www.elenn-okienko.sk

03. 12. – 16. 12. 2018

 

Horoskopy od iných…         Pohladenie duše – Obrazy, ktoré Vám pohladia dušu           Šťastný život

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

 

Opäť tu nájdete Majkin horoskop na dva týždne :)

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Napriek tomu, že sa budete prvotne brániť náznakom zmien a samotným zmenám, ktoré k vám prichádzajú, v konečnom dôsledku ich prijmete s vedomím, že je to prirodzené a tieto posuny k vám jednoducho patria. Vo všeobecnosti budete inovatívni a kreatívni, čas hrá smerom k vašej nápaditosti, takže myšlienkové pochody, ktoré vám budú “behať po hlave“ sú naozaj zaujímavé, skúste pri tom spolupracovať so svojou intuíciou. Trošku si „zabojujete“ s ľuďmi, bude vás to ťahať do miernejšej „odťažitosti“ s jemným podtónom posudzovania, no keď to v sebe pripustíte, tak sa to zároveň vytratí a nebude vám to robiť pletky pri kontakte s nositeľmi rôznych pováh. Úradné záležitosti, či nejaké písomnosti, vám síce „zamotajú hlavu“, no postupne všetko potrebné vybavíte, bude to len otázka času. V práci sa o čosi viac naučíte pracovať s vlastnou trpezlivosťou, lebo ak sa tomu budete vzpierať, o to viac budete stavaní do „tesných“, či stiesnených, situácií. V láske sa rovnako sprístupňuje vaše napredovanie (vnútorná a reálna rovina), ktoré je napojené na vyššie napísané zmeny. Vychutnávate si vzájomné prepojenie a ľahkosť. Zdravie – hlava a základná čakra. 

Anjelská karta: Hravosť – Anjeli vám hovoria, aby ste zapájali do svojho bytia samotnú hravosť, ktorej výsledkom je čistá a pre každého potrebná radosť, pustite ju k sebe.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Napriek tomu, že ste si v tomto období na seba toho naložili naozaj dosť, popasujete sa s tým celkom hrdinsky. Vaším rozporom je akési zápolenie s chuťou zostať nečinne doma a na strane druhej s aktívnosťou, ktorú sami chcete vyvíjať, ale aj tou, do ktorej ste v rámci reálneho bytia nútení zapájať sa (práca, domácnosť). Chce to akúsi systémovosť, lebo skáčete z jednej strany na druhú a potom sa čudujete a sťažujete, že máte toho veľa, že nestíhate a ani neviete, kde vám hlava stojí. Uvedomte si to, že si sami jednotlivé dni aspoň v rámci hrubej osnovy nastavujete sami, s čím sa dá krásne pracovať a vy ste v tom dobrí, stačí chcieť. Vo všeobecnosti sa snažte zachytávať aj to, čo sa deje okolo vás, často totiž hľadíte, obrazne povedané, len vpred a zabúdate otáčať hlavu. Na pracoviskách vám v určitých situáciách pomôže otvorené myslenie, niekedy je fajn pozrieť sa na veci aj z inej perspektívy, než len z úplnej blízkosti. Vaši nadriadení vás v niečom budú jemne iritovať, no nie je to práve v tom, že sa v nich čiastočne vidíte (správanie, postoje, názory)? Láska, ktorá je vašou súčasťou, sa stále viac derie do popredia a na povrch – nie je to prejav slabosti, vychutnajte si to. Zdravie – hrudná chrbtica, dýchanie (prechladnutie), hybnosť.

Anjelská karta: Uzdravenie – Anjeli vám odkazujú, že to, čo vás trápilo, či ničilo, sa teraz uzdravuje. Pomôžte tomuto procesu cez silu svojich ozdravujúcich myšlienok.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vaše telo, ale hlavne myseľ, bude doslova rozlietaná, nekontrolovaný prúd myšlienok vás už trošku unavuje, no žiadne obavy, je to len dôsledok vašej celkovej „nabudenosti“ a pocitu, že naháňate každú minútu času, ktorý je napojený na vašu aktívnejšiu časť dňa. Pokiaľ sa neviete nijako utíšiť (napr. vďaka kontaktu s prírodou, partnerovi a pod.), poproste pri všetkom, čo vás „morduje“, o pomoc anjelov. Samozrejme, úplne iné je, keď sa nechcete utíšiť zámerne. Po vašom boku sa budú pohybovať ľudia, ktorí sú rovnako nastavení ako vy sami. Príjemným zistením bude, že si vzájomne nielenže máte čo odovzdať, ale si aj odovzdávate. Niektoré čriepky týchto malých a aj veľkých vymenených fragmentov sa preukážu v ten správny čas, čo vám bude nápomocné. Podporenú máte rovinu rozhodovania sa, takže v tomto smere nebudete príliš zväzovaní a unavovaní. Na pracoviskách sa skĺbia vaše skúsenosti spolu s prirodzenou šikovnosťou a podaktorým z vás sa podarí dostať do časového predstihu, či akejsi „rezervy“, takže vám vyskočí k dobru o nejaký ten „deň“ voľna viac. Vo vzťahoch sa vaše spoločné  bytie prelína do hrejivej a potešujúcej symbiózy. Krásne je uvedomenie si fungovania vzájomnej rovnocennosti práve v smere citov a lásky. Zdravie – kríže, pocity chladu (cirkulácia), oblasť 2. čakry.

Anjelská karta: Božské načasovanie – Všetko má svoje opodstatnenie, aj to, čo sa vám deje. Sprístupňuje sa vám to, čo vám patrí, a naopak, uzatvára sa to, čo treba ukončiť.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Vaše nálady, pocity a aj samotné prejavy, budú premenlivé sťa počasie, no nemajte z toho strach, vďaka tomu sa vám dotvoria chýbajúce časti k uvedomeniu si, ako vlastne fungujete a tak bude posilnení a opäť potiahnutí v duchovnej rovine vpred. Hlbšie vnímanie vecí sa vám automaticky odzrkadľuje v ľahšej forme žitia na reálnej, bytostnej úrovni. Keď prijmete aj tie pre vás ťažšie poryvy, o to rýchlejšie sa ocitnete v stave pokoja a samotnej radosti, nebudete sa zbytočne oberať o svoju energiu. Vnútorné slnko vás o to skôr zaleje a v týchto stavoch zachytíte všetko potrebné, vrátane cesty, ktorá sa vám sprístupňuje a otvára. Dá sa to obrazne vypovedať aj takto – ak sa veciam bránite, o to viac ste im vystavovaní a padáte do nich, no keď sa prispôsobíte ich tempu, ktoré kopírujete, ostávate na povrchu a stále máte priestor na myslenie a prácu so srdcom. V skratke povedané, prichádza k vám teplo, svetlo a teda aj samotné slnko. Na pracoviskách sa svojou výbušnosťou nedajte strhnúť k ostrejším výmenám názorov, ani k prehnaným slovným bojom, sami dobre viete, že niektorí ľudia z toho ťažia a z týchto situácií energeticky žijú a posilňujú sa. Vo vzťahoch graduje sila lásky, vzájomné prepojenie a pochopenie, rušivé energie sa minimalizujú. Zdravie – dutiny, sliznice, hlava (tretie oko), hormonálna sústava.

Anjelská karta: Zázraky – Anjeli sa vám prihovárajú, aby ste venovali pozornosť tomu, čo sa okolo vás deje a áno, sú to zázraky, otvorte sa im a oni sa budú diať aj naďalej.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Či sa vám do toho chce alebo nie, budete pracovať s láskou a sebaláskou, znie to prvotne ako niečo veľmi jednoduché a napriek tomu, že ste hrdými, krásnymi a cnostnými Levmi, iba vy najlepšie viete, že v tomto smere máte nejaké rezervy, ktoré pred okolitým svetom, samozrejme, z pudu sebazáchovy starostlivo a zámerne ukrývate. Spoznáte sa v prejavoch svojej najlepšej kondície rovnako ako aj v stavoch svojej vlastnej slabosti a práve v tomto bode začnete na sebe pracovať. Odhodlanosť, láska a vaše srdce vám budú skvelými našepkávačmi, vďaka čomu to zvládnete a to dokonca bez toho, aby ste ako „králi“ džungle stratili na svojom statuse. V týchto dňoch sa vám zomelie viacero pre vás podstatných a kľúčových vecí, vrátane samotnej lásky, kde sa preukáže sila poučenia z minulosti, sila vašich skúseností, vedomostí, duchovna a samotného srdca. Tam, kde ste strádali, môžete opäť nabrať na plnej, čistej a podporujúcej sile bez toho, aby ste sebe vedome, či nevedome, ubližovali. Na pracoviskách sa vám darí a aj dariť bude, hravá a odľahčená komunikácia vám bude nápomocná. Vo vzťahoch zaúraduje príťažlivosť a to nielen tá fyzická, no zároveň si uvedomíte, že aj pri stavaní sa „na zadné“ ste s partnerom stále na rovnakej úroveni. Zdravie – tráviaca sústava – oblasť brušnej dutiny, hrdlo.

Anjelská karta: Sústredenie – Anjeli sa vám prihovárajú, aby ste venovali pozornosť svojim myšlienkam a v nich tomu, čo chcete a naopak, čo nechcete.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Je prirodzené, že sa ako ľudia sem-tam posťažujeme, no vy do týchto stavov budete mať tendenciu skĺzať stále viac. Istý prejav súcitu, či ľútosti, vám síce robí dobre, ale vy vďaka tomu hľadáte akési úniky, lebo aj vy chcete počuť, že ste dobrí, šikovní, pekní, múdri, atď. Základom je začať u seba, veriť tomu, že to tak jednoducho je a keď touto skutočnosťou „nasiaknete“, automaticky k vám budú prichádzať chvály a povzbudenia bez toho, že by ste o ne museli nejako, aj keď nepriamo, žiadať. Veď viete – čo zo seba vyžarujeme, to si aj priťahujeme, tak sa zhlboka nadýchnite a pekne si povedzte, akí ste skvelí a pokojne si to môžete rozmeniť aj na drobné. Neobviňujte iných, že vás v tom, či onom, brzdia. Niekedy si ani neuvedomíme, že nejaké prekážky (v hlave, myšlienkach, konkrétnych skutkoch) si sem tam pod nohy položíme aj sami. Takže po prebehnutí tohto procesu ešte nejaký čas (pomerne krátky, je to individuálne) budete trochu „nesvoji“ a akoby trošičku stratení (pocitová úroveň), no a potom záves padne a paráda, ste späť. Napredovanie, radosť, sila sú opäť vašou prirodzenou a dokonca posilnenou súčasťou. Na pracoviskách sa vám otvára akési štúdium (individuálne získavanie vedomostí, kurzy, školenia a pod), „nasávate“ rýchlo a efektívne. V láske sa nepríjemné okolnosti vytratia ako dym a vy môžete prijímať to, čo je vám obom prospešné. Zdravie – tvárová časť (pokožka, bolestivosť), ústna dutina, nohy.

Anjelská karta: Sebaprijatie – Anjeli vám hovoria, aby ste sa mali radi a prijali sa komplexne so všetkým a všade. Viete predsa, že sme ako ľudia jedineční a že je na nás všetko úžasné.   

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Protichodné myšlienky, ktoré k vám prichádzajú, vás mierne znervózňujú, no pokúste sa kvôli tomu nebyť na seba prehnane prísni, či dokonca sa prestaňte obviňovať, pokiaľ nejde o niečo konštruktívne, či priamo podložené, čo sa beztak vždy dá spracovať a vyriešiť a to bez akýchkoľvek pocitových alebo reálnych dôsledkov. Je totiž jednoduché vytvárať si domnienky, ktoré potom rozvíjate ďalej práve do bodov, kde už ľahko skĺznete do nejakého „bičovania sa“, takže v tomto smere sa pokúste brzdiť. Okrem tejto menšej „trenice“ vás každodenne sprevádza šťastie, ktoré vám v prípade potreby bude nápomocné, čo si uvedomíte v konkrétnych situáciách. Samozrejme, už viete, že je tu na mieste priestor pre poďakovanie. Náklonnosť šťasteny vám vyčarí úsmev na tvári  a ten môžete ďalej šíriť medzi ľudí, ktorým v každodennom živote táto „veľká maličkosť“ chýba. Na pracoviskách sa prvotné ťažšie veci, okolnosti a situácie veľmi rýchlo rozplynú vo svojej podstate, s ktorou si vy už poľahky poradíte, čo je pre vás vlastne rutinné. Vo vzťahoch si rovnako trochu popracujete s menším rozporom hlavy a srdca, kde sa stane podporným stimulom už spomínané šťastie, intuícia a samotná láska. Zdravie – emocionalita, močové ústrojenstvo, oblasť krížov.

Anjelská karta: Znamenia – Anjeli sa vám prihovárajú cez znamenia, o ktoré ste žiadali a tie teraz prichádzajú, tak buďte voči nim viac vnímaví a pozorní.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Pokúste sa udržať si dobré naladenie, s ktorým ste odštartovali začiatok týždňa. Je strhujúce sledovať vaše nadšenie, elán a entuziazmus, ktorý je vám tak krásne nápomocný. Vaša „ľahkosť“ v bytí je pre ostatných skvelou ukážkou, ako sa dá v tomto tempe a naladení udržať bez toho, aby sme poľahky podliehali negatívnym vplyvom okolia. Hravosť, ktorá bude pre vás typická, vám zároveň sprístupní určité cesty a možnosti, ku ktorým by ste sa za iných okolností dopracovávali oveľa ťažšie. Nebojte sa vlastnej radosti, nezakazujte si ju len preto, že ostatní hundrú, frflú a sťažujú sa, sú to vaše pocity a prejavy, ktoré sú vašou súčasťou a nateraz vám patria. Vďaka tomu získate aj trošku iný pohľad na veci a objavíte to, čo by ste inak nevedomky prehliadali a výsledkom bude, že je vám to na pomoc a k prospechu. Niektoré záležitosti, hlave tie boľavé, sa vám ukončia a pouzatvárajú, takže voľné dýchanie a pokojný spánok bude pre vás prínosný a osviežujúci. Napriek tomu, že sa niektorí ľudia odmlčia alebo napaprčia, dajte tomu svoj čas a priestor, vložte do toho, pokiaľ to pôjde, komunikáciu a je len otázkou dní, kedy sa to vylieči a opäť dá do poriadku. V práci ste z viacerých strán podporovaní, vrátane rodinných príslušníkov. Vo vzťahoch bude vašu spoločnú pozornosť strhávať to, čo vás oboch teší, napĺňa a vzájomne povznáša. Zdravie – oblasť žalúdka, povrchové odreniny.

Anjelská karta: Romanca – V prípade „strádania“ vo vzťahovej oblasti požiadajte o pomoc anjelov, ktorí vás vypočujú a pomôžu vám. V existujúcich vzťahoch sa miernejší oheň môže viac rozdúchať a osamelí ľudia rovnako môžu spoznať niekoho zaujímavého.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Zaujímavé prepojenie kariet vás predurčuje k aktívnosti a „nabudenosti“ a dá sa povedať, že v každom smere. Spoločenská nálada, dokonca rozdeľovanie pozornosti medzi tých, ktorí o váš pohľad a slovo stoja, prinesie so sebou nejednu prekvapujúcu situáciu, chvíľu, či moment. Vo všeobecnosti by sa vám malo dariť aj vo väčších spoločnostiach, kde dokážete bezproblémovo rečniť o všetkom potrebnom a podstatnom. Nevylučujem, že podaktorým z vás sa napravia určité bloky a jemné „fóbie“ naviazané práve na väčší počet ľudí – skupiny, vystupovanie pred nimi, ako aj samotné bezprostredné konverzovanie, či prednášanie. Nečakané veci môžu prísť aj vo forme noviniek, príležitostí a možností ako napríklad návrh novej pracovnej ponuky, v každom smere ste práve vy tými, čo sa budú rozhodovať, kam vaše kroky odteraz povedú. Čo sa týka práce, v tej ste dobrí, dokážete si ustriehnuť splnenie všetkých povinností vrátane času, ktorý k vašej radosti naháňate v práci stále menej a menej. Všetko sa vám skladá tak, ako má a to aj spolu s prioritami, ktoré sa vám môžu mierne poprehadzovať a zmeniť. V láske si vychutnáte kokteil emócií, pocitov, slov, prejavov, ktorý si sami spoločne namiešate podľa vašej chuti. Zdravie – prechladnutia, zvýšená citlivosť na to, o čom viete, že vám v oblasti zdravia neprospieva.

Anjelská karta: Sloboda – Buďte k sebe úprimní a slobodne prejavujte svoju podstatu vlastného Ja na úrovni myšlienok i pocitov.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Spolu s tým, že sa vám dotiahnu a dokončia veci, ktoré vás istým spôsobom kvárili, sa sprístupní priestor nielen pre nové veci, ale aj pre to, aby ste mali sami u seba, za seba a pre seba všetko pod kontrolou bez toho, aby vám do toho zasahovali ľudia, ktorí sa k vám, či už nebadane alebo s vaším tichým zvolením, votreli a vydobýjali si vo vašom vlastnom živote väčší priestor, než by ste im v skutočnosti chceli dať. V skratke povedané, stávate sa sami sebou a čo je krásne, stojíte si za tým a pomaly zistíte, že je to okolím vlastne aj akceptované. Do záležitostí, ktoré boli u vás mierne rozhodené, sa dostáva prirodzená kontrola a systém, takže všetko začína zapadať na svoje pravé miesto a spolu s tým ide stále do popredia intenzívnejší pocit pokoja a harmónie. V práci sa prejaví vaša šikovnosť, ktorú „ošperkuje“ vaša zaujímavá osobnosť, viac začnete pracovať so svojimi predispozíciami, všetko to pôjde prirodzenou cestou. V láske a partnerstvách vzájomne na seba energeticky vplývate, jeden pre druhého budete ako spln vrátane jeho tichej, svietivej sily. Zdravie – krk, uši, oblasť hlavy.

Anjelská karta: Starostlivosť o telo – Anjeli sa vám prihovárajú, aby ste počúvali svoje telo a venovali sa vašej fyzickej schránke na úrovni zdravej stravy a pohybu.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Ovládne vás pomerne silná potreba mať samých seba pod kontrolou, budete sledovať svoje konanie, činy, mimiku, gestá a samozrejme, aj slová, potom však nebuďte prekvapení, keď z vás do reálu vyletí úplne niečo iné, než ste chceli alebo mali pripravené. Pýtate sa, ako je to možné? Nuž, zjavne na seba tlačíte viac, než inokedy a tento pretlak sa prejaví v akejsi rebélii typu – plánuješ jedno, stane sa druhé. Tak sa pokúste v rámci svojich vlastných vnútorných možností o čosi viac uvoľniť a sami na sebe spozorujete, že je to predsa len o čosi lepšie. Nie, neobávajte sa toho, v podstate to budú úsmevné situácie, no pravdou je, že viac pre okolie ako pre vás samotných. Hlavu hore, nič si z toho nerobte, prijmite to a do úsmevu to potiahne aj vás. Pánov bude sprevádzať potreba galantnosti a dámy potreba akejsi ženskosti prepojenej na jemnosť. Veľmi príjemným je vaše priateľské naladenie a preto si k sebe pritiahnete nielen naozaj zaujímavé situácie, ale aj ľudí. V práci sa po tom, čo si dovolíte uvoľniť sa, na vaše prekvapenie rozbehnete ako vlak, ktorý presne vie, kam smeruje. Prichádzať k vám bude väčšie množstvo správ. V láske sa zhodnete a tak si vytvoríte spoločné chvíle, ktoré si po večeroch vzájomne krásne a dobíjajúco užijete. Zdravie – celkové zharmonizovanie, dýchanie.

Anjelská karta: Počúvanie – Komunikujte so svojimi anjelmi a zároveň ich počúvajte a zachytávajte, aké posolstvá vám posúvajú.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Jemne vo vás rezonujú dôsledky minulosti, no neľakajte sa, nie je to nič, o čo by ste zámerne žiadali, či prosili. Naviazané to môže byť aj na záchvevy obáv, či samotných neistôt. Jednoducho sa to deje ešte pred uzavretím roka, aby sa všetky tieto veci spracovali a uložili „na tvrdý spánok“ s tým, že je v tomto smere úplne všetko v poriadku. Po zvládnutí poryvov minulosti sa v plnej kráse môže rozprestrieť sila vašej prítomnosti, ktorá vám naozaj v každom smere má čo ponúknuť, len si to treba uvedomiť a vidieť to. Krásne ste si zapracovali na tom, že vás neovláda a neoslabuje strach a práve teraz nastanú situácie, na ktorých to budete plne vnímať a zároveň budete na seba právom hrdí, ako ste to pekne zvládli. Rovnako sa vám sprístupňujú krásne vnemy, pocity, či prežívanie všetkého cez silu srdca, čo vám bude robiť veľkú radosť. V práci sa neistoty a situácie v pozícii konfrontačnej vďaka vám budú meniť na niečo úplne malicherné, máte v sebe silu meniť zlé na miernejšie, až dobré. Celkovo budú mať Rybky menší problém s ľudskými prejavmi na úrovni arogancie, súdenia a dehonestovanie iných. Vďaka tomu však môžete svoj názor povedať hlasnejšie a výraznejšie, než ste chceli, čo vás môže vnútorne zamrzieť, ale aj to patrí k nám ľuďom. Láska nadobúda iný, pre vás možno aj tretí rozmer, čím ste úplne fascinovaní. Zdravie – chrbtica v oblasti kostrče a hrude, hlava.

Anjelská karta: Božské vedenie – Zhora ste vedení, tak počúvajte svoju intuíciu a vytvorte s ňou spoločný súlad.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info 

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

Leave a reply

TOPlist