www.elenn-okienko.sk

22. 06. – 28. 06. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Stanete sa (obrazne povedané) veľkým magnetom, ktorý si bude do života priťahovať len to, čo mu je prospešné. Využite to a svoje myšlienky a túžby sústreďte na všetko, čo vám v živote chýba (emocionálne, duchovné, materiálne). Vo všeobecnosti precitnete v tom, čo vás baví a o to viac sa do svojej práce alebo koníčkov zahryznete. V žiadnom prípade sa nevzdávajte, prvé plody vašej námahy, ako aj samotný zber, prídu trošku neskôr. Nie príliš pozitívne dni na vás budú číhať práve ku koncu týždňa a nepriamo sa môžu podpísať pod odklonenie vášho nasmerovania a nabúranie už spomínanej sily všetko si priťahovať. Tendencia stať sa mŕtvym a nečinným chrobákom vám nič neprinesie, iba nespokojnosť. Preto, ako som už vyššie spomenula, čiňte sa, pracujte, tvorte, športujte, jednoducho sa akýmkoľvek spôsobom zamestnajte, inak vás nepríjemnejšie situácie, ktorým budete vystavení, ako aj vaše myšlienky, úplne zotročia. Zdravie – „točenie“ hlavy, pocit plávania (pitný režim, tlak, oči, únava).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Túžba po láske narastie do rozmerov, ktoré nie je možné ignorovať. Nezadaní budú priam prahnúť po prejavoch, ktoré sa spájajú práve s láskou. Tí, ktorí sú zadaní, budú chcieť stále viac, otázne však zostáva, či práve od aktuálneho partnera, s ktorým sa čo-to láme už od predchádzajúceho týždňa. Pokiaľ upustíte od predstáv spájajúcich sa s romantickými a nadnesene „zaláskovanými“ filmami, áno, je to možné, že stále vám to všetko môže nezištne dávať ešte aktuálny partner. V tieto dni padne vo vašej hlave zásadné rozhodnutie súvisiace s vycestovaním, návštevou, výletom, či dovolenkou. Vaša vlastná predstava vás nadchne natoľko, že budete priam nezastaviteľní, tu však dodám, aby ste si vami vybraný termín voľna skontrolovali s kalendárom (pracovné, súkromné stretnutie, povinnosť, horúci termín), aby ste na nejakú dôležitú vec nezabudli a nedostali sa do kríženia termínov a poriadnej dilemy. Zdravie – nepokojný a „ťažký“ spánok.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Budete vystavení skúške – skúške vernosti (všeobecne myslené, nielen fyzickej), oddanosti a lojality. Úzko to súvisí s veľmi blízkym človekom (partner/ka, priateľ/ka, kamarát/ka). Pravdupovediac, bude veľmi ťažké obstáť, pomôže naozaj úprimná komunikácia bez zbytočného „teátra“. Vy viete niečo, druhá strana vie niečo, otázne je, kde je pravda… Možno prídete na to, že za snahou zničiť váš vzťah, či už partnerský alebo priateľský (vrátane kamarátstiev žena/žena, muž/muž, či miešané), sa ukrýva niekto ďalší, kto jednoducho žiarli, závidí a zo zúfalstva nevie konať inak. Keď túto záhadu rozuzlíte, na také niečo, ako slovo pomsta, zabudnite. Pokúste sa to riešiť inou cestou, možno konfrontáciou. Výsledok sa dostaví a na záver bude kríza zažehnaná. Nejaký čas bude síce vo vás doznievať nervozita, ktorá bude ovplyvňovať vaše bežné činnosti, ale aj to chce čas. Tí zo znamenia, ktorí tvrdia, že ich sa to ani omylom netýka, by si aspoň preventívne mali dávať pozor na jazyk. Vo všeobecnosti vás čakajú nevýrazné dni.  Zdravie – zabúdanie, popletenosť, ruky.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Radosť, silu a chuť napredovať vám bude dodávať vaša rodina, ktorá vás bude podporovať v každom jednom koku a to dokonca nezávisle na tom, čo si o tom myslia. Bude to pre vás krásnym zistením, čo vás len utvrdí v tom, že ste v podstate šťastnými ľuďmi. Už okolo utorka vás rozladí správa, ktorá vám nebude oznámená, ale doslova vnútená, príliš nad ňou nepremýšľajte, len ju prijmite ako fakt. Ak sa jej poddáte a začnete s analyzovaním, máte svojimi myšlienkami „vystarané“ o celodenný program a to na celý týždeň. Nechajte to jednoducho odplávať. Čakajú vás aj smutnejšie chvíle, postará sa o ne klamstvo, ku ktorému budete nechcene skĺzavať aj vy. Pozor, aby ste sa zbytočne nezamotali do vlastnej spleti poloprávd, aj keď to budete myslieť dobre, nie je to vhodné, preto radšej mlčte. Na víkend si pripravte nejaké to euro navyše, zíde sa vám v neočakávaných chvíľach. Zdravie – zabudnite na adrenalín a na všetky nové, neodskúšané veci, vrátane stravy, či kozmetiky.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Otvoria sa vám nové príležitosti, s rukou na srdci si však odpovedzte, či ste ochotní sa niečoho vzdať, aby ste sa do nich mohli pustiť. Uvedomte si, či by ste všetko stíhali nielen z časového hľadiska, ale aj vzhľadom k náročnosti, ktoré budú tieto príležitosti so sebou prinášať. V tomto smere si nič nenahovárajte a neklamte sa. Už v utorok sa vám ozve alebo sa náhodne stretnete s človekom opačného pohlavia, ktorý trošičku „zatočí“ vaším malým svetom. Ukáže vám inú dimenziu videnia, žitia a prežívania. Vaše nadšenie bude natoľko veľké, že o tomto človeku budete chcieť vedieť stále viac a viac. Pri pohybe a na cestách si dávajte pozor za , ako aj na to, aby ste mali pri sebe všetky potrebné doklady a v rezerve nejaké peniažky, nikdy neviete, čo vás kde môže prekvapiť. Nezahrávajte sa s druhými ľuďmi, vždy voľte úprimnosť vám danú, je to síce niekedy bolestivejšia cesta, ale úprimnosť sa cení. Veci, ktoré stagnovali a boli pre vás nevysvetliteľné, sa koncom týždňa rozuzlia a vy prídete nejakým záležitostiam úspešne „na kobylku“. Zdravie – oblasť 1. čakry.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Chodíte so sklopenými očami? Prečo vlastne? Pekne ich zamerajte pred seba a nezabúdajte sa poriadne vždy porozhliadnuť. Nie je vhodné obdobie na to, aby ste sa stali neviditeľnými, práve naopak, buďte hrdí na to, kým ste a akí ste. V tieto dni nájdete v sebe potrebnú silu, aby ste mohli uskutočniť kroky, ktoré ste stále odkladali, či už sa jedná o rozlúčku, odchod z práce, vzoprenie sa niekomu alebo samotný rozchod. Konkrétne kroky však urobte, iba ak ste o ich správnosti úplne rozhodnutí a stotožnení s tým, v opačnom prípade si pripravíte plejádu bezsenných nocí s kolotočom výčitiek a alternatív typu: Čo ak? Vopred sa tomuto sebatrýzneniu ubráňte. Pokrivkávajúca a nenaplnená dlhodobá platonická láska vás už nebude trápiť, prijmete všetky svoje pocity a uvidíte, ako sa vám uľaví. Po spracovaní týchto faktov sa vám otvoria nové možnosti a to, že budete emočne vyžarovať niečo iné, môže spôsobiť, že stretnete niekoho zaujímavého alebo sa vám znovu do života vráti človek, ktorému patrí každá druhá vaša myšlienka. Je to o tom, čo do okolia vysielate a toto je potrebné trošku poopraviť. Zdravie – hlava, pochodujúce myšlienky, sluchy.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

To, že sa vám vrátili menšie zdravotné problémy, ktoré u vás vyskakujú pravidelne už dlhší čas, má svoje opodstatnenie. Odkontrolujte si, v akom období a čo riešite, keď sa vám zjavia. Každý fyzický prejav má svoje korene v duchovne a aj v samotnom emočne. Nesúvisí to náhodou s tým, že si neveríte a že sa cítite osamelí a nemilovaní (nezávisle od toho, či máte partnera alebo nie)? No vidíte, našli ste nejakú spojitosť, toto vedomie môže viesť k tomu, aby ste na tom začali pracovať, čím sa vytesnia aj spomínané zdravotné problémy. Majte sa radi, neponižujte sa a verte si vo všetkom. Nebojte sa iných, podľa vás silnejších ľudí, práve váš strach im totiž dáva potrebnú silu. Určite to všetko zvládnete a potom na vás čaká príjemné obdobie plné krásnych chvíľ v rodinnom kruhu, či kruhu priateľov. Dostane sa vám všetko, po čom túžite – pochvala, uznanie, vyjadrenie, že vás tá, či oná osoba má rada a nebude chýbať ani láska.  V práci ste trošku poľavili, skúste sa znovu naštartovať a pôjde to samé. Zdravie – nebráňte sa svojim pocitom, 1. a 2. čakra.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Ste stálymi čakateľmi, čakáte, že iní urobia prvý krok, ale tentoraz tomu tak nebude. Je rad na vás, viete, čo chcete, tak pekne choďte a urobte pre to niečo. Sarkazmus a pichľavé poznámky si pritom odpusťte. Samé vám nič k nohám nespadne, ani práca, ani láska. Prelomte ľady mlčanlivosti a začnite rozprávať, hovorte o tom, čo vás baví, čo od života očakávate a tým najbližším sa môžete zdôveriť aj s tým, čo máte nové alebo, čo vás trápi v láske. Vypustíte tak „gina“ z fľaše a konečne sa uvoľníte. Budete okolo seba rozsievať „hrkálkový“ smiech, šarmantné úsmevy, záhadné pohľady, mystické fluidum a táto zmes sa postará o to, aby ste znovu vysadli na koňa. V práci si dávajte pozor na financie, niekde vám nejaké peniažky alebo čísla „uletia“. V rodine sa bude schyľovať k rozhodnutiu súvisiacemu s novým prírastkom a samotným bývaním. Je to krásne rozhodnutie, ktoré s vašou podporou bude zrealizovateľné. Majte pod kontrolou poštu. Zdravie – žalúdok (nechutenstvo alebo úplný protipól – prejedanie sa).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Cesta – necesta. Pokiaľ máte v pláne niekam vycestovať, chce to podrobné naprogramovanie v súčinnosti s prácou a inými povinnosťami. Je dôležité, aby ste niečo nezanedbali, nepodcenili a aby ste nemuseli robiť v termínoch zmeny. V láske sa rozsvieti slniečko, všetko zlé sa ako mávnutím čarovného prútika napraví a osamelí nájdu spriaznenú dušu v niekom blízkom, koho majú po celý čas v zornom poli. Preventívne však nelietajte príliš vysoko, aspoň zatiaľ nie. Je zaujímavé, že častokrát máme naozaj pod nosom to, čo nevidíme. Verte v lásku, v jej silu, pustite ju do svojho života. Nie je dôvod, aby nezaklopala práve na vaše dvere, či okno. Menšie nezhody sa však črtajú pri rodinných debatách (rodičia, súrodenci, manželia), kde vznikajú zbytočné konflikty týkajúce sa  maličkostí. Možno potrebujete adrenalín, ale že by zrovna tohto druhu, to si nemyslím. Pokúste sa to urovnať alebo uhrať do autu hneď v zárodku. O prekvapenie a zábavu budete mať postarané. Zdravie – pošmyknutia, menšie pády (pozor na kostrč).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

O peniažky sa báť nemusíte, všetko, čo patrí vám, si k vám cestu aj nájde (požičané peniažky, výživné a pod.). Viac menej by sa to malo pohnúť a začať riešiť práve tento týždeň, takže každého centíku sa dočkáte. Prioritnejšie však budete riešiť vzťahy, silná túžba a prepojenie sa môže u vás zmeniť na závislosť. Pozor, aby ste svojho partnera/ku, priateľa/ku príliš nedusili, inak môže zobrať nohy na plecia. Dokonca ani vaša silná láska nebude pre neho/ňu dostatočnou obhajobou, sám/a vám povedal/a ako chce, aby to fungovalo, to len vy budete mať tendenciu mať všetko pod kontrolou. Pomôže vám, ak sa na to pozriete svojím pohľadom a zrkadlovo, potom pochopíte, že čo je veľa, to je moc. Vytočí vás dievča (mladšie), ktoré vás svojím správaním pobúri natoľko, že budete mať tendenciu vybuchnúť ako sopka. Pozor na to, aby v blízkosti nemala svoju matku, či kamarátku a potom by ste si to na oplátku „zlízli“ vy. Zvoľte pokojnejší hlas, bez zbytočného dramatizovania, potom to klapne, vy budete spokojní a dievča poučené. Zdravie – krk (krčná chrbtica, hrdlo).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

To, že niektoré veci sa prestali vyvíjať podľa vašich predstáv a jednoducho zamrzli na jednom bode, neznamená, že to tak zostane natrvalo. Chce to trošku trpezlivosti a treba vyčkať, kým sa toto zamrznuté obdobie pomaly, ale isto rozplynie, prvé náznaky sa objavia okolo piatku. Takže, nehádžte flintu do žita, nehromžite a určite si nehovorte, že to sa môže stať iba vám. Mimochodom, chlap, ktorý vám sľúbil pomôcť s prácou alebo v lepšom zárobku, či pomoc pri nejakých stavebných a iných prácach, nehovorí tak celkom pravdu. Preto buďte predvídaví a obozretní, prevencia nikdy nie je na škodu a na druhej strane, sami budete pociťovať, že niečo sa deje, to vám bude našepkávať vaša intuícia. Obozretnosť je fajn obzvlášť v oblasti investovania, či pustenia väčšej čiastky peňazí z rúk. V partnerstvách je dobrou radou to, aby ste prestali svoju polovičku porovnávať s inými, u tých iných totiž vidíte (skreslene) len to, čo chcete a to, po čom vaša fantázia prahne. Láska motá hlavu dokonale a láska aj bolí, preto buďte opatrní. Zdravie – dýchanie, srdce (menšie ranky – škrabance, štípance).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

V tomto týždni ste pocestnými pútnikmi (obrazne povedané), na svojej ceste hľadáte samých seba, spoznávate sa a zisťujete, kde sú vlastne vaše osobné hranice. Cesta , a vlastne už je, pomerne náročná, spoznáte a objavíte v sebe úplne všetko, čo znamená, že aj protiklad svojich pozitívnych vlastností (napr. pokoj – nervozita, pokora – ego, nabudenie – apatia a pod.). Napokon to všetko ustojíte a môžete sa zároveň potľapkať po pleci, ako ste to bravúrne zvládli. Výsledkom cesty je duchovná očista, ktorá vedie k tomu, že si vážite každučký jeden deň aj s tým, čo vám prináša. Okrem toho by ste nemali zabúdať na stále vzdelávanie sa, ktoré vám v tieto dni pôjde naozaj ľahko. Doslova na nervy vám pôjde človek, ktorý má akosi problém s mlčaním a reči, ktoré šíri, sú podľa neho/nej zaručeným univerzálnym kľúčom k šťastiu, všetko vidí ako „malinu“, určite mu/jej to „nežerte“, skutočnosť je úplne iná. Peniaze sa u vás dlho neohrejú, je čas dovoleniek a nejaké to euro pohltia aj iné nečakane vyskakujúce okolnosti. Partnerstvá zažijú menšie otrasy a zamrznutia. Zdravie – ruky (ekzém, popraskaná koža, citlivosť podráždenie).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová                     

 

Leave a reply

TOPlist