www.elenn-okienko.sk

26. 03. – 08. 04. 2018

 

Pred veľkonočnými sviatkami horoskop od Majky pre všetky znamenia na dva týždne…

Horoskopy od iných…              Pohladenie duše – Obrazy, ktoré Vám pohladia dušu   

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

 

Všetkým želám krásne, slnečné, radosťou, pohodou a láskou prehriate Veľkonočné sviatky.
Prežite ich v kruhu svojej rodiny a v duchu Vám vlastných zvykov a tradícií.

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Napriek tomu, že budete túžiť po pokojnejšom čase, opak bude pravdou, budete rozbehaní, pričom do toho môžete zahrnúť rôzne návštevy, či stretnutia (cielené, náhodné, nečakané). Vaše zhodnotenie bude však pozitívne, ocitnete sa vo víre rôznorodých a zároveň prínosných debát i poznaní. Vo všeobecnosti budete akoby vo fáze vyčkávania, niečo cítite vo vzduchu, pričom sprievodným javom sa stane do popredia sa tlačiaca hrdosť. Hrdosť správne použitá je prínosná (sebaocenenie, váženie si seba samých…), no pozor, aby ste to nezahnali do prejavov pýchy. Vo všeobecnosti budete mať zintenzívnenejší akýsi vnútorný sluch a počutie, no zároveň nezabúdajte venovať pozornosť počúvaniu na fyzickej, bytostnej úrovni. Pracovné povinnosti budete zvládať podľa vašich stanovených predstáv. Vo vzťahoch budú výraznejšie ženské energie, ktoré budú vplývať aj na mužskú časť, ktoré ich jednanie, konanie a pohľady podľa potreby a v prepojení na vyššie sily zjemní. Zdravie – držanie tela, žalúdok, trávenie.

Vília karta: Dovolenka – karta upriamuje pozornosť na oddych, takže si nejaký čas predsa len pokúste nájsť pre relax, vytesnenie stresu a hektickosti.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Popracujete si na svojich istotách a samotnej stabilite, vo víre rozbehnutého diania si nájdete svoj pevný bod a nebudete sa dávať strhávať rôznorodosťou energií a situácií, čo súvisí aj so samotnou triezvosťou. To vám dovolí pustiť sa aj do záležitostí, ktoré ste pre to, či ono, odkladali, zároveň vám to bude prinášať potrebné uspokojenie a príjemný vnútorný pokoj. Viac si popracujete na základných kameňoch celkovej vašej viery a odhodlania, váš potenciál je veľký a rovnako aj šikovnosť. Obklopení budete rôznorodosťou informácií, z ktorých si pre osobné blaho (rast, vnímanie, rozšírenie obzorov) potiahnete tie správne. Pokiaľ sa ocitnete v určitých situáciách, preukáže sa aj vaša schopnosť narábať s odľahčujúcim nadhľadom. V práci sa budete pohybovať a otáčať sebaisto, bez prípadných zakopnutí, pričom si svoje miesto nájde aj prijateľné, spontánne a neohrozujúce laškovanie. Vo vzťahoch si budete meniť akceptovateľné pozície dominantnosti. Zdravie – oblasť hrude a panvy.

Vília karta: Smiech – Vpúšťajte do jednotlivých dní spontánnosť vašej radosti, nadšenia a celkového uvoľnenia. Pripomeňte si, že smiech lieči, tak naň nezabúdajte. A iste dobre viete, že za zamračenou oblohou sa ukrýva slnko, ktoré ju krásne rozjasní.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Budete akísi uponáhľaní a rozvibrovaní, len si nenakladajte na seba viac, než je nutné, chce to systematickosť a striedmosť. Pokiaľ sa dostanete do menších sklzov, nič sa diať nebude, nevyčítajte si to a netlačte na seba, všetko dotiahnete do úspešného konca. Viac popracujte na viere a pokúste sa príliš neťahať do minulosti. Pokiaľ má byť niečo začistené, vyplaví sa to prirodzene na myšlienkovej úrovni. Príjemným budú rôzne spestrenia, ktoré vám vyčaria na perách úsmev, rovnako sa zahĺbite do farebnosti sveta, ktorú bude podčiarkovať postupne sa zobúdzajúca príroda a na tú sa nastavíte, takže aj vy zamávate akémusi zimnému spánku a do popredia pôjde celková radosť, elán a samotné nadšenie. V práci sa bude šíriť dobrá nálada a to aj napriek tomu, že podaktorí sa budú ešte mračiť, no to sa časom rozpustí. V láske sa poddáte hravosti, smiechu a celkovej „odľahčenosti“. Zdravie – končatiny, povrchové podráždenie.

Vília karta: Prebudenie – na základe tejto karty sa budete vo všeobecnosti prebúdzať a to na všetkých úrovniach, vrátane roviny fyzickej, duchovnej, mentálnej.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Postupne k vám v tomto období prichádza hojnosť, každý ju môže pociťovať v individuálnej sile a v rôznych smeroch, takže viacero záležitostí, kde môžete pociťovať intenzívnejšie posuny a uvoľnenosť, sa rozpúšťa a láme. Nezaoberajte sa tým príliš, ako karta s vyobrazeným hadom ukazuje, niektorí ľudia posudzujú, klebetia, no je to ich rozhodnutie, ktoré im má priniesť zjavne nejaké poučenie, preto sa v prípade takýchto situácií budete cítiť nekomfortne. Pokiaľ sa ľudia budú poddávať celkovému negatívnemu náhľadu a akémusi mudrovaniu, v týchto skupinkách si dané veci vypočujete, no nezostanú na vás nalepené, máte predsa svoj názor. Do konfliktnejších situácií sa môžete dostať na pracoviskách, no tieto situácie rýchlo prehrmia bez nejakého dôsledku, takže, „summa summarum“, sa v konečnom dôsledku na nejakom závere kompromisne zhodnete. V láske sa zintenzívni potreba záujmu a starostlivosti nielen smerom k vašim „polovičkám“, ale aj naopak. Zdravie – malátnosť, jemnejšia vyskakujúca bolesť rôzneho rázu.

Vília karta: Intuícia – neprehlušujte svoj vnútorný hlas (dajte mu svoj priestor), ktorý vám v správnej dobe podsunie pre vás niečo smerodajné, pričom už spomenutá intuícia bude u vás zosilnená.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Sprístupňovať sa vám bude celková otvorenosť, priateľskosť a svojím spôsobom aj odovzdanosť pre správne veci a to tam, kde budete „pustení“. Vo všeobecnosti sa znásobia priateľské energie, čím sa medzi vašimi blízkymi potrebné záležitosti budú riešiť, vyvíjať a otvorením následne aj zaceľovať. Karta Pes zároveň odkazuje na vernosť (nie je to myslené z hľadiska partnerstva) a oddanosť sebe, svojim blízkym a tomu, v čo veríte. V prepojení na to sa otvárajú brány zmien a noviniek, ktoré do vašich životov zavítajú. Zároveň sa dokážete odosobniť od vecí, ktoré môžete vnímať a pociťovať ako príťaž. Váš pohľad z vyššej perspektívy vám umožní rozmýšľať celoplošne, predvídavo a hlavne s nejakou časovou rezervou smerom k budúcnosti. V práci si budete svoje povinnosti vykonávať s dávkou nadšenia, čo ocenia aj tí, ktorí sa poddali akejsi monotónnosti. Budete prirodzenými „nakopávačmi“ hybných energií. Vo vzťahoch je tu podčiarknutá plodnosť, vernosť a zároveň celková kompatibilita. Zdravie – kolená, zrak, pokožka, rozmnožovacie orgány.

Vília karta: Vyššie vedomie – nechajte sa unášať v korešpondencii s tým, čo vám bude prichádzať zhora, ponúknuté vám budú otvorené obzory.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Každý deň si budete pripomínať, že s tým, či oným, končíte, že chcete začať s čistými myšlienkami bez toho, aby ste sa nad jednotlivými vecami pozastavovali, či trápili. Čistý štít a voľnosť v myslení bez negatívneho tlaku vám bude umožnení/á, pôjde to totiž v prepojení na vaše celkové vnútorné napredovanie, akoby ste sa oslobodzovali od nánosov starých nazbieraných škrupín, ktoré ste na sebe nechali zaschnúť. Sebavedomie bude narastať a vaše energie sa stanú žiarivejšími, silnejšími a tým pre ostatných aj intenzívnejšie zachytávajúcimi. Zároveň budete nositeľmi nových správ, noviniek, pričom niektoré budú doručené aj vám. Na pracoviskách prípadný tlak, či podtlak, budete zvládať hravo, takže otravné myšlienky na prípadnú zmenu práce budú nateraz utíšené a zahnané. V oblasti lásky a samotných partnerstiev príde hlavne mužská časť so zaujímavými nápadmi, či názormi, ktorým sa vo svojej mysli budete venovať. Dámy budú oplývať ženskou príťažlivou krehkosťou. Zdravie – spodná časť tela, chrbát.

Vília karta: Zodvihni latku – neobávajte sa chcieť a túžiť po niečom väčšom, veď dané limity si stanovujete vy sami a ako zisťujete, v ich prekonávaní sa vám darí, svoje miesto tam má aj samotný pozitivizmus.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Napriek tomu, že ste pokojní, máte akúsi potrebu okolo seba víriť vodu, vzniká to na základe malinkého úlomku mierneho nepokoja, pnutia, ktorý vnímate ako niečo vnútorne pichľavejšie. Upriamujete tým pozornosť na seba s tým, že okoliu naznačujete otvorenosť rozhovorom, ktoré vám podľa vás nejaké veci poodhalia, upresnia, či dokonca vyriešia. Tento „pichľavý“ kúsok sa pomerne rýchlo vytratí, spracuje sa a vy sa úplne oddáte celkovému vnútornému pocitu pohody. Intenzívnejšie sa bude pracovať aj vďaka vyššej pomoci na zoceľovaní a zosilňovaní rodinných väzieb a samotných vzťahov, takže aj v tomto smere budete cítiť výrazné odľahčenie. Celkovo bude v tomto období u vás na vedomej, ale aj nevedomej úrovni prebiehať práca so srdcovou čakrou. V práci sa nad vzniknutou pletkou viacerí schuti zasmejete, čím danú nevýhodu premeníte na niečo nepredmetné a rýchlo vyriešené. Partnerstvá sa premenia na silnú kombináciu vašich individuálnych predností, preto budete skvelou a zohratou „dvojkou“. Zdravie – nohy, brucho, krk.

Vília karta: Bezpečie – nech sa vám udeje čokoľvek, podnecujúce obavy, či strachy, dokážete ovládnuť, spracovať a nedovoliť im narásť s počuteľným a citeľným uvedomením si vlastného pocitu, že ste v bezpečí a pod ochranou.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Sebe vlastným spôsobom sa odviažete a rozprestriete krídla s tým, že do úzadia posuniete, umlčíte, až úplne vytesníte všetky rušivé elementy, ktoré vám zabraňovali v tom, aby ste boli samými sebou, čo vám vždy umožňuje pracovať so svojou osobnosťou, potenciálom a danosťami čo najlepšie. V skratke, „zvíťazíte“ nad všetkými brzdiacimi vplyvmi a to vrátane tých, ktoré ste si sami vytvorili. Pozícia „skrotenosti“ bude zbúraná a už nebudete pociťovať potrebu v niečom sa pretvarovať, opäť ožije vaša živelnosť, životaschopnosť a celková „nabudenosť“. Obrazne povedané, zdoláte svoje vlastné rozbúrené vody. Popri tom budete mať nastolenú pokojnú myseľ, takže nenastane žiadna myšlienková rozháranosť. V práci si dupanie nohou niektorých ľudí vysvetlíte po svojom, pričom ich zároveň vypočujete, svojím spôsobom pochopíte a prispejete k utíšeniu situácie. Vzťahmi sa bude niesť trpezlivosť, mierna žiarlivosť a istá „odviazanosť“. Zdravie – svaly – napätosť, žalúdok.

Vília karta: Romantický partner – príchod novej zaujímavej osôbky poteší nezadaných, pričom v existujúcich vzťahoch môže dôjsť k opakovanému vzplanutiu citov, sprevádzaných príjemnou iskrivosťou.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Sebaľútosť spojenú s vašou minulosťou alebo tým, ako sa vám nedarí, nechajte už tak, sústreďte sa na všetko radostné a aj na možnosti, ktoré vám život ponúka a ak si to dovolíte, aj ponúkne. Je to základný krok k tomu, aby ste si začali priťahovať to, po čom vo svojich hlavách alebo snoch v skutočnosti túžite, čo hneď v menšom alebo väčšom pocítite v momente, keď sa tej ľútosti pustíte. Všetky „priškrípnuté“ veci sa začnú uvoľňovať v sprievode s otváraním sa rôznych možností a ciest. Celkovo budete naberať na tempe a razom sa ocitnete ďaleko od toho, kam ste skĺzli, čo pozná asi každý z nás. Na pracoviskách sa neutápajte v tom, ako sa vám nechce a ako to nejde „prelomiť“. Jednoducho si pripomeňte, že ste za prácu vďační a že vás vo svojej podstate baví (vymenujte si maličkosti, ktoré vás tešia – kolektív, spoločnosť, spoločná káva v rámci prestávky, osobná šikovnosť a pod.). V láske sa nerozčuľujte nad tým, čo vás v skutočnosti škrie na vás a nie na vašich „polovičkách“, ktoré si to ako vďačný ventil „zliznú“. Zdravie – celá oblasť podbruška – podporovanie princípu na úrovni ženskosti a mužskosti.

Vília karta: Rodinná harmónia – čokoľvek pálčivé, čo v rodinných kruhoch vyskočilo alebo šlo do popredia, sa urovnáva a zaceľuje, pričom budete všetci spoločne precitať vo vzájomnom prepojení a danej harmónii.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Nezľaknete sa ničoho, čo by vás mohlo výrazne vykoľajiť alebo odkloniť od toho, čo ste si v sebe zaumienili. S podporou môžete rátať aj na úrovni posilneného rozhodovania sa, takže žiadne prípadné narazenie na rázcestie vás nezaskočí ani nezneistí. Spoločenská nálada sa odzrkadlí na nálade, ktorú bude u viacerých sprevádzať úsmev, pospevovanie si, pohmkávanie, či dokonca „pohopkávanie“ si v súkromí. Rozdielnosť, ktorú ste mohli zachytávať na osobnostnej ľudskej úrovni u ľudí, ktorých poznáte, ako aj v sebe, či samotnom konaní prejdenom do skutkov, ktoré ste nechápali a brali ako niečo odklonené od štandardu, bude vliata do jedného celku, čo znamená, že rozdielnosť sa vytratí a znovu pretaví do žiadaného a očakávaného štandardu. Nielen v súkromí, ale aj práci pocítite podporu šťasteny, ktorá si bude robiť svoje a vám neraz klesne sánka alebo sa v dobrom samovoľne otvoria ústa v uznaní a úžase. Láska, vzťahy a samotné partnerstvá vám pripravia nejednu zaujímavú, poučnú, ale aj šteklivú, či vášnivú chvíľku. Zdravie – kríže, močový mechúr, konečník, svalstvo naviazané na túto oblasť.

Vília karta: Príliv financií – karta hovorí sama za seba – prichádzajú k vám financie, prípadne vyriešenie záležitostí na ne naviazaných. Skúste túto fázu podporiť aj prostredníctvom vášho myslenia.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Vnútorné rozpory viažuce sa na uvoľnenie a následné karhanie sa za to, čo sa patrí a čo nie alebo za to, čo sa podľa spoločnosti, etiky, výchovy má alebo nemá, vás bude vhadzovať do väčšej sebakontroly, ktorá poľahky môže skĺznuť do chaotického nasadzovania si masky, ktorú následne už môžete zabúdať skladať pri ľuďoch, kde ju mať naozaj nemusíte. Viac sa uvoľnite a počúvajte svoje vnútro, svoju intuíciu, prípadne poproste o pomoc anjelov. Nemusíte sa obávať nejakých výraznejších prešľapov ešte pred tým, než niekam pôjdete (nebudete si to nechtiac priťahovať a zhmotňovať cez spomínaný strach). Vďaka tomu sa poľahky danej situácii prispôsobíte vďaka svojej prirodzenosti, ktorá vám sama bude určovať hranice prostredníctvom intuície. Odhliadnuc od toho vás bude sprevádzať akási vnútorná detskosť a chuť hrať sa a zabávať, chvíľ na uvoľnenie sa vyskytne viac než dosť, takže si príde na svoje aj vaše Vnútorné dieťa. V práci, zároveň aj vo vzťahoch, sa budete pohybovať isto, efektívne, naplňujúco a radostne, niektorí z vás sa na určité momenty a v istých situáciách ocitnú v pozícii mentorov. Zdravie – oblasť trupu, hrdla.

Vília karta: Zázračné uzdravenie – všetko, čo sa u vás má dať do poriadku, sa podľa napovedajúcej karty uzdraví, pričom môžete očakávať v príjemnom slova zmysle aj neočakávané.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

K vám prichádza vnútorné a aj reálne „vydýchnutie si“. Všetko sa bude točiť len okolo dobrých výsledkov, vyhovujúcich situácií a všetkého, čo má byť pre vás, pre vaše telo a dušu, prínosné. Či už fyzické alebo duševné „boľačky“ a ranky sa uzdravujú a celkové nepríjemné pocity a bolestivosť ustupujú do úzadia, ba až do úplného zabudnutia. To, čo sa prečistiť má, prečistené bude. Menšie mráčiky, ktoré sa nad vašimi hlavami sem-tam budú vytvárať alebo odniekiaľ budú k vám priviate, neurobia na vás, ani vo vás, žiadny negatívny prevrat a „neškrtnú si“ ani v prípade toho, že by to zmenilo vaše správne, slnečné a žiariace naladenie sa. Postupne budete vidieť a aj v sebe vnímať črtajúcu sa budúcnosť, v ktorej chcete byť šťastní a preto (napriek tomu, že to bude vyžadovať stálu prácu na sebe) sa stanete pre okolie pre ich negatívne myslenie, žitie a konanie v tomto smere neovplyvniteľnými. Na pracoviskách a aj v láske začne svietiť slnko, ktoré vás posilní a podporí vaše odhodlanie a celkovú sebareflexiu v tom správnom pomere a smere. Zdravie – žalúdok, hlava, biorytmus.

Vília karta: Úprimnosť – tam, kde ste boli zauzlení, zviazaní alebo strachom ovládaní, budete pustení a zjaví sa úprimnosť smerovaná v prvom rade voči sebe (nebudete sa nechtiac klamať, zavádzať, nalejete si čistého vínka) a následne aj v iných situáciách.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info 

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

Leave a reply

TOPlist