www.elenn-okienko.sk

14. 12. – 20. 12. 2015

.

BARAN (21.03. – 20.04.)

Prelistujte si záložky svojho vnútra a zastavte sa na mieste, ktorému sa vyhýbate. Presne táto záležitosť, ktorú v sebe doslova nasilu potláčate, vás napriek tomu omína, hoci sa tvárite, že neexistuje. Pekne sa na to mrknite a vysporiadajte si to v sebe tak, aby vás táto sféra na duši netlačila. Stačí, ak si dáte sami odpovede, ktorými si danú záležitosť pekne pomenujete. Komunikácia je presne to, čomu sa nevyhnete, aj keby ste o to stáli, takže širšia slovná zásoba vám padne vhod. Šťastie vám prinesú novinky, do ktorých sa zapojíte aj vy, takže môžete očakávať, že sa vám bude naozaj dariť, čo podaktorí budú niesť dosť ťažko. Keď sa budete pohybovať v obchodoch a nejaký predmet vás osloví a budete mať pocit, že vám patrí, či už ako malý talizman, či len v rámci vyobrazenia akejsi pre vás významnej symboliky, pokojne po ňom siahnite. Porozumenie prichádza spolu s empatiou, ktorá sa u vás znásobí. Vzťahy sa akosi domotkajú, no našťastie si pamätáte cestu, ktorá k tomuto chaosu viedla, takže tým pádom to budete vedieť dať aj do poriadku. Zdravie – hánky a prsty na rukách (narazeniny, vyvrátenie prstu a pod.).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Pozorujete všetko, čo sa okolo vás deje, nasávate všetko, čo vám môže v akomkoľvek smere pomôcť. Sťažovanie si a ťažkanie si vám nateraz nepomôže, dokonca nedostanete ani očakávanú odozvu. Na riešenie vašich boľačiek a problémov ešte príde vhodný čas, v podstate sa k vašej osobe dostanete pri nejakom rozhovore, či stretnutí úplne plynulým spôsobom a odľahčeným, nenúteným štýlom. Pri pomyslení na Vianoce si uvedomujete, že pár dní budete môcť vypnúť a svoju hlavu odľahčiť od všetkého ťaživého. Dokonca sa u niektorých z vás vynorí potreba stráviť Vianoce naozaj len s partnerom a deťmi alebo len s partnerom bez akýchkoľvek rodinných návštev, ktoré o nejaký ten deň, možno aj viac dní, odložíte. Vzťahy budú pre vás nateraz vyriešené a osamelí nebudú cítiť žiadnu nutnosť tento fakt rozoberať. Na ceste – neceste si trošku zabojujete so svojou osobnou súdnosťou, no to, či to „uhráte“, je na vás, prípadne sa všetkému pre vás morálne nebezpečnému radšej vyhýbajte. Financie by ste mali viac šetriť, než rozhadzovať bez rozmyslu, a to aj napriek blížiacim sa sviatkom. Zdravie – tržné ranky.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Poskakujete okolo vianočnej výzdoby ako malé deti napriek tomu, že ste už dávno „dospeláci“. Je oslobodzujúce a krásne sledovať vašu úprimnú radosť a vnútornú eufóriu. Podarí sa vám odosobniť od akýchkoľvek ťažkostí a nedovolíte nikomu, aby vám čo i len náznakom blížiace sa sviatky, či náladu, znepríjemnil. Udržte si tento stav, ktorý prispeje k tomu, že práve veci a problémy, ktoré ste cielene odložili bokom, sa začnú hýbať a v podstate riešiť priebežne úplne ľahko a podaktoré dokonca sami. Prekvapiť vás môže pokus o zmier, ktorý príde zo strany urážlivého človeka, ktorý sa z vašej blízkosti stiahol. Všetci rodičia by darčeky mali poriadne ukryť, inak ich ratolesti, či partneri „vyňúria“ (prepáčte, ale vaše skrýše, nie sú skrýše a vedia o nich všetci :)). Pokiaľ máte malinké deti, neoberte ich o vieru spájanú s dostávaním darčekov. V obchodoch si dajte pozor na presné výdavky a majte pod kontrolou, akými peniažkami platíte, v tomto zhone a pri unavených ľuďoch sa môže nevedomky a samozrejme, nechcene, stať nejaké nedorozumenie, svojou pozornosťou tomu predídete. Ak si potrpíte a udržiavate tradíciu posielania pohľadníc, tak začnite s ich nakupovaním. Zdravie – priedušnica.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Keďže sa ocitnete v miernom časovom chaose znásobenom vlastnými pocitmi, je potrebné, aby ste si sami určili rebríček priorít vybavovania a riešenia toho, čo je potrebné. Keď si všetko zadelíte správnym spôsobom, postíhate to, čo budete mať v pláne. Ak stavíte na improvizáciu, tak vám nejaké veci uniknú, nestihnete ich alebo ich budete musieť posunúť o nejaké dni, či týždne dopredu. Poskladajte si mozaiku svojich vlastných pocitov a vzíde vám z toho vedomie, že láska je silná a vzácna a treba si ju nielen chrániť, ale aj vážiť. Posila, ktorá k vám vždy prichádzala vo forme priateľov, sa ukáže aj v tomto období, dostanete od nich veľmi veľa kvalitných rád, ktoré vám pomôžu vo vašom osobnom raste a posune. Pristihnete sa, ako nazeráte do okna svojej minulosti, ktorá vám do tváre šmarí bolestivé chvíľky prepojené na nejaké osoby. Nevzpierajte sa tomu a už vôbec sa nebojte, všetko sa usporiada a vy sa stanete silnejšími osobami. Prineste si so sebou všade, kam vkročíte, dobrú náladu, potom zistíte, ako vám bude za to každý vďačný. Financie teraz neriešte. Zdravie – postupujúce zhoršenie sa už existujúcich zdravotných problémov v naviazaní na životosprávu.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

V každom kúte nie je len tma a roh, pokiaľ sa v ňom ocitnete sami a zostanete v pokoji,  nájdete tam oveľa viac, stačí len, ak zalovíte v hĺbkach svojich duší a sŕdc. Postávanie na mieste bude v tomto týždni pre vás vyhovujúce, hoci sa to nezdá, aj tento váš stav „nečinnosti“ prinesie svoje ovocie. Prikladajte si na seba, podľa možnosti, v prípade akýchkoľvek problémov, liečivé minerály, v tomto prípade a období vás bude ťahať do fialových farieb (ametyst, sugilit, čaroit). Prinesiete so sebou zvonivosť, ktorá rozcinká aj duše, ktoré ešte stále necítia ducha blížiacich sa Vianoc. Akékoľvek obavy a starosti odložte bokom, uvidíte, že aj táto sféra sa dá na poriadok a to oveľa skôr, než by ste čakali. Nepokúšajte sa nikomu nič nahovárať, nech si každý, a to platí aj pre vašich najbližších, svoje citové poryvy dá u seba do „košiara“ sám. Precitlivenosť sa u vás ukáže a do popredia vyskočí už v strede týždňa, ktorý sa prehupne tak rýchlo, že si to ani neuvedomíte. Pokúste sa pozrieť na nejakú malú hračku, ktorá vám pripomenie svoje vlastné detstvo. Rozličnosť chutí dní, s ktorými sa budete stretávať, sama o sebe nebude príjemná, ale keď sa to spojí, vzíde z toho niečo veľmi zaujímavé. Zvýši sa vám celková vnímavosť a to aj v tom negatívnom zmysle. Zdravie – predkolenia.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Požičajte si od blízkych iskričky nádeje, ktoré vám tak veľmi chýbajú, v tomto období sa vám naozaj veľmi zídu. Máte tendenciu opúšťať sa a v niektorých situáciách vyroníte aj nejakú tú slzičku, čo je úplne prirodzené. Posúvate sa vo svojich vlastných rozhodnutiach, ktoré v tieto dni veru aj prídu. O niečo viac sa vás bude dotýkať osud ľudí, s ktorými zdieľate ich trápenia, vaše povzbudenie a vypočutie im veľmi padne vhod a aj im pomôže. Nerozčuľujte sa, pokiaľ pocítite, že vo vzťahu páru, ktorý vám je blízky, sa deje niečo nepekné. Pokúste sa zachovať neutralitu, aj keď po vypočutí oboch strán sa bude od vás očakávať jednostrannosť. Prezieravosť vám pomôže vopred vycítiť určité situácie, v ktorých sa ocitnete, v podstate vás na prípadné akékoľvek „riziká“ upozorní vaša intuícia, nepodceňujte ju, nepanikárte, skrátka, len počúvajte. Pouvažujte, či by ste si chceli nejakým spôsobom dopriať radosť (koncert, divadlo, wellness, knihu a pod.), ktorá by vás nielen príjemne naladila, ale hlavne so sebou priniesla potrebnú harmóniu. Motoristi, pozor na pneumatiky a nápravu (defekt, nabehnutie na nejakú prekážku… nebojte sa, neukazuje sa nič hrozné, len malá záležitosť, ktorej ani netreba venovať zvláštnu pozornosť) a s tým spojené nečakané výdavky. Zdravie – žalúdok.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Chcete prestúpiť na iný vlak, čo v preklade znamená, že túžite po zmene a po inom smerovaní vo svojom živote. Každý deň sa prihovárate sami sebe a pýtate sa, čo by bolo pre vás najlepšie. V tomto týždni bude fajn, ak sa na nejaký čas utlmíte a nebudete okolo seba robiť žiadny rozruch. Pochopíte veľa vecí, hlavne tých, ktoré sú napojené na ľudí vo vašom okolí. Zistíte ako na to, aby ste vopred rozoznali, kto je akou osobnosťou. Pri práci sa snažte pracovať systematicky a nie štýlom tu trochu-tam trochu a v konečnom dôsledku nikde nič. Nemali by ste byť takí nástojčiví v čomkoľvek, o čo stojíte, niekedy je lepšia pozvoľnosť. Z ničoho nič sa vám vyskytne vzácna príležitosť na zárobok potešujúcej sumy peňazí, rovnako sa však môže aj rozplynúť, preto je dôležitý nielen váš prístup, ale aj samotné vystupovanie smerom k ľuďom, ktorí vám túto možnosť ponúknu. Podaktorým z vás sa podarí nejaký darček, svoju osobnú vec alebo dôležitý dokument, upratať tak, že sami budete mať problém to nájsť a spomenúť si, kde ste to vlastne odložili. Vzťahy budú trošku „komótnejšie“  – „uťahané“. Zdravie – žmúrenie, žmurkanie, vraštenie čela (oči).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Najskôr na seba bezmyšlienkovite prezradíte skoro všetko a potom sa čudujete, rozčuľujete a zisťujete, odkiaľ to o vás vie ten, či onen človek. Preto vám radím, aby ste si ústa trošku „zazipsovali“, inak budete ako slovná neriadená strela. Keď nie kvôli vám, tak aspoň pre rodinu, svojich priateľov a „polovičku“, ktorých životy a súkromie rovnako bezmyšlienkovite používate v konverzáciách, či už ako príklad alebo len tak. Keďže ste sa trošku prebrali a budete o niečo viac mlčať, môžete začať viac konať. Pekne si všetúčko-všetko dajte na poriadok, čo je potrebné, a to aj v práci, aj v domácnostiach. Prípadne, jednoducho vypnite a vychutnávajte si ticho štyroch stien s ľuďmi, s ktorými zdieľate domácnosť. Pri kúpach na poslednú chvíľu zvážte, či je to vhodný darček a či ho nekupujete len zo zúfalstva a vďaka časovej tiesni. Vyhýbajte sa studenej vode (pitie, práca, pri ktorej je potrebné manipulovať v priamom kontakte s vodou a pod.),  inak si uženiete poriadnu chrípku. Vo vzťahoch netlačte ani na seba, ani na partnera. Zdravie – prechladnutie, zimnica, kašeľ, kýchanie, bolesť hrdla…

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Rozsievate okolo seba lásku, vieru a vianočnú eufóriu, no povedzme si pravdu, tak trošičku sa do toho nútite a tým sa vám podarí „ošialiť“ aj samých seba z dôvodu, aby ste nemysleli na nepríjemnosti. Pokiaľ vám to funguje, a vám to funguje viac než dobre, tak fajn, sú Vianoce, máte právo byť „ješitní“ a uchechtaní. Príležitostne sa v tomto týždni ocitnete v spoločnosti ľudí, s ktorými ste sa nestretávali kvôli vašej zaneprázdnenosti, takže smiechu a srandy bude o to ešte viac. Niekomu poskytnete veľmi dobrú a cennú radu, ktorá však zároveň pomôže aj vám, takže, keď sa pristihnet,e ako hovoríte niečo múdreho… nezosmiešňujem, to je fakt… skúste sa cez slová a ich účinok pozrieť aj na seba. Ani nebudete vedieť ako a zistíte, že vďaka vášmu vedomiu ste si vlastne sebe mohli pomôcť už o čosi skôr. Ale aj to má svoj účel, na všetko je potrebné, ako stále hovorím, ten správny čas a ten u vás teraz príde. Začnete si pripúšťať a preciťovať v sile svojich slov, za ktorými si budete aj stáť. Práca a láska budú v útlmovom režime. Zdravie – ľavá strana tela.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Nech vás nahneval ktokoľvek, neprajte mu nič zlé, ukážte svoju veľkosť tak, že sa nad to povznesiete a nedovolíte, aby vám to pokazilo deň, či týždeň. Imaginárne nad tým mávnite rukou, pomyslite si svoje a nechajte to rovnako ako to prišlo aj odplávať. Hnev vás zväzuje, oslabuje, znižuje vašu ostražitosť a narobí „paseku“ aj v tom, že vybuchujete všade, kade chodíte. Takže pohoda – jahoda, nedajte sa. Príliš skoro ste „zažehnali“ vzťah, ktorý ste označili za neperspektívny a teraz sa vám to pekne ukáže, obnoví sa kontakt alebo snaha o veciach ešte raz diskutovať. Počúvajte druhú stranu a potom svoje srdce… Rozdielnosť v láske je niekedy k prospechu, len to treba vedieť zúročiť a nie bojovať s tým, či rovno to odpísať. Ostatní (šťastne zadaní a spokojní) zažijú príjemné chvíľky plné nehy, krásnych prejavov, ale aj menších „zádrheľov“, ktoré vás „nakopnú“ k sladkému udobrovaniu. Predvianočný zhon sa vás zatiaľ ešte nedotkol, ste z toho prekvapení a zároveň ste na seba hrdí, ako skvelo to zvládate, prepáčte, ale to ešte neviete, že on predsa len príde – nič si z toho nerobte. Zdravie – energetická oslabenosť, náchylnosť na nasávanie negatívnejších emócií.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Riešte v prvom rade svoje vlastné problémy a potom sa starajte o tých druhých – urazilo vás to? Pokiaľ áno, tak len z toho dôvodu, že to je pravda. Takže pekne to zmeňte. Nemáte sa za čo hanbiť, je to prirodzená ľudská vlastnosť, ktorú sám so sebou riešil snáď už každý. V práci si budete musieť v niečom pohnúť, takže nevylučujú sa ani prípadné nadčasy a menšia nervozita. Niektorí z kolegov – niekto vám blízky – by vám veľmi rád pomohol, nuž, ak bude treba a pokiaľ to tak budete cítiť a uznáte, že to akosi nestíhate, v pohode sa obráťte s prosbou na dôveryhodnú a vám naozaj blízku osôbku z pracovného kolektívu. Počúvajte, v prípade, že ste trošku chorí alebo máte bolesti a budete mať tendenciu papať lieky mimo odporúčaných dávok, čiže hlava-nehlava, pozor na to, aby vám fakt neprišlo zle, v časovom zhone sa môže rovnako udiať, že si nechtiac dáte tú istú tabletku 2x. Už vás počujem, no super, samé nepekné veci a kde je niečo pozitívne? Tu – celý týždeň bude v podstate o preciťovaní lásky, sily rodiny, priateľstvách a o tom, že vaši blízki vás naozaj zbožňujú. Peniažky sú rovnako v poriadku. Zdravie – vybičovanie organizmu a všetkých zmyslov – nervozita.

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Rovnako dobre sa vám bude pozerať na to, čo okolo seba uvidíte. A to je už čo povedať, všetko zlé sa vytesní a rozplynie ako tmavý mrak a zostane len to pekné. Všetko bude o príjemných pocitoch z toho, ako sa máte dobre a na základe toho, že máte okolo seba fantastických ľudí. Víťazstvo (v akomkoľvek prevedení – osobné, pracovné, konkurenčné, športové), o ktoré ste tak stáli, sa veru dostaví a vy z toho budete paf, takže určite to oslávite. O niečo viac sa majte na pozore v tmavých priestoroch, vďaka tomu, že si neuvidíte ani na špičku nosa, môžete letieť rovno k zemi alebo ťuknúť auto alebo jednoducho len chytiť paniku, hlavne tí, ktorí majú prirodzený strach z tmy, čo samozrejme vnútorne symbolizujete, že vždy ste radi, keď viete, na čom ste a kde ste a neradi tápete. No, keďže neistota je jedna z vašich ďalších menších „tieňov“, s ktorými bojujete, je potrebné, aby ste tomu boli vystavovaní a tento fakt v sebe spracovali, čím tento strach eliminujete. Finančne si krásne prilepšíte. Zdravie – pocit dolámanosti, ako sa ľudovo hovorí, budete používať prirovnanie – bolí ma celý človek.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

 

 

Leave a reply

TOPlist