www.elenn-okienko.sk

01. 02. – 07. 02. 2016

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

V tieto dni sa zmeníte na menších „rýpačov“, akosi vás bude tešiť, že šťuchnete do osieho hniezda a vy už len opodiaľ budete sledovať, čo sa bude diať, prípadne len zdrhnete a počkáte si na dozvuky, ktoré sa k vám zaručene dostanú. Niektorí to budú robiť z akejsi pasie, iní sa pre zmenu konečne postavia za seba a na plné ústa povedia svoj názor a pohľad na aktuálne dianie, ktoré sa ich priamo dotýka. V podstate sa uvoľníte natoľko, že na niektorých miestach budete mať tendenciu predsa len strácať kontrolu, preto si preventívne dávajte pozor. Vaša rozhľadenosť sa vám veľmi zíde pri komunikácii s konkrétnou osobou, ktorá si nie je vami akosi úplne istá, no vďaka tejto vašej devíze túto situáciu uhráte. Ku koncu týždňa vás trošku poplaší vaša rozdielnosť v porovnaní s ľuďmi, ktorých považujete za svojich blízkych. Nie, neľakajte sa, nič sa nedeje, to ste sa len vy pohli kúsok vpred, vďaka čomu sa vám naskytol v porovnaní s inými iný pohľad na jednotlivé situácie. Využite to! Prospešnosť v každom smere sa začne rysovať už od utorka. Zdravie – citlivosť (fyzická, psychická, duchovná).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Trošku budete unesení do minulosti, kde si pospomínate na svoje bývalé lásky, nie, nikto na to nemusí žiarliť, jednoducho si len oprášite krásne a hrejivé spomienky, nechcete, aby nabrali len hmlisté kontúry. Veď všetko, čo ste prežili, je prirodzenou súčasťou vášho života. Spolu s osviežením pamäti na minulosť, mladosť, školu, či iné obdobie sa vám na perách usadí aj príjemný úsmev, ktorý bude skvelou injekciou plnou fantastického optimizmu a pozitivizmu, ktorý potrebuje každý z nás. V práci sa vám nebude pozdávať nový/á kolega/yňa, v podstate ani nebudete vedieť presne zadefinovať prečo. Pokiaľ postupne precítite v tom, že ho/ju vnímate len ako konkurenciu, nezabúdajte na to, že kedysi ste na jeho/jej pozícii boli tiež aj vy, každý musí nejako začať. Takže, dajte mu/jej šancu a sám čas ukáže, či si k tejto osôbke nájdete aj inú, než len profesionálnu cestu, veď, kto vie? O čosi viac rozladení budete ku koncu týždňa, niečo nevyjde podľa vašich predstáv alebo plánov. Nič sa nedeje, hlavu hore a ide sa ďalej, predsa si nenecháte pokaziť blížiaci sa víkend, ktorý bude plný tých najpríjemnejších pocitov. Na lásku v tomto období určite netlačte, nič si nevydupávajte! Zdravie – hlava.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nebuďte, alebo sa aspoň snažte nebyť, tak okato sebeckí, či sa vám to páči alebo nie, nie všetko sa točí iba okolo vás a vašich problémov, ktoré sem-tam aj nafukujete. Čo takto zložiť si z očí klapky a uvidieť to, že nie ste jediní, ktorí sa trápia, pozrite sa do kruhu vašich priateľov, známych a blízkych, kde uvidíte nejeden problém. Pomáhajte aj blízkym, vďaka čomu pomôžete aj sebe, komunikujte o spoločných trápeniach, nielen o tých vašich. Určite, že pre každého sú jeho boľačky tie najhoršie, ale zároveň ľutovaním sa ťaháte dolu, keď to rozložíte a podelíte sa o to s priateľmi, ktorých si rovnako vypočujete, o to skôr nájdete riešenia, stretnete sa s pochopením, povzbudením a možno aj objatím. No, ak to bude stále len na vlne ja, ja, ja… potom sa na čas ocitnete sami a všetci sa z vašej blízkosti potichučky a znenazdajky vytratia… to predsa nechcete. Keď sa vám to podarí skrotiť, môžete sa konečne začať sústreďovať na realitu – v práci pôjde všetko ako po masle, no v láske vás budú čakať menšie a samozrejme, krásne prekvapenia, či novinky, ktoré vo vás lásku iba zintenzívnia. Zdravie – hormonálna sústava (hlavne dámy – rozkolísanie cyklu), páni – ústna dutina (zuby).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Pomaly, ale isto, sa začínate preberať z akéhosi zimného spánku, čo znamená, že vyliezate z vlastnej letargie a konečne začínate byť aktívnejšími a to na všetkých „frontoch“. V práci začínate byť žiaduco priebojnejší, čo je super, nech vám to vydrží čo najdlhšie, v láske ste si konečne uvedomili, čo alebo koho vlastne chcete a v rodine sa vojnová sekera zakope. Nuž, milí Raci, vitajte späť na planéte Zem. V celom týždni je potrebné, aby ste si svoje sily rovnomerne rozložili na každý deň s prihliadnutím na jednotlivé úlohy, ktoré na vás čakajú. V strede týždňa sa do vašej pozornosti pokúsi votrieť človek, ktorý sa bude snažiť od vás získať nejaké informácie, ktoré buď zneužije, použije proti vám alebo ich jednoducho získa s úmyslom s príchodom vhodného času využiť ich na vašu manipuláciu – táto osoba vás pozoruje a zisťuje, kým vlastne ste, preto pozor na prílišné pustenie niekoho cudzieho, resp. koho veľmi dobre nepoznáte, doslova až na prah vášho súkromia a teda domu, či bytu. Buďte obozretní a všetko bude fajn, intuícia vás beztak nepustí, no pre istotu… Nie, nemusíte sa teraz báť s kýmkoľvek prehovoriť, keď na to príde, vaše vnútro samé zapne červenú kontrolku a vy si túto osobu jednoducho nepripustíte. Mimo toho vás čaká v skutku príjemný týždeň. Zdravie – pozor na ťažké jedlá.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Vo vašej hlave akoby ste triedili – triedite všetko – ľudí, skutky, činy, dni, spomienky, jednotlivé situácie… Chcete tým dospieť k prečisteniu a  k vyjasneniu hlavy, no čím viac triedite, o to väčší chaos máte. Takže, keď ste už zistili, že tadiaľto cesta nevedie, zamerajte sa na svoju najlepšiu a najefektívnejšiu „triedičku“, ktorá existuje a to sú vaše pocity, tie vás v živote rovnako ako v tomto týždni ukorigujú. Je to fajn, lebo budete mať tendenciu strečkovať, budete „rozchaosení“, čo bude viesť k nedosiahnutiu očakávaných výsledkov. Preto veci neunáhlite, neznásilňujte, ani nijako na ne netlačte a na všetko si doprajte dostatočne potrebne dlhý čas, teda nič neflákajte a všetko dotiahnite do uspokojivého konca. Trošku budete mať tendenciu zvyšovať hlas, čím budete chcieť dať najavo svoje dominantnejšie ja, niektorí to rešpektovať budú, no u citlivejších pováh nepochodíte, práve naopak, odplašíte ich, čím ich na nejaký čas nechcene zaženiete do samoty a do kúta. To by vám však bolo ľúto, takže k ľuďom pristupujte individuálne, oplatí a vyplatí sa vám to. Čakajú vás svetlejšie zajtrajšky, rovnako to platí aj pre oblasť lásky, kde sa mnohé vyjasní. Zdravie – uši, oči…

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Snažíte sa tu byť vždy pre každého, robíte kompromisy, vo veľa veciach sa podvoľujete, dokonca sa dobrovoľne nechávate viesť. Síce pomaly, ale isto, prichádza čas, kde si uvedomíte, že v určitých veciach chcete vlastne konať aj vo svoj vlastný a osobný prospech, čo samozrejme, nie je sebecké. Takže venujte sa aj sebe, nezabúdajte na seba a doprajte si všetko, čo ste doteraz na úkor iných zanedbávali. Veľmi vám pomôže, ak si nahlas zadefinujete, čo vlastne chcete, nebojte sa toho, vyšlite tieto myšlienky smerom hore k tým najvyšším a je otázkou času, kedy budete vypočutí, treba tomu len veriť. Zaskočí vás fakt, že sa vám ohlási niekto z vašej minulosti, no v tomto smere máte jasno, tu ste svoje dvere nadobro zavreli, iní si zasa zabojujú s novým vzťahom alebo len s tým, či dotyčného/nú vôbec chcete spoznať bližšie. Tak, či onak, dajte si šancu, nikdy neviete, ako sa to môže skončiť. Nesúďte, neunáhlite sa a riaďte sa tým, čo cítite, respektíve tým, čo vám v tomto prípade intuícia našepkáva. V práci si dajte pozor na menšiu zradu. Zdravie – pocit nafukovania, zavodnenia, ťažkopádnosť.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Ani nebudete vedieť ako a z ničoho nič sa ocitnete v slovnej prestrelke viacerých ľudí, kde sa od vás bude očakávať intenzívne zapojenie sa. Niektorí si budú dokonca vynucovať, aby ste sa postavili na ich stranu a podržali ho v tejto nie príliš príjemnej situácii. Napriek tomu, že ste v tom nevinne, buď na rovinu povedzte, že vás sa to netýka alebo, keď sa už úlohy sudcu ujmete, buďte spravodliví a zároveň jemní. Ocitnete sa v jednom pracovnom kole, kde si uvedomíte, že vám niečo chýba a máte pravdu, vytráca sa z vás prirodzená radosť, úsmev je stále poklesnutejší a oči tmavšie. K oživeniu tohto všetkého, čo je pre vás typické a čo majú všetci na vás tak radi, príde vtedy, keď si to sami dovolíte, čo sa pre zmenu udeje vtedy, keď si uvedomíte svoju vlastnú silu, hodnotu bez toho, aby ste boli ovplyvňovaní inými ľuďmi. Nemeňte sa na obraz niekoho, koho považujete za dokonalejšieho, práve naopak, ľudia vás majú radi takých, akých vás v skutočnosti spoznali a poznajú – milých, bezprostredných, úprimných, plachých, ale aj trošku hubatých, či priebojných…Láska trošičku ochabne, no ruku na srdce, svojím dielom ste k tomu prispeli rovnako ako váš partner. Zdravie – sliznice, dutiny…

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Škriepením sa nič nevyriešite, vo vzťahu sú potrebné kompromisy a teraz prišiel rad na vás, takže, pokúste sa ich robiť rovnako, ako ste ich vždy očakávali od vašej polovičky. Pokiaľ sa vám to nepáči, je to váš problém, ale ak nechcete stratiť výnimočného človeka, učte sa na tom pracovať. V práci dlhšiu dobu stagnujete, preto si robíte zálusk na lepšiu pozíciu, napriek tomu, že vám bola sľúbená, ocitnete sa tam o čosi neskôr, než ste sami očakávali a než vám to, ako som už spomínala, bolo sľúbené. Berte to ako skúšku trpezlivosti, nikto sa vás nesnaží oklamať, len okolnosti sa trošku pozmenili a naozaj to potrebuje ešte nejaký čas. Podaktorí z vás by mali o čosi viac popracovať na súrodeneckých, či priateľských vzťahoch. Medzi vaše dlhodobo budované putá vkĺzol akýsi chlad a škriatok menšieho odcudzenia sa, čo nie je v poriadku, preto sa snažte nejaký čas venovať aj týmto ľuďom, určite to za to stojí. Pár dní voľna, ktoré si plánujete zobrať, nedopadne podľa vašich predstáv, preto si vopred radšej nič neidealizujte, predídete prípadným sklamaniam. Keď vám bude smutno, pomaznajte sa s domácim miláčikom, čo vás upokojí a učičíka. Zdravie – dýchanie (hruď, pozor na narazenie rebier).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Máte pocit, že sa vám smola lepí na päty? Nuž, ani sa nečudujte, veď si to sami stále opakujete dookola, až ste sa s tým stotožnili a sami seba o tom presvedčili. Ale stále sa s tým dá niečo robiť… Pýtate sa, čo? Všetky situácie, skúsenosti, ktoré považujete za povestnú smolu, jednoducho prijmite s úsmevom na perách s tým, že aj to je súčasť života a jednoducho choďte ďalej. Keď totiž tomu zlému, čo sa vo vašom živote deje, nedáte nijakú váhu, tým pádom to stratí svoju silu a samotný efekt. Takže, všetko čierne hoďte za hlavu a hurá budúcnosť, ktorá sa začína už tu a teraz. Čaká vás príjemný týždeň plný prejavených nežností, plný lásky a hrejivého pocitu, že niekam patríte a to nezávisle od toho, či máte partnera alebo ste sami. Začnite láskou k sebe, majte sa radi a potom môžu aj osamelí čakať, že tieto energie, ktoré budete vyžarovať, pritiahnu do vášho života niekoho zaujímavého, dokonca sa už niečo črtá. V manželstvách a partnerstvách by ste mali viac času tráviť spoločne ako rodina. Čo takto spoločný obed, bez telefónu, bez „telky“, bez ponáhľania sa a sledovania hodín? Skúste to! Práca v tomto týždni bude nezáživná a nudná. Zdravie – zápalové procesy.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Koľkokrát si položíte ešte otázku prečo? Prečo práve ja, prečo teraz, prečo takto, samé prečo… Verte, že všetko má svoj dôvod, aj keď nie ste pre prejavy zloby, či hnevu ochotní vidieť ho, či cítiť. Nespravodlivosť vás natoľko pohltí, že prestanete vnímať, čo spravodlivosť vlastne je, až v ňu prestávate veriť. Radím vám, neprestávajte veriť v to, že aj vy môžete byť šťastní a to dokonca aj v zložitejších životných situáciách, zamerajte sa na to, čo máte, čo vás teší a nie na to, čo nemáte. Pretože, ak veľa času myšlienkami budete venovať tomu, čo nemáte, môže vám odísť alebo sa vytratiť aj to málo, čo máte. Takže, prelaďte sa a začnite sa usmievať na seba v zrkadle a potom na ľudí, ktorých ľúbite a aj na tých, ktorých stretnete len náhodou. Tieto dni budú trošku náročnejšie, ale neudeje sa v nich nič, čo by ste nezvládli. Na vyváženie vás čaká menší výlet alebo príjemné stretnutie s partiou priateľov, kde sa naladíte na tú správnu vlnu a opätovne pocítite vlnu potrebnej sily a energie. Finančne sa vám začne veľmi dobre dariť, rovnako ako vášmu partnerovi/ke. Osamelí sa postupne naladia na tú správnu frekvenciu, ktorá im v krátkej budúcnosti pritiahne do života niekoho zaujímavého. Kto vie? Možno už zajtra a možno až o mesiac… Zdravie – psychika.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Napriek tomu, že hodíte „salámistický“ prístup ku všetkému a na všetkých, všetko vám bude fungovať. V práci vás nič nezaskočí, vo vzťahu všetko klape ako má, až na vašu sem-tam vykúkajúcu náročnosť voči polovičke, to si však uvedomujete a dokážete to mať pod kontrolou. Priateľské vzťahy fičia, napriek menším výmenám názorov, čo považujete za prirodzené a to je správne, takže nič neobvyklého. Dňami preplávate pozvoľna, zľahka a dá sa povedať, že nenápadne, až kým…! Áno, trapasom, či skúškam sa nevyhne nikto z nás a nejakým budete vystavení aj vy. Jedným z prvých bude láska, niekto sa vám votrie úlisným spôsobom do priazne, napriek tomu, že vám to bude lichotiť, ustojíte to. Ďalej, nejaké peniažky budete musieť nečakane pustiť na to, aby vám mohli prísť vo väčšom množstve späť, rovnako sa vám nebudú páčiť podmienky, ktoré si na margo nejakých konkrétnych rodinných záležitostí stanovia určití jej členovia. Všetko sa zomelie rýchlo, nie je vylúčené, že to všetko bude nasúkané v jednom, či dvoch dňoch, ale aj tieto menšie pletky zvládnete a napriek tomu skonštatujete, že máte za sebou celkom fajn týždeň. Pozor na nechcené škrabance na aute. Zdravie – nechutenstvo (žalúdok).

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Vy máte univerzálny návod snáď na všetko! Každému radíte, čo a ako má robiť, ako sa má zachovať, čo má povedať, ako sa tváriť, či ako vyriešiť dôležité životné situácie. Je to fajn a pekné, no uvedomte si, akým prístupom ich posúvate ďalej, nediktujte a nerozkazujte, inak bude pletka. Položte si otázku, či si rovnako viete pomôcť sami sebe? Odpoveďou je predpokladám slovo NIE! No vidíte, ako chcete rozkázať iným, keď si v určitých veciach podľa rozumu nedokážete rozkázať sebe. Takže, milé Rybky, upokojíme sa a žijeme si každý jeden deň naplno tak, ako nám ho život sám prinesie, bez zbytočného upozorňovania iných na to, či ono. Čaká vás relatívne bohatý týždeň na zážitky, emócie, ktorý so sebou prinesie aj menší pracovný úspech, popasujete sa s výzvou fantasticky a tak sami pre seba môžete skonštatovať, akí ste v tom, čo robíte, dobrí. Rozdielnosť dvoch ľudí, ktorí sa spoja v tieto dni, vás priam ohúri, bude to prekvapivá novinka pre vás, ale aj pre tých, ktorých sa to bude týkať. V podstate ste to tušili a tak môžete len skonštatovať: ja som to vedel/a. V podstate ste trošku dopomohli k vytvoreniu nového a šťastného páru. Zdravie – svaly.

 

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

 

 

Leave a reply

TOPlist