www.elenn-okienko.sk

02. 02. – 08. 02. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Vo všeobecnosti budete v najbližšom čase prechádzať zásadnou skúškou, preto vám budú do života doslovne vhadzované situácie, ktoré majú odzrkadliť silu a vôbec existenciu vašej vnútornej viery. Všetko beriete tak, ako to prichádza, čo je síce fajn, ale nie v prípade, že to prebieha bez viery v to, že veci sa môžu diať tak, ako sami budete chcieť, čiže vo váš osobný prospech. V prvej polovici týždňa sa budete usmievať na svet a vaša spokojnosť bude ľahko čitateľná z vašej usmievavej tváre. V tej druhej polovici to už bude o čosi horšie, víťaziť bude pocit neistoty, strachu a až príliš viditeľnej nervozity. Zdrojom týchto zmiešaných pocitov sú nespracované záležitosti vašej driemajúcej minulosti, ktoré vás teraz dobehnú vo forme vnútorných tieňov. Určite sa nevzdávajte a bojujte s nimi o znovuzískanie svojho vnútorného pokoja. Zdravie – únava, slzenie očí.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Opantali vás peniažky, máte potrebu počítať každé euro, ktoré sa k vám alebo naopak, od vás odkotúľa. V hlave vám nástojčivo stepuje malý chrobák, ktorý vás núti premýšľať, či máte dostatok peňazí vzhľadom k vyhliadkam smerujúcim do budúcnosti. Všimnite si však, že čím viac na peniazoch lipnete, o to skôr vás opúšťajú a máte ich menej. V tomto smere aspoň trošku popustite brzdu, ktorú ste tak horlivo zatiahli. Konflikt a prípadná výmena názorov s členom rodiny sa vás poriadne dotkne, bude to čistá „šleha“ do živého. Správne, nik nemá právo súdiť vás, ani vaše rozhodnutia, ale keby ste o niečo viac počúvali a čo-to si z vypovedaných rád, ktoré tomuto konfliktu predchádzali, zobrali za svoje, bolo by to predsa len o niečom inom. Pri cestovaní nezabúdajte na osobné doklady, budete ich potrebovať. Zmeny sa pripravujú v oblasti lásky. Zdravie – kolísanie energie.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Menšie „prechmaty“ alebo zmeny nastanú v komunikácii, budete mať zauzlený jazyk a všetci sa budú čudovať, čo sa s vami stalo. Udeje sa asi len toľko, že začnete viac počúvať, preciťovať a vnímať svoje okolie, než doposiaľ. Stanete sa otvorenejšími smerom k novým veciam, ktoré sa veru aj diať budú. Dariť sa vám bude hlavne v práci, kde nielen svojím prístupom, ale aj samotnou prítomnosťou, robíte radosť kolegom a nadriadeným. Aj peniažky, ktoré zostali kvôli akýmkoľvek problémom visieť niekde na ceste, konečne a hlavne úspešne, doputujú priamo k vám. Nezabudnite na vybavenie dôležitých úradných záležitostí. Práce, ktoré ste sa odhodlávali v domácnosti už dlhší čas vykonať, ešte odložte, nie je na ne vhodný čas – neobišlo by sa to bez komplikácií, menších úrazov a nezdaru. Zdravie – vyvarujte sa dvíhaniu ťažkých vecí, členky, chodidlá.

 

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Všetko sa zdá byť pokojné, hlavu, aj telo máte prečistené a vo vašom vnútri sa usídli pocit spokojnosti. Ten však čoskoro bude naštrbený pocitom nedôvery voči ľuďom, sebe, ba aj samotnému partnerovi. Tieto obavy sú však úplne zbytočné, to len vy ste si našli dôvod pomenovať svoje pocity nervozity, tak ste si zvolili práve túto možnosť. Vo všeobecnosti vás čakajú milé prekvapenia, veľa radosti, hravosti a aj samotných zmien, ktoré sa ešte viac podpíšu pod váš pocit spokojnosti. Venujte sa svojmu osobnostnému rastu a v pohode sa aj „hýčkajte“. Pracujte na sebe, veď máte, čo doháňať. Vaša citlivosť prepojená na fantáziu, za ktorú by sa nehanbil ani filmový scenárista, si predsa len s vami niekedy nemiestne zahráva. Preto by ste s tým mali niečo spraviť, neleňte a pekne bez akýchkoľvek výhovoriek na sebe „makajte“! Zdravie – pocit chladu, zimy, bolesti hlavy.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Obdobie dobrovoľného uzamknutia sa do svojho vnútra plného nespokojnosti a problémov sa týmto týždňom končí. Na rozbehnutie bude síce potrebné akési priateľské „pošťuchnutie“ zo strany priateľa, ale potom sa rozbehnete a budete nezastaviteľní. Príchod peniažkov vás poteší, ale zároveň zarmúti, niečo vám nebude finančne sedieť alebo vychádzať. Preto bude potrebné vaše opakované prehodnotenie ako s financiami narábať podľa dôležitosti a urgentnosti ich točenia (šeky, splátky a pod.). Po zvládnutí tohto kroku prichádza do vášho života radosť, dokonca vás pošteklí aj pani Šťastena, otázne však je, či radosti otvoríte dvere a či pani Šťastenu budete vidieť, cítiť a zachytávať. V tomto prípade, v skutku platí to staré dobré známe, že každý si je strojcom svojho šťastia a pre vaše znamenie to tento týždeň bude platiť o to viac. Tak sa ku všetkému pokúste stavať optimisticky. Zdravie – horné končatiny (ramená, lakte, zápästia, dlane, prsty).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

V tomto týždni bude u vás hrať prím láska. Či sa vám to páči alebo nie, naozaj je potrebné, aby ste partnerské problémy riešili a neotáčali sa im chrbtom. To, že sa tvárite, že vo vzťahu nie je žiadna pletka, ešte neznamená, že vás to jedného dňa nedobehne v plnej sile. Postavte sa k tomu hrdinsky, sadnite si s partnerom a všetko dajte do slov. Buď máte záujem tento vzťah uchovať a urobíte pre to niečo alebo to necháte tak a tento stav sa pomaly vytratí a vy budete opäť single. Nezadaní by sa pri hľadaní lásky (dlhodobej) mali riadiť hlasom svojho srdca, a nie iba a len hlasom svojich hormónov, predídete tým prípadným sklamaniam. Ak ste s tým však uzmierení a rátate s tým, berte to tak, akoby tieto riadky ani pre vás v tomto horoskope neboli. Peniažky si užívajte s pocitom vďačnosti a v práci buďte opatrnejší, aby ste nechtiac neprestrelili a tým nepodkopali sami seba. Zdravie – srdce (búšenie, tlak…)

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Správy skôr toho negatívnejšieho charakteru sa budú na vás sypať zo všetkých strán, budete počúvať problémy iných ľudí, až vám hrozí, že sa energeticky úplne vyšťavíte. Skúste si do stretnutí s nešťastnými priateľmi vniesť akýsi systém, aby vám zostal dostatok času na vyfúknutie a oddych. Pokiaľ spadáte do skupiny rodičov, tak vy sa poriadne zapotíte pri výmysloch vašich najdrahších klenotov – detí. To, že vám skáču po hlave, bude pre vás neúnosné, preto zasadne rodinná rada, kde sa stanovia akési osnovy a harmonogram pre voľný čas detí. Problémy, ktoré vyskočili v súvislosti so známkami a samotným učením, sa veľmi rýchlo dajú do poriadku, takže nie je potrebný krik a ani prílišné karhanie (buďte zhovievaví, chce to len spomínaný systém a harmonogram). Vo všeobecnosti budete o niečo viac vyťažení v práci, máte čo robiť, poriadne sa budete oháňať. Zdravie – kríže.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Celkovo ako znamenie ste nároční, no nároční nielen na seba, ale aj na iných a práve tu sa ukrýva aj prepojenie na peniažky. Práve v tomto smere máte byť opatrní, hlavne pri požičiavaní, či už smerom k vám alebo od vás – hrozí vám strata alebo únik. A dokonca vaša spomínaná náročnosť začne klesať, hlavne v prepojení na materiálny svet a vystrieda ho túžba po istote, stabilite, láske a rodine. Dostihnú vás tie základné piliere priorít, ktoré má snáď v živote každý človek. Keď sa s týmito emóciami zžijete a prijmete ich do svojho života, môže sa začať pracovať na ich naplnení. Ešte stále vás čaká dôležité rozhodnutie, ktoré úzko súvisí s vašou kariérou, je potrebné, aby ste dospeli ku konečnému stanovisku – buď danú ponuku s podmienkami prijmete alebo nie, je to na vás. Nezabúdajte, že vy ste pánmi tejto situácie. Mimo toho by ste sa celkovo mohli viac uvoľniť, doprajte si viac času, ktorý budete tráviť s priateľmi. Zdravie – chrbtica v prepojení na držanie tela.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Korčuľujete až po príliš tenkom ľade, zahrávate sa s citmi iných ľudí a skúšate ich hranice. Pokúste sa s tým niečo spraviť, lebo, ak ste zadaní, riskujete stratu partnera/ky, manžela/ky a vôbec svojej lásky. A ak máte vo svojom hľadáčiku osôbku, ktorá vám nie je ľahostajná, tak prečo sa správate úplne naopak? Chcete byť na koni, to je fajn, ale nezabúdajte, že v láske sú si partneri vždy rovnocenní, je to vždy 50:50. Prestaňte hrať hru akejsi dôležitosti, niekedy až s prímesou dokonalosti, klesnite na pevnú zem a buďte znovu sami sebou. Je to najideálnejšia cesta k stavu „unormálnenia“. Celkovo sa vyhnite klebeteniu a klebetám, ako aj podceňovaniu iných ľudí, vrátane kolegov/kolegýň na pracovisku. Obozretnejší by ste mali byť hlavne v zdraví, nepodceňujte žiadne dlhodobejšie prejavy, ktoré by mohli naznačovať nejaký problém. Zdravie – vitamíny, zdravá strava.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Nechce sa vám rozprávať a už vôbec nie čokoľvek komukoľvek vysvetľovať. Preto budete v tieto dni viac mlčať ako rozprávať, vytvoríte tým okolo seba akési tajomno, čo bude v okolí paradoxne vzbudzovať ešte väčší záujem a kladených bude o to viac otázok smerom k vám. Pustíte sa do upratovania svojich osobných vecí, triedenia šatníka, či usporiadania náradia v pivnici. Dlho ste to odkladali a tak usúdite, že je ideálny čas dať všetko, čo ste v domácnostiach zanedbávali, na poriadok. Finančnú neistotu, ktorú cítite, berte ako niečo dočasné, viete to vy a vie to aj vaša rodina, tak sa nenechajte týmto stavom ťahať ku dnu. Práve naopak, o to viac budete na sebe „makať“ tak, ako tomu bolo vždy doteraz, takže hlavu hore. Trochu viac by ste mohli popracovať na vašej vnútornej viere – viere v seba, ľudí, lásku… na všetkom, kde cítite, že začínate o tom pochybovať. Ste rozumní a uvážliví, dúfam, že si to uvedomujete, len k tomu treba prisypať štipku empatie, citov a bude to fajn. Zdravie – hlava (jej vrchná časť).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Budujte si svoju rodinu, venujte sa jej, veď jej členovia sú práve tí, ktorí vás podržali, keď ste na tom boli najhoršie, alebo ste mali nejaké problémy. Prehlbujte rodinné korene a starajte sa o jej neotrasiteľnosť a nespochybniteľnosť jej sily. Je na to ideálny čas. Všetky nedorozumenia si vydiskutujte, aby vo vzduchu nezostala visieť žiadna nejasnosť, či pochybnosť. Všetci, nezávisle od toho, či máte, alebo nemáte prácu, budete postavení pred možnosť zamestnať sa. Tí, ktorí sú z akéhokoľvek dôvodu nezamestnaní, sa môžu tešiť na blesk z jasného neba. Je potrebné, aby ste dobre počúvali, kde sa čo šuchne, trebárs aj v autobuse. Zamestnaní dostanú novú ponuku a tak budú postavení pred voľbu – môže sa jednať aj o samotný postup už na mieste, kde ste zamestnaní, len zmeníte pozíciu a tým aj priestor pôsobenia. Zdravie – odbúranie strachu (nervozita, nepokoj a na to naviazané prejavy).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Viacero plánov vám skrížia pracovné povinnosti, preto niektoré veci budete nútení odložiť na neskôr. Síce budete z toho mrzutejší, ale na druhej strane verte, že náhody neexistujú, takže určite vám bude toto odloženie prínosné. Vaša obnovujúca viera v lásku sa postará o to, že si do života začnete ťahať milých ľudí, ktorí budú na rovnakej vlnovej dĺžke ako vy, takže spoznáte nové spriaznené duše. S financiami za žiadnych okolností nehazardujte, vyšli by ste „nakrátko“. V iných oblastiach sa vám bude dariť, dokonca sa vnesie kúsok svetla do záležitostí, ktoré boli pre vás úplne nečitateľné, treba si len niektoré veci poskladať. V rodinách je tu zasa jedno z vhodnejších období, kde môžete riešiť otázku rozrastania sa rodinky. Celkovo ste vo svojom živote dobre ukotvení, preto vás nič nečakané nemôže zastihnúť nepripravených. Zdravie – oblasť druhej čakry + pocitové pochody a melanchólia.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist