11.2018, 23.11.2018)

30.03.2018  (31.04., 01.04., 02.04.)        špeciál VEĽKÁ NOC 2018
DFS MAKOVIČKA z Hliníka nad Hronom, DFS DUKÁTIK z Kremnice, DFS HRONIARIK a DFS HRONČEK zo Žiaru nad Hronom

08.04.2018  (13.04., 15.04., 20.04.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 07 
FS VRCHOVINA zo Starej Ľubovne a ĽH KOLAČKOVCI z Kolačkova
(25.11.2018, 30.11.2018)

06.05.2018  (11.05., 13.05., 18.05.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 08  –  FSk LIMBORA z Prečína
(21.12.2018, 20.01.2019, 25.01.2019)

03.06.2018  (08.06., 10.06., 15.06.)        špeciál DETI DEŤOM  
DFS RABONKA z Čeľadíc, DFS KAMIENOK z Machuliniec, DFS LIMBORÁČIK z Prečína,
MLADÍ ORAVSKÍ HELIGONKÁRI z Lokce a DFS ZLATŇANKA zo Zlatých Moraviec

24.06.2018  (29.06., 01.07., 06.07.)        špeciál JASENICKÝ SLÁVIK
deti zo ZŠ a MŠ v Jasenici a heligonkár Maťko KYSEL z Jasenice

08.07.2018  (13.07., 15.07., 20.07.)        špeciál ĽUDOVÉ ZVYKY 1
FSk MANÍNEC z Podmanína (O Jáne na Podmanínskych lúkach), FSk NIMNIČANKA z Nimnice (Nosenie do kúta) 
a FSk DÚBRAVA z Jasenice (Priadky u Fervo)          

22.07.2018 (27.07., 29.07., 03.08.)         špeciál ĽUDOVÉ ZVYKY 2
FSk TRÁVNIČANKA z Trávnice (Vyšívanie kroja), FSk LIPINA z Dolnej Ždane (Príprava na jarné práce),
FSk PODŽIARAN z Papradna (Uherky), deti zo ZUŠ STOŽOK a FSk PONIČANIA z Poník (Zdola Ponickýho mlyna)

05.08.2018 (10.08., 12.08., 17.08.)         špeciál ĽUDOVÉ ZVYKY 3
FSk DRIEŇOVANKA z Obýc (Drevorubači), ŽSSk HRONKA z Brehov (Hrnčiari) a FSk KONOPA z Dohňan (Varenie lekváru)

19.08.2018  (24.08., 26.08., 31.08.)        špeciál Nimnický folklórny festival ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU (4.roč.)  (2 h)

02.09.2018  (07.09., 09.09., 14.09.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 09  –  FS HRON zo Žiaru nad Hronom
(27.01.2019, 01.02.2019)

16.09.  a  21.09.2018                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 01  –  FSk PELÚSOK z Martina nad Žitavou

23.09.  a  28.09.2018                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 02  –  FS JÁNOŠÍK SENIOR z Partizánskeho

30.09.  a  05.10.2018                                       špeciál TAKTO SI SPIEVAME

07.10.2018  (12.10., 14.10., 19.10.)        ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 10  –  FSk SAČUROVSKÉ NEVESTY a chlopi zo Sačurova
(28.04.2019, 03.05.2019)

21.10.  a  26.10.2018                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 03  –  FSk ZÁRIEČANKA zo Záriečia

28.10.  a  02.11.2018                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 04  –  FSk SOĽANKA z Mihaľovec z Michaloviec

04.11.2018  (09.11., 11.11., 16.11.)         ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 11  –  FSk KAMENEC z Machuliniec

18.11.  a  23.11.2018                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 06  –  FSk DOLINA z Mane

25.11.  a  30.11.2018                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 07 –  FS VRCHOVINA zo Starej Ľubovne a ĽH KOLAČKOVCI  

02.12.2018  (07.12., 09.12., 14.12., 16.12.)   ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 12  –  FS VINIČIAR a ĽH MAGOČKI                                                                                                                                                              zo ZUŠ  v Sobranciach                            
21.12.2018                                                      ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 08  –  FSk LIMBORA z Prečína

23.12.  a  28.12.2018                                        špeciál  VIANOCE 2017

24.12.2018 (25.12., 30.12., 31.12.)          špeciál ĽUDOVÉ ZVYKY 4
Vinše, koledy a rozprávka O DVANÁSTICH MESIAČIKOCH  –  DFS JELENČEK a FS JELENČAN z Jelenca

24.12.2018 (25.12., 26.12., 04.01.)          špeciál  VIANOCE 2018         (90 min)
DFS MLADOSŤ a FS POVAŽAN z Považskej Bystrice
ĽH BOSORÁCI Z PIECHOVA z Bolešova a deti zo ZŠ v Jasenici
DFS MALÁ LIMBORKA, DFS LIMBORKA a FS LIMBORA z Prahy
FS KARPATY z Bratislavy

31.12.2018  (01.01.2019)                         špeciál  SILVESTER 2018      (3 h)
Zespól Ludowy LOPIENKA z Cisnej (Poľsko)
FSk VARTOVKA z Krupiny
FSk SOĽANKA Z MIHAĽOVEC z Michaloviec
VRANOVSKÍ HELIGONKÁRI z Vranova nad Topľou
Novoročný pozdrav – EW a český televízny moderátor Karel Voříšek
MSSk LÚČAŇE z Lúčok (pri Šírave)
FSk MOČARANKA z Močaran
MSSk KOMŇACKÍ MLÁDENCI z Komjatíc

06.01.2019  (11.01., 13.01., 18.01.)         ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 13  –  FS VRŠATEC z Dubnice nad Váhom

20.01.  a  25.01.2019                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 08  –  FSk LIMBORA z Prečína

27.01.  a  01.02.2019                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 09  –  FS HRON zo Žiaru nad Hronom

03.02.2019 (08.02., 10.02., 15.02.)         špeciál ĽUDOVÉ ZVYKY 5
KÚDEĽNÁ IZBA V BATIZOVCIACH  –  MO MS Batizovce a FSk BATIZOVCE

17.02.2019 (22.02., 24.02., 01.03.)         špeciál ĽUDOVÉ ZVYKY 6
FSk SOĽANKA Z MIHAĽOVEC z Michaloviec (Práčky), FSk VARTOVKA z Krupiny (Dožinky), FSk MALŽENIČAN z Malženíc (Zabíjačka)

03.03.2019  (08.03., 10.03., 15.03.)         ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 14  –  FS KARPATY z Bratislavy

 

Plán relácií:   

17.03.  a  22.03.2019                                       FAŠIANGY 2017     (90 min)

24.03.  a  29.03.2019                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 05 (FAŠIANGY 2018) – FSk ŠURIANČANKA zo Šurianok

31.04.  a  05.04.2019                                   VEĽKÁ NOC 2018

07.04.2019 (12.04., 14.04., 26.04.)         špeciál ĽUDOVÉ ZVYKY 7
Anna MIKUŠCOVÁ z Nimnice (Minimúzeum krojov a bábik), ĽH BOSORÁCI Z PIECHOVA z Bolešova (Ľudové hudobné nástroje),
Vladko a Adriánko FEJEŠOVCI z Kotešovej (Umelecký drevorezbár)

19.04.  a  21.04.2019                                   VEĽKÁ NOC 2017     (80 min)

28.05.  a  03.05.2019                                       ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 10  –  FSk SAČUROVSKÉ NEVESTY a chlopi zo Sačurova      

05.05.2019  (10.05., 12.05., 17.05.)         ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU 15  –  FS OČOVAN z Očovej

 

 

nahrávanie

 

Pozdravujem všetkých a teším sa na spoluprácu – nahrávanie, fotografovanie, zábavu a pekné zážitky…

 

Filed Under: TV8

Leave a reply

TOPlist