www.elenn-okienko.sk

19. 01. – 25. 01. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Úvod týždňa si sami skomplikujete svojím prístupom, veľmi rýchlo prídete na to už prvý deň. Nasledujúce dni zasvätíte práci a povinnostiam z nej vyplývajúcich. To so sebou prinesie dočasne obmedzenú komunikáciu s okolím. Niekoľko dní budete teda zavretí vo svojom svete, čo so sebou prinesie aj pálčivé otázky, ktoré si sami sebe kladiete stále dookola. V tomto období ich radšej neriešte a nevpúšťajte do svojich hláv, mali by ste skreslené vnímanie a videnie. O to viac a horlivejšie by ste mali prehodnotiť svoj rozpočet a tiež prerozdelenie peňazí. Červené čísla a pravidelný nedostatok upozorňujú na to, že niečo nerobíte správne, sadnite si k tomu a pokúste sa nájsť najvhodnejšie alternatívy riešenia už beztak alarmujúcej situácie. V tomto smere buďte k sebe úprimní a nič nezľahčujte. Zdravie – opatrnosť pri manipulácii a prenášaní ťažších a väčších predmetov.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Vaša celková odovzdanosť a rezignácia horlivo prispieva k skutočnosti, že sa nekontrolovateľne valíte strmhlav dolu kopcom. Aspoň vy ste o tom presvedčení a zjavne vám to vyhovuje, lebo nech vám ktokoľvek podá pomocnú ruku vo forme povzbudení, vy to tvrdohlavo odmietate. Zakuklili ste sa ako motýlí zámotok, nuž po pravde, vyhovuje vám to? Berte na zreteľ, že tieto dni vám môžu ponúknuť oveľa viac, než si myslíte – príjemné stretnutia, prekvapenia a dokonca sa k vám prihovorí aj samotná Šťastena, tak sa predsa len trošku zmôžte a siahnite po všetkom, čo vám zdanlivo nudné dni môžu ponúknuť a samotný život predostrieť. Ak sa vám to podarí, tešte sa hlavne ku koncu týždňa na príjemný zlom v oblasti medziľudských vzťahov, komunikácii a následne aj v samotnej práci. Zdravie – vyčistite si hlavu, odbúrajte stres + srdiečko.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nabúranie rodinnej stability sa prejaví formou žiarlivostných scén, ku ktorým sa budete utiekať. Cítite sa ohrození, siví a v každom o niečo viac, v porovnaní s vami, žiarivejšom človeku opačného pohlavia cítite neuhasiteľnú hrozbu. Zabudnite na to, všetko je v poriadku, to len vy si hľadáte dôvody, ako dať do slov svoju vlastnú a podotýkam rastúcu nespokojnosť. Upokojte sa a namiesto scén sa venujte sebe a svoju polovičku zasypávajte nežnosťou a láskou. Váš vzťah ste nechali pre povinnosti o niečo viac zapadnúť prachom, stačí ho len utrieť alebo odfúknuť. Pod jeho vrstvou sa totižto stále ukrýva vaša spoločná láska. Pri uzatváraní obchodov (nehnuteľnosti, väčšie hnuteľnosti) bude na mieste istá dávka obozretnosti a opatrnosti. Okrem toho sa v tieto dni obnoví komunikácia s odmlčaným priateľom. Zdravie – počasie je vrtkavé, pozor na prechladnutia a vírusové ochorenia.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Nečakaný telefonát vás zarazí natoľko, že nebudete vedieť, či sa máte smiať alebo plakať. Medzi týmito emocionálnymi prejavmi je totiž veľmi tenká hranica. Spolu s telefonátom sa vám ponúkne otázka a čo teraz? No odpoveď je jednoduchá – nič, len túto informáciu prijmite, spracujte a ide sa ďalej. Ideálny týždeň na pohyb v oblasti financií, kde je v rámci zváženia (opatrnosti a predvídavosti nikdy nie je dosť) umožnené investovanie. Vzťah, v ktorom sa nachádzate, určite nepodmieňujte materializmom ani inými vecami, nepekne sa vám to vráti, milujte a ľúbte, lebo to tak cítite a nie pre to, či ono. Za myšlienkovo dobiedzajúcim podmieňovaním sa ukrýva váš strach z budúcnosti a z neho plynúca neistota. Vysporiadajte sa s týmito emočnými výkyvmi čo najskôr, nech si nenarobíte vo svojom vnútri nevratnú citovú smršť. Zdravie – cievny systém.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Budovanie priateľstiev, utužovanie rodinných koreňov, prijímanie všetkého nového, získanie dostatku peniažkov a vnútorná spokojnosť, to je základná linka, ktorú vám predurčujú tieto dni. Ak ste pripravení žať, nech sa páči, smelo do toho. Ak o sebe v niečom z vymenovaných sfér pochybujete, neveríte im alebo ich spochybňujete, všetko sa zrazu vytratí ako vodná para. S odmietnutím toho, čo vám život ponúkne, si budete musieť na takúto šancu(e) nejaký čas znovu počkať. Skupinka neistých a mladých Levíkov to ako skvelú šancu vnímať nemusí, sú totiž na ceste učenia, spoznávania, počúvania a zisťovania, takže ich sa to do tak veľkej miery netýka. Vo všeobecnosti si vaše budovanie, napredovanie a úspech zoberie menšiu daň a to v podobe obmedzeného času venovaného svojim priateľom. V nasledujúcom týždni sa to prelomí, takže to budete mať s pochopením. Zdravie – problémy kozmetického charakteru.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Počas týchto dní by ste mali jednoznačne staviť na svoju intuíciu a inštinkt, ten bude pre vás smerodajnou kontrolkou v správnosti alebo naopak nesprávnosti vášho konania, počínania, rozprávania. Splyňte s touto sférou vášho ja a týždeň prebehne hodvábne hladko a bezproblémovo, čo sa podpíše pod vaše šarmantné, až detské prejavy spokojnosti. Paralelne s tým sa pokúste usmerňovať svoju prílišnú horlivosť, ktorá je niekedy čertovsky rýchla, aby náhodou nepredbehla signály spomínanej kontrolky, vždy si počkajte na správny čas. To, že v práci bude hrmieť, nie je pre vaše znamenie žiadnou novinkou, dôležité je, že z tohto mraku nezaprší. Či sa vám to páči alebo nie, nejaký ten peniaz budete donútení pustiť a vraziť do hmotnej a pre vás nevyhnutnej veci, ktorá vám v tieto dni nečakane vypovedá službu. V zdravotnej oblasti by ste mali popremýšľať nad detoxom a obmedzeniami v stravovaní.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Pocit zaľúbenosti so sprievodnými prejavmi motýľov v bruchu, preskakujúceho hlasu a podlamujúcich sa kolien vás prepadne nečakane, ale o to viac a v intenzívnejšej forme. Budú sa s vami diať poriadne divy. Mimo tejto krásnej a podmaňujúcej záležitosti sa vám bude dariť aj v práci, čo platí prioritnejšie pre tých, ktorí pracujú s financiami alebo priamo v  samotnej sfére finančníctva. Nezľaknite sa správy o zhoršujúcom sa zdravotnom stave niekoho blízkeho, je to napojené na toto ročné obdobie a sú to problémy opakujúceho sa charakteru. S pomaly predierajúcim sa slniečkom, ktoré „vytesňuje“ sychravé a tmavé dni, sa všetko vráti do normálu. Napriek tomu netreba podceňovať návštevu lekára – odborníka. Akékoľvek konce znášate veľmi ťažko (vzťahy, práca, odlúčenie, sťahovanie…), ale vedzte, že spolu s nimi sa vám otvárajú vždy nové možnosti. Cestičku k tomu, na čom vám záleží, si vždy môžete nájsť, napriek zmenám. Zdravie – celá oblasť chrbta, stuhnuté svalstvo, obmedzená pohyblivosť.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Nabúranie vašich istôt a stability vás poriadne vykoľají. Nie ste zvyknutí bojovať a už vôbec nie prehrávať. Teraz sa však budete musieť trošku zapotiť kvôli tomu, aby ste získali späť to, na čom vám najviac záleží. Môže sa jednať o jednu konkrétnu záležitosť (vec) alebo komplexný balíček (verejná mienka, status, dôvera, láska, postavenie v práci…). Pokiaľ do toho dáte svoje maximum, nieto pochýb o tom, že sa vám to podarí. Mali by ste si okolo seba, ale aj v sebe, urobiť poriadok, nech sa vám dýcha ľahšie. V tomto divom víre myslite aj na vytvorenie času pre dokončenie všetkého, čo ste začali a čo ste v tomto období chceli dotiahnuť do konca (prerábanie, pracovné projekty, obchody, sľuby a pod.). Máte čo robiť, tak sa snažte – nevyhovárajte sa na nič a nikoho, je to slepá ulička. V zdravotnej oblasti nezabudnite na termíny objednávok a kontrol + vitamíny a minerálne látky.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Už teraz sa môžete začať usmievať od ucha k uchu. Všetky peripetie, ktoré prišli ruka v ruke s novým rokom 2015, ste zatiaľ zvládli. Už tento týždeň bude patriť medzi tie pohodové, pokojné a aj úspešné. V podstate, v žiadnom smere nebudete musieť vynaložiť veľa námahy na to, aby sa vám darilo, pôjde to samo. Chytíte správnu vlnu a vy sa budete už len viezť v ústrety všetkému peknému. Vo všeobecnosti zároveň v tieto dni môžete popustiť uzdu fantázii, teraz ju nemusíte krotiť, „kreujte“ v každej oblasti, kde budete mať chuť a nápad. Spod vašich rúk, ale aj na základe vašich nápadov a myšlienok, vzídu samé pekné a prospešné veci, ukážte svetu, čo je vo vás. Nedajte si toto nastavenie pokaziť spŕškou výčitiek, ktoré sa spustia na vašu hlavu od niekoho staršieho, ku komu prechovávate patričný rešpekt. Aj keď to nie je správne, vzhľadom na to, že výčitky budú neopodstatnené, vpustite ich jedným uchom dnu a druhým von. Zdravie – chrbtica, ohybnosť, správne držanie tela.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Šli by ste, obrazne povedané, na povestný koniec sveta? Sklamem vás, výlet tohto typu sa konať nebude, nikam nepôjdete. Neutekajte pred svojimi problémami, uvedomte si, že nech pôjdete kamkoľvek, problémy si ponesiete spolu so sebou v plnej ich váhe a význame. Pozrite sa pravde priamo do očí a dajte si všetko pekne na poriadok a až keď tak spravíte, potom na ten koniec sveta pokojne choďte. Je naozaj nutné tú ťarchu ťažôb, čo na chrbte nosíte, zhodiť, inak sa vám to bude len a len nabaľovať. Nepochybujem o tom, že to zvládnete, nemali by ste pochybovať ani vy. Keď budete ľahkí ako pierko a oprostení od týchto pletiek, môžete začať krôčik po krôčiku napredovať v každej oblasti života, kde ste doteraz tápali alebo stagnovali. Pokiaľ túžite po láske, ste na najlepšej ceste rozšíriť vody šťastne zadaných ľudí. Zdravie – vnútorný nepokoj, nepokojný spánok, bolesti hlavy.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Šťastie má veľa podôb, v akej by ste ho privítali vy? Pokiaľ to neviete, tak začnite nad tým premýšľať a pekne si to v sebe naformulujte alebo minimálne predstavte. Potom sa začnite k tejto myšlienke vracať, keď vám napadne. To je forma, ktorou si to do svojho života aj pritiahnete. Aplikovať to môžete v podstate na čokoľvek, čo by, samozrejme, zároveň neublížilo niekomu inému, udržte to v sfére dobra, neskĺzajte k pomstychtivosti, zadosťučineniam a podobne. Okrem toho, buďte opatrní pri šoférovaní a cestovaní (dodržiavanie predpisov + dajte pozor, aby ste dôležité veci nezabudli doma alebo na pracovnom stole), viac sa pri týchto činnostiach sústreďte. Nech budú vaše dôvody nanajvýš šľachetné, neklamte ľuďom, radšej mlčte, berte to ako prevenciu ochrany mienky, ktorú by si na základe klamstiev o vás vytvorili a ani sa nezamotávajte do cudzích vecí. Zdravie – „oťapenosť“, únava, celková spomalenosť reakcií + oblasť hrudníka.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Stále hľadáte kľúč k univerzálnej vnútornej spokojnosti a vyváženosti. Týmto kľúčom ste vy sami, mali by ste sa brať takí, akí v skutočnosti ste, bez toho, aby ste o sebe nepekne rozprávali. Až keď budete mať radi sami seba, budú vás „žrať“ aj ostatní. Týždeň budete mať uťahaný a v podstate nebude ničím výnimočný. V práci sa budete cítiť stiesneno a preto z nej budete utekať skôr pri každej možnej príležitosti. V každej, aj tej najšialenejšej situácii, ktorá doma vypukne, sa pokúste udržať pokojnými a preventívne napočítajte do troch. Potom sa k všetkému postavte s chladnou hlavom, výsledky toho spôsobu budú jednoznačne účinnejšie, než prehnaná „zbrklosť“. K financiám, ktoré vám patria a ktoré tak veľmi potrebujete, sa dostanete až na konci týždňa, takže sa nemusíte obávať. V zdravotnej oblasti by ste sa mali vyvarovať studených nápojov a prudkých pohybov.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

Leave a reply

TOPlist