www.elenn-okienko.sk

23. 11. – 29. 11. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Prepadnete akejsi potrebe starostlivosti a kontroly. Nič nebudete nechávať na náhodu a o všetko sa budete zaujímať, prípadne to korigovať. Prednostne sa začnete zaujímať o blaho ľudí, ktorými sa obklopujete a tým aj o svoje vlastné. Precíznosť je niečo, čo vám však bude unikať, preto by ste mali popracovať na prílišnom zmätkovaní, ktoré vám môže narobiť menšiu, ale odstrániteľnú neplechu. Citlivo budete reagovať na všetky emočnejšie prejavy a tak nezostanete voči nikomu a ničomu chladnými. Príchod chladnejších dní len uvítate, cítite sa skvelo a fit. Zároveň sa zahrabete do kopy nevybavených povinností, ktoré ste kvôli časovému sklzu stále odkladali. V tomto týždni je čas jediné, čo nebudete musieť naháňať, na všetko potrebné ho budete mať dostatok. Láska je čarovná a tak to aj zostane. Finančná stránka sa začne „ustaľovať“. Zdravie – kondička.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Postupne zisťujete, že mať klamlivé predstavy, nie je až také ideálne. Preto narážate na prípadný neúspech a nezdar. Nič si neprifarbujte, budete to mať jednoduchšie a aj rôzne „boliestky“ budú menej bolestivé. Buďte vždy na všetko pripravení. Vaše razantné konanie, v prípade obhájenia si svojich rodinných príslušníkov, dá všetkým, ktorí mali v záujme ublížiť im a cez nich aj vám, výstražnú stopku a tak sa ich konanie zastaví. Premyslite si, čo očakávate od seba do budúcnosti a pomaly začnite na tom pracovať, v novom roku to budete mať o to jednoduchšie. Nehľadajte medzi ľuďmi, nehádžte všetkých ľudí do jedného vreca, lebo sa v ňom môžu ocitnúť aj tí, ktorí si to nezaslúžia a v podstate vás majú radi a záleží im na vás. Menší vietor narobíte aj v práci, stále zdôrazňujete určitú záležitosť, ktorá aj teraz zostane bez povšimnutia a bude opäť odignorovaná. Stav rezignácie vás donúti konať s dôraznejším vysvetľovaním. Dajte láske šancu. Zdravie – oblasť chodidiel na nohách, konkrétne okolie päty.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pod lampou býva najväčšia tma, viete to nielen vy, ale aj ostatní, tak na to myslite a netvárte sa, že to tak nie je. V práci by ste si mali dávať väčší pozor na to, čo a kde utrúsite, nikdy neviete, kto vám stojí za chrbtom. Peniaze v tomto období vo veľkom nemíňajte, nejaký ten deň si ešte počkajte. Platí to o to viac, ak nie ste o konkrétnej kúpe úplne presvedčení a s tovarom „stotožnení“. Vaša polovička bude trochu skĺzavať do smútku, urobte všetko potrebné, aby v tomto stave nezostala pridlho. Rozdiely, ktoré zavetríte v správaní sa niekoho blízkeho, majú svoj dôvod, skúste sa o tom otvorene porozprávať a nenechajte to zájsť do krajnosti, potom by nasledovalo úplné odcudzenie sa. Popremýšľajte, či by ste si nemali nejaký čas ukradnúť pre oddych a vyvetranie hlavy. Ak patríte do skupinky rodičov, s ničím svoje dieťa neodbite, počúvajte, raďte a nezosmiešňujte. Zdravie – hlava – oblasť nad ušami (trhanie, bolestivosť, tlak).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Každú jednu ranu, fyzickú aj duševnú, zahojí čas. Áno, jazvy zostanú, ale dôležité je zacelenie každej boľačky. Nuž, vy sa odhodláte tie najbolestivejšie rany otvoriť cez svoje spomienky o teoretizovaní, čo by bolo, keby ste to, či ono spravili alebo povedali inak. STOP, zastavte to skôr, než bude neskoro a celkom prepadnete smútku ocitnúť sa uprostred slzavého údolia. V tomto štádiu a po takom čase to už zmysel nemá. Skutočný zmysel nájdete v tom, že nebudete opakovať rovnaké chyby a posnažíte sa o vylepšenia. „Vyhecujte“ sa k pozitívnemu mysleniu, vážte si to, čo máte a prestaňte zbytočne plakať nad rozliatym mliekom. Vo vašich ušiach vám zarezonuje správa, ktorá  vás zarazí a trošku odrovná. Áno, aj takto sa niektorí ľudia na vás pozerajú a aj toto sa o vás hovorí, nepripúšťajte si to a s pocitmi, ktoré to vo vás vyvolá, bojujte. Je to vaša skúška, či ste odolní voči tomu, čomu ste v podstate nikdy nemuseli čeliť. Čo pre vás vlastne znamená láska? Zdravie – močové cesty.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Pri vašom znamení mi naskočil kvet – lekno. Preštudujte si jeho symbolický význam. Okrem toho sa k vám priam privalí niekoľko dobrých a potešujúcich správ, z ktorých sa vám bude chcieť dokonca poskakovať od radosti. Nič negatívneho nemusíte očakávať, práve naopak, všetko sa začne vyjasnievať a čistiť. Všetky bolesti odznejú a budete sa cítiť silnejší a priebojnejší. Príjemný pocit tepla zaleje vaše telo pri stretnutí a komunikácii s človekom, ktorý na vás bude pôsobiť blahodarne už len tým, že vám venuje pohľad. K menšiemu rozhodnutiu budete dokopaní okolo piatku. Tak čo? Dáte sa nahovoriť na menšie dobrodružstvo alebo si zvolíte istotu a pokoj? Tak, či onak, dôležité je, že na vašich perách pohráva strhujúci úsmev. Predsa len jedno upozornenie v rukáve mám – pri „ulietavaní“ a veľkej radosti, ktorá vám právom patrí, stojte nohami (labkami) pevne na zemi. Pre istotu! Zdravie – nohy (otlaky, kurie oká, zarastené nechty, zapálené lôžka…).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Tento týždeň vám prinesie obrovskú dávku upokojenia. Zastavíte sa, nadýchnete, vydýchnete a konečne začnete oddychovať. Vyhľadávať budete samotu, ktorá bude mať na vás liečivé a blahodarné účinky. To ticho, ktoré vás obklopí, začnete mať radi, čo znamená, že sa dostávate do stavu, kde dokážete byť sami so sebou šťastní a spokojní. Nekričte na svojich spolupracovníkov a to obzvlášť, ak sú nováčikovia. Áno, vy ste „starí harcovníci“, ktorí sa chcú blysnúť a vysvetľovanie, opravovanie, či časový sklz vás bude vytáčať, no majte na pamäti, ako ste kedysi začínali a akí ste boli vďační za každú dobrú radu, či povzbudenie. Okrem vášho zamestnania sa vám naskytne možnosť prilepšiť si vďaka nejakej „jednorázovke“. Rovnako ako áno, môžete povedať aj nie, rozhodnutie je na vás. Láska nie je šport ani hazardná hra, precíťte jej podstatu a veci sa začnú meniť. Zdravie – dlane, prsty na rukách.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Opakovane dávate okoliu najavo, že ste si sami sebe pánmi. Rovnako, ako sa viete povzbudiť, viete sa svojimi myšlienkami aj udusiť. V podstate si dokážete sami urobiť zle. Je bizarné, keď človek sám seba bičuje za to, či ono. Postavte sa za svoje konanie, svoje činy a aj slová. Za prípadné prestrelenie sa namiesto bičovania jednoducho ospravedlňte alebo sa s človekom (ľuďmi), ktorého sa to týka, na rovinu porozprávajte. Uvoľnite sa z kŕča a dovoľte si začať sa tešiť na Vianoce, rodinu, lásku a hrejivosť, ktorou ste obklopení. Veľmi sa vám bude dariť aj v práci, všetko vám pôjde hravo. Menšie doslova nedorozumenie, sa udeje vo fungujúcich vzťahoch. Neklaďte tomu prílišnú váhu, o nejaký čas sa na tom spoločne schuti zasmejete. Na svoje si prichádza vaše kreatívne a tvorivé Ja, preto sa pustíte do vytvárania krásnych vecí, či „kutilstva“. Je to fajn, odreagujete sa od tlaku, ktorý vyvíja samotný svet. Zdravie – ramená, krk.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Stále ste v strehu a v bojovom postavení, čakáte, že vám každý chce len ublížiť a zradiť vás. Nuž, ak vás tento stav neunavuje a máte pocit, že je to v poriadku, tak nech sa páči, ale vedzte, že sa o veľa ochudobňujete. Nik vám nekáže, aby ste sa úplne pred svetom odhalili a obnažili, určitá predvídavosť a opatrnosť je na poriadku. Trošku to preháňate, stručne povedané – dýchajte. Nezadaní zahoria láskou a túžbou spoznávať človiečika, ktorý vám padne nielen do oka, ale v tomto prípade aj do srdiečka. Máte možnosť podniknúť výpravy spoznávania zákutí ľudskej duše, kde zistíte, že existuje človek, ktorý koná a myslí rovnakým spôsobom ako vy. Väčšie „prerábky“ interiéru alebo exteriéru nesiľte, z nejakého dôvodu sa to odďaľuje, posúva alebo marí, všetko má svoj význam, takže to rešpektujte a nesnažte sa hlavou preraziť múr. Nečakane sa ocitnete vo väčšej spoločnosti, v strede víru uvoľnenej zábavy, užite si to. Zdravie – hormonálny systém.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Cestu „vnútorného“pustovníka ste si vybrali dobrovoľne? Vaša mlčanlivosť okoliu naznačuje, že nie je všetko v poriadku. No zároveň, pokiaľ nevypustíte paru, každučký problém bude vo vašom vnútri narastať a o to nástojčivejšie vás bude uberať o energiu a silu. Preto zámok z pier zložte a porozprávajte sa s niekým, komu veríte a dôverujete. Verte, že pochopenie aj dobrú radu nájdete. Podaktorým sa začnú veci poriadne meniť, samozrejme, v dobrom slova zmysle. Prinavráti sa vám chuť pracovať, riešiť, komunikovať a znovu sa pohybovať v spoločnosti. V duchu pozitívnych zmien sa môže niesť aj túžba po dieťatku a aj jej samotné naplnenie. Nevyhýbajte sa nijakým výzvam, tie vás môžu v tomto štádiu len posunúť k životným pozíciám, ktoré sú vám predurčené. Rysuje sa vám výhodná kúpa alebo predaj, ak do toho pôjdete, buďte zodpovední (uchovajte pokladničný blok, potvrdenky a pod.). Zdravie – vitamíny, minerály – zelené potraviny.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Vaša rozmarnosť sa u niektorých z vás  postará o to, že uviaznete v akomsi trojuholníku lásky. Stále sa nútite rozhodnúť sa, čím si zabezpečíte ukotvenie a vytúženú rodinnú pohodu. Rovnako, ako ste sa starostlivo „postarali“ o to, že ste sa v tejto situácii ocitli, si aj v tomto prípade musíte poradiť sami. Počúvajte hlas svojich pocitov, intuície a srdca, resp. poproste anjelov, aby stáli pri vás, potom sledujte, čo sa bude diať. U niektorých šťastlivcov sa to vyrieši samo, iní si to musia „odmakať“. Nezabúdajte na tých, ktorých ste pre stále množstvo povinností odkladali, teraz už máte voľnejšie dni, tak splňte, čo ste sľúbili. Navštívte, zatelefonujte rodičom, choďte na kávu s kamošmi, spravte si s partnerom romantický večer vo dvojici. A viete čo? Napriek veku si dovoľte v určitých situáciách skĺznuť do rozmaznanosti, v malej miere a hravej forme vám to prospeje, podporíte tak svoje vnútorné dieťa. Zdravie – vyvážená strava.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Ste tichúčko ako pena a len znenazdajky čakáte, čo sa bude diať. Dobrovoľne sa vložíte do polohy neviditeľnosti, čo vám naozaj vyhovuje. Nechcete sa dostávať do žiadnych konfliktov a konfrontácia je to posledné, o čo stojíte. V podstate robíte dobre, no prílišným schovávaním sa, práve naopak, pútate na seba pozornosť. Takže pri tej neviditeľnosti zvoľte zlatú strednú cestu, žiadne extrémy. V práci sa naplno prejaví vaše lenivé Ja a tak budete všetko odkladať na „potom“ a veľké veci presuniete dokonca do budúceho roka. Dobre, ale tie menšie veci predsa len priebežne riešte, nebude vás to stáť veľa síl a do budúcna si uľahčíte, takže sa premôžte. Vo vzťahoch zavládne akási fáza „tokania“ a dobíjania, jednoducho spravíte všetko preto, aby ste rozdúchali plamienok vašej lásky. V prípade, že z času na čas šoférujete bez prihliadnutia na predpisy, v tomto období uberte na plyne, inak trpko zaplačete pri platení pokuty. Zdravie – prechladnutie.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Posťažovať sa, je jedna vec, ale „vyfrfliavať“ na všetko a na všetkých, vlastne na celý svet, vám nesvedčí. Preto sa snažte svoje ústa a tendenciu všetko skritizovať trochu ubrzdiť. Urobíte tým službu nielen sebe, ale aj ľuďom, ktorí si to odnášajú – deti, kolegovia a pod. Pomerne slušne sa vám bude dariť v práci, dokonca prekonáte akúsi skúšku a tým sa znova posuniete o level vyššie. Rozdielnosť začnete vnímať v pohľade na svet. Hneď v zárodku si to v sebe „upracte“ a preventívne „hoďte“ svet do ružových farieb, pomôže vám to. V podstate na vás striehne príjemný týždeň bez väčších problémov. Dokonca budete všetko stíhať. Vytočí vás jedna konkrétna, dovolím si povedať, že škodoradostná, osoba, ktorá istým spôsobom akoby s vami stále súperila. Je to jej/jeho problém, nevšímajte si to a nedajte sa strhnúť emóciami. Láska je krásny cit, ktorý si k vám vždy nájde svoju cestu, a to aj v prípade, ak ste nezadaní. Zdravie – kŕčové žily, oblasť pod kolenami.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

zdroj: www.zlatemoravce.info

 

 

Leave a reply

TOPlist