www.elenn-okienko.sk

Ročný horoskop 2017 od Majky

 

Deň sa s dňom snúbil a máme tu rok 2017! Ja Vám želám, aby ste doň vstúpili tou správnou nohou a aby ste v ňom našli uspokojenie, ktoré bude viesť k skvelému naladeniu. Nájdite v tomto roku svoje Ja, nájdite svoju lásku a sebalásku, svoje šťastie, potrebnú harmóniu a to všetko pri plnom a pevnom zdraví. Nech sa nám všetkým a vo všetkom darí a nezabúdajme na ľudskosť, srdečnosť, vďačnosť a všetko to, čo nás robí ľuďmi. Niekde vo svojom srdci si nechajte aj dostatok priestoru pre svoju vieru (nezávisle od vierovyznania), pre svojich priateľov, domácich maznáčikov, no hlavne pre ľudí, ktorým hovoríme rodina. KRÁSNY A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017!

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Akýkoľvek zdar v tomto roku, ako aj samotný príchod šťastia, si budete musieť svojím spôsobom oddrieť. Jednoduchšie, no najmä tie nesprávne, cesty vám budú zahatané, pričom možno tie z vášho pohľadu zložitejšie vám prinesú pochopenie a v cieli aj radosť a úspech. Komplikovanejšie to budete mať v sfére rýchleho jednania, či rozhodovania sa, kde vsadíte na svoje životom nadobudnuté vedomosti a skúsenosti, ktoré si len doklepnete intuíciou pretkanou s vedomím, že častejšie budete vchádzať do risku.

Skreslený pohľad ste doteraz mali aj na vzťahy ako také. V tejto oblasti narazíte na ľudí opačného pohlavia, ktorí vám dajú nevedomky ochutnať z vašej vlastnej medicíny, čo znova bude viesť k poznaniu, ktoré vás zasa poženie smerom k zmenám, či posunom, ktoré v partnerskej oblasti uskutočníte na základe vlastného chcenia bez akéhokoľvek donútenia opačnou stranou. Vo všeobecnosti sa vám vo vzťahoch vyjasní, čo bude smerovať k tomu, aby ste si „upratali“ v láske a vo všetkom, čo s ňou súvisí.

Túžbe vašej vlastnej tendencie všetkému dominovať bude silno konkurovať „chtíč“ – chcieť prežívať jednotlivé dni s radosťou, úsmevom a naplno. Tu však rovnako naďabíte na prekážku. Zistíte, že tieto dve oblasti (dominancia/harmónia) sa nedajú zlúčiť vo vhodnom pomere a tu nastúpi vaša schopnosť robiť kompromisy a umierniť dupanie nohou.

V pracovnej sfére sa budete akosi topiť…, veľa nových záležitostí, alebo naopak stály stereotyp, či úplná neakčnosť, vás bude privádzať do stavov rezignácie. Tu platí, aby ste sa v žiadnom smere nikým a ničím v práci nedali odradiť, … odradiť neúspechom, nezdarom, problémami, či prípadným sklamaním, tiahnite za vnútorným pocitom šťastia a naplnenia. Prípadné zmeny práce a pracovných pozícií prináležia časovému horizontu viažucemu sa na druhú polovicu roka, presnejšie na jeho koniec.

Globálne si počas celého roka dávajte viac záležať na všetkých administratívnych úkonoch a záležitostiach súvisiacich s úradmi, inštitúciami a „papierovačkami“. Akékoľvek zmeny rozprúdite spolu so zmenou vášho pohľadu, vnímania, cítenia a chápania.

Vília karta: Zdvihni latku – znovu v sebe objavíte doteraz skrytú, potlačenú alebo spiacu silu, vďaka ktorej ste schopní vo všetkom dosiahnuť viac, než ste dosiahli doteraz, nebojte sa po niečom túžiť. Nech sa za zaspatím na vavrínoch ukrývalo čokoľvek, je čas na budíček… úspech je za rohom…

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Chceli ste dynamiku, tempo, chceli ste v žilách cítiť pulzujúcu silu života a vychutnávať si ho so všetkými jeho príchuťami, vôňami a farbami. Presne to sa vám udeje, teraz ukážte, akí ste silní a ako zvládnete naplnenie tejto túžby a jej zmenu v skutočnosť. Svojím spôsobom nezostane kameň na kameni, čo je jednoznačne vítané, lebo si všetko môžete začať budovať odznovu podľa svojich predstáv. Vaša náladovosť bude kolísavá, no pokiaľ sa ocitnete v štádiu práve toho pozitívnejšieho obdobia, strhnete so sebou ľudí, ktorých rovnako nabudíte, usmerníte a ukážete im, že nič nie je také zlé, aby sa to nedalo zmeniť. Vo väčšej spoločnosti (pokiaľ sa odvážite do nej vstúpiť) budete práve vy ťahúňmi a teda rušňom ťahajúcim za sebou nejeden vagón. V tomto roku vás bude sprevádzať duchovné napredovanie a učenie, buďte vnímavými žiakmi a túto šancu sa pokúste neprespať a neprepásť.

Keď ste si už konečne spolu s ukončením starého roku ujasnili, čo pre vás znamená láska, partnerské spolužitie a samotný cit, ktorý prestanete vnímať ako svoju slabinu, nech ho už prejavíte kdekoľvek, príde aj dôvera. Vďaka nej rozkvitnete a v tomto smere všetko v súlade s vaším cítením aj doriešite. U niektorých z vás sa padajúce vzťahy ešte stále dajú zachrániť. Nedobrovoľne, ale aj tí na opačnej strane rieky, a teda dobrovoľne slobodní, môžu s čistým štítom vstúpiť do nového vzťahu, vzťahu bez predsudkov.

Komu sa nelení, tomu sa zelení, určite ste to nejeden raz počuli, až ste z toľkej motivácie k dosahovaniu stále vyšších a ešte vyšších mét v práci už unavení. Všetci vám radili, čo robiť, no s rokom 2017 nastáva zmena, skvelá zmena – budete vedieť, čo robiť a to bez ohľadu na to, kto a čo vám bude radiť. Pôjdete si „za svojím“, pretože to tak jednoducho budete chcieť, a samozrejme, aj pociťovať. Obavy ohľadom stroskotania sú neopodstatnené, pokiaľ im sami neuveríte. Po lopate povedané, vy sami najlepšie viete, čo a ako máte konať v tom, aby ste v práci našli uspokojenie.

Akékoľvek menšie „pády“, či pokĺznutia, nech sa nestanú dôvodom na to, aby ste si prestali veriť, aby ste sa prestali mať radi a aby ste začali byť „horšími“ a nevrlejšími voči vášmu okoliu. Neobviňujte alibisticky iných, majte pod kontrolou prioritne seba a svoje konanie.

Vília karta: Ver si – krásne sa potvrdili vyššie napísané myšlienky… Zamyslite sa: Ako vám môžu veriť iní, keď vy sami sebe neveríte, neveríte vo svoje schopnosti, neveríte, že aj vy môžete byť milovaní, šťastní, či inak —–ní (tých možností na pomenovanie kladného stavu človeka je veľa). Pri nadobúdaní, udržiavaní, či len oprášení, viery vám držím palce.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Strach otočiť za starým rokom popísaný list v „domnení“, že nadviažete tam, kde ste skončili, hlavne v tom zlom, čo vás postretlo, môžete hodiť za hlavu. Síce sa vám to bude javiť ako nie príliš pravdepodobné, no už v počiatočných mesiacoch si dáte do poriadku všetky problémy. Ako prvé sa budú riešiť tie finančné, kde vám poriadne odľahne. V závese na to sa uhladia aj tie ostatné pletky – spoločenské, osobnostné, fyzické i mentálne. Do popredia pôjde váš slobodný duch, preto máte otvorené možnosti na cestovanie, novú prácu v zahraničí a aj na domácej pôde, ďalej na zakomponovanie rôznych vítaných noviniek do svojich životov.

Vzťahy zažijú akúsi explóziu týkajúcu sa príjemných šokov, vhodný priestor sa tak otvára na nové vzťahy, zásnuby, svadby, ale aj počatie, či prinesenie nového života na svet. Niektorí z vás sa rozhodnú pre oslobodenie sa od nefunkčných vzťahov, v týchto prípadoch treba emočné vypätie jednoducho vydržať. Celkovo sa v tomto roku osôbky, ktoré spadajú do kategórie rodičov, posunú v tejto náročnej profesii o míľové kroky vpred, čo sa prejaví na utvrdení a prehĺbení citov v smere rodič/dieťa a naopak dieťa/rodič, preto nič potrebné nezanedbajte.

V práci to bude trochu nahnuté, stály pocit rizika trasenia sa stoličky pod vaším zadkom vás doženie do stavu, že vám to bude už v podstate jedno. Znie to zvláštne, ale presne to je ten stav, ktorý bude žiaduci. Prijatie možného rizika vás oslobodí od dotieravých myšlienok, vďaka čomu bude fungovať to, že situácia sa „unormálni“ a vy si už nič zlé nebudete svojimi myšlienkami priťahovať. Otvoríte tak priestor možnostiam rozhodovať sa podľa svojho vedomia, čiže z práce odídete iba ak na základe vášho rozhodnutia.

V priebehu roka si zabojujete s ťarchou akéhosi klamstva, ktoré sa postará o spľasnutie vytvorených bubliniek ilúzií o konaní ľudského dobra, preto preventívne pozor aj na financie. Prekvapivým, v pozitívnom smere, bude doriešenie všetkých otázok bývania (kúpa, predaj, prerábanie, vysporiadanie a pod.).

Vília karta: Problém vyriešený – čokoľvek, čo vás trápilo/trápi, je na najlepšej ceste k tomu, aby sa to stalo vašou minulosťou. Všetko má svoje riešenie, nezabúdajte v to veriť, niekedy sa dokonca problémy vyriešia rýchlejšie, než si sami vieme predstaviť a potešujúce je, ak sa tak v niektorých prípadoch udeje aj bez nášho zásadnejšieho a teda radikálnejšieho pričinenia.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Na ružiach síce ustlané mať nebudete, ale nie je to nič, čo by ste nezvládli. Ako prvé by ste mali prestať žiť v sebaklame, mali by ste byť k sebe vo všetkom úprimní a prestaňte si nahovárať vďaka akýmsi linajkám nie príliš vzorných ľudí, spoločnosti, čo je správne, dobré a vhodné. Ak s tým neseknete vo víre predsudkov a bičovania sa, uviaznete v tom na dlhší čas, než je potrebné. Spolu s uvedomením si, že šťastie spočíva už len vo vašej vnútornej spokojnosti, spustíte rozmrazenie všetkého, čo bolo pre vás doteraz nemožné, nedostupné alebo len pozastavené. Budete sa musieť vysporiadať s viacerými tajomstvami, ktoré vám život podsunie, čo v preklade znamená, že niektoré veci nebude umožnené predvídať, rovnako bude mlčať aj vaša intuícia. Problémy s financiami prídu nečakane a pokiaľ si neuvedomíte, že vaše konanie je napojené na strach z ich straty a naopak, že ste vieru v to, že ich budete mať dostatok  potlačili, budete od nich odrezaní ešte nejaký čas alebo budete pociťovať silnejšie ich odtok ako prítok.

V láske hľadáte istoty, no položte si otázku, či vy sami ste ich ochotní ponúknuť. Ak ste odpovedali „áno“, tým pádom ste na najlepšej ceste k stabilite, emocionálnej vyváženosti a k pocitovému bohatstvu. Rovnako sa nevylučuje zaviazanie sa na celý život, či spečatenie už fungujúcich vzťahov. Nezadaní Raci sa stretnú so silným vnútorným prepojením ku konkrétnej osobe, kde to bude s radosťou opätované, čo je štartom ku krásnemu vzťahu.

V pracovnej sfére budete musieť uskutočniť viacero rozhodnutí, pri nich sa spoliehajte na svoju, v tomto prípade nemlčiacu, intuíciu, ktorá vám našepká ako konať. V tomto smere majte čistú myseľ a srdce, strach tu nemá žiadne miesto. Niektorí zostanú na nejaký čas bez práce, no nezúfajte, lákavá a finančne atraktívna ponuka k vám „priplachtí“ skôr, než si myslíte. Z neznámeho strach nemusíte mať, ste z tých, ktorí začnú plávať hneď po vhodení do neznámych vôd.

Vaša ruka bude priložená k dielu, čo sa týka urovnania nejakých nezhôd, či dokonca inteligentne zosnovaných intríg, čím pomôžete k zahnaniu nejakého problému, za čo vám konkrétny človek alebo ľudia budú vďační.

Vília karta: Kúzlo prírody – nepodceňujte silu prírody, dokáže byť skvelým zdrojom energie v prípade „vybitia vašich bateriek“. Zároveň je skvelým útočiskom v prípade, ak si budete potrebovať utriediť myšlienky. Pri návštevách prírody sa ju pokúste počúvať a zároveň na ňu prihliadajte z pozície ľudí, čo sa týka ekológie.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Prvotné, no hlavne zmätočné, postávanie na prahu roka 2017, sa veľmi rýchlo zmení na rozvírenejšiu rieku rýchleho diania všetkého, čo vám do týchto dní v počte 365 prináleží. Jedna správa bude striedať druhú, niektoré budú osobné, iné len oznamovacie, kde ich obsah budete len brať na vedomie bez toho, aby sa vás dotkli, či vo vás prebývali, čo je samozrejme dobré. Z toho plynie, že sa zbytočne nebudete zahadzovať neaktívnymi – neživými alebo ťaživými energiami, ktoré by vaše vlastné tempo spomalili. Vaše kostrbaté a trochu bojazlivé rozhodovanie sa zmení na jasné, silné a presvedčivé konanie a jednanie vedúce ku kľúču, ktorým si otvoríte každé jedny dvere. Ukrýva sa za nimi šťastie, láska, úspech, radosť… všetko, čo vám individuálne bolo doteraz nadelené v mini dávkach. Najskôr sa vám bude zdať všetko bez hlbšieho významu a zmyslu, no až samotný pocit obnaženia a očistenia spustí proces zmien rôzneho charakteru a rozdielneho dosahu, či intenzity.

To, že uviaznete v hustom lese, neznamená, že spanikárite natoľko, že nenájdete cestu späť, čo teraz platí pre sféru vzťahov. Budete v nich stratení, no ak stíchnete, hlas vášho srdca vás povedie správnym smerom bez zbytočného strečkovania a trápenia. Prekvapivým bude však fakt, že nie u každého platí, že na konci cesty nájde lásku. Niektorí narazia na samotu, samozrejme, chcenú samotu a slobodu, ktorú si doteraz z akýchkoľvek dôvodov nedopriali alebo nemohli dovoliť, pričom tento stav môžu zmeniť, keď uznajú za vhodné. Žiadny z Levov nemá územie lásky zahatané úplne. Vo všeobecnosti pre vás platí, aby ste prestali klamať telom a nezavádzali tých, ktorí na vás len zbožne hľadia.

V práci sa vám bude dariť adekvátne k tomu, s akým nasadením ju budete vykonávať. Ak vás baví a do práce sa tešíte alebo budete do nej kráčať aspoň pozitívne naladení, pôjde všetko hladko a komplikácie sa vám budú vyhýbať. Ak sa budete do všetkého siliť, nútiť, či prehovárať, pôjde to ťažšie, preto svoju pracovnú situáciu, ak je aj zložitejšia, spracujte natoľko, aby vás neobmedzovala, berte to ako rutinu, čo vám pomôže prežiť v prípade, že ju nechcete alebo sa bojíte opustiť. Tí odvážnejší siahnu po úplnej zmene práce, za ktorou sa nebudú báť a váhať vycestovať.

U vás šťastie, ktoré vás prekvapivo, a hlavne nečakane, v priebehu roka bude navštevovať, pôjde v sprievode vnútorného slnka a svetla.

Vília karta: Stoj si na svojom – nemusíte od svojich predstáv ustupovať len preto, že doteraz sa vám zdalo, že sú prehnané. Zároveň si hrdinsky stojte za svojím slovom a sľubmi, ktoré vyslovíte a dáte. Názorovo a konaním sa nemusíte prikloniť k tomu, čo väčšina. Ako karta naznačuje, stojte si za svojimi rozhodnutiami.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Tí z vás, ktorí si so sebou niesli status neochvejných, tvrdých, silných ľudí, si ho budú musieť prepísať. Zaútočí na vás silná vlna ľudskosti a empatie, pod ktorou sa roztopí aj tá najsilnejšia škrupina tvrdosti. Neobávajte sa toho, že by vyšli na povrch vaše slabiny, tie naďalej zostanú pred neprajníkmi a zlými ľuďmi ukryté, tak sa tomuto procesu nemusíte brániť a stavať sa na zadné. Ďalšia skupina, kam patria zástupcovia znamenia, ktorí boli sami sebou a teda sa nebáli prejaviť aj nejakú tú citlivosť, pre zmenu budú usmernení a zhora ukorigovaní, aby svoju dobrotu a náklonnosť nevkladali a neprejavovali tam, kde by to mohlo byť zneužité, čiže rovnako prejdú dianím, ktoré bude viesť k ich ochrane pri zachovaní ich vlastností. Všetkým by neuškodilo zakomponovať do svojich životov nadhľad, ktorý im umožní v napätejších situáciách voľne dýchať a zároveň okolnosti vnímať o čosi nezaujatejšie, čo vedie k rýchlejšiemu a efektívnejšiemu nájdeniu riešení.

Tak ako bola u vás svojím spôsobom láska prioritou a vy ste boli schopní robiť a urobiť čokoľvek, len aby ste o nej mali každodenný dôkaz, čo mohlo sem – tam nechcene skĺznuť až do jeho vynútenia len preto, aby ste získali istotu. Teraz síce prioritou láska zostane, no nebude obsadzovať prvú priečku zo strachu z jej straty. Vzťahy a ich problémy nebudete riešiť a prežívať tak kŕčovito, akoby ste verili v silu citu láska, ktorá medzi vami a vaším/ou vyvoleným/ou je. Potom sa udeje to, že vám to bude viac „klapať“ bez pocitu dusenia, či výčitiek. Nezadaní nájdu cestu k zamilovaniu, keď sa im podarí odpútať od minulosti, nahovárania si niečoho a stáleho, až nátlakového, hľadania toho/tej pravej.

Práca bude pre vás o niečo náročnejšia, no nie kvôli povinnostiam, ktoré budete zvládať perfektne nezávisle od ich obsahu a množstva, ale skrz atmosféru, ktorá bude v nej panovať. Dusno, klebety a nepekné pohľady vás paralyzujú natoľko, že si môžete vypestovať k práci úplnú nechuť, nuž tu platí iba jediné, prestane si to všímať, hľaďte si svojho, nasaďte úsmev a všetko ostatné pôjde samé.

V prípade odloženia nejakého väčšieho projektu alebo cesty, na ktorú ste sa tešili, nezúfajte, všetko sa uskutoční, len to z nejakého dôvodu bude posunuté v čase, čo rešpektujte, keďže, ako už z mojich slov poznáte, nič sa nedeje náhodou.

Vília karta: Šťastný koniec – nech vás sužuje alebo bude sužovať čokoľvek, čo podľa vás bude ťažké, neriešiteľné a nemožné, prípadne, ak na záver budete očakávať katastrofický scenár, nezúfajte, všetko dopadne tak, že to môžete považovať pre vás za šťastný koniec.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

V tomto roku si zabojujete s dvomi výraznejšími protikladmi, ktoré sa budú vo vás doslova biť. Túžbu po zábave, humore, akejsi „odviazanosti“, akčnosti a dianí, čo by ste zdieľali s priateľmi, alebo iba inkognito, vystrieda túžba po tom zavrieť sa doma s milovanou rodinou a pracovať na vzťahoch, čím by sa utužili a hlbšie zakorenili rodinné prepojenia s najbližšou, ale aj s tou vzdialenejšou rodinou. Pocit mať všetko „v rákoši“, pod kontrolou a na poriadku je pre vás na nezaplatenie. Jednou z náročnejších chvíľ bude situácia, v ktorej sa ocitnete v pozícii prikloniť sa na jednu z dvoch strán, z ktorých obe budú tvrdiť, že pravda a právo je na ich strane. Jedným, chybným alebo „zbrklým“, krokom môžete hlbšie naštrbiť dôveru medzi vami a dotyčnou osobou napriek tomu, že v probléme nebudete osobne zainteresovaní. Verte sebe, svojim pocitom, múdrosti a rozvážnosti, ak nezaváhate, pričom vaša prezentácia bude sebaistá, postaráte sa o zažehnanie krízy a opäť sa stanete pevným pilierom pre ľudí, ktorí vás majú radi.

Ľúbostný život bude mať pohybujúcu sa krivku podobajúcu sa vodnej hladine, ustálenosť vystriedajú vlny a búrka. Pokiaľ ste si však svojou láskou istí, všetko zvládnete a menšie sváry iba prispejú k tomu, aby ste voči sebe prechovávali vzájomnú úctu a rešpekt. Výstrahou však zostáva, aby ste svoje súkromné problémy nenosili do práce a na miesta, kde sa to za vhodné naozaj nepokladá. Dumanie nad súkromím ovplyvní vaše zmýšľanie, pohľad a postoj k veciam, kde je to priam nežiaduce. Rovnako pozor na to, komu sa zdôverujete s intímnosťami.

V práci sa nenechajte vyviesť z koncentrácie žiadnymi fígľami, flirtami, naivitou a negatívnym myslením, čo by vás vykoľajovalo na dlhšiu dobu ako na jeden deň. Dajte si na svojej práci záležať, nič nepodceňujte a výsledky sa dostavia. Tí, ktorí majú fyzicky náročnejšiu prácu a tí, ktorí o to stoja, majú možnosť svoju pozíciu zameniť za niečo menej náročné.

Pri finančnom zdare nemajte hneď veľké oči a rovnako nezabúdajte na pokoru, inak to hneď budete mať stopnuté. V prípade akejkoľvek neistoty si všetko radšej preventívne preverte.

Vília karta: Intuícia – nepotláčajte svoj vnútorný hlas (intuíciu) rozumom, pripravíte sa tak o vycibrenie tejto oblasti, ktorá vám môže byť veľmi nápomocná. Počúvajte sa, riaďte sa srdcom a sami zistíte, že vo viacerých oblastiach a smeroch si budete vedieť pomôcť a poradiť sami a to pomerne rýchlo a efektívne.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Za častejším prskaním „síry“ okolo seba hľadajte skutočnosť, že niektoré veci nepôjdu len podľa vašich predstáv, vždy sa nájdu silnejší ľudia, ktorí dokážu vašim názorom a nápadom oponovať. Odporúčam vám prijímať a vypočuť si aj inú stranu, ste síce silné osobnosti, no to neznamená, že sa vám každý hneď na počkanie podriadi. Rešpekt vzbudíte vtedy, keď ho sami voči iným budete prechovávať, v tom tkvie veľkosť človeka, necítiť sa ako niekto viac, nezávisle od toho, kto pred vami stojí. Odporúčam vám  nezamotávať sa v sfére poloprávd, prípadne úplných klamstiev, ktoré by sa vám v tomto roku pomerne rýchlo vypomstili, to radšej držte jazyk za zubami. Budete vystavovaní častejším skúškam, kde buď ako duchovne vyzretý človek obstojíte a budete pustený ďalej na cestu vedúcu k dosiahnutiu toho, čo pokladáte za to, čo vás urobí šťastnými. Alebo na druhej strane zlyháte a rovnaká vec sa vám s obmenami bude diať opakovane dookola, pokiaľ to nepochopíte a hrozí vám, že na jednom mieste zamrznete na dlhý čas.

Láska príde, keď ju budete najmenej čakať, takže niektorí zažijú príjemné pocity a momenty prekvapenia. Vzťahy sa celkovo budú meniť, nastúpi do nich viac počúvania, komunikácie a tendencia chápať druhú stranu, čo vytesní hádky prameniace z maličkostí a samotné zbytočné nedorozumenia. Zároveň platí, aby ste sa o lásku a človeka, na ktorom vám viac záleží, nepripravili nevhodnými slovami, no hlavne činmi, kam spadajú aj milostné trojuholníky. Neskoršia ľútosť a „sypanie si popola na hlavu“ už nemusí padnúť na úrodnú pôdu.

V práci sa budete cítiť sebaisto, čo vás bude nútiť niekde z úzadia rozumne konať a prezentovať sa až nadradene a arogantne. V tomto prípade si radšej svoje „farebné a našuchorené perie“ učešte a priestor dajte skromnosti, ktorá vám v zdravej miere na škodu rozhodne nebude. „Neprepísknite“ to, veď to poznáte – aj majster kat sa niekedy utne. Nezamestnaní sa ešte pred samotným zakotvením v dlhodobejšej práci ocitnú na čas v prestupnej, dočasnej práci, ktorú môžete brať ako medzipristátie, takže nevylučuje sa brigáda, či čas spadajúci pod skúšobnú dobu.

Neodpisujte ľudí skôr, než spoznáte ich osudy, pravdu alebo ich skutočnú podstatu. Za ich srdečnosťou sa často ukrýva podstata charakteristická pre človeka, ktorý sa môže stať oddaným priateľom alebo pomocníkom.

Vília karta: Príliv financií – energie pracujú tak, aby ste v tomto roku nepocítili finančný nedostatok, ktorý by sa značne podpísal pod váš životný štandard. Vychutnajte si prítok peniažkov tým správnym spôsobom, poďakovanie je rovnako na mieste.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Závistlivci, neprajníci, žiarlivci a iní záškodníci sa vám budú tento rok vyhýbať oblúkom, môžete za to vďačiť vašim energiám, ktoré ich udržia v dostatočnej a teda v bezpečnej vzdialenosti od vašich osôb. No jeden „nepriateľ“, ktorému sa budete musieť stavať každučký deň, na „vojnovom“ poli predsa len zostáva. Ako iste správne tušíte, ste to vy sami. Rovnako, ako sa viete povzbudiť a vzchopiť, rovnako si viete ublížiť, potopiť sa, či zahnať sa do osídiel „depky“. Keďže ste s tým vopred oboznámení, budete k sebe adekvátne pristupovať a vďaka tomu zostane bojová sekera zakopaná. Viacero vecí sa vám bude motať bez vidiny ukončenia týchto „trablov“. Zároveň nadobudnete pocit, že keď si jednu vec horko-ťažko vyriešite, dve nové sa privalia. Nič to, o čo skôr si všetko, čo si máte odbiť, odbijete, o to rýchlejšie si môžete vychutnávať sladké ovocie vašej predošlej práce. Čaká vás akýsi proces vzdelávania a napredovania, čo vám zároveň otvorí možnosti spoznať nových ľudí a tí vám zasa otvoria dvere do sfér, ktoré boli pre vás buď neprípustné alebo ste na ne jednoducho neboli pripravení. Výziev sa obávať nemusíte, ich zdolávanie vám pôjde ľahšie ako iným, takže rozhodne je na čo sa tešiť. Nezamotávajte sa vo veciach, ktoré sa vás nijako netýkajú, berte to ako prevenciu.

Vzťahy sa vám vo všetkých rovinách začnú riešiť už úvodom roka. Tí, čo majú zostať spolu, zostanú, tam, kde to zmysel nemá a kde sa jedná len o akési prehlbovanie trápenia a bolesti, sa s noblesou a bez zbytočnej teatrálnosti na základe obojstranného súhlasu rozídu, čím si dajú potrebnú šancu na pritiahnutie si toho, kto k nim patrí. Nezadaní majú práve v prvej polovici roka voľnejšiu a jednoduchšiu cestu k tomu, aby sa ich srdce stalo obsadeným. Účelová vyberavosť (rozum) bez prihliadnutia na hlas srdca (city) a kalkulácie sa nikomu nevyplatí, no pokiaľ je to silnejšie ako vy, možno je toto práve vaša cesta ako čo-to o sebe pochopiť a prijať.

V práci vám to bude všetko klapať, nastanú iba také zmeny, o aké sa sami pričiníte. Prekvapujúcou môže byť zmena v kolektíve (odchod, či príchod ľudí), na čo si ale pomerne rýchlo zvyknete a na vaše postavenie a výkon to nebude mať vplyv. Menší posun zaznamenáte vo vzťahu smerom k nadriadenému/ým. V ničom neriskujte a konajte lojálne.

Pozor na krádeže a verejné alebo iba umelo vyvolané hádky, či bitky. Nezanedbávajte žiadne potrebné povinnosti naviazané na domácnosť, hlavne tie, ktoré by sa vám mohli vypomstiť.

Vília karta: Nová príležitosť – verte vyššiemu zámeru a neodmietajte novinky, ktoré vás majú niekam nasmerovať a posunúť. Veď na nové príležitosti ste predsa čakali, niet sa čoho obávať.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Napriek dravosti, ktorá je súčasťou tejto doby, nezabúdajte na oddanosť, ktorá je naviazaná na ľudí, ktorí si ju od vás jednoznačne zaslúžia. Niektorí si svoje dobré skutky, ktoré u vás majú „schované“, na revanš vyberú práve v tomto roku, nikto sa vám však vyslovene prosiť a podkladať nebude. Vy ste tí, ktorí by mali prirodzene a inštinktívne na volanie pomoci zareagovať, pokiaľ to vo vašich možnostiach a kompetenciách je. Je len a len na vás, či voči niektorým veciam zostanete slepými a hluchými, vždy máte na výber. Keďže vás v tomto roku čaká viac výdavkov pohybujúcich sa vo vyšších sumách, s ktorými rátate, práve oblasť financií bude tá, ktorá bude hrať prioritnejšie prím. Budete sa snažiť zarábať ako sa dá, rovnako to budete riešiť cez bankové inštitúcie, či formou pôžičiek. Tu platí, aby tých výdavkov vďaka vašej rozmaznanosti a rozmarnosti nebolo viac, než je v skutočnosti nevyhnuté. Majte to pod kontrolou, inak sa uväzníte v zbytočnom kruhu brania a splácania peňazí. Zakladáte si u seba, no aj u iných, na akejsi prestíži, s ktorou vám rastie pýcha, rovnako aj v tomto prípade dvíham varovný prst, aby ste si nemysleli, že keď máte dve farebné perá, že ste hneď pávom, môže sa vám to nepríjemne vypomstiť.

Oblasti lásky bude vášmu znameniu cez váš pohľad dopriate. O potomstvo sa môžu pokúsiť aj páry, ktorým to doteraz nevychádzalo, na zmenu energií zareagujete rovnako celkovou fyzickou zmenou, preto to teraz môže vypáliť dobre. Nezadaným sa dokonca splnia ich najtajnejšie sny, nech sú akokoľvek opovážlivé (vrátane zadosťučinení), avšak stále hovoríme o určitých hraniciach možného. V prípade potreby si vo vzťahoch svoj podiel viny priznajte, nehrajte sa na dokonalé bytosti, ktoré sú v každom smere neomylné.

Práca vás bude zamestnávať o čosi viac, preto pôjdu nejaké súkromné záležitosti trošku bokom, no majte to pod kontrolou, aby ste neodložili udalosti, ktoré sú pre vaše „polovičky“ alebo deti kľúčovými. Sú miesta a udalosti, kde by ste jednoducho chýbať nemali (oslavy, vystúpenia a pod.). Rovnako „bacha“ na všetky papiere, ktoré máte mať v súvislosti s pracovným pomerom v poriadku (zmluvy, dohody, daňové priznania a pod.).

Skvelé správy s priateľmi zdieľajte a oslavujte

Vília karta: Romantický partner – znovu nájdenie lásky tam, kde má už prchavú tendenciu, vymanenie sa z nefunkčných vzťahov a naopak nájdenie tých pravých partnerov v prípade, ak ste stále sami. Vzrastie vaša osobná príťažlivosť.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Ak v sebe naštartujete univerzálnu, úprimnú vďačnosť, odmenou vám bude hojnosť. Ak budete nositeľmi hnevu, zloby, frustrácie, prínos neočakávajte, vaším sprievodcom sa stane smútok, prázdnota a nezdar. Vy ste o čosi racionálnejší ľudia, ktorí však veľmi rýchlo pochopia fungovanie úspechu a preto verím, že si rovnako rýchlo osvojíte aj vnútorné vyjadrovanie vďačnosti. Bolo by fajn, ak by sa vám podarilo zvíťaziť nad silou minulosti a neťahať ju do nového roka spolu s jej ťaživými energiami a vplyvmi. Je to ťažké, ale za pokus to stojí. V žiadnom smere nepodliehajte rezignácii, vy ste práve tí, ktorí dokážu všetko zlé zvrátiť aj v prípade, že je päť minút pred dvanástou alebo dokonca i keď už horí. Takže vaša chtivosť, sila a priebojnosť sú naďalej na zozname vašich silných stránok chcené a vítané. Nájdite si čas na oddych a relax, napriek tomu, že vás bude zožierať pocit z neefektívne využitého času, viete, telo aj myseľ potrebuje adekvátne vypnutie na načerpanie nových síl.

Láska vám prinesie nové pocity, ktoré ste v sebe potláčali zo strachu z ublíženia, poddáte sa im a tak sa láska stane pre vás naplnením, nie iba slovom, ktorého obsah ste si v podstate nedovolili precítiť. V dlhodobejších vzťahoch zavíta medzi partnerov tvrdohlavosť, no jeden ustúpiť musí. Ak vás baví hra kto z koho, tak nech sa páči, vzťahom by to v ich podstate ublížiť nemalo, lebo oproti vám stojí vaše vlastné zrkadlo (v chovaní svojho partnera nájdete to svoje a tak budete mať možnosť uvidieť sa). Sladkému udobrovaniu sa určite brániť nebudete. Nezadaní, keď to príde, môžu dovoliť svojej láske aj vzlietnuť a pokiaľ sa o to sami nepričinia, tvrdý dopad v dohľadne nie je.

Prácu by ste nemali brať ako prekážku v osobnom sebarealizovaní sa, ale naopak ako cestu a možnosť dopracovať sa tam, kam chcete. Pokiaľ máte nejaké vízie s dlhodobejšou vyhliadkou úspechu, pokúste sa to preniesť do reálu, nech to dopadne akokoľvek, minimálne to bude spieť k tomu, že si prestanete klásť otázku: Čo ak…? Sami to spolu s rizikami jednoducho zistíte a tak môžete do ďalšej budúcnosti vojsť s vedomím, že ste to skúsili.

Reálny a stále aktuálny prehľad si udržiavajte v prípade pomeru príjmov a výdavkov. Predídete tým prípadným nepríjemnostiam.

Vília karta: Ekológia – žite v súlade s prírodou, starajte sa o ňu, šetrite ju, pomáhajte jej, veď je aj vaším domovom. Osvojte si ekologické myslenie a konanie, buďte príkladom pre ďalších ľudí, rovnako ako aj pre vaše deti.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Prílišná snaha a plahočenie sa neprinesie vášmu znameniu adekvátne výsledky, čo vás bude dostávať do vývrtky. A o čo viac sa budete snažiť, o to viac sa budete vzďaľovať od požadovaného efektu. Okolo seba budete vidieť ľudí, ktorí vynaložia minimum námahy a pritom im všetko doslova leží pri nohách. Čarom úspechu je to, že oni nestavajú na vlastnom perfekcionizme a na tom, že všetko nemusí byť bez ladu a skladu. Nechajte a dovoľte si niekedy niektoré veci nechať len jednoducho plávať, nech si volia vlastný smer a nech naberajú svoju ľubovoľnú silu. Zakročiť môžete predsa aj neskoršie, nekorigujte hneď všetko od úplného začiatku. Ovládnuť rieku a jej tok je prisilné „sústo“ aj pre rybičky, ktoré sú vo vode doma. Svoju zaujatosť smerujte k ľuďom, ktorých ľúbite a ktorí vás potrebujú, aby ste stáli pevne na zemi po ich boku a nie bojovali s veternými mlynmi. Výrazný posun zaznamenáte na margo svojich osobnostných čŕt, posilnia sa vám vlastnosti, ktoré sa môžu definovať ako ochabnuté alebo menej funkčné a na strane druhej, zmiernia sa vám vlastnosti, ktoré sú príliš silné, až nežiaduco, ktoré robia viac škody ako úžitku. Niektorí z vás ukončia väzby s ľuďmi, ktorí vás viac dusili, než vám dávali.

Svoju lásku zbytočne nevystavujte skúškam, ktoré žiadny význam nemajú. Vaše pobavenie, či testovanie rovnako nie je opodstatnené, takže nevytvárajte umelo situácie, ktoré by vám mali potvrdiť alebo vyvrátiť vaše tušenia. Nasadnite na loď menom láska a len sa kochajte tým, čo vám cez svoju podstatu môže dať a ponúknuť, nehľadajte problémy tam, kde nie sú. Svoju chuť hádať sa pokúste vybíjať niekde inde, než na vašom partnerovi, nie je to od vás pekné, raz to odpustenie prísť nemusí. Nezadaní si síce zabojujú so silnejšou konkurenciou, no to ich iba „nabudí“ v ich vlastnej snahe nechať žiariť svoju vlastnú podstatu, či nechať pôsobiť fluidum, ktorým prirodzene oplývajú. Pri vzťahoch a láske nezabudnite na hrdosť a na to, ako ju použiť, no v prípade potreby aj potlačiť.

S prácou budete chcieť „seknúť“ dosť často, no brať vás vážne sa nebude dať, sú to len akési výkriky upozorňujúce na vašu únavu, či momentálnu nespokojnosť. Sami viete, že teraz na odchod vhodná chvíľa nie je, o to viac, ak nemáte v zálohe nové pracovné miesto. Tak sa prestaňte stále oháňať odchodom, ak to ani za mak nemyslíte vážne, už ste ako obohratá platňa. U niektorých stroskotá plán rýchleho, ľahkého a veľkého zárobku, zištnosť sa nie vždy opláca. Nezamestnaní by mali pouvažovať nad možnosťou spraviť si nejaký kurz, či rozšíriť svoje vedomosti aspoň o jazyk na úrovni začiatočníkov.

Nezapájajte sa do nevhodných rozhovorov, kde prím hrajú klebety a už vôbec nie v spoločnosti, o ktorej nič neviete alebo len žalostne málo.

Vília karta: Sexualita – rozprúdenie tých správnych energií, ktoré vás naladia správnym smerom, za čo vám budú vaše „polovičky“ vďačné. Platí to aj pre tých, ktorí v tejto oblasti trpeli nejakým blokom alebo mali nejaké konkrétne zdravotné problémy. Do ničoho sa v tomto smere nenúťte, počúvajte svoje telo.

 

Viac konkrétností z jednotlivých oblastí nájdete v čiastkových – týždenných horoskopoch.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

Leave a reply

TOPlist