www.elenn-okienko.sk

28. 09. – 04. 10. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Napriek tomu, že primrznete na jednom mieste, bude sa vám dariť viac, ako keby ste boli rozlietaní. Väčšia námaha by u vás vychádzala nazmar. Takto si pekne zo svojho miesta systematicky pracujete na tom, aby sa k vám kotúľali peniažky. To sa vám aj podarí, čo znamená, že finančne sa vám v tomto období pekne prilepší. Pod vrchnákom by ste v týchto dňoch mali nechať detinské správanie, ktoré by ste nemuseli zvládnuť podľa prvotných predstáv a samotného mienenia. S blížiacim sa koncom týždňa budete pociťovať väčšiu úľavu, ktorá úzko súvisí s preklenutím sa do ďalších dní prinášajúcich viac pozitívna. V láske, ako aj so svojím zdravím, v žiadnom prípade nehazardujte, viete, že zdravie máte len jedno a partner si nezaslúži byť hromozvodom a človekom, ktorý má trpieť za vaše chyby alebo prešľapy. So zaujímavou ponukou na spestrenie pomaly sa blížiacich dlhých zimných večerov príde niekto z okruhu vašich známych a prinesie vám možnosť, ako sa nielen zabaviť, ale si aj pekne zarobiť. Bude to lákavá a hlavne pestrá ponuka. Zdravie – vaše telo bude reagovať zvýšenou bolesťou aj na menšie podnety.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Máte v sebe tendenciu potlačovať vašu prirodzenú býčiu silu, prečo vlastne? Len z toho dôvodu, že niekomu sa nepáči vaše správanie, či prejav, veď to ste vy a celý čas ste aj boli. Pokiaľ to naozaj chcete, svoje prejavy môžete okresať, ale nie natoľko, aby ste svoju naturálnu silu úplne uväznili alebo vytesnili z bežných dní. Jej oslobodenie a oživenie, v prípade, že ju budete potrebovať, bude pre vás o to náročnejšie. Radosť vám prinášalo toľko aktivít a teraz len pasívne prijímate to, čo vám daný deň ponúka. Prosím vás, zobuďte sa, inak zaspíte na poriadne dlhý čas. Nedajte sa odstrašiť ani počasím, ani pohodlnosťou, či neprajnosťou iných ľudí. „Nakopnite“ sa k tomu, aby vám život znovu vytváral na perách chýbajúci úsmev, letargia by nemala v žiadnom prípade prevažovať. Dominantnejšia osoba vo vašej blízkosti vám nepomáha, práve naopak, udupáva vás, nedajte sa a pokiaľ vám na tomto človeku záleží, chce to prirodzenú rovnocennosť, to je skvelý odrazový mostík na budovanie priateľských a partnerských vzťahov. V práci sa prederie do popredia útlm a nechuť, ktoré sú však len dočasným javom. Zdravie – oblasť tretej a šiestej čakry.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Pokukávate po objektoch svojho záujmu ako po koristi, len si neuvedomujete, že adekvátne k tomu sú aj vaše prejavy, ktoré opačná strana môže vnímať ako prízemné. Tadiaľto cesta k srdcu vášho/ej vyvoleného/j nevedie, teda docielite iba ak to, že každý/á ubzikne a zdupká. Majte trošku pod kontrolou svoju mimiku, gestá, ale prioritne vypovedané slová, ktoré naozaj nie sú vhodné. Zavrite oči, znovu ich otvorte… áno, toto ste presne vy, bez prímesí afektovaného (umelého) správania, ktoré vám ubližuje, ste pokojní, vyrovnaní a uvedomelí Blíženci, ktorí sa nemusia na nikoho hrať. V práci buďte opatrní, sami cítite, že vo vzduchu niečo visí, preto nevyvolávajte a nemiešajte sa do žiadnych konfliktov, ktoré by mohli ohroziť vašu pozíciu. No napriek tomu vo vás rastie túžba po novej práci, ale tú meňte len v prípade, že máte zabezpečené nové pracovné miesto, za iných okolností by ste na dlhší čas zostali bez práce. V tomto smere buďte rozvážni. Viac tepla a lásky venujte svojej rodine, priateľom a partnerom, nešetrite bozkami, vyznaniami a objatiami, ktoré potrebujú nielen oni, ale aj vy. Zdravie – studené ruky, nohy, pocit zimy.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Snažíte sa vlievať vedrá nádeje tam, kde vyprcháva, no sami ju potrebujete. Uvedomte si, že bez nádeje niet sily bojovať s problémami, ktoré život prináša. Vaše srdce sa rozochveje pri spomienke na niekoho, kto už nestojí pri vás, opustil pozemský život, no naďalej je po vašom boku a teraz príde chvíľa, kde to znovu intenzívne budete vnímať. Počúvajte, čo hovorí a skúste si z toho poskladať to, čo je určené vám a podané ako pomocná ruka. Príliv energie pocítite okolo štvrtku a bude sa za tým ukrývať pozvanie, ktoré sa pokúste neodmietnuť. Skvelý/á priateľ/ka sa s vami bude chcieť podeliť o svoje starosti, no hlavne radosti, ktoré vás sprostredkovane tiež „nakopnú“. Láska hory prenáša a vy si to budete môcť odskúšať na vlastnej koži, zaplaví vás hrejivý pocit z toho, čo ste si mysleli, že už dávno nemáte – nehy, vášne, radosti a jemnosti. Máte sa na čo tešiť, len sa žiadneho z týchto vnútorných pocitov nezľaknite, v podstate by ste sa ani nemali, lebo Raci spadajú do kategórie citlivých znamení. Trošku si zabojujete s rozporuplnosťou, ale to hravo zvládnete. V práci budete vnímať bezvetrie, čiže nemennosť. Zdravie – hlava (pitný režim, spánok, zrak).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Už v tomto týždni pocítite silu priateľstiev. Zistíte, že máte okolo seba ľudí, na ktorých sa môžete obrátiť s čímkoľvek a oni vám pomoc neodoprú. Budujte a pestujte si tieto vzťahy, vážte si ich a zároveň sa pokúste tráviť viac času v ich spoločnosti, ktorá je pre vás naozaj obohacujúca. V práci by ste si mali dať na poriadok záležitosti naviazané na úrady, či oficiálne „papierovačky“, ktoré by vás v inom prípade mohli neskôr dostihnúť s nepekným dopadom. V láske stále platí to, čo v predchádzajúcom týždni. Ešte stále ste na vlne, ktorá môže spôsobiť to, že vás oslepí, ohromí, očarí niekto nový. Ťažko sa budete vysporiadavať s klebietkami, ktorých podstatou je, že v niektorých prípadoch vzbudzujete u ľudí nevysvetliteľné, zmiešané, a hlavne, mätúce pocity (nerozumejú vám). Ja vám to však objasním, nič si z toho nerobte ani na okamih, oni len zachytávajú vyššie osobné energie, ktoré vyžarujete a ktoré pramenia z vášho osobného, vnútorného trápenia. Tí vyzretejší zachytia a pochopia, že sa za tým ukrývajú boliestky na duši, či srdci, ostatní vlastne ani nechcú pochopiť, vnímajú len vašu oslabenosť, no napriek tomu stále zostávate silnými a na to akosi zabúdajú. Zdravie – bolesti hrdla, mandle, hlasivky.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

V práci budete riešiť počas celého týždňa ošemetné situácie, ktoré vás budú unavovať. Je potrebné, aby ste si energiu správne rozložili na celý deň, inak sa veľmi rýchlo energeticky vyčerpáte a to predsa nechcete. Neobviňujte sa za menšie prešľapy, tie sú predsa normálne a prirodzené, takže si zbytočne neubližujte a nenakladajte na chrbát sami. Keď už ani nebudete dúfať a na všetko sa povznesiete, práve vtedy príde milé prekvapenie, ktoré s radosťou uvítate. V kartách máte naznačené, že je vhodný čas na akékoľvek štúdium, či čítanie náučných kníh, ktoré vás môžu obohatiť. Obavy nastúpia spolu so zhoršením zdravotného stavu niekoho blízkeho, no niet sa čoho obávať, hlavne nerobte zbytočnú paniku, všetko dopadne dobre. Nenaleťte človeku, ktorý k vám pristúpi so zámerom klamať vám, účelom je oslabenie vašej pozornosti, ktorú využije vo svoj prospech. Koniec týždňa vám prinesie veľmi milú správu, ktorá vám vyčarí na tvári krásny úsmev. Pozor na peniažky, majú tendenciu sa od vás odkotúľať, preto s nimi narábajte opatrne. Zdravie – problémy kozmetického charakteru.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Kľúčom k vašej spokojnosti ste vy sami. Stále hľadáte niečo, čo vás rozptýli, rozveselí, zamestná, no pri všetkom zotrváte len veľmi krátko, pretože vnútorné pochody neutíchajú a v podstate sú všade s vami. Je naozaj dôležité, aby ste prvotný pokoj hľadali v sebe, nie v nejakej činnosti. Je to síce namáhavejší a dlhodobejší proces, ale stojí to za to. Skúste na tom popracovať. Pokroky budete badať hneď od začiatku, ako sa do toho pustíte. V práci sa vyjasnia nejaké nezrovnalosti a vám spadne zo srdca kameň. V súkromí na vás vplýva fakt, že sa porovnávate s inými ľuďmi a „hecujete“ sa k tomu, aby ste aj vy získali akýsi status dokonalosti. Nemáte to za potreby, vy výnimočnými už ste, len to musíte v sebe objaviť. Do lásky si nedajte nikým kibicovať (ovplyvňovať a negatívne radiť), riaďte sa výhradne svojím úsudkom a pocitmi, lebo láska je to najkrajšie, čo môžeme zažiť a obzvlášť, ak je láska obojstranná a čistá, čo zvykne neprajníkom prekážať. Vaše znamenie sa pomaly dostáva do obdobia všeobecnej plodnosti, platí to aj v prípade, ak sa rozhodnete o nový prírastok. Zdravie – problémy s pokožkou (vyrážky, pálenie, ekzémy, opary, znamienka, bradavičky a pod.).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Do určitej miery vám vyhovuje a máte radi, ak vám svojím spôsobom váš život organizuje niekto, komu dôverujete. Radi sa necháte viesť, pokiaľ to tak cítite a tu nastáva zlom. Všetci tí, ktorí sa ochotne vložili do rúk človeka, ktorým sa nechávate viesť, pochopia, že im to vlastne prestáva vyhovovať. Nie je za tým nič zlé, len u vás nastupuje obdobie, kde sa vo vás prebúdza sebarealizácia a tá sa derie na povrch. Tak ju pekne počúvnite a robte to, čo sa vám ponúka – choďte na nejaký kurz, začnite variť, maľovať, čokoľvek, čo vám váš vnútorný hlas napovie, stále však hovoríme o alternatívach, ktoré nenabúrajú vaše vzťahy a nikomu neublížia. Spolu s vaším realizovaním sa prídu pochvaly a tie máte veľmi radi, sú fantastickou motiváciou. Nezadaní by si mali dať pohov pred rýchlymi flirtami, lebo vďaka nim nemusia uvidieť osobu, ktorá by vám bola viac, než len nejakým dočasným vyplnením prázdneho miesta po vašom boku. Pri pohybe na cestách a pri cestovaní buďte voči sebe, ale aj ostatným zodpovední a ohľaduplní. Pri rozhovoroch sa ľuďom pozerajte do očí, nemajú radi vaše uhýbanie, ktoré si môžu vysvetliť rôzne. Zdravie – stres, oblasť šiestej čakry.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Riešite všetko a predsa nič… spolu s tým prichádza nervozita, nespokojnosť a tendencia všetko preháňať. Ste na seba prísni a to vás vedie k tomu, že sa veľmi snažíte, niekedy až priveľmi, čo robí neplechu. Zastavte sa trošku a radšej sa venujte efektívnejšej práci, ktorá vám robí radosť a napĺňa vás pocitmi spokojnosti a patričnej hrdosti, čo ste zvládli. Vašou najsilnejšou zbraňou, ale zároveň aj brzdou, je teda suma sumárum chcenie, alebo, ak chcete „chtíč“, ovláda vás, prikazuje vám a preto je potrebné, aby ste v tomto smere nastolili naozaj vyváženosť, potrebujete ju totiž ako soľ. Osloboďte sa z týchto svárov a všetko vám pôjde zrazu lepšie. Láska nemá svoju cenu, nedá sa kúpiť, preto sa práve v tomto období sústreďte na ňu, pomôže vám pri prekonávaní úskalí, ktoré som opísala vyššie. Nasajte energiu, ktorú vám dáva tento cit plným priehrštím. Vo vašej širšej alebo bližšej  rodine sa zomelie viacero nepríjemných stretov a konfliktov, v zásade sa do nich nemontujte a už vôbec sa nesnažte o akési rozsúdenie a nájdenie vinníka. Hľaďte si svojho, máte toho na vlastných pleciach pekne veľa. Zdravie – vnútorné ozdravenie (prečistenie).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Vo vašej práci bude chýbať precíznosť, vaša tendencia všetko flákať bude taká okatá, že si môžete poriadne zavariť. Preto radšej robte pomalšie, v menšom množstve, ale svedomite. Dosiahnete stav, kde budú všetci spokojní. Ani deň, či viac dní dovolenky, nie je na škodu, poleňošíte si a potom sa môžete do práce pustiť s plnou vervou. V žiadnom prípade neklamte, že ste chorí a akékoľvek „blicovanie“ (platí to aj pre študentov) si odpustite, ako som písala, radšej si zoberte normálnu dovolenku. Napriek tomu, že ste vo vzťahu ustálení a spadli ste do stereotypu, funguje vám to. Ale, čo takto svoju polovičku prekvapiť a vzťah okoreniť nejakým milým a romantickým večerom, či iným prekvapením? Prinesie vám to nielen hrejivé pocity, ale bude to vašou energetickou bombou, ktorá vám tieto uťahané a lenivé dni pomôže preklenúť a zvládnuť. Menšie zmeny môžete zbadať v správaní u niekoho, kto sa vo vašej blízkosti pohybuje pravidelne (kamaráti, kolegovia, susedia), nesúďte ho, za jeho zvláštnym správaním sa ukrýva bolesť, prejavte tejto osôbke empatiu a pokúste sa o priateľské povzbudenie. Zdravie – cvičenie (dychové, strečing…).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Mútite vody, kam vstúpite, raz prinesiete zábavu, inokedy vzrušenie a na ďalší deň pre zmenu zasa mraky. Ste typy ľudí, ktorí nepriamo ovplyvňujú tých iných. Teraz, keď to už viete, tak pekne popracujete na tom, aby vám počas celého týždňa svietil na perách úsmev, ktorým nakazíte čo najviac ľudí, s ktorými prídete do kontaktu. Staňte sa ladičkou nálady, v tomto smere môžete byť mnohým ľuďom prospešní. Okrem toho sa k úsmevu pridá aj šťastíčko a tak budete mať vo všetkom, ako sa ľudovo hovorí, šťastnú ruku. V podstate žiadna voľba nebude tá nesprávna, lebo vyššie sily vám nedovolia skĺznuť niekam, čo by bolo k vášmu neprospechu. Ale je potrebné, aby ste po tejto informácii zasa nekonali bezhlavo, je jasné, že určitá súdnosť musí byť zachovaná. Je potrebné dať do popredia, aby ste tejto rozšafnej nálade nepodľahli natoľko, že „srandičky“ budete trúsiť úplne všade, sú situácie a okolnosti, kam sa to naozaj nehodí, však vy viete J Čo by ste povedali na menší víkendový výlet spojený trebárs s návštevou nejakého múzea, galérie, kostolíka, zámku? Energie prepojené na miesta tohto typu by vám v tomto období dopomohli, skúste a uvidíte. Zdravie – srdiečko, cievy, žily.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Pekná finančná čiastka k vám pricupitá potichučky a znenazdajky, no tá radosť, ktorú budete mať, vás úplne pohltí a rozžiari. Je dôležité, aby ste sa v týchto dňoch správali ako dospelí, žiadne detinskosti nebudú prístupné. V podstate pre vaše zvláštne nemastno – neslané naladenie by ste nemali okolo seba vyvolávať rozruch. Zamerajte sa na svoje povinnosti, ktorých vám bude pribúdať, aj keď sa vám to práve teraz tak nejaví. Prvá polovička týždňa bude o čosi náročnejšia ako tá druhá, no neudeje sa nič, čo by ste nezvládli. V tej druhej časti očakávajte veľa lásky, šťastia a hlavne spokojnosti, ktorá má na vás blahodarné účinky. Vo vzťahoch sa vám veľa vecí ujasní, vďaka čomu sa upokojíte. Hádky, výčitky a nerozhodnosť pôjdu bokom a vy sa rozhodnete lásku, ako aj prejavy s ňou súvisiace, po správnosti vychutnávať si plnými dúškami. V práci vás zamrzí celková situácia, ktorá padne na triko celého pracovného tímu, prípadne na vás osobne. Ani v tomto prípade sa nedajte rozhodiť, berte to naozaj len ako informáciu a nič z toho si nepripúšťajte. Zdravie – smútok a oblasť piatej čakry.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

Leave a reply

TOPlist