www.elenn-okienko.sk

30. 11. – 06. 12. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Medzi faktory, ktoré vás ako osobnosť oslabujú, patria situácie nazývané dilema. Stojí vás vždy veľmi veľa síl, než dospejete k rozhodnutiu, preto za poľahčujúce okolnosti pokladáte fakt, že nie ste postavení pred výber z viacerých možností. Rovnako si veľa vecí komplikujete prílišným analyzovaním, tu vás však poteším – v tomto týždni sa nebudú konať žiadne dilemy ani analýzy. Všetko pôjde hladko podľa scenára, ktorý máte zhora predurčený. Láskavosť si vás nájde všade, preto sa pred ňou neschováte a rovnako, ako ju budete dostávať, posnažíte sa ju aj rozdávať. Pri triedení papierov a robení poriadku si dajte pozor, aby ste nevyhodili dôležité tlačivá, bloky, poznámky, ktoré do budúcna ešte budete potrebovať. Neriaďte sa tendenciou všetko zveličovať, zbytočne sa vysilíte. V podstate vás čaká týždeň, v ktorom nemusíte na nič vynaložiť väčšie úsilie, preto si to vychutnajte. Podeľte sa so svojimi pocitmi s najbližšími, nič v sebe neduste. Zdravie – podarí sa vám znížiť svoju telesnú hmotnosť, pôjde to ľahko.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Rezolútne „Nie!“ vyslovte len v tom prípade, ak si za ním budete aj stáť a nedáte sa obmäkčiť, inak by vaše slovo stratilo potrebnú váhu. Príležitosť, na ktorú ste čakali a ktorú ste si vlastne dlho vopred vysnívali, príde, nech je to čokoľvek, čo by vám malo urobiť radosť, či zmeniť pohľad na svet. Opakovane pripomínam, že sa jedná len o záležitosti bez prímes uškodenia iným, teda o čisté veci. Nečakane obdarujete blízku osobu, ani sami nebudete vedieť ako, lebo tento predmet vám doslovne skočí do ruky a hneď budete vedieť, komu ho máte darovať. Tí, ktorí sa dobrovoľne uväznili vo svete bez pravidiel a akéhosi chaosu v konaní, si dajú osobnú priepustku a z tohto sveta dobrovoľne prekĺznu do zodpovednejšieho sveta, za čo im viacerí budú veľmi povďační. Za každých okolností buďte sami sebou a nesnažte sa nikoho kopírovať, originalita osobnosti sa napriek tejto dobe stále nosí, neveríte? Presvedčia vás reakcie ľudí, ktorí vám zložia nejednu poklonu. Pozor na horúce veci a tým aj na prípadné menšie popáleniny (sporák, rúra, sviečka a pod.). Zdravie – problémy s prehĺtaním.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Proces akejsi výučby cez osobne prežité skúsenosti graduje a tak budete vystavovaní rôznym situáciám, v ktorých ste donútení reagovať spôsobom vyhovujúcim obom stranám. Učíte sa veľmi rýchlo a ani sa nenazdáte, stanú sa z vás ľudia rýchlo, ale hlavne vhodne a správne reagujúci na akýkoľvek vonkajší podnet. Nervozita a vnútorná nespokojnosť sa pomaly bude vytrácať, čo svedčí o fakte, že sa vnútorne stávate neochvejnejšími bytosťami. Na chvíľočku v pohodlí domova zatvorte oči a nechajte svoje myšlienky voľne plynúť… Čo vidíte? Čo cítite? Čo chcete? Odpovedzte si na každú z položených otázok a dostanete odpovede týkajúce sa vášho hlbšieho, citlivejšieho Ja. Už teraz sa tešíte na Vianoce spojené s rodinným kruhom, pokojom a blikajúcimi svetlami. Pestrosť dní sa vám síce postará o vašu úplnú vyťaženosť, ale predstava dovolenky vás ťahá vpred. Pozor na zabuchnutie dverí, či už na dome, byte alebo aute, svojpomocne túto situáciu nevyriešite. Zdravie – únava, ľavá strana tela.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Pozvoľne skĺzavate k sneniu, čo nie je, samozrejme, zlé, ale pre tieto dni je nevyhovujúce snívať s otvorenými očami. Je potrebné,  aby ste sa sústredili na všetko, čo sa v okolitom svete deje, nikdy neviete, čo dôležité by vám mohlo uniknúť. Na príležitostné vzťahy by nezadaní mali zabudnúť, inak sa z tohto bludného kruhu len tak ľahko nevymotajú, aj keď síce s niekým budú, no v bytostnej a reálnej podstate budú sami, čím si iba privodia stavy smútku. V partnerstvách sa zažehná akákoľvek kríza, ale to neznamená, že sa teraz do toho „obujete“ a môžete si vo vzťahoch dovoliť čokoľvek. Pri prechádzkach a chôdzi si dávajte pozor na to, koho stretnete, takže hlavu hore, prípadné, hlavne nechcené, odignorovanie niektorých ľudí zostane bez pochopenia. Zároveň pozor na prípadný nerovný terén – pošmyknutia, vyvrtnutia, pády. Tešte sa na príchod potešujúcej sumy peňazí (vrátenie, skorší vianočný darček vo finančnej podobe a pod.). Oddychujte (hlavou) pri dobrej knihe, riešení krížoviek alebo spoločenských hrách. Zdravie – nohy, členky, kolená, prsty.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Život Vám ponúkne v týchto dňoch veľa noviniek, stretnete nových ľudí, dokonca sa otvoríte možnosti, že váš kruh priateľov obohatíte o niekoho, kto vám padne do oka hneď na prvý šup. Táto osoba bude pre vás neodolateľná a veľmi zaujímavá. Výzva v podobe zvládnutia akejsi novej skúsenosti vás vynesie vyššie. Nielenže si rozšírite svoje obzory, ale pocit, ktorý bude z toho prameniť, je na nezaplatenie. Pocítite voči sebe opodstatnenú vlnu hrdosti. Vyhnite sa akémukoľvek prekombinovaniu v konaní, či v samotnom tvorení, obliekaní, vlastne v každej oblasti stavte na jednoduchosť, tá zaručene očarí a spraví svoje. Je zaujímavé, akým spôsobom budú k vám vo všeobecnosti ľudia pristupovať (radosť – obava, rešpekt – roztržitosť, úsmev – uhýbanie očami)… Levia energia, v tomto prípade naviazaná na nečitateľnosť vášho naladenia, bude skrátka pre každého citeľná a tak medzi znameniami budete ľahko identifikovateľní. Nechcene budete každého miasť, čo má určite svoj „vyšší“ dôvod. Radosť, úprimnú a detskú, prinesie piatok a víkend. Láska chytá odtieň zelenej – ozdravuje sa. Zdravie – dočasná bolestivosť tela (nevhodná poloha pri spánku, dlhšom sedení a pod.).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Rozkolísali ste váhy, z jednej strany uberáte, na druhú prikladáte a naopak. Akosi nemáte jasno ani vo vlastnom konaní a už vôbec nie v tom, čo máte robiť. Tak, v prvom rade urobte všetko preto, aby ste sa na začiatok dostali do stavu rovnováhy. Ak sa vám to podarí, potom začnite bilancovať a analyzovať, dostanete sa k cieľu, ktorý vás uspokojí a ušetríte si tým veľa času. Takže, nezabudnite vychádzať z neutrality a pomalými krokmi sa dostanete tam, kam máte. Vzťah sa teraz síce tvári ako niečo nedefinovateľné, ale v krátkej dobe sa vyprofiluje a vy budete presne vedieť, na čom ste, nuž žiadne citové tápanie vás nečaká. Trošku viac pozornosti venujte svojmu vzdelávaniu, učeniu sa novým veciam, v tomto smere nie je dobré, aby ste zakrpateli. Máte radi nečakané stretnutia? Nie? Tak na jedno sa zaručene pripravte, bude to milé. V bežných dňoch siahajte po farebnejších veciach – doplnkoch (aspoň po kľúčenke, peňaženke, opasku, kabelke, kravate, košeli a pod.). Vaše energie si pestrosť priam pýtajú, staňte sa v energetickej rovine pre okolie, aj pre vás samých, pestrofarebným pávom, prospeje vám to. Zdravie – pitný režim.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Pokora je správna, ale zasa odtiaľ – potiaľ. Iné je, keď človek zneužije vaše dobré úmysly a snahu pomôcť nielen pre svoje vlastné blaho, ale aj s tendenciou vami manipulovať, ovládať vás, či dokonca hádzať „tanečky“ na vašich hlavách. Tu je dôležité, aby ste sa v potrebnej miere postavili sami za seba. Formu a prevedenie zvolíte individuálne od človeka a osobnosti, ktorá sa o to pokúsi. Prínos peňazí vám spraví veľkú radosť, no narábajte s nimi uvážene, inak budú hneď preč bez toho, aby ste v rukách mali niečo hmatateľné. Nejakým spôsobom vás stiahne vianočná nálada a tak sa v časovom predstihu pustíte do vymýšľania výzdoby, či pečenia pochúťok. V domácnostiach, rovnako ako v partnerstvách, v tomto týždni prevezmete riadenie práve vy, za čo vám bude váš/vaša partner/ka veľmi vďačný/á. On/a potrebuje v týchto dňoch viac oddychu, zotaviť sa fyzicky a psychicky, preto s radosťou privíta, že ho/ju odbremeníte od povinností, ktoré padali na jeho/jej plecia. Započúvajte sa do svojho vnútorného hlasu, niečo vám našepkáva a vy ho opakovane ignorujte, spravte si láskavosť a minimálne si ho vypočujte. Zdravie – oblasť podbruška.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Nikam sa neponáhľajte a nič sa nesnažte urýchliť, výsledkom budú „odfláknuté“ veci a vaša nesústredenosť. Na všetko, čoho sa dotknete alebo kam pešo, či inak vyrazíte, si dajte dostatok času. Niektorí z vás už dlhší čas premýšľajú o významnej investícii svojich peniažkov (kúpa, podnikanie a iné). Odpovede, ktoré chcete poznať a ktoré potrebujete ku konečnému rozhodnutiu,  prídu, no dajte si dostatočne potrebný čas. Sami pocítite a budete vedieť, čo a ako ďalej. Láska je krehká a vy ste zrovna dospeli do štádia, kde prehodnocujete, či je toto to, čo ste chceli, tlačíte na seba s otázkami, či vám to stačí a či predsa len nechcete viac. Dobre, ale pred tým si položte inú otázku – čo do vzťahu vkladáte vy? Obvykle totiž platí, koľko dáme, toľko dostaneme a to v dobrom aj zlom (samozrejme sú aj výnimky, to je však už o inom). Len popremýšľajte trošku objektívnejšie a ak aj napriek tomu dospejete k rovnakej odpovedi, je to pre vás jasné. Zdravie – močové cesty, problémy int. charakteru.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Tak veľmi sa sústreďujete na to, aby ste nevybočili z rovnej cesty (sami ste si rozkázali a presne stanovili, čo máte a nemáte robiť), po ktorej ste sa vybrali, až sa deje úplný opak. Idete proti sebe, rebelujete a vybočíte vždy a všade, kedy a kde je to možné. Nevadí, prináša vám to uspokojivý pocit s vedomím, že žijete a ste akční. Okolo utorku sa niektoré veci zmenia a pre vás sa, obrazne povedané, opäť rozsvieti slniečko, v ktorého lúčoch sa s radosťou vykúpete. Strelci môžu očakávať príliv vnútornej spokojnosti, ktorú pretransformujú aj do svojho správania. Vzťahové záležitosti naberú na obrátkach a zvrtnú sa úplne opačným smerom, než ste očakávali a vy ste očakávali skôr to zlé. Čo sa týka financií, príde možnosť zmeniť prácu alebo sa uplatniť na úplne novom a pre vás neznámom poli, nevylučuje sa ani možnosť prípadného privyrobenia si. Postupne si osvojujete myšlienku, že na pozitívnom myslení predsa len niečo je, čo je naozaj skvelé a podľa toho sa vám budú profilovať aj jednotlivé dni tohto týždňa. Zdravie – ramená, náchylnosť na prechladnutie.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Trošku sa preberte, ožite, letargiu sa snažte zažehnať. Priestor, ktorý vám chýbal na sebarealizáciu, sa hneď úvodom týždňa začína otvárať, vytvárať a ukazovať. Práca však zostáva na vás, je potrebné, aby ste reagovali sviežo, promptne a ukázali, aký potenciál vaša osoba a osobnosť v sebe ukrýva. Mimo to sa vo vás prebudia pocity súvisiace s potrebou pomáhať a tak aj učiníte, či už vhodením mince do klobúka, či kúpou potravín a iných drobných vecí, či konaním dobrých skutkov vo forme podržania dverí a pod. Pomôžete konkrétnym ľuďom alebo zvieratkám v núdzi, čo vám prinesie pocit spokojnosti. Aj malá pomoc sa ráta. Tí, ktorí sa v tom nenájdu, môžu pomôcť iným spôsobom, napríklad vypočutím si svojich utrápených priateľov, či cez morálnu podporu, ktorá rovnako vždy padne vhod. Víkend je pre vás prísľubom dobrej zábavy, neočakávajte od toho však príliš veľa, predídete prípadnému sklamaniu, radšej neočakávať a príjemne sa prekvapiť, ako očakávať veľa a pokaziť si náladu prípadným nenaplnením vašich predstáv. Zdravie – vlasy, nechty, pokožka.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Hovorí vám niečo slovo kolegialita? Nepochybujem, že áno. Vy ju od druhých očakávate, teraz však prišiel rad na vás ako sa zachováte, či podržíte a podporíte alebo to jednoducho odignorujete. Spracovať a rozhodnúť sa, čo s tým, ako inak, to si musí každý jeden z vás prehodnotiť sám. V dobrom na vás zaútočia vízie spojené s tým, ako by sa mal váš život, či kariéra, vyprofilovať. Pre istotu, aby ste nezabudli, všetko si zapíšte, nikdy neviete, kedy a na čo príde správny čas. Financie by vám nemali robiť žiadne problémy, do konca roka by ste všetko, vrátane Vianoc, mali zvládnuť bez prípadných mínusových a hlbších deficitných stavov. Prispeje k tomu aj fakt, že sami viete, aké možnosti máte a vy ich neradi prekračujete. Všetci spadajúci pod toto znamenie zožnú úspech v oblasti lásky, bude sa vám veľmi dariť. Nezadaní sa nestretnú so žiadnym odmietnutím, pričom precítia aj povestné motýliky lásky. Zadaným budú vzťahy krásne napredovať, zoceľovať sa a kvitnúť. Zdravie – citlivosť pokožky a tela na vonkajšie vplyvy, vrátane počasia.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Vnútorne tichučko prosíte o pomoc… táto prosba bude vypočutá a sami zistíte, že vám v danej veci, za ktorú prosíte, bude pomocná ruka podaná. Anjeli a vyššie bytosti, ako poslovia lásky, viery, nádeje a všetkého pozitívneho, vám pomôžu. Prvé výsledky ich konania pocítite práve počas dní tohto týždňa. Takže zotrite slzy smútku, zúfalstva a radujte sa z toho krásneho, čo vás čaká. Prípadné nezhody väčších rozmerov v akejkoľvek oblasti, či problémy, sa postupne z vašich životov vytratia. Pred vami tečie rieka, ktorú ste úspešne zdolali a vy stojíte na zelenej lúke plnej nových možností. Takže „adié“ neúspech, trápenie, finančné problémy, lásky bôľ a všetko ostatné ťaživé a vitaj čistá radosť a úspešnosť. Nuž, každému z vás sa to prejaví v individuálnom prevedení a je len na vás, či sa zostanete vŕtať v problémoch alebo z nich vykročíte a zdvihnete hlavu s tým, že všetko je dobré a tak, ako má byť. Tešte sa z maličkostí. Zdravie – nos (dýchanie, upchatie, vysušená sliznica, narazenie, krvácanie…).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

zdroj: www.zlatemoravce.info

 

 

Leave a reply

TOPlist