www.elenn-okienko.sk

31. 08. – 06. 09. 2015

 

Dovoľte mi, aby som sa k Vám opakovane prihovorila prostredníctvom týchto riadkov. Chcem Vám všetkým – pravidelným a aj náhodným čitateľom horoskopu, ktorý pre Vás pripravujem s láskou, radosťou a vierou, že aspoň trošku pomôžu, či priblížia črty budúcich dní – veľmi pekne a úprimne poďakovať. Ďakujem Vám za to, že ich čítate, ďakujem za podporu, s ktorou sa osobne alebo cez písmenká stretávam a tiež aj za všetky reakcie vrátane tých, kde ma s úsmevom žiadate, aby som tam predsa len primiešavala viac tých krajších záležitostí. Verím, že keď budeme preventívne pripravení na menšie každodenné pletky, potom nám vlastne zostanú len tie pekné veci :) a tie si môžeme vytiahnuť z každého riadku. Pokúsim sa… :)

Želám Vám krásny týždeň plný slnka, lásky, radosti a spokojnosti.

ĎAKUJEM!

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Odporúčam vyvíjať čo najmenej hektickej a namáhavej aktivity, skôr by vám to ublížilo ako prospelo. Je zaujímavé, ako podceňujete svoj vnútorný hlas, ktorý prehlušíte a potom sa pri kontakte s ľuďmi poriadne „popálite“. Máte prirodzenú schopnosť odhaliť v pomerne krátkom čase, kto je aká osobnosť, ale vy niééé, „barania“ tvrdohlavosť nepustí. Dokonale sa presvedčíte o úplnom opaku, ako je to, čo vám vnútro našepkáva. Takže, pozor na klamanie a sklamanie z ľudí. Pre svoje vlastné dobro skúmajte aj túto stránku vášho ja, pozorujte sa, pracujte s tým a uvidíte, ako si môžete byť sami pre seba prostredníctvom svojej intuície nápomocní. Nebojte sa v prípade potreby ohnúť trošku chrbát a „pustiť“ trochu pokory, je osviežujúca a hlavne prináša uspokojivý pocit. Tí, ktorí sú čerstvo rozvedení alebo prešli rozchodom, by tento vzťah mali nechať na nejaký čas tak, nerýpte do toho, inak toho človeka úplne stratíte a to aj v prípade, že ste sa dohodli na priateľstve. Nezadaní dostanú záhadnú (to bude prvotný úmysel, no vy to rýchlo „rozkódujete“, ako aj osobu ukrývajúcu sa za tým) správu, ktorá bude v sebe obsahovať pozvanie na stretnutie – rande. Financie budú stagnovať. V tomto období odporúčam študovať všetko, čo vás zaujíma – rýchlejšie prijímanie informácií. Hoci sa vraví, že riskovať sa oplatí, tentokrát to nechajte tak, hlavne v prípadoch, kde môžete ohroziť svoje zdravie (fyzické aj psychické). Zdravie – celková slabosť, únava, zvýšená teplota.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Získaný aký-taký pocit istoty a stability bude v tomto týždni trošku nabúraný. Podpíšu sa o to vaši rodinní príslušníci a priatelia, ktorí sa vám síce budú snažiť pomôcť, ale dôsledkom bude úplný opak. Ak nechcete vyskočiť zo zabehnutých koľají a vybočiť zo svojej komfortnej zóny, tak sa obrňte obrovskými dávkami nadhľadu. Zároveň budú všetci počuť z vašich slov vypovedané slovko NIE viackrát v tomto týždni, než sú celkovo u vás zvyknutí. Vo vašom záujme bude doriešenie stretnutia s človekom, ktorý býva pár kilometrov od vášho bydliska, preto práve v týchto dňoch padne rezolútne rozhodnutie v tom, či pocestujete vy alebo dotyčná osôbka za vami (do úvahy pripadá aj alternatíva pol na pol – zlatý dobrý stred). Po dlhšom zvažovaní sa rozhodnete pre pár dní voľna, niektorí dokonca až teraz alebo možno už druhýkrát vycestujú za vytúženým oddychom do diaľav sveta. Správy, ktoré vám budú predložené, neberte príliš vážne, najmä, ak sa nejedná o peniaze. Pokiaľ sa bude skloňovať s vašou osobou slovko financie, určite zbystrite pozornosť a pekne si všetko doriešte. Mali by ste sa viac starať o svoju vnútornú pohodu, chýba vám uvoľnenie a úplný relax, ktorý vám nebudú „nabúravať“ vtieravé myšlienky všemožného typu a druhu. Na záver týždňa vás čaká dôležité vnútorné rozhodnutie – veriť alebo neveriť? – pre vás v tomto období kľúčovej osobe… Zdravie – bolesť uší a zubov (prevencia – prievan, natečenie vody, opatrnejšie hryzenie tvrdších potravín…).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pocit nespokojnosti, smútku a primiešanej letargie z vás sála na peknú diaľku. Príliš ste sa zamerali sami na seba, kontrolujete sa, ľutujete sa, obviňujete a neviem, čo všetko ešte. Tento komplex pocitov, ktorý ste na seba hodili, spôsobuje u vás poriadnu „paseku“. Síce neplánovane, ale predsa sa pod touto ťarchou meníte. Z usmievavých, vitálnych Blížencov sa meníte na zhrbené a rezignované osôbky (individuálne – u niekoho badateľné fyzicky, u iných veľmi citeľné vnútorné scvrkávanie). Našťastie to už teraz viete, tak to môžete zmeniť… opravujem – pre svoje dobro by ste to mali zmeniť! Ak sa vám podarí zdvihnúť hlavy, uvidíte viacero príležitostí, keď sa ich chopíte, získate späť svoje vnútorné šťastie. Ono sa postará o zdar v práci, vyriešenie dlhodobých, nielen súkromných problémov a závan čerstvého vzduchu v dusivejších vzťahoch. Tak prestaňte plakať, zdvihnite sa zo zeme, na ktorej kľačíte a pekne vykročte za svojím šťastím, nech má akúkoľvek podobu. Sami najlepšie viete, že najhoršie je, keď človek sám nad sebou zlomí palicu, no stále to nie je nezvratný stav, stačí len chcieť. Silnejšie osobnosti vo vašom znamení to pocítia len ako záchvev nervozity, takže majú to šťastie, že neprepadnú do ničoho negatívneho a neskončia na zemi, v podstate si budú užívať svoj bežný život so všetkým a všade. Opatrnejší a citlivejší prístup k deťom a ľuďom, ktorých ľúbite. Zdravie – nohy (žily, kŕče, ťažoba).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Už to neodkladajte a všetci si sadnite za okrúhly rodinný stôl. Naozaj je nutné, aby rodinná porada doniesla efektívne nápady na riešenie zaťažkávajúcej a nepríjemnejšej situácie. To, že vytvoríte dva tábory, nikam nepovedie, preto sa pokúste dospieť minimálne ku kompromisu. Uvidíte, že to všetko dopadne dobre. Aj keď to bude ťažšie, je potrebné, aby ste mali pod kontrolou svoje detské Ja, respektíve ho pri potrebných stretnutiach a konfrontáciách úplne umlčali. Dôvod je prostý, pri dôstojnejších a kľúčových situáciách by vás totiž nik nemusel brať vážne. Je potrebné, aby ste boli bystrými, dospelými a vážnymi Rakmi. Nie, nebuďte smutní, veď svoju vtipnosť, hravosť a to svoje pravé JA, aj keď niekedy pojašené, môžete naplno vypustiť v kruhu svojich priateľov, tam ste totiž doma a ako sa hovorí – medzi svojimi, kde všetko prebieha s plným pochopením. Okolo stredy-štvrtku nastanú síce menšie, ale príjemnejšie zmeny. Očakávajte vylepšenie finančnej situácie, ako aj príchod peniažkov, ktoré si niekde spravili dlhšiu „medziprestávku“ :) Svoje miesto si v týchto dňoch nájde aj hrejivá láska – budete ňou zasypávaní (partneri, priatelia, rodina) a naopak sami precitnete v silnej túžbe rozdávať ju všade, kam vstúpite a o to viac tam, kde pocítite jej deficit. Ženská časť znamenia bude účelovo ťahaná inou ženou do ostrej, slovnej hádky – dievčatá a ženy, myslite na to, že vy máte svoju úroveň a preto sa nechyťte na cielene nahodenú udicu. Páni, pozor pri parkovaní! Zdravie – nervozita z ľudí, srdiečko – búšenie, oblasť základnej čakry.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Siréna… okolo vás znie silná, intenzívna siréna – je to symbolika alarmu, čo znamená, že ste upozorňovaní prostredníctvom znamení na nejaké konkrétne a možno aj osobné záležitosti, ktoré stále prehliadate a v niektorých prípadoch aj nevedomky ignorujete. Buďte pozornejší a po prípadnom dekódovaní, o čo vlastne ide, nastoľte poriadok – zjavne sa bude jednať o nejaké osobnostné, vnútorné zmeny, ktoré je potrebné prijať, aby sa stali vašou súčasťou. Týždeň bude pre vás o niečo náročnejší, než tie predchádzajúce, čaká vás menší boj aj so zmenami, ktoré nastolia iní, nečakané cestovanie, pocit samoty a dokonca menšie zdravotné problémy. Tento týždeň síce nie je pre vás tým najlepším, ale môžete z neho lepší spraviť. Nech sa deje čokoľvek, je dôležité, aby to neotriaslo vašou vierou, láskou, nádejou a sebadôverou. Ak sa vám to podarí, v posledných dňoch „vytrieskate“ z tohto týždňa v pozitívnom zmysle jeho maximum. Ukrýva sa za tým aj milé prekvapenie od osôbky opačného pohlavia s pridaním iskrivých momentov, pomoc niekomu blízkemu (konkrétne žene) a to spôsobom, že sa hrdo postavíte za ňu a nedovolíte, aby jej bolo ublížené a v neposlednom rade úspešným vyriešením „zádrheľu“, ktorý sa objaví v práci. Vo väčšej spoločnosti to chce istejší krok, inak sa vám prihodí menšie, ale vtipné „fópa“. Pre skupinku šoférov platí prispôsobenie jazdy stavu vozovky. Zdravie – chrbtica, krk, lopatky, začervenanie očí.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Vzopriete sa celému svetu, hlavne tým, ktorí vám v žiadnom smere nepriali. Postavíte sa za seba a nikomu nedovolíte, aby vás akoukoľvek formou ničil. Je úžasné vedieť, že poznáte svoju hodnotu. Zároveň seknete s tým, že vás okolie v určitých veciach zneužíva, dobrota je fajn, ale nie na osobný úkor. Niekedy by ste sa najradšej rozdali, no aby vám to neubližovalo, aj v tomto smere je potrebné udržať aké-také hranice. A váš čas na ich stanovenie práve prišiel. Meníte sa, stávate sa silnejšími, ale hlavne istejšími, takže bravó, len sa pokúste pri tom, prosím, neskĺzať do „povrchna“ a arogancie, to vám nepristane. Okolo utorku-stredy, bude potrebné, aby ste boli v plnej pracovnej pohotovosti, v tieto dni sa totiž skoro ani nezastavíte. Väčší pozor si dávajte na peniažky – pri manipulácii s nimi, pri internetbankingu, pri vyberaní z bankomatu a pod., budete trošku náchylnejší na robenie prešľapov. V partnerstvách by ste mali pracovať na kompromisoch, nemusíte mať predsa zakaždým pravdu, či ste presvedčení o tom, že áno? Nuž, ako myslíte, potom sa nečudujte, že váš partner/ka pri každom vašom rozhodnutí len rezignovane a smutne prikývne. Ak sa chcete ochudobňovať o jeho/jej krásny úsmev a radosť v očiach, či spôsobiť ich sklesnutosť, tak pokojne v tom pokračujte práve týmto spôsobom… Nezadaní sa môžu tešiť na vymieňanie príjemných správ s osôbkou, ktorú určite budú chcieť spoznať. Zdravie – nos (svrbenie, tečenie, vysušená sliznica), panva.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Nečakajte, kým sa veci vyriešia samé, bez vášho pričinenia. Ono to totižto teraz nebudete mať takto uľahčené, aj keď ste naozaj boli zvyknutí na to, že všetko sa akosi doriešilo mimo vás a ešte aj k vašej spokojnosti alebo k vášmu prospechu. Teraz bude potrebné, aby ste ruku k dielu priamo priložili. Nestojte nepohnuto a bez slov, riešte to, čo vás páli, trápi a ničí. Dôvod je prostý, ak danému problému podľahnete úplne, spáli vás. Menšie pletky pocítite na úrovni komunikačných bariér, neľakajte sa, ono totiž najskôr musí niečo trošku primrznúť, narásť na sile a potom vykuknúť a rovnako to bude s vašou komunikáciou – vyvíja sa a napreduje, budete v tomto smere istejší a neochvejnejší. Všeobecne sa Váhy zapotia pri svojich deťoch, ktoré budú mať problém plynule nabehnúť na nový školský rok. Buďte trpezliví, po pár dňoch sa to poddá rovnako ako aj nepríjemné ranné vstávanie. V domácnostiach majte pod kontrolou akékoľvek rozvody, ukáže sa vám nejaká pletka, v prípade potreby sa obráťte na odborníka. Stretnete sa s pokusom o obnovenie ukončeného vzťahu. Váš/vaša „ex“ to akosi bez vás nevie vo svojom živote rozbehnúť, takže sa pripravte na zásadnejšie rozhodnutie. Zadaní a dlhodobo usadené páriky budú prioritne riešiť spoločnú finančnú situáciu, ktorá sa o pár týždňov vylepší, takže žiadnu paniku. Získavajte energiu zo slnečných lúčov. Zdravie – neostrý zrak, závrate, bolesti hrdla prípadne uzlín.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Tajomstvá tiahnuce sa okolo vzťahov sa prelomia. Zistíte, prečo sa veci majú tak ako aktuálne prebiehajú… odhalí sa pravá príčina problémov, nepochopenia, bolesti, hádok, či klamstiev. Zároveň zistíte, kto vás má tajne rád, ľúbi, či miluje, a ani vy už nedokážete ďalej, a hlavne potajme, skrývať svoje city. Preto sa budete rozhodovať, či s nimi vyplávate na povrch, alebo si ich necháte pre seba s tým, že ich v sebe nasilu umlčíte už navždy. Nie, nebojte sa, nemáte sa čoho báť, všetko prebehne hladko a hlavne tak, aby sa partneri, ktorí k sebe patria, viac a opakovane priblížili k sebe, veď, kde je obojstranná, vzájomná láska, tam nemusí byť koniec. V práci a aj vo svojich plánoch budete musieť kvôli deťom a ich povinnostiam spraviť nejaké úpravy, kompromisy, takže sa na presné časy a miesta s neochvejnou istotou nedohadujte pár dní vopred, berte to ako predbežné dohody. Zároveň si na pracovisku dávajte pozor na neprajnú osobu, ktorá nemá na práci nič lepšie než intrigy, klebety a osočovanie. Väčšia finančná investícia vás síce zaskočí, ale neohrozí domácu kasičku natoľko, že by ste zostali na nule. Menšiu vnútornú stiesnenosť nadobro potlačí víkend, ktorý vám ponúkne a otvorí širokú škálu možností ako ho stráviť – stačí si len vybrať! Strávte ho v uvoľnenej a dobrej nálade, ktorá sa viac umocní s príchodom nasledujúceho týždňa, ktorý sa už teraz javí veľmi zaujímavým. Zdravie – krv, krvotvorba, žily, cievky (prasknuté žilky, bolestivé žily, náchylnosť na modriny, podliatiny a pod.).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Budete mať poriadne nabrúsený jazyk a práve preto tu narastá pomerne vysoká pravdepodobnosť, že budete „perliť“, kade budete chodiť. Pojem „hovor so servítkou pred ústami“ sa pre vás stane úplne neznámym, ani sami nebudete vedieť, kde sa to vo vás berie. Jednoducho vaša potreba všetko komentovať, hovoriť pravdu, pomenúvať veci s úplnou presnosťou a priamo bude až nezastaviteľná. Asi viete, aké slová budú nasledovať – dávajte si pozor, inak si môžete znepriateliť viacero ľudí v práci, či blízkych, vrátane priateľov – je skvelé hovoriť veci priamo, kvitujem, ale s prímesou nadradenosti a arogancie to nebude pre tých, čo vás majú radi, ani trošku stráviteľné. Tak už viete, aké úskalia na vás číhajú a teraz k príjemnejším záležitostiam :) V partnerstvách pristúpite k potešujúcim zmenám, či už padne reč o dieťatku, spoločnom bývaní, sťahovaní alebo svadbe, zo všetkého sa budete úprimne radovať. Aj nevypovedané myšlienky a túžby, nasmerované práve týmto smerom, budú mať tendenciu pomerne rýchlo sa naplniť. To znamená, že aj nezadaní si môžu vizualizovať všetko, po čom v spojitosti s láskou prahnú. Šťastíčko sa u vás zjaví okolo štvrtku a prejaví sa tým, že sa vám akýmsi zázrakom podarí dotiahnuť do konca podľa vás nemožné a nenapraviteľné. V sobotu sa vyskytne príležitosť niekam vypadnúť s priateľmi, no nezabudnite si pribaliť spomínanú imaginárnu servítku. Zdravie – ospalosť, oči, náchylnosť na prach – kýchanie.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Máte veľmi radi svojich priateľov, viete sa na nich spoľahnúť, pomôžu vám, pochopia vás a keď je to potrebné, podporia, aj poradia. Tak prečo sa dobrovoľne ukracujete o ich spoločnosť, akoby ste pred nimi utekali a schovávali sa? Nedávajte ich bokom na dlhý čas, inak príjmu myšlienku, že z partie alebo ich kruhu ste odišli a to dobrovoľne. Niekedy stačí len vysvetliť alebo len oznámiť, že máte obdobie, keď chcete byť sami, či už z toho alebo onoho dôvodu. Plynie z toho len jedno, nezabúdajte na priateľov! Vy alebo váš partner budete intenzívne diskutovať o prípadnej zmene práce, dokonca niektorí z vás čakajú už len na vyjadrenie, či ste prijatí. Tí, čo si verili, a verili v svoje schopnosti, môžu čakať príjemnú správu. Tí, ktorí sa stretnú s odmietnutím, nezúfajte, neboli ste na to pripravení alebo táto konkrétna pozícia nebola pre vás vhodná, skúste to „zopáknuť“ niekde inde a pribaľte aj spomínanú potrebnú dávku viery v seba samých. Pre niekoho budete vyzdvihovaným dobrodincom. Neviem, s čím alebo s kým sa stretnete, je však evidentné, že podľahnete a niekomu jednorázovo a nenávratne finančne pomôžete (menšia suma). Vašou pohnútkou bude dobrý skutok… (peniažky do nákupného vozíka, pár drobných do klobúka pouličnému umelcovi alebo si spomeniete na túlavé zvieratká… sami uvidíte, čo to bude). Nie je mojím cieľom ovplyvňovať vás a ani to nechcem robiť – takže tí, ktorí povedia „ani za svet, toto sa ma netýka“, si možno neuvedomia, že z vrecka vytratili 50 centov, ktoré niekomu pomohli – vidíte, všetko je tak, ako má byť, nechceli ste a predsa sa tak stalo, pomohli ste! Koniec týždňa bude patriť rodine. Zdravie – popraskané, bolestivé pery, žalúdočné kyseliny – žalúdok.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Hodili ste flintu do žita? Áno? A ste s tým spokojní? No vidíte, tak si dajte tú námahu, zodvihnite ju a pekne sa s tým, čo vás tak ničí a nedovolí vám spávať, popasujte. Nie je hrdinstvom vzdať sa, ale pokračovať, napriek prekážkam, či neúspechom. Napoviem, že aj táto záležitosť sa pre vás stane čoskoro minulosťou, chce to trošku viac trpezlivosti a uvidíte, že to pôjde. Šťastie vás veru neopustilo, aj keď si myslíte úplný opak, ono si len na chvíľku dalo pohov, lebo ste boli príliš pohrúžení do negatívnych vecí – čo nefunguje, čo sa nedá, čo nie je dobré, čo vám nevyhovuje – áno, je to v poriadku spadať aj do tejto sféry, veď je to ľudské, ale nie je v poriadku, keď v tomto svete a stave dobrovoľne zotrvávate dni až týždne. Odpojte sa odtiaľ a znovu uchopte šťastíčko za pačesy. V tomto období začnú rodičia vnímať na svojich deťoch ich prednosti a danosti, preto budú na pretrase rôzne kurzy, krúžky a vzdelávacie aktivity. Určite tento smer nepodceňte a počúvajte hlas, srdiečko a túžby svojho dieťaťa. V rodine sa konečne odpojí bludný kruh a súrodenci, či celkovo rodina sa konečne dohodne na prijateľnej alternatíve riešenia dlhodobejšieho sváru. Priatelia si pre vás pripravia nielen novinky, ale aj príjemné prekvapenie. Ak ste nezadaní a dohadzujú vám partnerov/ky v domnení, že sa k sebe hodíte, odpusťte im to a hlavne v tomto období sa to skutočne môže podariť. U dlhodobo zadaných sa preklenú a rozsypú všetky intímne bariéry (opätovné zblíženie). Zdravie – dýchavičnosť, záchvaty paniky, stresu.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Prosím Vás, kde sa u vás zrazu vzala tá škrobenosť? Nehrajte sa na niečo, čo nie ste, toto nie je vaša komfortná zóna, preto ju radšej opustite. Namyslenosť tiež dajte bokom. To, že vašej kamoške/ovi táto póza svedčí a dokonca je vďaka tomu preferovaná/ý, neznamená, že ju/jeho máte nasledovať. Predsa každý z nás je iná osobnosť, tak sa neporovnávajte, nezhadzujte sami pred sebou a buďte sami sebou, to vám pristane najviac. OK, prvotný výkrik kariet máme ozrejmený, pokračujeme prácou. V tejto oblasti je potrebné, aby ste o čosi viac zapojili komunikáciu, šarm a hlavne srdce, všetko robte nenásilne, s ľahkosťou a úsmevom (je jedno, či ste muž alebo žena). A tak pomerne slabý pracovný týždeň môžete zmeniť na slušný už len tým, že sa „nerozhádžete“ a neznervóznite. V partnerstvách pocítite absenciu korenín, hlavne chilli. Nečakajte na partnera a vezmite to do vlastných rúk, pripravte „prekvapko“ v podobe romantickej večere, kvietku, choďte do kina, na prechádzku, či nakŕmiť labuťky – už vás počujem, niektorí z vás si povedia „no to je dobrý gýč“, ale viete, že ten nám vo vzťahoch v podstate chýba najviac? Ale my len mlčíme alebo si nepriznáme, že to, akoby „vyskočené“ z románov, nás akosi viac zbližuje. Je fajn na chvíľku „uletieť“, keď všetko je v tejto dobe príliš mechanické, automatické, vrátane budovania, či udržiavania vzťahov. Nezabúdajte na pravidelné vybavovanie korešpondencie, účtov a podobných úradných záležitostí. Zdravie – močový mechúr, kríže.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Dovoľte mi, aby som sa k Vám opakovane prihovorila prostredníctvom týchto riadkov. Chcem Vám všetkým – pravidelným a aj náhodným čitateľom horoskopu, ktorý pre Vás pripravujem s láskou, radosťou a vierou, že aspoň trošku pomôžu, či priblížia črty budúcich dní – veľmi pekne a úprimne poďakovať. Ďakujem Vám za to, že ich čítate, ďakujem za podporu, s ktorou sa osobne alebo cez písmenká stretávam a tiež aj za všetky reakcie vrátane tých, kde ma s úsmevom žiadate, aby som tam predsa len primiešavala viac tých krajších záležitostí. Verím, že keď budeme preventívne pripravení na menšie každodenné pletky, potom nám vlastne zostanú len tie pekné veci :) a tie si môžeme vytiahnuť z každého riadku. Pokúsim sa… :)

Želám Vám krásny týždeň plný slnka, lásky, radosti a spokojnosti.

ĎAKUJEM!

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Odporúčam vyvíjať čo najmenej hektickej a namáhavej aktivity, skôr by vám to ublížilo ako prospelo. Je zaujímavé, ako podceňujete svoj vnútorný hlas, ktorý prehlušíte a potom sa pri kontakte s ľuďmi poriadne „popálite“. Máte prirodzenú schopnosť odhaliť v pomerne krátkom čase, kto je aká osobnosť, ale vy niééé, „barania“ tvrdohlavosť nepustí. Dokonale sa presvedčíte o úplnom opaku, ako je to, čo vám vnútro našepkáva. Takže, pozor na klamanie a sklamanie z ľudí. Pre svoje vlastné dobro skúmajte aj túto stránku vášho ja, pozorujte sa, pracujte s tým a uvidíte, ako si môžete byť sami pre seba prostredníctvom svojej intuície nápomocní. Nebojte sa v prípade potreby ohnúť trošku chrbát a „pustiť“ trochu pokory, je osviežujúca a hlavne prináša uspokojivý pocit. Tí, ktorí sú čerstvo rozvedení alebo prešli rozchodom, by tento vzťah mali nechať na nejaký čas tak, nerýpte do toho, inak toho človeka úplne stratíte a to aj v prípade, že ste sa dohodli na priateľstve. Nezadaní dostanú záhadnú (to bude prvotný úmysel, no vy to rýchlo „rozkódujete“, ako aj osobu ukrývajúcu sa za tým) správu, ktorá bude v sebe obsahovať pozvanie na stretnutie – rande. Financie budú stagnovať. V tomto období odporúčam študovať všetko, čo vás zaujíma – rýchlejšie prijímanie informácií. Hoci sa vraví, že riskovať sa oplatí, tentokrát to nechajte tak, hlavne v prípadoch, kde môžete ohroziť svoje zdravie (fyzické aj psychické). Zdravie – celková slabosť, únava, zvýšená teplota.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Získaný aký-taký pocit istoty a stability bude v tomto týždni trošku nabúraný. Podpíšu sa o to vaši rodinní príslušníci a priatelia, ktorí sa vám síce budú snažiť pomôcť, ale dôsledkom bude úplný opak. Ak nechcete vyskočiť zo zabehnutých koľají a vybočiť zo svojej komfortnej zóny, tak sa obrňte obrovskými dávkami nadhľadu. Zároveň budú všetci počuť z vašich slov vypovedané slovko NIE viackrát v tomto týždni, než sú celkovo u vás zvyknutí. Vo vašom záujme bude doriešenie stretnutia s človekom, ktorý býva pár kilometrov od vášho bydliska, preto práve v týchto dňoch padne rezolútne rozhodnutie v tom, či pocestujete vy alebo dotyčná osôbka za vami (do úvahy pripadá aj alternatíva pol na pol – zlatý dobrý stred). Po dlhšom zvažovaní sa rozhodnete pre pár dní voľna, niektorí dokonca až teraz alebo možno už druhýkrát vycestujú za vytúženým oddychom do diaľav sveta. Správy, ktoré vám budú predložené, neberte príliš vážne, najmä, ak sa nejedná o peniaze. Pokiaľ sa bude skloňovať s vašou osobou slovko financie, určite zbystrite pozornosť a pekne si všetko doriešte. Mali by ste sa viac starať o svoju vnútornú pohodu, chýba vám uvoľnenie a úplný relax, ktorý vám nebudú „nabúravať“ vtieravé myšlienky všemožného typu a druhu. Na záver týždňa vás čaká dôležité vnútorné rozhodnutie – veriť alebo neveriť? – pre vás v tomto období kľúčovej osobe… Zdravie – bolesť uší a zubov (prevencia – prievan, natečenie vody, opatrnejšie hryzenie tvrdších potravín…).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pocit nespokojnosti, smútku a primiešanej letargie z vás sála na peknú diaľku. Príliš ste sa zamerali sami na seba, kontrolujete sa, ľutujete sa, obviňujete a neviem, čo všetko ešte. Tento komplex pocitov, ktorý ste na seba hodili, spôsobuje u vás poriadnu „paseku“. Síce neplánovane, ale predsa sa pod touto ťarchou meníte. Z usmievavých, vitálnych Blížencov sa meníte na zhrbené a rezignované osôbky (individuálne – u niekoho badateľné fyzicky, u iných veľmi citeľné vnútorné scvrkávanie). Našťastie to už teraz viete, tak to môžete zmeniť… opravujem – pre svoje dobro by ste to mali zmeniť! Ak sa vám podarí zdvihnúť hlavy, uvidíte viacero príležitostí, keď sa ich chopíte, získate späť svoje vnútorné šťastie. Ono sa postará o zdar v práci, vyriešenie dlhodobých, nielen súkromných problémov a závan čerstvého vzduchu v dusivejších vzťahoch. Tak prestaňte plakať, zdvihnite sa zo zeme, na ktorej kľačíte a pekne vykročte za svojím šťastím, nech má akúkoľvek podobu. Sami najlepšie viete, že najhoršie je, keď človek sám nad sebou zlomí palicu, no stále to nie je nezvratný stav, stačí len chcieť. Silnejšie osobnosti vo vašom znamení to pocítia len ako záchvev nervozity, takže majú to šťastie, že neprepadnú do ničoho negatívneho a neskončia na zemi, v podstate si budú užívať svoj bežný život so všetkým a všade. Opatrnejší a citlivejší prístup k deťom a ľuďom, ktorých ľúbite. Zdravie – nohy (žily, kŕče, ťažoba).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Už to neodkladajte a všetci si sadnite za okrúhly rodinný stôl. Naozaj je nutné, aby rodinná porada doniesla efektívne nápady na riešenie zaťažkávajúcej a nepríjemnejšej situácie. To, že vytvoríte dva tábory, nikam nepovedie, preto sa pokúste dospieť minimálne ku kompromisu. Uvidíte, že to všetko dopadne dobre. Aj keď to bude ťažšie, je potrebné, aby ste mali pod kontrolou svoje detské Ja, respektíve ho pri potrebných stretnutiach a konfrontáciách úplne umlčali. Dôvod je prostý, pri dôstojnejších a kľúčových situáciách by vás totiž nik nemusel brať vážne. Je potrebné, aby ste boli bystrými, dospelými a vážnymi Rakmi. Nie, nebuďte smutní, veď svoju vtipnosť, hravosť a to svoje pravé JA, aj keď niekedy pojašené, môžete naplno vypustiť v kruhu svojich priateľov, tam ste totiž doma a ako sa hovorí – medzi svojimi, kde všetko prebieha s plným pochopením. Okolo stredy-štvrtku nastanú síce menšie, ale príjemnejšie zmeny. Očakávajte vylepšenie finančnej situácie, ako aj príchod peniažkov, ktoré si niekde spravili dlhšiu „medziprestávku“ :) Svoje miesto si v týchto dňoch nájde aj hrejivá láska – budete ňou zasypávaní (partneri, priatelia, rodina) a naopak sami precitnete v silnej túžbe rozdávať ju všade, kam vstúpite a o to viac tam, kde pocítite jej deficit. Ženská časť znamenia bude účelovo ťahaná inou ženou do ostrej, slovnej hádky – dievčatá a ženy, myslite na to, že vy máte svoju úroveň a preto sa nechyťte na cielene nahodenú udicu. Páni, pozor pri parkovaní! Zdravie – nervozita z ľudí, srdiečko – búšenie, oblasť základnej čakry.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Siréna… okolo vás znie silná, intenzívna siréna – je to symbolika alarmu, čo znamená, že ste upozorňovaní prostredníctvom znamení na nejaké konkrétne a možno aj osobné záležitosti, ktoré stále prehliadate a v niektorých prípadoch aj nevedomky ignorujete. Buďte pozornejší a po prípadnom dekódovaní, o čo vlastne ide, nastoľte poriadok – zjavne sa bude jednať o nejaké osobnostné, vnútorné zmeny, ktoré je potrebné prijať, aby sa stali vašou súčasťou. Týždeň bude pre vás o niečo náročnejší, než tie predchádzajúce, čaká vás menší boj aj so zmenami, ktoré nastolia iní, nečakané cestovanie, pocit samoty a dokonca menšie zdravotné problémy. Tento týždeň síce nie je pre vás tým najlepším, ale môžete z neho lepší spraviť. Nech sa deje čokoľvek, je dôležité, aby to neotriaslo vašou vierou, láskou, nádejou a sebadôverou. Ak sa vám to podarí, v posledných dňoch „vytrieskate“ z tohto týždňa v pozitívnom zmysle jeho maximum. Ukrýva sa za tým aj milé prekvapenie od osôbky opačného pohlavia s pridaním iskrivých momentov, pomoc niekomu blízkemu (konkrétne žene) a to spôsobom, že sa hrdo postavíte za ňu a nedovolíte, aby jej bolo ublížené a v neposlednom rade úspešným vyriešením „zádrheľu“, ktorý sa objaví v práci. Vo väčšej spoločnosti to chce istejší krok, inak sa vám prihodí menšie, ale vtipné „fópa“. Pre skupinku šoférov platí prispôsobenie jazdy stavu vozovky. Zdravie – chrbtica, krk, lopatky, začervenanie očí.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Vzopriete sa celému svetu, hlavne tým, ktorí vám v žiadnom smere nepriali. Postavíte sa za seba a nikomu nedovolíte, aby vás akoukoľvek formou ničil. Je úžasné vedieť, že poznáte svoju hodnotu. Zároveň seknete s tým, že vás okolie v určitých veciach zneužíva, dobrota je fajn, ale nie na osobný úkor. Niekedy by ste sa najradšej rozdali, no aby vám to neubližovalo, aj v tomto smere je potrebné udržať aké-také hranice. A váš čas na ich stanovenie práve prišiel. Meníte sa, stávate sa silnejšími, ale hlavne istejšími, takže bravó, len sa pokúste pri tom, prosím, neskĺzať do „povrchna“ a arogancie, to vám nepristane. Okolo utorku-stredy, bude potrebné, aby ste boli v plnej pracovnej pohotovosti, v tieto dni sa totiž skoro ani nezastavíte. Väčší pozor si dávajte na peniažky – pri manipulácii s nimi, pri internetbankingu, pri vyberaní z bankomatu a pod., budete trošku náchylnejší na robenie prešľapov. V partnerstvách by ste mali pracovať na kompromisoch, nemusíte mať predsa zakaždým pravdu, či ste presvedčení o tom, že áno? Nuž, ako myslíte, potom sa nečudujte, že váš partner/ka pri každom vašom rozhodnutí len rezignovane a smutne prikývne. Ak sa chcete ochudobňovať o jeho/jej krásny úsmev a radosť v očiach, či spôsobiť ich sklesnutosť, tak pokojne v tom pokračujte práve týmto spôsobom… Nezadaní sa môžu tešiť na vymieňanie príjemných správ s osôbkou, ktorú určite budú chcieť spoznať. Zdravie – nos (svrbenie, tečenie, vysušená sliznica), panva.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Nečakajte, kým sa veci vyriešia samé, bez vášho pričinenia. Ono to totižto teraz nebudete mať takto uľahčené, aj keď ste naozaj boli zvyknutí na to, že všetko sa akosi doriešilo mimo vás a ešte aj k vašej spokojnosti alebo k vášmu prospechu. Teraz bude potrebné, aby ste ruku k dielu priamo priložili. Nestojte nepohnuto a bez slov, riešte to, čo vás páli, trápi a ničí. Dôvod je prostý, ak danému problému podľahnete úplne, spáli vás. Menšie pletky pocítite na úrovni komunikačných bariér, neľakajte sa, ono totiž najskôr musí niečo trošku primrznúť, narásť na sile a potom vykuknúť a rovnako to bude s vašou komunikáciou – vyvíja sa a napreduje, budete v tomto smere istejší a neochvejnejší. Všeobecne sa Váhy zapotia pri svojich deťoch, ktoré budú mať problém plynule nabehnúť na nový školský rok. Buďte trpezliví, po pár dňoch sa to poddá rovnako ako aj nepríjemné ranné vstávanie. V domácnostiach majte pod kontrolou akékoľvek rozvody, ukáže sa vám nejaká pletka, v prípade potreby sa obráťte na odborníka. Stretnete sa s pokusom o obnovenie ukončeného vzťahu. Váš/vaša „ex“ to akosi bez vás nevie vo svojom živote rozbehnúť, takže sa pripravte na zásadnejšie rozhodnutie. Zadaní a dlhodobo usadené páriky budú prioritne riešiť spoločnú finančnú situáciu, ktorá sa o pár týždňov vylepší, takže žiadnu paniku. Získavajte energiu zo slnečných lúčov. Zdravie – neostrý zrak, závrate, bolesti hrdla prípadne uzlín.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Tajomstvá tiahnuce sa okolo vzťahov sa prelomia. Zistíte, prečo sa veci majú tak ako aktuálne prebiehajú… odhalí sa pravá príčina problémov, nepochopenia, bolesti, hádok, či klamstiev. Zároveň zistíte, kto vás má tajne rád, ľúbi, či miluje, a ani vy už nedokážete ďalej, a hlavne potajme, skrývať svoje city. Preto sa budete rozhodovať, či s nimi vyplávate na povrch, alebo si ich necháte pre seba s tým, že ich v sebe nasilu umlčíte už navždy. Nie, nebojte sa, nemáte sa čoho báť, všetko prebehne hladko a hlavne tak, aby sa partneri, ktorí k sebe patria, viac a opakovane priblížili k sebe, veď, kde je obojstranná, vzájomná láska, tam nemusí byť koniec. V práci a aj vo svojich plánoch budete musieť kvôli deťom a ich povinnostiam spraviť nejaké úpravy, kompromisy, takže sa na presné časy a miesta s neochvejnou istotou nedohadujte pár dní vopred, berte to ako predbežné dohody. Zároveň si na pracovisku dávajte pozor na neprajnú osobu, ktorá nemá na práci nič lepšie než intrigy, klebety a osočovanie. Väčšia finančná investícia vás síce zaskočí, ale neohrozí domácu kasičku natoľko, že by ste zostali na nule. Menšiu vnútornú stiesnenosť nadobro potlačí víkend, ktorý vám ponúkne a otvorí širokú škálu možností ako ho stráviť – stačí si len vybrať! Strávte ho v uvoľnenej a dobrej nálade, ktorá sa viac umocní s príchodom nasledujúceho týždňa, ktorý sa už teraz javí veľmi zaujímavým. Zdravie – krv, krvotvorba, žily, cievky (prasknuté žilky, bolestivé žily, náchylnosť na modriny, podliatiny a pod.).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Budete mať poriadne nabrúsený jazyk a práve preto tu narastá pomerne vysoká pravdepodobnosť, že budete „perliť“, kade budete chodiť. Pojem „hovor so servítkou pred ústami“ sa pre vás stane úplne neznámym, ani sami nebudete vedieť, kde sa to vo vás berie. Jednoducho vaša potreba všetko komentovať, hovoriť pravdu, pomenúvať veci s úplnou presnosťou a priamo bude až nezastaviteľná. Asi viete, aké slová budú nasledovať – dávajte si pozor, inak si môžete znepriateliť viacero ľudí v práci, či blízkych, vrátane priateľov – je skvelé hovoriť veci priamo, kvitujem, ale s prímesou nadradenosti a arogancie to nebude pre tých, čo vás majú radi, ani trošku stráviteľné. Tak už viete, aké úskalia na vás číhajú a teraz k príjemnejším záležitostiam :) V partnerstvách pristúpite k potešujúcim zmenám, či už padne reč o dieťatku, spoločnom bývaní, sťahovaní alebo svadbe, zo všetkého sa budete úprimne radovať. Aj nevypovedané myšlienky a túžby, nasmerované práve týmto smerom, budú mať tendenciu pomerne rýchlo sa naplniť. To znamená, že aj nezadaní si môžu vizualizovať všetko, po čom v spojitosti s láskou prahnú. Šťastíčko sa u vás zjaví okolo štvrtku a prejaví sa tým, že sa vám akýmsi zázrakom podarí dotiahnuť do konca podľa vás nemožné a nenapraviteľné. V sobotu sa vyskytne príležitosť niekam vypadnúť s priateľmi, no nezabudnite si pribaliť spomínanú imaginárnu servítku. Zdravie – ospalosť, oči, náchylnosť na prach – kýchanie.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Máte veľmi radi svojich priateľov, viete sa na nich spoľahnúť, pomôžu vám, pochopia vás a keď je to potrebné, podporia, aj poradia. Tak prečo sa dobrovoľne ukracujete o ich spoločnosť, akoby ste pred nimi utekali a schovávali sa? Nedávajte ich bokom na dlhý čas, inak príjmu myšlienku, že z partie alebo ich kruhu ste odišli a to dobrovoľne. Niekedy stačí len vysvetliť alebo len oznámiť, že máte obdobie, keď chcete byť sami, či už z toho alebo onoho dôvodu. Plynie z toho len jedno, nezabúdajte na priateľov! Vy alebo váš partner budete intenzívne diskutovať o prípadnej zmene práce, dokonca niektorí z vás čakajú už len na vyjadrenie, či ste prijatí. Tí, čo si verili, a verili v svoje schopnosti, môžu čakať príjemnú správu. Tí, ktorí sa stretnú s odmietnutím, nezúfajte, neboli ste na to pripravení alebo táto konkrétna pozícia nebola pre vás vhodná, skúste to „zopáknuť“ niekde inde a pribaľte aj spomínanú potrebnú dávku viery v seba samých. Pre niekoho budete vyzdvihovaným dobrodincom. Neviem, s čím alebo s kým sa stretnete, je však evidentné, že podľahnete a niekomu jednorázovo a nenávratne finančne pomôžete (menšia suma). Vašou pohnútkou bude dobrý skutok… (peniažky do nákupného vozíka, pár drobných do klobúka pouličnému umelcovi alebo si spomeniete na túlavé zvieratká… sami uvidíte, čo to bude). Nie je mojím cieľom ovplyvňovať vás a ani to nechcem robiť – takže tí, ktorí povedia „ani za svet, toto sa ma netýka“, si možno neuvedomia, že z vrecka vytratili 50 centov, ktoré niekomu pomohli – vidíte, všetko je tak, ako má byť, nechceli ste a predsa sa tak stalo, pomohli ste! Koniec týždňa bude patriť rodine. Zdravie – popraskané, bolestivé pery, žalúdočné kyseliny – žalúdok.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Hodili ste flintu do žita? Áno? A ste s tým spokojní? No vidíte, tak si dajte tú námahu, zodvihnite ju a pekne sa s tým, čo vás tak ničí a nedovolí vám spávať, popasujte. Nie je hrdinstvom vzdať sa, ale pokračovať, napriek prekážkam, či neúspechom. Napoviem, že aj táto záležitosť sa pre vás stane čoskoro minulosťou, chce to trošku viac trpezlivosti a uvidíte, že to pôjde. Šťastie vás veru neopustilo, aj keď si myslíte úplný opak, ono si len na chvíľku dalo pohov, lebo ste boli príliš pohrúžení do negatívnych vecí – čo nefunguje, čo sa nedá, čo nie je dobré, čo vám nevyhovuje – áno, je to v poriadku spadať aj do tejto sféry, veď je to ľudské, ale nie je v poriadku, keď v tomto svete a stave dobrovoľne zotrvávate dni až týždne. Odpojte sa odtiaľ a znovu uchopte šťastíčko za pačesy. V tomto období začnú rodičia vnímať na svojich deťoch ich prednosti a danosti, preto budú na pretrase rôzne kurzy, krúžky a vzdelávacie aktivity. Určite tento smer nepodceňte a počúvajte hlas, srdiečko a túžby svojho dieťaťa. V rodine sa konečne odpojí bludný kruh a súrodenci, či celkovo rodina sa konečne dohodne na prijateľnej alternatíve riešenia dlhodobejšieho sváru. Priatelia si pre vás pripravia nielen novinky, ale aj príjemné prekvapenie. Ak ste nezadaní a dohadzujú vám partnerov/ky v domnení, že sa k sebe hodíte, odpusťte im to a hlavne v tomto období sa to skutočne môže podariť. U dlhodobo zadaných sa preklenú a rozsypú všetky intímne bariéry (opätovné zblíženie). Zdravie – dýchavičnosť, záchvaty paniky, stresu.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Prosím Vás, kde sa u vás zrazu vzala tá škrobenosť? Nehrajte sa na niečo, čo nie ste, toto nie je vaša komfortná zóna, preto ju radšej opustite. Namyslenosť tiež dajte bokom. To, že vašej kamoške/ovi táto póza svedčí a dokonca je vďaka tomu preferovaná/ý, neznamená, že ju/jeho máte nasledovať. Predsa každý z nás je iná osobnosť, tak sa neporovnávajte, nezhadzujte sami pred sebou a buďte sami sebou, to vám pristane najviac. OK, prvotný výkrik kariet máme ozrejmený, pokračujeme prácou. V tejto oblasti je potrebné, aby ste o čosi viac zapojili komunikáciu, šarm a hlavne srdce, všetko robte nenásilne, s ľahkosťou a úsmevom (je jedno, či ste muž alebo žena). A tak pomerne slabý pracovný týždeň môžete zmeniť na slušný už len tým, že sa „nerozhádžete“ a neznervóznite. V partnerstvách pocítite absenciu korenín, hlavne chilli. Nečakajte na partnera a vezmite to do vlastných rúk, pripravte „prekvapko“ v podobe romantickej večere, kvietku, choďte do kina, na prechádzku, či nakŕmiť labuťky – už vás počujem, niektorí z vás si povedia „no to je dobrý gýč“, ale viete, že ten nám vo vzťahoch v podstate chýba najviac? Ale my len mlčíme alebo si nepriznáme, že to, akoby „vyskočené“ z románov, nás akosi viac zbližuje. Je fajn na chvíľku „uletieť“, keď všetko je v tejto dobe príliš mechanické, automatické, vrátane budovania, či udržiavania vzťahov. Nezabúdajte na pravidelné vybavovanie korešpondencie, účtov a podobných úradných záležitostí. Zdravie – močový mechúr, kríže.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Leave a reply

TOPlist