www.elenn-okienko.sk

29. 06. – 05. 07. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Nervozita, nastúpená s prvými dňami, pomaly, ale isto, vyprcháva. Budete si vedieť čisto a jasno odpovedať na všetky pálčivé otázky, ktoré vás dlhodobejšie prenasledujú ako tieň. Dokonca aj zamrznuté veci sa začnú hýbať a vy sa môžete znovu s vervou pustiť do všetkého, čo vo vašom živote stagnovalo. To, že budete riešiť lásku naviazanú na minulosť, je už skoro priam súčasťou vášho každodenného bytia, dokonca aj táto záležitosť smeruje k vyriešeniu a tým k oslobodeniu vašej mysle. Minulosť zaspí sladkým spánkom, čo vám bude veľmi vyhovovať. Menšie zmeny vám budú prospievať, preto sa im nemusíte brániť, vpustite do svojho života svetlo a radosť bez strachu, či výčitiek. Pozor na všetky kľúče (zalomenie, ohnutie, strata, zabudnutie). Zdravie – pohybové ústrojenstvo.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Nedajte sa ovládať ľuďmi, ktorí vám budú sľubovať krásne, ba priam dokonale vykreslené zmeny, nič z toho by sa nekonalo. Máte svoj vlastný rozum, ktorý vám v prípade akejkoľvek nepravdy zasvieti na červeno ako kontrolka. Choďte si po vlastnej línii, ktorú poznáte a nehľadajte žiadne skratky ani k láske, úspechu, či peniazom. V prípade, že by ste sa rozhodli veci si uľahčiť, v tomto týždni zaručene zblúdite a zamotáte sa tak, ako už dávno nie. Bude to strata drahocenného času a síl, Univerzum neoklamete. Doliehať budú na vás výčitky v smere, že ste nejaké veci o svojom živote „pokašľali“. Neprepadnite im, je to normálne a prirodzené, sme predsa ľudia. Viete, aké chyby ste spravili a teraz viete, aj čoho sa vyvarovať. Zabojujte so svojím vnútorným hlasom a pokúste sa v sebe nastoliť pokoj. Porozmýšľajte nad dovolenkou, prospeje vám. Zdravie – sťažená komunikácia, hrdlo (bolesti, škriabanie).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Prichádza k vám hojnosť, preto sa snažte všetky svoje vedomosti a zdatnosti zúročiť. Tí, ktorí hľadajú prácu, majú veľkú šancu nájsť veľmi dobre ohodnotenú prácu, ktorej bonusom bude, že vás to bude aj baviť a napĺňať. Ostatní by si mali v práci o čosi viac „zamakať“, pričom vaša snaha tým správnym spôsobom padne na úrodnú pôdu. Po súkromnej línii zhodnocujte peniažky, napr. predajom staršieho nábytku a pod. V súkromnej oblasti to bude trošku náročnejšie, nad vzťahmi sa zatiahnu mraky, z ktorých sa vytvorí poriadna búrka. Pozor na slová, ktoré vyslovíte na adresu, či už partnera/ky, alebo samotného vzťahu, tie sa už totiž nebudú dať vziať späť. Pokúste sa každú situáciu riešiť pokojne bez plejády výčitiek a nepekných slov. Na konci týždňa vás čakajú závažné rozhodnutia – počúvajte svoje srdce. Zdravie – prechladnutie (pozor na studené), aj srdciari by sa mali mať na pozore.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Láska má veľmi silnú moc, vo všetkom vám pomôže, preto je potrebné, aby ste na každú bytosť, vrátane tých, ktorí vám ublížili, hľadeli s láskou a tak k nim aj pristupovali. Pomôže vám to preklenúť akúkoľvek priepasť medzi dvoma ľuďmi, nezávisle od toho, či ste jedným z nich. Môžete sa tak stať tichým sprostredkovateľom pri udobrovaní sa dvoch ľudí, ktorí sa od seba začínajú vzďaľovať, ale zároveň sa to môže týkať aj vás osobne. Je priam nutné, aby si všetci Raci vyvetrali hlavu, je totiž plná negatívneho zmýšľania a strachu, čo vás veľmi zväzuje. Celý život bojujete s obavami rôzneho druhu, je čas, aby ste nad nimi mali prevahu a tak získali potrebnú kontrolu. To bude spieť k vnútornému oslobodeniu a následne ku krásnemu a rýchlemu napredovaniu v každej oblasti. Každým dňom sa stávate silnejšími a jasnozrivejšími, začnite sa viac počúvať. Zdravie – oblasť 2. čakry a emócie.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Pozerajte sa pod nohy a pozor „na labky“, kráčate po veľmi ťažkom teréne, ktorý so sebou prináša veľa nástrah. Na zemi nájdete čriepky pochádzajúce z vašej roztrieštenej minulosti, polienka, ktoré vám hádžu pod  nohy nielen iní, ale aj vy sami, bodliaky vyobrazujúce vašu vnútornú nespokojnosť a ostré kamene ako znak problémov, ktoré vás dlhodobejšie vnútorne tisnú a zaťažujú. Bude to emočne ťažký týždeň, ale namiesto toho, aby ste sa týmto nástrahám len elegantne vyhýbali, pokúste sa ich z cesty upratať. Ku každej jednej veci sa postavte čelom, vysporiadajte sa s ňou a pekne ju odložte. Tým docielite, že si svoj životný priestor, srdce aj dušu vyčistíte a potom si v živote môžete veselo a sebaisto tancovať. Takže prejdete veľkou a hlavne oslobodzujúcou očistou, kde sa na všetky hriechy minulosti, nespravodlivosť a bolesť, úplne zabudne. V láske a peniazoch nič neriskujte. Zdravie – získanie vnútornej ľahkosti, čomu bude predchádzať nespokojnosť a tlak.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Pokiaľ si to nevyžadujú pracovné povinnosti, tak na dlhšie, a najmä bezcieľne cesty, nechoďte. Nie je vám to ku prospechu, práve naopak, zamotali by ste sa do šialených situácií a okolností. Ak sa tak predsa rozhodnete, choďte plne vyzbrojení (doklady, peniaze, kľúče, telefón) pre prípad, že by ste nechcene niekde zostali visieť alebo by si vaše auto jednoducho povedalo dosť a nechalo vás niekde na pol cesty trčať a to aj napriek tomu, že ste presvedčení o jeho dobrom technickom stave. Mimo to sa pokúste viac času venovať svojim priateľom, ktorých ste opakovane začali zanedbávať, vyhľadáte ich iba vtedy, keď vám to vyhovuje alebo niečo potrebujete, sami viete, že to nie je správne. Neberte seba, ani iné veci, príliš vážne, začínate strácať vnútornú radosť a spolu s ňou aj hrejivé vyžarovanie, meníte sa na cínových vojačikov, stopnite to. Zdravie – nezabúdajte na potrebnú dávku vitamínov, minerálov a čerstvého vzduchu s pohybom.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Všetkým prevažujúcim a život znepríjemňujúcim negatívnym a brzdiacim vlastnostiam môžete nateraz zamávať na rozlúčku. Do popredia vystúpi vaša dravosť, „chtíč“ a silné chcenie. Preto sa vám bude veľmi dariť – podniknite všetko, čo ste kvôli tomu, či onomu, brzdili alebo držali na uzde. Ste ako rozbehnutý vlak, ktorému vykoľajenie nehrozí, preto sa bezpečne a pomerne rýchlo dostanete do každého cieľa, ktorý ste si zvolili alebo vytýčili. Niekoho tajne ľúbite, vyznajte mu to a bude ruka v rukáve. Čakali ste na nejaký obchod? Práve teraz sa vám naskytne príležitosť uskutočniť ho, atď.. Začali ste si vážiť ľudskú úprimnosť a na oplátku krôčik po krôčiku ju začínate ľuďom vo vašom okolí poskytovať a dávať aj vy. Nuž, meníte sa rozhodne k lepšiemu, môžete byť na seba právom hrdí. Okresávate sa a tým smerujete k svetlejším zajtrajškom. Jediný zdvihnutý prst vyskakuje v prípade milostných trojuholníkov. Zdravie – zrak, ťažšie čítanie, zahmlievanie, slzenie, rezanie.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Máte pocit, že ste vo svojom živote už určité kapitoly dopísali, a ako sa snažíte tak sa snažíte, zisťujete, že už sa niet kam pohnúť. Preto to uzavrite, dopíšte a netlačte sa do rozhodnutí, ani do záležitostí, v ktorých ste sa už prekonali. Uzavrite kapitolu, dopíšte knihu a zavrite ju. Chcem tým povedať, aby ste zbytočne „netlačili na pílu“ a nedávali veľa energie tam, kam sa už posunúť nedá. Urobili ste svoje maximum, umelo niečo predlžovať nemá zmysel a to vrátane nefunkčných a bolestivých vzťahov. Začnite si písať novú knihu. Budete sa cítiť nesvoji, nespokojní a dokonca aj prázdni, vygradujete to okolo štvrtku-piatku. Niet sa čoho báť, chce to len hlboký nádych a dať životu priestor, nech vás povedie tam, kam máte v skutočnosti smerovať. Ani sa nenazdáte a nájdete komplexné naplnenie, či už v práci, láske, financiách, prioritne na pocitovej úrovni. Nechajte všetko staré odísť a prijmite všetko nové, čo k vám prichádza. Nezmôžete v tom veľa, bude sa to všetko diať prirodzenou cestou,  je len na vás, či sa rozhodnete, ako som už spomínala, všetko umelo predlžovať. Zdravie – prebudenie ženskosti/mužskosti.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Nevymíňajte si všetky šípy na terč bez cieľa. Triafate len tak mírnix–dírnix a dúfate, že niečo zasiahnete. Nuž, toto fungovať nebude, čo znamená, aby ste sa vo svojom živote neuspokojovali s hocičím. Stanovte si nejakú priečku svojich túžob, snov a tie pekne rozvíjajte. Prečo by ste sa mali uspokojiť s ružovou, keď vy prahnete po červenej. Učte sa trpezlivosti a ten priestor využite na sebazdokonaľovanie. Chcete všetko hneď a zaraz, a ak to nepríde, tak seba samých presvedčíte a uspokojíte sa aj s tým, čo máte pod nosom. Prišlo obdobie, aby ste sa nad sebou zamysleli, neutekajte pred tým, pomenujte si všetko, čo vás tlačí, dajte sa do stavu pokoja a priebežne žite bez zbytočného, a častokrát umelého, chaosu. Vy neobsedíte ani chvíľu, ale má vôbec zmysel vaša nezmyselná činnosť z dôvodu, aby ste nemuseli premýšľať? Pekne si na túto otázku odpovedzte a podľa nej sa zariaďte. Čo si zvolíte, je len na vás, ale vedzte, že sa v mnohých prípadoch dobrovoľne ochudobňujete o to, čo vám v skutočnosti patrí. Zdravie – prorocké sny, znamenia – rozvíjanie intuície.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Veríte si dostatočne na to, aby ste k sebe pustili lásku? Nuž, oznamujem vám, že sa k vám blíži míľovými krokmi. Preto, aj keď je čas už na spadnutie, máte ešte stále priestor na to, aby ste na sebe popracovali a konečne si začali samých seba vážiť a vnútorne sa nezhadzovať. Tak pekne na tom pracujte. Šťastne zadaní Kozorožci by mali začať riešiť otázku bývania, prípadne rekonštrukcie, niet nad lepší pocit, ako vracať sa po ťažkých dňoch k milovanej osobe do hniezdočka, ktoré dýcha vašimi osobnosťami. Bezdetní by sa mohli zamyslieť práve nad zrodom nového života, je na to skvelý čas. Vo všeobecnosti vás v tieto dni budú očakávať nepredvídateľné situácie, na ktoré musíte promptne reagovať, nedajú sa vôbec predvídať, preto hlavne v práci buďte stále v pohotovosti. Nezamotajte sa do partnerskej hádky vašich priateľov, skúste zachovať nestrannosť. Zdravie – lopatky, chrbát (vystreľujúca bolesť).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Ukazuje sa krásny priestor na utužovanie vzťahov, hlavne partnerských, pre vás to teda bude hlavne o láske, o jej čistote a nezištnosti, budete sa v tejto oblasti veľa učiť. Hlavne to, aby ste neskĺzavali do majetníckosti a neustáleho kontrolovania vašej polovičky, to už nie je v poriadku. Ste slobodné bytosti, ktoré by si mali dôverovať a nie za každú cenu vydupávať si prvotné právo na každú voľnú sekundu, ktorú má váš drahý/á. Ospravedlňujúci nie je ani váš strach, či dopad minulosti. Bude to síce trošku náročné, ale ak o lásku naozaj stojíte, tak to zvládnete. Dávate na reči niekoho neprajného, no už teraz vám poviem, že semienko neistoty sa mu do vás podarilo zasiať priam dokonale. Máte predsa svoje názory a na to, aby nad vaším životom prevzal kontrolu niekto iný, nie ste odkázaní. Nedajte si „kafrať“ do svojho súkromia, úprimné rady od tých účelovo neprajných zaručene rozoznáte, stačí, ak sa budete riadiť pocitmi. Nuž, už len skonštatujem, že vás čaká týždeň plný osobných skúšok. Zdravie – pozor na alkohol a iné závislosti (automaty a pod.).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Reči sa hovoria a chlieb sa je – nezabúdajte na to. Nerozprávajte do prázdna, ale radšej konajte, už ste toho nasľubovali dosť, je čas, aby ste obsah svojich slov aj napĺňali. Máte na to veľmi vhodné obdobie, pôjde vám to všetko ako po masle a z povinností vám bude každým dňom krásne ubúdať. Streda bude u vás v niečom zlomová, nepríjemné pocity vystrieda nie príliš pozitívna správa, jej obsahom sa však nedajte vykoľajiť, inak vaša snaha vyjde navnivoč a vy sa akurát tak znovu dostanete do stavu zamrznutia. Ak to ustojíte, tak si môžete vydýchnuť, potom vás čakajú už len krásne dni bez akýchkoľvek nepríjemností, nezhôd a trápení. Nejaká žena – známa – vás poprosí o pomoc, no jej príbeh nie je príliš presvedčujúci, preventívne si to overte, aby ste sa zbytočne do niečoho nenamočili. Ešte jedna vec… V týchto dňoch budete disponovať fantastickou a neochvejnou rozhodnosťou, využite to. Zdravie – žalúdok (bolesť, nechutenstvo, podráždenie…).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

Leave a reply

TOPlist