www.elenn-okienko.sk

07. 12. – 13. 12. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Menej je niekedy viac, sami ste mali niekoľko možností overiť si to na základe reálnych situácií. Viac svojej pozornosti venujte detailom, pri ktorých vám niečo môže unikať. V súkromnej sfére sa síce ocitnete na rázcestí, ale presne budete vedieť, ktorou cestou sa máte vydať a to bez zaváhania. Viac by ste mali šetriť svoje nalomené zdravie, ktoré sa vám v tomto týždni ešte o čosi zhorší. V nijakom smere nič neporovnávajte, nie je to vhodná alternatíva na nájdenie niektorých odpovedí, len počúvajte, to bude dostačujúce. Čas vám bude plynúť o čosi rýchlejšie, preto sa vytvorí priestor na robenie menších zaváhaní a chybičiek, ako je napr. nepozornosť, preto pozor na všetky záležitosti prepojené práve na spomínaný čas. Už na prelome utorku sa vaša nálada zlepší a tento stav bude opodstatnený, takže stavte na úsmev a v pohode podľahnite prichádzajúcej vlne dobrej nálady. Zdravie – čeľusť, sánka, zuby.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Odložte akýkoľvek hnev a pochybnosti bokom, inak skĺznete na nejaký čas do každodennej sivosti. Pritiahnite si k sebe radšej radosť, pohodu a výrazne popracujte na vnútornom pokoji. Napriek tomu, že budete mať toho naloženého viac, všetko pekne postíhate bez akýchkoľvek vedľajších, či už problémov alebo dôsledkov. Pokúste sa z času ukradnúť nejakú časť aj sami pre seba, niekedy padne vhod, keď je človek sám so sebou. Nájdite vnútornú silu, na ktorú ste akosi pozabudli, resp. ju beriete ako niečo samozrejmé. Výnimočnosť vašej osoby spočíva v triezvosti, majte to na pamäti. V láske sa vám niečo prepletie a tak sa môže stať, že vlastným pričinením niekomu ublížite. Preto nehovorte nič, pokiaľ nie ste si tým úplne istí. Pomaly, ale isto, začnite preciťovať ducha Vianoc, veď ich máte tak radi, nechajte sa opantať zvonivou, voňavou atmosférou, ktorá sa postará o vnútorné pohladenie. Zdravie – dýchanie, kašeľ, kýchanie – prechladnutie.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Zväzuje vás strach, strach zo záväzkov, zo zodpovednosti a aj budúcnosti samotnej. Preto zabojujte, budúcnosť neriešte, dôležité je, čo je tu a teraz. Neprikladajte svojim vtieravým myšlienkam a fantáziám až takú váhu, inak to bude naozaj zlé. Vaše deti sa postarajú o to, aby vám vygumovali vrásky na čele, už teraz vám hovorím, dovoľte im to. Vzťahy sa zocelia a utrasú, naberú na sile, z čoho môžete čerpať pre svoj vlastný rast. Peniažky sa nejakým spôsobom budú k vám dostávať a v podstate nebudete vedieť ani ako, takže týždeň plný hojnosti môžete veru s radosťou očakávať. Pri tomto zdare nezabudnite na svoje polovičky a obdarujte ich niečím, čo má pre vás oboch symbolický alebo aj hlbší význam. Toto gesto podporí skutočnosť citov, ktoré prechovávate. Nezadaní by mali aspoň na chvíľku prestať účelovo „loviť“, neprinesie to nič milého. Pozor na nepeknú hádku s blízkym priateľom. Zdravie – lopatky, chrbtica.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

V prvom rade si dajte na poriadok svoje telo a spolu s ním aj myseľ. Je na vás, akú cestu si vyberiete na to, aby ste telo ozdravili a myseľ vyčistili, len to dotiahnite do konca. Budete sa cítiť slabšími a preto je potrebné, aby ste aspoň trochu nabrali silu. Cez týždeň si únava vyberie svoju daň, buďte viac opatrní a pozornejší. Všetko, čo ste počas roka nadobudli, začínate pomaly úročiť, čo platí nielen v oblasti vzťahov, ale aj v pracovnej a osobnostnej oblasti. Vo vzťahoch opakovane zahorí plameň lásky. Je krásne preciťovať silu lásky, vášne a túžby. Každý z týchto fragmentov si vychutnajte a ani v prípade menších hádok nepripusťte, aby to vzťah zasiahlo do väčšej hĺbky a rýchlo popracujte na uzmierení. Veľmi radi máte spoločnosť a  spoločenské udalosti budete aj vyhľadávať. Nesnažte sa však byť za každú cenu stredobodom pozornosti, nepodarilo by sa vám to takým elegantným spôsobom, ako ste si to pôvodne predstavovali. Zdravie – uši (prievan, bolestivosť, trhanie a pod.).

LEV (23.07. – 23.08.)

V každom smere vám pomôže vizualizácia, je to skvelá záležitosť – predstavujte si všetko v takom priebehu a s takým koncom, po akom v skutočnosti túžite. Vzhľadom na to, že sa blíži koniec roka, už teraz môžete zabehnúť do obchodu kúpiť si zošit – notes ako budúci základ pre vašu knihu snov, do ktorej si zaznamenávajte všetko, po čom túžite. Pocitovo síce budete v tomto týždni balansovať, no to ešte nič neznamená. Chyťte sa svojho najsilnejšieho a najčistejšieho pocitu, ktorý vás bude v týchto dňoch viesť tým správnym smerom. Obklopujte sa bielou farbou, je to nielen farba Vianoc, ale aj čistoty, pomôže vám to pri prekonávaní menších prekážok. Vzťahy budú kvitnúť hlavne v druhej polovici týždňa, čo je veľmi vhodné a vítané na prípadné vyjasnenie si nezrovnalostí. Niektoré páry dospejú do štádia, v ktorom budú riešiť rozrastenie rodinky. Pri hľadaní drobnej veci sa poriadne prevŕtajte obsahom kabeliek a pánskych tašiek (pozor na roztrhnuté futro), určite to nájdete. Zdravie – oblasť čela, podbruško.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

To, že hľadíte so zaslzenými očami von oknom a pykáte a dobrovoľne sa obviňujete za to, či ono, vám nepomôže, sami to dobre viete. Takže, pekne sa postavte na nohy, oklepte sa, straste zo seba všetko negatívne a povedzte si, že na negatívne myslenie nemáte čas. Ten radšej venujte napríklad vyzdobeniu vášho bytu, na prechádzky, či dokončenie záležitostí spojených s vašou prácou. Vždy, keď vám bude smutno a smútok bude na vás doslova padať, zamestnajte svoju myseľ niečím príjemným alebo sa pomaznajte so svojím domácim zvieratkom, či vybehnite za priateľmi. Tí náchylnejší na akýkoľvek hazard, či závislosť, by mali byť v tomto období v strehu, lákadlá sú všade, buďte silní a odolajte kvôli sebe, aj kvôli tým, ktorých milujete. Vo vzťahoch sa síce ukáže menšia nezrovnalosť, no nebude to nič vážne. Aj v tomto prípade si dávajte pozor na očarenie treťou osobou. Zdravie – vyvážená strava (žlčník).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Postupujete pomaly a s istotou, napriek tomu, že by ste nejaké veci radšej urýchlili, teraz to ešte nerobte, zabrzdíte aj to, čo funguje. Nejako sa z vás vytráca iskra, beriete všetko príliš vážne a máte pocit, že nech sa snažíte akokoľvek, stále to nestačí. To nie je pravda a aby ste trošku ožili, obklopte sa červenou farbou, podporíte ňou iskrivosť, dynamiku a samozrejme, aj vášeň. To, že sa k vám v druhej polovici týždňa „dovalí“ lenivá nálada, z toho si nič nerobte. Samotná lenivosť je v poriadku, nevyčítajte si to, jednoducho si potrebujete oddýchnuť, tak si to doprajte a to bez výčitiek. V partnerstve budete chcieť mať „navrch“, zamyslite sa, či vo vzťahu ide o to, kto z koho. Rozcítenosť, ktorá na vás zaútočí, môže k vám pritiahnuť ľudí, ktorí budú mať tendenciu to zneužiť, preto buďte minimálne preventívne predvídaví a nedajte sa zneužívať. Zdravie – pálenie záhy, trávenie.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Nie všetko sa točí okolo vás a to nesiete pomerne ťažko. Skúste zabojovať so svojou menšou sebeckosťou a byť tu pre ľudí, ktorí vás potrebujú, spomeňte si, koľkokrát tu boli oni pre vás. Teraz nastala tá správna chvíľa,  aby ste teraz vy podržali niekoho, na kom vám v skutočnosti záleží. Máte príležitosť ukázať,  akými ste šikovnými ľuďmi, ktorí vedia podporiť a podržať tých, ktorí to už sami nezvládajú. Nezadaným skríži cestu zaujímavá osoba, ktorej nebudete ľahostajní, čo platí aj naopak, takže sa tu črtá nové spoznávanie sa a prípadný vzťah. Pri tom všetkom, čo sa bude okolo vás mlieť,  nezabúdajte na svoju rodinu, pre ktorú ste veľmi dôležitou súčasťou. Niekedy postačí,  keď sa pripomeniete aspoň milým telefonátom. V práci nastane pohoda, takže žiadne naháňačky, všetko pôjde bez problémov a v pokojnej atmosfére. Nič v tomto týždni nesiľte. Zdravie – oblasť hrudníka (priedušky, priedušnica…).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Pre vás prichádza obdobie, v ktorom sa konečne môžete oddať všetkému, čo vás baví a napĺňa, aj keď to znie zvláštne, vrátane upratovania, varenia a pečenia. „Rozšupnete“ sa pomerne rýchlo a vo všetkom, čo budete robiť, nájdete potešenie. Otázne je, na ako dlho vám to bude stačiť. Asi to dlho nevydrží a vy zasa zatúžite po nejakom adrenalíne, či akčnosti, to ste jednoducho vy, v tomto vás nikto nezastaví. Vzťahy naberú rýchly spád, môžete sa rozhodnúť, či v partnerstve chcete zotrvať alebo sa posuniete ďalej. Tak, či onak, ste osôbky, ktoré nájdu, čo hľadajú, len to nejaký čas potrvá, kým na to prídete. V práci sa vám teraz trošku nakopia povinnosti, síce nečakane a nepredvídavo, ale nie je to nič, čo by ste hravo a s prehľadom nezvládli, takže preventívne rátajte s nejakými nadčasmi. Každým dňom vás bude sprevádzať hudba, ktorú zbožňujete. Zdravie – krčná chrbtica, svaly.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Aj keď sa ocitnete v stave nerozhodnosti, nie je to nič zaväzujúce. Nech sa rozhodnete akokoľvek, vždy sa dá s tým ešte niečo spraviť aj v prípade, že si to rozmyslíte. Takže si z toho momentálne veľkú hlavu nerobte. To, že neviete ako ďalej vo vzťahu, to je iná záležitosť. Je potrebné, aby ste si položili niekoľko zásadných otázok, na ktoré vám pomôže nájsť odpovede aj samotné vianočné obdobie nesúce sa v znamení lásky, dobra a všetkého pozitívneho. Nechajte svojho partnera prehovoriť cez skutky a gestá, bez toho, aby ste robili krik, či na niečo poukazovali. Totiž, pozeráte sa naňho/ňu naozaj reálne, nevidíte ho/ju v zlom svetle len preto, že ho/ju tak vlastne chcete vidieť, či už účelovo a cielene len pre to, že vám to teraz tak vyhovuje? Tak pekne porozmýšľajte, času máte dostatok a nezabudnite pri tom na svoje vlastné a skutočné pocity, ktoré k tomuto človeku prechovávate. Nezadaní, nezúfajte a vychutnávajte si život v obkľúčení vašich priateľov. V práci bude pohoda. Zdravie – hlava.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Vy budete prechádzať týždňom nenútene, komótne, pohodovo, ako sa vraví, štýlom lážo – plážo. Nebude vás tlačiť žiadny čas, všetko budete stíhať, všetko vám bude vychádzať, môžete sa tešiť na prichádzajúce sviatky a dni voľna. V práci sa vám bude dariť a už teraz vidíte a cítite náznaky toho, že rovnakým štýlom sa to bude niesť aj začiatkom nového roka. Áno, máte našliapnuté na to, aby sa vám darilo aj v budúcom roku. Fungujúci vzťah je vzácna záležitosť a s týmto vedomím k tomu pristupujte aj vy, zodpovedne a s vďačnosťou. Tí, ktorí nemali šťastie v láske a sú stále sami, zachovávajú pokoj s vedomím, že vedia, že to pravé „orechové“ pre nich určite príde. Nemýlite sa, možno to bude aj o čosi skôr, než čakáte, či dúfate. Predsa len o niečo viac by ste sa mali sústrediť na detailnosť a pokiaľ aj tú „vychytáte“, tak ste po tieto dni úplne „za vodou“. Zdravie – zrak (pálenie, slzenie…).

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Nebuďte akoby paralyzovaní tým, že za všetkým a vo všetkom budete vidieť nejakú hrozbu. Sústreďte sa na to, že všetko funguje tak, ako má a prípadnú hrozbu budete riešiť v momente, keď budete pred ňou stáť zoči-voči. Rybičky by si vo všeobecnosti mali dávať pozor pri rýchlych presunoch a pri rýchlej chôdzi a rovnako pri behu, a to aj v prípade, že sa mu venujú rekreačne. Pošmyknutie vás môže vyradiť z bežného života na niekoľko dní až týždňov, preto to chce opatrnosť. V každom smere, odhliadnuc od tohto upozornenia, sa vám bude dariť, vzťahy sa utrasú, práca pôjde od ruky, priateľské väzby budú pre vás nadobúdať iný rozmer. Nedá sa napísať a skonštatovať nič iné, len to, že všetko je OK. No, ale akoby to bolo bez jedného malinkého ale – to „ale“ znamená, že bude potrebné pomôcť alebo vyjsť v ústrety svojim deťom. V prípade, že sa vám otvoria možnosti a dvere na prípadné štúdium, či nejaké vzdelávanie, nezávisle od formy, neváhajte. Zdravie – podbruško.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

 

Leave a reply

TOPlist