www.elenn-okienko.sk

26. 01. – 31. 01. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Budete o niečo viac zúfalí z vlastného konania, ale aj z konania niektorých ľudí. Napriek tomu, že vám to nedáva zmysel, predsa len, prekonajte sa a pokúste sa ho tam nájsť. V jeho hľadaní vám pomôže akési odosobnenie a tým pádom pohľad nezainteresovanej osoby, teda vás. V strede týždňa by ste sa mali hodiť do pokojnejšej roviny, z čoho vyplýva, aby ste nič nerobili nasilu alebo na základe presvedčenia niekoho iného. Zároveň sa pripravte na to, že budete rozlietaní na všetky strany. Keď sa tak nad tým zamyslíte, v podstate už teraz nestíhate. Veľmi silnú náklonnosť vám prejaví človek, ktorý sa vám na nejaký čas vytratil z dohľadu. Svojím spôsobom vás to až šokuje, v niektorých, špeciálnych prípadoch sa nevylučujú ani prejavy lásky. Zdravie – opuchnutosť, zavodnenie, pocit plnosti.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Čím sa aktuálne vo svojom živote vlastne riadite? Náhodami, nejakým krédom alebo rozumom? Nech je to z vymenovaného čokoľvek, je čas, aby ste k tomu v tomto období pripojili srdce, už príliš dlhú dobu ste ho pri väčšine záležitostiach, ktoré ste riešili, nechávali bokom. Uvidíte, že sa vám bude o to ľahšie presadzovať a všetko pôjde predsa len o niečo jednoduchšie a hladšie. Pokiaľ sa vám to v tieto dni nepodarí, nevadí, skúšajte ďalej, ale v tom prípade vám hrozí minimálne na tento týždeň akási univerzálna zamrznutosť. Stupňujúci sa hnev ventilujte pri domácich činnostiach, kutilstve, koníčkoch alebo v prírode. Hlavne ho v sebe neduste, je vám určite známe, čo by potom nasledovalo, presne tak – emočná sopka, ktorej svedkami by boli vaši príbuzní a priatelia. Zdravie – tráviaci trakt (črevá).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Zamerajte sa na podozrivé správanie. Týka sa to nielen širokého okolia na verejných priestranstvách (obozretnosť pred krádežou, možnosť niekomu pomôcť v spojitosti so zdravím a pod.), ale aj vašich blízkych (deti, rodičia, partner, priatelia). Za touto zmenou sa ukrýva niečo viac (nevypovedaný problém, strach…) a je potrebné, aby ste tento fakt neignorovali a vyriešili hneď v zárodku. Odhliadnuc od toho, mali by ste si dávať pozor v práci, chyby sú v niektorých dňoch tohto týždňa pre nadriadených priam neakceptovateľné, preto buďte obozretní a predvídaví. Oddajte sa láske, neodmietajte ju, respektíve, dajte tomu šancu, lebo potom bude už neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Zdravie – hlava (pocit tlaku v hlave – tlačíte sa do rozhodnutí).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Vo väčšej spoločnosti sa správajte nenápadne, nemali by ste na seba umelo pútať pozornosť a tým vyčnievať z davu, nie je to vhodné. O niečo viac budete rozlietaní a nevyhnú sa vám ani úradné „vybavovačky“. Pod väčšou kontrolou by ste mali mať svoje financie, ich nadmerné míňanie sa vám môže nepekne vypomstiť a vaša peňaženka tak môže na niekoľko nepríjemných dní zívať prázdnotou. Šťastie širšej rodiny je ohrozené, stále zavádzanie, klamanie a pretvarovanie v tomto týždni vypláva na povrch v desivej forme (zjavne sa to nebude týkať priamo vás – Rakov, budete len tichými svedkami). Smútok a paralýza, ktorá vás ako dôsledok rodinných sporov ochromí, bude u vás trvať niekoľko dní, avšak po ich prelomení vás čakajú už len nové a príjemné veci. Zdravie – bolesti brucha, koliky, stiahnutý žalúdok.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Vaša osobná, ale aj názorová zainteresovanosť smerom k situáciám, konkrétnym ľuďom a názorom spôsobí, že budete zhora načas (1-2 dni) odstrihnutí od intuície, od akejsi schopnosti predvídať. Všetko sa bude diať tu a teraz, bez toho, aby ste na to boli pripravení alebo s tým rátali. Žiaden strach, hneď na to sa môžete tešiť na vlnu rýchlych a hlavne správnych rozhodnutí, vlnu lásky, šťastia, hojnosti a radosti. Prečistia sa všetky negatívne záležitosti v prepojení na medziľudské vzťahy a vy si budete môcť naplno vychutnať čistú silu priateľskej lásky, viery a pomoci. Urobte už konečne niečo s nárokmi, ktoré v prvom rade kladiete na seba a prenesene aj na iných, berte na zreteľ osobnostné rozdielnosti. Zdravie – všetky nespracované problémy a ich ťarcha sa prejavujú a usádzajú na vašom tele a odrážajú sa na zdraví (kosti, kĺby, únava, bolesti…).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Atakujúce problémy, úzko súvisiace s vašou nerozhodnosťou, pomaly, ale isto doznievajú. Do popredia sa drie rýchle rozhodovanie bez náznaku zaváhania. Na základe toho sa niektoré veci zmenia a vďaka priamočiarosti a rýchlemu úsudku sa môžete pohnúť zasa o kúsok vpred v každej jednej oblasti, ktorá pod vplyvom vašej nerozhodnosti pokrivkávala. Pocit a potreba vyhľadávanej samoty sa vytratí spolu s ubúdaním dní v tomto týždni. Na jeho konci a sklonku budete spoločensky naladení, čo bude súvisieť s cieleným vyhľadávaním priateľov, akcií a „párty“. U zadaných sa vzťahom preženú menšie chmúry a naopak u nezadaných silná túžba po nájdení tej pravej lásky, verte v to, že niekde existuje a túto sféru odovzdajte do rúk vyššej moci. Pozor na stratu, založenie, či zapatrošenie kľúčov. Zdravie – menšie problémy so stabilitou – balans – točenie hlavy, závraty.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

S láskou sa nehazarduje, berte si to k srdcu a podľa toho sa chovajte nielen v súkromí, ale aj v spoločnosti. „Sranda“ a vtip majú tiež svoje obmedzené hranice, a aj keď pod zámienkou zábavy urážať svoju lásku predsa len nie je na mieste, preto svoje slová vyberajte obzvlášť uvážlivo. Následky by boli nepekné a bilancia tohto skutku: jednak zranená duša a naštrbené srdce a vy by ste z toho vykĺzli ako netaktní a neohľaduplní ľudia. Príliš sa spoliehate na rady iných, čo vás do určitej miery ovplyvňuje a v prípade, že niečo nevypáli dobre, s radosťou to prisúdite práve tým zlým radám, ktoré vám boli posunuté. Tie rady nie sú zlé, len je potrebné, aby ste ich prispôsobili svojej osobe, povahe. Dôležitú úlohu zohrá aj správne načasovanie, tieto aspekty sú však už vo vašej réžii. Zdravie – vnútorný nepokoj, pocit ťažoby, úzkosť.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Vrtkavý a nevyvážený začiatok týždňa sa podpíše pod vašu nie príliš slávnu náladu. Tú však veľmi rýchlo prelomí prekvapenie, ktoré sa k vám dostaví v jeho prvej polovici. Radujte sa a túto emóciu s nadšením zdieľajte so svojím okolím, je sa čím pochváliť. Vnútorne vás zožiera oblasť lásky. Možno ste uväznení v nefunkčnom alebo naštrbenom vzťahu a protipólom je u niektorých Škorpiónov úplná samota. Vzťahy sa pokúste vyriešiť čo najskôr, položte si základnú otázku, či človeka, s ktorým tvoríte pár, ľúbite. Ak áno, tak sa pokúste všetky problémy „rozkomunikovať“ a uviesť na pravú mieru, láska za to stojí. Osamelí by mali zvážiť, či sa za ich samotou neukrýva prílišná náročnosť a racionalita. Zdravie – pocit chladu, zimnica, srdiečko.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Pre dlhodobo a šťastne zadaných bude od týchto dní všetko smerovať k slovu svadba, dieťa alebo spoločné bývanie. Pocit usadiť sa a mať vytvorené zázemie, bude natoľko silný, že mu už nedokážete odolávať a začnete v týchto veciach konať. Okrem toho by ste sa však mali zamerať na prácu, udržujte si v nej dobré priateľské vzťahy, od ktorých sa vaša úspešnosť odvíja. Vaše nepriateľské a ponuré naladenie voči celému svetu nechávajte za dverami vašich kancelárií, či pracovných priestorov, robí to poriadnu „zlotu“ a vytvára nepríjemné dusno. S tým úzko súvisia aj financie, majte ich pod kontrolou, najmä, ak prichádzanie do styku s nimi je vašou pracovnou náplňou. Platí to však aj na súkromie, nie každá investícia do bývania je teraz nevyhnutná, konajte uvážlivo. Zdravie – dýchanie (zadúšanie).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Chce to viac koncentrácie a pozornosti venovanej okoliu. Chodíte ako bez duše a nič nevnímate, uvedomte si, že tento váš stav nikomu neprospieva, ani vám a ani vášmu okoliu. Apatiu si nechajte na príhodnejšie príležitosti. Teraz to chce poriadnu dávku živej vody na to, aby ste si začali všímať všetko pozitívne, čo sa okolo vás melie. Ľudia vás majú radi a podaktorí vás doslovne žerú, tak sa vzchopte. V práci máte perfektný týždeň na úspech, lenže pri tomto stave vám to unikne, takže sa vám oplatí, ak sa zaradíte späť do svojho kolektívu a ak „pracne“ vybudovaný, pochmúrny, vnútorný svet opustíte. Inak to v práci narobí menšie problémy, ktorým sa môžete vyhnúť, cestu si už vyberte sami, ale potom si so sebou neste aj prípadné dôsledky. Zdravie – cievny systám.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Zahmlievanie kariet a ich nepriamosť je náznakom toho, že nech sa deje čokoľvek, musíte vsadiť na svoju schopnosť improvizácie, dodám, že vám veľmi pomôže dôvtip, šarm a sebavedomie. Všetko naznačuje, že sa pre vás chystajú väčšie zmeny a týmto spôsobom ste na ne pripravovaní a teda cvičení. Prezradím, že sa vám otvorí možnosť na dlhšiu dobu opustiť rodnú hrudu a teda aj hniezdo. Žeby dlhšia dovolenka, možnosť cestovať alebo nová pracovná príležitosť za hranicami? Každopádne, nechajte sa prekvapiť, vy už budete vedieť ako ďalej. Všetko sa to však začne kryštalizovať a formovať tento týždeň, kde v konečnej verzii to k vám môže prísť s odstupom až niekoľkýcho dní, až týždňov. V partnerstvách sa vyhnite zbytočnému klamaniu. Zdravie – hrdlo a hlava.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Prílišné, z vašej strany je to pokus priam až o odborné, analyzovanie každej záležitosti začína všetkých unavovať a priznajte si, že aj vás samotných. To naozaj všetko musí mať svoju hlavu a pätu? Nemôže sa niečo stať jednoducho len tak? A bez príčiny? Porozmýšľajte nad tým. Všetko, vrátane seba, beriete až príliš vážne. Vypustite paru, uvoľnite sa a vpustite do života detskú hravosť, radosť, bezprostrednosť a v niečom aj v malej miere akúsi infantilnosť. Potom vám všetko pôjde o čosi ľahšie. Poriadok by ste si mali spraviť v pošte (správy, maily, schránky… kôpka na vašom pracovnom stole). Unikajú vám totiž nejaké termíny, minimálne ste v akomsi časovom sklze. Váš výlet alebo pracovná cesta bude zrušená alebo preložená, nemajte z toho hlavu v smútku. Zdravie – pitný režim.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist