www.elenn-okienko.sk

17. 12. – 30. 12. 2018

 

Horoskopy od iných…         Pohladenie duše – Obrazy, ktoré Vám pohladia dušu           Šťastný život

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

 

Vianoce nám klopú na dvere a tak sa Vám opäť prihováram s prianím, aby ste tieto krásne sviatky pokoja
strávili v úzkom kruhu svojich rodín a blízkych v šťastí, radosti, pohode, harmónii a duchovne s precitnutím
toho najkrajšieho – čistej lásky.

ŽELÁM VÁM ŠŤASTNÉ A VESELÉ!

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Napriek tomu, že prichádzajú sviatky, na ktoré naväzuje oddych a pokoj, stále ste nielen fyzicky v pohybe, ale svojím tempom pracuje aj hlava. Naháňate sa ešte aj na myšlienkovej úrovni, podaktorí z vás dokonca skĺzavajú už do toho, čo všetko ich čaká v nasledujúcom roku. Utíšte sa, uvedomte si, že nič neurýchlite, aj tak pôjdete svojím tempom a naozaj si splníte všetko, čo dominuje na vašom liste povinností. Vo všeobecnosti si dokonca nájdete aj časový priestor na súkromie, menšie výlety, či výjazdy za tým, čo vy a aj vaši blízki máte radi. Stále menej a menej budete hlavou narážať do steny a práve preto sa vám začnú sprístupňovať tie cesty, ktoré boli doteraz nejako zahatané. Na pracoviskách sa pustíte novým smerom a výsledky tohto, či už vedomého rozhodnutia alebo len toho, že sa to tak jednoducho prirodzene vyvinulo, zbadáte a prehodnotíte až po nejakom čase. Teraz ste s tým spokojní a to je pre vaše pocity dostačujúce. V oblasti vzťahov a lásky sa nesnažte z vášho spolužitia spraviť akési preteky a predbiehanie sa, či už v tom, kto mal pravdu alebo v iných oblastiach. Zhlboka dýchajte a dajte svoj priestor hlasu srdca, ktoré vaše „polovičky“ na energetickej úrovni zachytávajú. Zdravie – oblasť 3. čakry (zharmonizovanie sa), močovody, základná čakra.

Anjelská karta: Pomocníci – Nie ste sami, vaši anjeli a vyššie bytosti, ktoré vás ochraňujú a sledujú vaše kroky, stoja nad vami.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Rozchichotanosť a veľmi spoločenské naladenie je nateraz žiaduce, odkláňa vás od akéhosi prehodnocovania, či už celého roku alebo minulosti samotnej, do čoho sa hlavou nútite. Dnes je dnes a pre vás je fajn sústrediť sa na prítomnosť, netlačte na seba v tomto smere, na všetko, pre vašu dušu potrebné, príde ten správny čas a to bez toho, aby ste do toho zapájali nasilu svoje hlavičky. Dariť by sa vám malo nielen na pracoviskách, ale aj vo všeobecnosti všade tam, kde je potrebná komunikácia, či nejaké vybavovanie rôznych záležitostí. Dá sa povedať, že nateraz máte toho sprístupneného až-až. Postupne sa začnete viac vnímať cez akúsi lupu s tendenciou hľadať na sebe chyby. Nerobte to, inak sa popasujete s výkyvmi na úrovni sebavedomia, sebavnímania a sebahodnoty. Ste naozaj skvelí, určite to vidíte aj cítite, tak si tento fakt osvojte. Podaktorí z vás budú mať tendenciu svoju vlastnú priamočiarosť používať až príliš tvrdo, majte to pod kontrolou, nie každý zvláda tento prejav v takej miere ako vy. Pristupujte k ľuďom individuálne. Na pracoviskách sa cítite pomerne isto, no vo vnútri akosi pokukujete po niečom, čo by vaše stereotypy v tomto smere obohatilo alebo osviežilo, nuž, niečo sa veru črtať bude. Vo vzťahoch nehrajte nepresvedčivé divadlo, to vám nesvedčí, všetko potrebné povedzte svojím srdcom a činmi. Zdravie – hlava, stredová časť tela.

Anjelská karta: Sústredenie – Venujte pozornosť sebe a  svojim myšlienkam, ktoré úzko súvisia s tým, čo chcete a čo naopak nechcete. Vaše myšlienky vás privedú k výsledkom.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Posilnenú máte vieru ako takú a tá vás bude sprevádzať každým dňom. Vážite si samých seba natoľko, že si prestanete na svoje plecia naberať viac, ako v skutočnosti chcete. Oslobodíte sa od toho, že sa snažíte všetko robiť na maximum kvôli druhým, kvôli tomu, aby ste zaujali, či zožali úspech alebo sa dočkali aspoň nejakého uznania, či slova ďakujem. Ste tu pre seba a za seba, v tomto smere vám graduje dosiahnutie vlastnej slobody, nebudete sa spútavať pre iných, slobodne tu budete iba pre seba a ono to veru fungovať bude. V skratke, precítite svoju vlastnú osobnostnú hodnotu a dôležitosť (mimo ega). V týchto dňoch budete v „kurze“, takže môžete čakať správy, telefonáty, návrhy na rôzne akcie, či zábavu. Je to však na vás, či sa dáte vtiahnuť do zábavy alebo si ju spravíte po svojom a so svojou rodinou. Pokiaľ si nejakými vypovedanými vecami nebudete istí, nesnažte sa ich doplniť vďaka vašej fantázii a tak posúvať ďalej skreslenú podobu, radšej sa na danú vec spýtajte pre potvrdenie správnosti. Na pracoviskách sa pohybujete akosi zasnene, môže za to vidina oddychu alebo aj miernejšieho pracovného tempa, či nasadenia. S prácou ste v pohode. V partnerstvách má svoje miesto aj počúvanie, tak sa netvárte, že tak robíte, i keď máte v uškách imaginárne štuplíky. Čo ak príde „odobrovacia“, či kontrolná otázka? Zdravie – hlava i tvárová oblasť, pokožka.

Anjelská karta: Dôvera – Dôverujte sebe a svojim anjelom a zamerajte sa aj na dôležitosť vlastnej viery.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Keďže sa všetko okolo vás „utrepáva“, upokojuje a skladá tak, ako má, môžete to „zabaliť“ aj s frflaním a prípadným sťažovaním sa, ktoré beztak vychádza z konkrétnych situácií, ktoré sú už dnes „pasé“ alebo neaktuálne, ak chcete. Sprístupnite priestor tomu, čo prichádza – novým pocitom, novým podnetom a samozrejme, aj skúsenostiam. Neblamujte sa a sami si dobrovoľne myšlienkami a čudnými postojmi nezahatávajte to, čo je vo svojej podstate voľné a priechodné. V skratke a jednoducho povedané, nekomplikujte si hlavou to, čo v skutočnosti a vo svojej podstate komplikované nie je. Ak si to dovolíte, celkovo sa vám otvoria dni vnútorného naplnenia, radosti, spokojnosti a samozrejme, aj samotného žiariaceho svetla. Dokonca sa vám vyriešia niektoré veci, na ktoré ste už možno aj zabudli, vnímať to budete sprostredkovane alebo priamo cez slová a podaktorí aj na úrovni pocitov. Na pracoviskách sa nevyhýbajte ľuďom a svoju neistotu, či prejavy hanblivosti, hoďte za hlavu a to tak, že ju konečne prijmete za svoju. Zrazu uvidíte, aké to bude všetko priechodné, jednoduché a aj pekné. Všetko sa dá. V láske sa spojí vaša spoločná sila, v hlave a v srdci budete mať čisto. Zdravie – tráviaca sústava, nohy, oblasť bruška.

Anjelská karta: Okúzlenie – Dovoľte si pustiť zo seba prejavy nadšenia a údivu, svoj pohľad smerujte k veciam, ktoré vo svojom vnútri považujete za čarovné.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Prestanete vnímať rozdiely ako také, začnete vnímať cez srdce, ktoré sa zladí s rozumom. Všetko bude pre vás v tomto období akési ľahké, poľahčujúce a aj jednoduchšie. Podaktorí z vás dokonca potlačia svoju, či už fyzickú alebo mentálnu, aktívnosť s tým, že si jednoducho budú vychutnávať krásy prítomnosti, ako aj to, čo im v behu a za behu doteraz unikalo. Stanú sa z vás tichší pozorovatelia, prieskumníci, ktorí si vychutnávajú pri tom všetkom, čo sa okolo vás bude diať, svoje vnútorné ticho. V niektorých prípadoch sa popasujete s napätejšími situáciami, ktoré vyskočia v kruhu známych a priateľov. Môžu padnúť aj slová výčitiek, či dokonca vzájomného poukazovania, tieto mrzutosti sa však rýchlo spracujú a zahladia, takže sa jedná len o akúsi ďalšiu skúsenosť. Vo všeobecnosti budete mať trochu viac „priškrípnutú“ a uzatvorenú predstavivosť a predvídavosť. V istom slova zmysle je to akýmsi zámerom, na ktorý príde každý z vás sám. Nevylučujem, že sa môže jednať napr. o to, aby ste vedome „nekafrali“ do toho, do čoho nemáte, aby ste neboli na chvíľku v tomto smere odpojení. Na pracoviskách sa zbúrajú a padnú akési steny vytvorené predsudkami a nepochopením, otvára sa čistá plocha. Vo vzťahoch sa sprístupňuje to, čo ste si medzi sebou nevedomky blokovali. Zdravie – dutiny, končatiny, zrak.

Anjelská karta: Božské  načasovanie – Všetko má svoje určité načasovanie, rovnako ako otvárajúce sa možnosti, tak aj tie, ktoré sa uzatvárajú a ukončujú.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Dospeli ste do bodu, kde sami sebe prestávate niečo nahovárať, zavádzať sa a klamať. Je skvelé vidieť, aké pokroky ste voči sebe spravili, teraz si naozaj z plných úst a v plnom význame môžete povedať: Mám sa rád/rada, toto som Ja! Vytratia sa, či vytrácajú, sa vám neistoty z pohybovania sa po tenkom ľade, konáte sebaisto a v korešpondencii so svojimi pocitmi a intuíciou. Pustili ste k sebe to, čo ste na úrovni „racia“ popierali a uvedomili ste si, že na svete predsa len existuje niečo viac…, niečo nevysvetliteľné…, niečo, čo je medzi nebom a zemou… niečo, čo vy sami na úrovni energií a intuície vnímate a začali ste s tým aj spolupracovať… začali ste spolupracovať sami so sebou a svojou podstatou. „Vytesňujú“ sa vám obmedzujúce a hlavne neopodstatnené strachy, rovnako aj nerozhodnosť a sprístupňuje sa, nazvime to všeobecná čistota života a vašej osobnosti. V skratke povedané – cítite, vnímate, chápete, prijímate, žijete. V práci sa k vám snažia priblížiť ľudia, s ktorými ste sa vzájomne energeticky blokovali a tak sa teraz môžete spoznávať nanovo a to i napriek tomu, že pracujete spolu už niekoľko rokov, všetko sa vám postupne ukáže. V oblasti lásky a srdca pôjdu na povrch posledné záchvevy strachov, obnaženia a zraniteľnosti, no vaše „polovičky“ stoja pri vás. Zdravie – oblasť 2. a 4. čakry.

Anjelská karta: Sloboda – Anjeli vás podporujú v tom, aby ste svoje myšlienky, pocity, či názory, prejavovali s láskou a slobodne.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Napriek tomu, že vami bude kolovať pocit celkovej nespravodlivosti, popasujete sa s tým veľmi rýchlo, len pozor, aby ste tieto prejavy nezačali filtrovať cez svoju vlastnú osobu a nezačali sa ľutovať, či stavať na základe toho, či onoho, do pozícií trpiteľov a obetí, ako aj tých, ktorým bolo ublížené. Keď sa s tým popasujete, spustí sa vám presne to, čo vnímate, že vám chýba, prídu pocity naplnenia a aj uvedomenia, od ktorých sa budete odrážať a z ktorých bude vychádzať vaše myslenie a nastavenie sa a práve toto vám bude vo svojich výsledkoch nápomocné. Stále si niečo odriekavate a v tomto smere sa vám nateraz zmažú akési hranice, ktoré ste si sami vybudovali a nastúpia pocity, ktoré vás budú viesť. Takže odopierali ste si tvrdošijne sladkosti, prejavy, slová? Pocity, či vlastné telo, vám našepká, kedy a kam ste pustení, stačí sa počúvať. Na pracoviskách sa vyriešia vzťahové záležitosti, napätie vyprchá a aj určitá predpojatosť, ktorú ste si s istými ľuďmi starostlivo budovali. Roztrhajú sa vnútorné i v priestore visiace mračná, príde úľava, čo sa týka náplne, všetko pôjde tak, ako má. V oblasti lásky precítite, čo je pre vás dobré, podstatné a kľúčové, podaktorí trošičku zjemnejú. Zdravie – hlava, oblasť žalúdka.

Anjelská karta: Počúvanie – Komunikujte so svojimi anjelmi a zachytávajte to, čo vám hovoria, dôverujte im.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Túžba po istotách sa napĺňa, v každom smere viete, na čom ste, vďaka čomu poputujú neistoty do úzadia. Všetko potrebné máte predsa pekne pod kontrolou (nie upätou, ale prirodzenou, vychádzajúcou z vášho vnútra) a čierne na bielom. Vo všeobecnosti k vám prichádza univerzálna hojnosť, pre každého pôjde do popredia v smere, v ktorom je pre vás nateraz dôležitá. Poľahky si so všetkým poradíte, dokonca budete počúvaní a ľudia si radi nechajú od vás poradiť vzhľadom k tomu, že to u vás funguje, prečo by to teda nemalo fungovať aj im, buďte teda trpezliví, zhovievaví a s radosťou v srdci radu poskytnite. Vhod padne aj samotné vypočutie utrápenejších, či smutnejších duší. Tým, ktorí riešili bytové otázky alebo otázky všeobecné spojené s predajom a kúpou, sa začnú energie hýbať a pracovať na tých správnych miestach. Nájdete svoju vnútornú pohodu, ktorú bude z vás cítiť v každom vašom kroku. Na pracoviskách nevylučujem dohodnutie sa s kolegami na nejakej pomoci, či zámene smien a podobne, skrátka viacero vecí sa bude točiť okolo spolupráce a ľudského pochopenia. V oblasti lásky a vzťahov budete, obrazne povedané, „prebývať“ jeden v druhom. Zdravie – hrudná chrbtica, búšenie srdca, koliky, nafúknutie.

Anjelská karta: Božské vedenie – Toto sa dá inak zadefinovať ako intuícia, spolupracujte s ňou, veď prostredníctvom nej sme spojení s Vyššími bytosťami, vrátane anjelov.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Šialene roztočený kolotoč, ktorý sa počas celého roka nezastavil, stráca svoju energiu a spomaľuje sa, vďaka čomu sa otvára priestor na vaše „vyfúknutie si“ a oddych, ktorý si konečne doprajete. Vo všeobecnosti budete vnútorne nabádaní k skĺzaniu do akejsi nemastnosti – neslanosti, až k negatívnosti, no pokiaľ to zvládnete, vystrieda sa to a vy sa začnete úprimne tešiť z každej maličkosti bez toho, aby na vás „liezli“ akékoľvek pochmúrnosti, keď len tie najmenšie. Spolu so spomalením opísaného kolotoča sa zároveň veľa vecí uzatvára a vám sa otvárajú zmeny rôzneho druhu a rázu. Viacerí z vás začnú voľne dýchať s tým, že sa konečne tešia na všetko to pekné, čo príde. Nebuďte smutní, ak budete vo svojom okolí narážať na nepochopenie, veď ani vy ste ho vždy pre každého nemali. Ostatní si uvedomia, že ste chytili druhý – silný a efektívny – dych, vďaka ktorému už teraz napredujete. Rozmanitosť, ktorá sa vám bude ponúkať, vás príjemne „naštartuje“ a vy sa tomu radi poddáte. V práci sa nestresujte z toho, čo podstatné naozaj nie je, veď nervy a aj zdravie máme len jedno. Pomaličky urobíte všetko potrebné k spokojnosti všetkých a hlavne k tej svojej. Vo vzťahoch sa zamerajte na krásne spoločné chvíle a pokojne pustite viac do popredia svoje pocity, vaše „polovičky“ to s radosťou budú opätovať. Zdravie – zadná časť hlavy, rôzne menšie boľačky, únava.

Anjelská karta: Sila – Pustili ste do popredia svoju silu, ktorá je napojená na vašu univerzálnu lásku.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Je koniec roka a vy o to viac od seba očakávate, ženiete sa k výkonom a výsledkom. Sami seba nielen povzbudzujete, ale priam až „štvete“ a potom sa sťažujete, aké to máte ťažké, ako musíte všetko sami zvládať a nastaviť si. Nuž, je to niečo, čo si sami produkujete, tak si s tým rovnako dajte rady, pomôže vám fakt, že chvíle, ktoré trávite s tými, ktorých milujete najviac, vás vždy vzpružia, dobijú a zároveň sú vzácne, tak sa otočte týmto smerom, veď všetko je prchavé, deti rastú ako z vody, sneh sa roztopí a ani si to nemusíte všimnúť, Vianoce vystrieda jar a kedy sa to teda vlastne chcete aspoň pozastaviť? Uvoľnite sa, nasajte vianočnú, hlavne rodinnú, atmosféru a poľavte z kŕča, ktorý ste si sami navodili. Prichádza k vám celková perspektívnosť a to je skvelé. Precitnite v tom, čo v skutočnosti máte a nie v tom, čo iba naháňate. Veď, keď na chvíľku ubrzdíte (šialené myšlienkové toky), nemusí vám preto niečo utiecť. Nápomocný vám bude nadhľad a samozrejme, aj utíšenie sa, ktoré, priznajte si, veru aj uvítate. V práci vás možno prekvapí nečakaná návšteva, či príchod ľudí, ktorí chcú niečo riešiť, no všetko pôjde hladko a pre vás to bude „malina“. Vo vzťahoch sa vzájomne pozorujete (nálady, stavy a pod.) a vzhľadom k tomu, že sa tak dobre poznáte, viete si krásne a precítene pomôcť. Zdravie – končatiny, oblasť pliec (kľúčne kosti), citlivosť v oblasti podbrušia.

Anjelská karta: Štúdium – Práve teraz sa venujete štúdiu, čítaniu a anjeli vás v tom podporujú a nabádajú k tomu, aby ste si urobili čas na osobný rozvoj.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Nasávate sebaistotu, ktorá vyviera z vášho vnútra, ukazuje vám, že ste sami sebe pánmi ako aj to, kadiaľ, kedy a kam máte ísť. Je skvelé, že ju napájate na intuíciu a ego vám vyskočí ako každému človeku len v rámci určitých situácií, no neriadi vás tak, ako tomu bolo niekedy v minulosti. Je super uvedomovať si, že ste sa prestali porovnávať s inými, s ich úspechmi, cestami a výsledkami, správne sa zameriavate na samých seba, na to, čo vás teší, čo vás posúva a dobíja. Ste kapitánom na vlastnej lodi, ktorú vždy krásne navigujete na cestách do svojho prístavu, poznáte sa a pekne so sebou aj spolupracujete. Veľa vecí sa vám darí a aj vydarí, možno práve kvôli tomu, že „chtíč“ a ego neprevalcovalo vašu ľudskosť, cítenie a empatiu. Ste skvelí! V tomto období vás sprevádza šťastíčko, ktoré bude nielen vaším pomocníkom, ale aj malinkým našepkávačom, do istej miery aj neprivolaným, no vami uvítaným managerom. Na pracoviskách pevne držíte opraty a riadite ich adekvátne k svojim skúsenostiam, znalostiam a v prípade potreby viete, že môžete poprosiť o pomoc vždy nápomocných anjelov. V práci ste doma. Vo vzťahoch, a to aj nevedomky, budete viac pracovať s energiami lásky a samotným srdcom. Zdravie – oblasť 1. a 2. čakry.

Anjelská karta: Uzdravenie – To, kvôli čomu sa trápite, je na ceste k uzdraveniu, podporte tento proces aj vďaka vašim liečivým myšlienkam.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Sami si priťažujete aj tam, kde to naozaj nie je potrebné (a to ani trochu) a potom si kladiete onú záhadnú otázku: Na čo to bolo dobré? No, na nič, iba ste sami seba oslabili a zneistili. Keď si uvedomíte, že s niektorými skalami a horami nepohnete, bude to lepšie už len z toho dôvodu, že sami vám následne dovolia dobyť ich, či na ne vystúpiť a tým ich spoznať a naučiť sa im rozumieť. Neosedláte si každého koňa len preto, že chcete, ale iba vtedy, keď vám to sám dovolí. Čo to všetko značí? Jediné – začnite u seba. Keď nerozumiete sebe, ako chcete rozumieť iným? Nie je to také ťažké, len sa prijímajte, počúvajte, ľúbte sa… platí to aj smerom k iným. Zachytávajte energie daných ľudí, situácií, okamžikov a keď ich precítite, pustia vás tam, kam sami chcete, takto sa len opodiaľ pozeráte a hádate, čo sa tam asi tak ukrýva. Zvládnete to, vlastne už to začínate zvládať. Spolupracujte so svojím vnútorným dieťaťom. V práci sa mierne zamračíte vzhľadom k tomu, čo budete riešiť, vaše nepochopenie vystrieda pochopenie a zrazu všetko pôjde tak, ako má. V oblasti vzťahov a lásky sa nepoučiteľnosť zmení na niečo precítené, intenzívne, nežné… Ste obklopení láskou a to, že ju (podľa vás na základe konkrétností) nevidíte, neznamená, že tam nie je. Tak sa  nevyhovárajte a pekne zapojte svoje „tykadlá“, ktoré ju dokážu zachytiť. Zdravie – odreniny, boľačky, trhania.

Anjelská karta: Znamenia – Anjeli vám odovzdávajú rôzne posolstvá a znamenia, venujte im pozornosť, všímajte si ich, veď ste ich o ne prosili.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info 

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

Leave a reply

TOPlist