www.elenn-okienko.sk

12. 01. – 18. 01. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Každodenne sa budete (vrátane náhodných stretnutí) stretávať s ľuďmi, ktorí budú mať potrebu prezentovať svoju osobnostnú silu, ale hlavne svoje materiálne zabezpečenie. Neberte to osobne, pochváľte ich, poraďte im, ale v žiadnom prípade nezáviďte a ani sa s nimi neporovnávajte. Už v strede týždňa sa veľa vecí odkryje a vy budete vidieť pod povrch všetkého, čo budete chcieť. Správa od milovanej osoby vás zaskočí, ale zároveň povzbudí, nejde o nijakú tragédiu, spolu zvládnete čokoľvek. Záver týždňa bude pre vás v skutku turbulentný, atakujúca nespokojnosť a nervozita vám dá poriadne zabrať, no nie je to nič, čo by ste nezvládli. Buďte v strehu pred klamstvami. Zdravie – kostrč, chrbtica.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Nerozhodnosť vám trošku skomplikuje každý deň v týždni, pocit tápania bude nepríjemný. Buďte však bez obáv, nejedná sa o stav trvalý, vydržte to. V rodinnom kruhu to bude trošku škrípať, za hádkami sa budú ukrývať nezmyselné dôvody, pokúste sa trošku krotiť. Zároveň majte pod kontrolou, komu a čo poviete a sľúbite. Je potrebné, aby ste mali prehľad, inak sa v tom stratíte a mnohé vám bude vyčítané. Koniec týždňa máte zasvätený láske ako takej. Budete citlivejší, jemnocitnejší a nevylučujú sa ani slzy precíteného šťastia a silnej lásky voči partnerovi, blízkym, ale aj celému svetu. Všetky komunikačné nedorozumenia riešte hneď, ako vzniknú. Dlhodobejšia urazenosť by ničomu neprospela a podpísala by sa pod komplikácie. Zdravie – hlava (bolesti, tlak, myšlienkové preplnenie).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Cítite sa osamelí, napriek tomu, že ste obklopení ľuďmi? Môžu za to vaše myšlienky, príliš sa sústreďujete na seba a na svoje problémy. A ak náhodou žiadne problémy nemáte, „vďačne“ si ich sami nájdete alebo vytvoríte. Všetko to negatívne a vtieravé sa vám podarí prebiť srdcom a pozitívnymi pocitmi. Hľadajte to, čo vás robí šťastnými, čo vás naplňuje a to, v čom ste dobrí a nezameriavajte sa na menšie nezdary, či úzkostlivé pochody. Plnohodnotný úsmev sa vám na tvár prinavráti už okolo štvrtku. Ukrýva sa za ním šťastena, ktorá vás navštívi, preto túto príležitosť nepremrhajte a vyťažte z nej maximum. Cez víkend sa prihlásia menšie zdravotné problémy, ktoré po jednom dni aj odznejú. Potrápia vás bolesti a drobné komplikácie spojené s močovým mechúrom a oblasťou podbruška.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Budete sa cítiť, akoby ste prišli z inej planéty, nik vám nebude rozumieť a to najmä v oblasti komunikácie a citov. Budete vnímať seba ako dočasných návštevníkov, ktorí iba zablúdili na planétu Zem. Nič si z toho nerobte, ono to pominie, neberte to vôbec vážne, práve naopak, schuti sa na tom zasmejte. Tento čas využite na tiché pozorovanie všetkého, čo sa okolo vás bude diať a mlieť, využite túto komickú situáciu vo svoj prospech. Zabrať vám dajú rodinné vzťahy spojené s výčitkami, hádkami a konfrontáciami. V každom jednom prípade zachovajte pokoj a chladnú hlavu, vystrájanie alebo príliš horlivé obhajovanie zmysel veru mať nebude. S doznievajúcim týždňom sa vám začnú otvárať možnosti na veľké zmeny. Budete stretávať nových ľudí, medzi nimi spoznáte a získate skvelého priateľa, nezadaní dokonca môžu spoznať svoju budúcu lásku. Zdravie – oblasť čela (zapchaté dutiny, tlak, oči, vraštenie).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Budete sa snažiť vniesť svetlo všade tam, kde bude pre iných tma. Váš neskutočný optimizmus, obrazne povedané, rozsvieti aj maják, ktorý bol považovaný za pokazený. Vaším tohto týždňovým poslaním je pomáhať všetkým blízkym priateľom, ktorí zblúdia alebo zo svojej cesty zídu. Tak, ako to býva u vás zvykom, vaša vľúdnosť, empatia a energia roztopí všetko ťaživé. Okolo štvrtku si dajte pozor na svoje financie (krádež, vytratenie, oklamanie, zlý výdavok a pod.). Ešte pred vypuknutím víkendu budete zahrnutí veľkou a silnou dávkou lásky, ktorá vám dá obrovskú silu na uskutočnenie pozitívnych zmien v rodinných, priateľských a predovšetkým, v partnerských vzťahoch. V tomto znamení bude zároveň stúpať a narastať sebavedomie, sebaláska a príťažlivosť. Zdravie – popracujte na všetkých zlozvykoch a zaraďte do svojho života určitú pravidelnosť (cvičenie, spánok, jedlo, oddych…).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

To, že ste sa uzavreli do seba, veci nijako nepomôže. Vylezte z ochranného panciera a všetkému sa postavte zoči-voči. Nemáte sa čoho obávať, všetko dopadne vo váš prospech, nielen v práci, v rodinnom, či priateľskom, ale aj v partnerskom kruhu. Už okolo stredy sa vám ponúkajú príležitosti na váš úspech, sprevádzaní budete svetlom, ktoré vám nedovolí uskutočňovať nesprávne kroky. Viac opatrní by ste však mali byť na cestách, v tomto smere radi riskujete, niečo si dokazujete alebo sa nesústredíte. Vyhnete sa tak menším komplikáciám, pletkám, pokutám a prípadným „papierovačkám“. Viac času by ste mali tráviť pri získavaní nových informácií, štúdiu a to v prepojení prioritne na prácu. Víkend vám ponúkne niečo milo prekvapivé. Zdravie – únava spojená s nespavosťou a ponocovaním.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

V tieto dni si budete vychutnávať rodinné hodnoty, bude žiť pre rodinu telom aj dušou. Potreba zakotviť a precitnúť v hodnotách rodinného života bude natoľko silná, že ste ochotní obetovať aj nejaký čas a priestor, ktorý by ste za iných okolností venovali práci, svojim koníčkom alebo priateľom. V tieto dni sa tak budete dobrovoľne zatvárať v súkromí za dverami svojich príbytkov. Plynule s tým sa vám rozviaže jazyk a vy začnete viac rozprávať o svojich pocitoch a vnútorných pochodoch. Oblasti, v ktorých by ste mali byť obozretnými, sú financie a zdravie. Takže, nepodceňujte žiadne prejavy a signály, ktoré vám bude dávať vaše telo a zároveň majte pod kontrolou každé odchádzajúce euro, prosbu o požičanie peňazí zvážte,  prihliadajte pri tom na aktuálnu sumu svietiacu na vašom účte. Zdravie – závraty, mdloby, únava.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Príliš sa zaoberáte tým, čo a akým spôsobom vyjadruje okolie na vašu adresu. Dávate tomu veľký dôraz, sledujete, čo si kto myslí a snažíte sa robiť maximum pre to, aby ste na svoje okolie zapôsobili a „zahviezdili“ v plnej kráse. Od týchto praktík upustite, zamerajte sa len a len na seba, je jedno, čo a kto o vás hovorí, skutočnú pravdu aj tak viete len vy a ľudia, ktorých sa týka. Je to zbytočné mrhanie energiou. Ste tu len za seba a nie za susedov a širokú verejnosť. Obozretní buďte pri ťahaní medových motúzov popod nos mladou, šarmantnou dievčinou, ktorej cieľom je získať niečo konkrétne (informácie, peniaze, prestíž a pod.). Väčšie zmeny nastanú v partnerských vzťahoch, buďte k sebe vzájomne úprimní, bojujte za svoju vzájomnú lásku, nech je to medzi vami akokoľvek zlé. Spomeňte si na všetky krásne, spoločné chvíle, ktoré naozaj stáli za to. Zdravie – smútok, apatia, nechuť vrátane nechutenstva.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Strieľate hlava-nehlava, bez uváženia, bez zacielenia a potom sa čudujete, že každý jeden vami vystrelený šíp míňa cieľ. V poslednej dobe všetko vypáli úplne naopak, než ste očakávali a plánovali. Nuž, chce to viac premýšľania, koncentrácie a rozvahy. Veľa vecí sa vám akosi vymklo spod rúk a vy neviete, čo s tým. Zamerajte sa na všetko, čo spadá do vašich hodnôt – rodinný život, práca, zdravie, láska. Do všetkého okrajovo „zabŕdnete“ a nič nedotiahnete do konca a tak nezmyselne beháte od jednej sféry k druhej. Pokúste sa zaviesť do vášho každodenného bytia systematickosť a uvidíte, o čo ľahšie sa vám bude dýchať. Nezabudnite byť vždy a za každých okolností k sebe úprimní. Už koncom tohto týždňa sa vám začne kryštalizovať oblasť lásky, v ktorej sa vám bude naozaj dariť. Zdravie – bloky prejavujúce sa seknutím (kríže, krk, chrbtica).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Musíte byť pripravení aj na negatívne správy, teraz sa vám ich bude kopiť o čosi viac. Ukážte, ako rýchlo sa s nimi dokážete vysporiadať a spracovať ich. Nebudete mať čas premýšľať nad tým, aké dôsledky každá jedna zo správ môže so sebou priniesť. Nepodceňujte rady chlapa, ktorý naozaj vie, čo a o čom hovorí, predsa len vidí do toho o čosi viac ako vy. Vy si túto problematiku a sféru ešte len osvojujete. Tam, kde vám nebudú dvere otvorené, netlačte na pílu, radšej si počkajte na vhodnejší čas, inak si môžete znepriateliť ľudí, ktorí vám vždy vyšli v ústrety prílišným „vtieraním“ a už spomenutým tlačením. Ani v oblasti peňazí príliš nehazardujte a neriskujte, tento týždeň by ste o značnú čiastku peňazí vašou neznalosťou a nepredvídanosťou prišli. Popracujte na svojej koncentrácii. Zdravie – pozor na ekzémy, plesne a pod.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Podvolili ste sa a váš život sčasti ovláda (linajkuje, určuje, ovplyvňuje…) iná osoba, čo nie je v tomto období na škodu, ale snažte sa v tomto smere udržať akúsi hranicu, aby ste nezačali žiť život iného človeka a nie ten svoj. Až keď plynule prejdete do všedných dní bez pomoci iných, a hlavne sami za seba, nastanú u vás väčšie zmeny. Nemáte sa čoho obávať, veď ste šikovní a všestranní, treba len o čosi viac popracovať na empatii a popustiť ju na dlhšiu „reťaz“. Potom budete napredovať v práci, súkromí a hlavne, začne to na vás pozitívne vplývať. Začnete sa mať o čosi radšej a prestanete samých seba haniť a ponižovať. U vás je to v najbližšom období zamerané na získavanie, stavanie a budovanie sebavedomia, ktoré sa vytratilo spolu s menšou alebo väčšou fackou, či ranou od života, ktorú ste nedávno utŕžili. Určite to zvládnete, o tom niet pochýb. Zdravie – kĺby, úpony, šľachy.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Niekto sa vás v prepojení cez prácu pokúsi okato a drzo zavádzať a klamať. Jedná sa o človeka, s ktorým nie ste príliš úzko spojení, avšak vaše cesty sa križujú cez spoločných známych aj mimo pracoviska. S vami to nebude mať nič konkrétne, táto osoba si potrebuje len nejakým spôsobom zvyšovať kredit a upravovať svoju osobnú mienkotvornosť. Takže, príliš sa tým nezapodievajte. Okrem akéhosi pocitu vnútorného nepokoja a „škrenia“ sa vám bude dariť. Máte otvorené veľké možnosti na cestu úspechu, šťastia, lásky a priateľstiev. Jednoducho povedané, všetko robte najlepšie ako viete, nezastavujte sa, vyznávajte sa, ľúbte, majte radi, ďakujte, chváľte a to všetko robte nenútene a prirodzene presne tak, ako to budete cítiť. Rátajte s tým, že väčšiu čiastku peňazí vám na tento a aj budúci týždeň pohltia náklady na cestovanie. Zdravie – nohy, žalúdok.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

 

Leave a reply

TOPlist