www.elenn-okienko.sk

05. 10. – 11. 10. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Tendencia „odovzdať sa veci“ a prestať bojovať, nie je vám vlastná. No v tomto týždni odovzdáte všetko dianie okolo vás vyšším silám. V podstate urobíte dobre, lebo nič by ste nepretlačili a nevyboxovali bez nejakých obetí. To, že niektoré veci necháte na osud, vám veľa uľahčí. Hneď v prvých dňoch budete bojovať so zmiešanými pocitmi a chuťou niečo zmeniť, ale sami viete, že to v tomto období nemá zmysel. Nechajte to voľne plávať a všetko dôležité sa v podstate vyrieši samo. Pokúste sa naladiť na vlnu empatie, citlivosti a počúvania. V druhej polovici týždňa bude z vás všetko opadať a do popredia sa bude drať pocit pokoja a odľahčenia. Pomaly sa k vám bude dostávať akási hravosť, v pohode jej popustite uzdu. V práci to bude o čosi náročnejšie, ale aj túto sféru zvládnete bez akýchkoľvek komplikácií, či nepredvídateľných výsledkov. Cesta, ktorú koncom týždňa absolvujete tak trošku proti vašej vôli, prinesie svoje ovocie, takže ničomu sa nebráňte, skúste sa podvoliť všetkému, čo vám dni prinesú. Zdravie – ruky (hlavne ramená a plecia).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Pri všetkom používate svoj rozum, ale verte mi, práve v tomto týždni to bude naozaj správne rozhodnutie. Vaše emócie vás budú mierne zavádzať a preto stavte, aj keď to nerada píšem, na svoj rozum, ktorý vás ochráni nielen pred sklamaním, ale aj pred samotným zlyhaním. Je dôležité, aby ste pracovali na posilnení svojej vôle, ktorá pokrivkáva. Po jej zosilnení môžete nabehnúť na osobné projekty, ktoré stále kvôli niečomu odkladáte (štúdium, cvičenie, chudnutie a pod.). Vo vzťahoch skúste viac počúvať, v slovách vašej „polovičky“ alebo objekte vašej priazne, nájdete všetky odpovede, ktoré vám uľahčia zmenšiť hranicu medzi vami. Tá sa vytvára na základe strachov a rôznych nedorozumení. Prichádza čas, keď sa budete posúvať ako individuálne rastúce osobnosti. V práci budete mať tendenciu odvrávať a tak trošku rebelovať, pokúste sa v tom nájsť mieru, aby ste si zbytočne nepriťažili a neublížili. Budete donútení urobiť zásadnejšie rozhodnutia, určite sa im nevyhnete. Zdravie – bok (pichanie, zachladnutie, zlá poloha pri spánku).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vaše zvláštne a „oduté“ správanie spôsobuje iba to, že sa rozdeľujete a vzďaľujete od ľudí, s ktorými by ste práve naopak mali držať spolu. Nezabúdajte, že v jednote je sila a pre vás to v tomto období platí o to viac. Ako jednotlivec totiž toho veľa nezmôžete, popremýšľajte o tom. Vo vzťahu panuje neopodstatnená žiarlivosť prameniaca z toho, že si prestávate veriť. Nik nemôže za to, že vy máte so sebou problém a váš partner/ka už vôbec nie. Je to váš problém, ktorý si musíte sami aj vyriešiť. Popracujte na tom, zapojte do každého dňa svojich päť minút afirmácií, ktoré vám pomôžu znovu ozdraviť vaše klesajúce sebavedomie. V práci sa vám v podstate darí, no napriek tomu ste nespokojní. Čo vlastne chcete? Stávajú sa z vás chronickí sťažovatelia, čo opätovne pramení z toho, že sa nemôžete, lepšie povedané nechcete, príliš sebarealizovať. Máte zložitejšie obdobie, v ktorom sa hľadáte a naháňate pocit naplnenia. Vydržte, podarí sa vám to, len nebuďte leniví a pracujte na sebe. Zdravie – dýchanie.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Prestaňte všetko a všetkých „zaškatuľkovávať“ a rozdeľovať na dobré a zlé. Uvedomte si, že sami priraďujete prívlastok dobrý a zlý len podľa vášho vedomia. Dajte všetkému a všetkým vo vašom okolí šancu a až odstupom času môžete s čistým svedomím povedať, či to považujete za prospešné alebo úplne odpísané. Rovnako postupujte aj pri hodnotení ľudí. Do konfliktu prídete s človekom, ktorý je naviazaný na vašu minulosť, bude vás vytáčať jeho presvedčenie, že ste to práve vy, kto zlyhal alebo utekal pred problémami. Nebojujte s tým, iba si priznajte pravdu, ktorá sa stane pre vás veľmi oslobodzujúcou. Apropo, vy presne viete, prečo ste tak konali, tak nikomu nemusíte skladať účty, je však dôležité, aby ste neklamali sami seba. Búrlivejšie dni a ešte viac „rozdrásané“ vnútro sa upokoja na sklonku týždňa, potom si môžete vyfúknuť. Peniažky, po ktorých tak túžite, prídu, keď si začnete vážiť sami seba, ako aj svoju prácu, v tomto smere sa nepodceňujte. Láska má veľa podôb, preto hneď nezavrhujte niečo, čo príde v inom balení a prevedení, než ste očakávali. Stále partnerstvá zažijú vzkriesenie upadajúcej iskričky. Zdravie – zrak, chrbtica.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Rozdielnosť je presne to, čo vás priťahuje ako nočné motýle svetlo. Ste ľuďmi, ktorým sa darí spájať nemožné a ešte z toho vyťažiť absolútne maximum. V rovnakej pozícii sa ocitnete aj v tomto týždni, podarí sa vám pritiahnuť k sebe dva brehy a spojiť do jedného celku. Tým sa zmažú akékoľvek priepastné rozdiely a rôzne nástrahy. Privoňajte si k levanduli alebo k bylinke, ktorá vám je blízka, vďaka tomuto vnemu sa vám podarí načas vypnúť z reality a pekne sa zatúlať do sveta snenia, na ktorý trošku zabúdate. Je potrebné, aby ste sa dokázali uvoľniť, tým myslím aj telo, aj myseľ súčasne. V tomto stave ste totiž schopní nájsť odpovede na všetko, čo vám nedáva zmysel alebo podľa prvotného zdania odpoveď nemá. Telefonát, ktorý zdvihnete okolo štvrtku, vás privedie do miernejšieho tranzu… že by sa za tým ukrývala láska alebo vyriešenie nezrovnalostí, ktoré vo vzťahu nastali? S peniažkami narábajte pri úplnom sústredení, inak ich budete mať tendenciu odložiť niekam, kde ich už za nejaký ten čas veru nenájdete. Pre vás je symbolickým sprievodcom na tieto dni iskra. Zdravie – stehná, kolená, uši.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Spoľahlivosť nie je vašou silnou stránkou, teda platí to aspoň pre časť znamenia, kam patria Panny – „voľnomyšlienkari“. A teraz nastal čas, aby ste na tomto svojom deficite pekne popracovali, nik nehovorí, že to bude zo začiatku ľahké, ale minimálne to skúste. Len táto menšia nezrovnalosť vás delí od toho, aby ste pre opačné pohlavie, či vašich priateľov, boli naozaj top osobnosťami. Nie, neberte to v zlom, všetci vás majú radi takých, akí ste, ale touto službičkou pomôžete v prvom rade sebe. Vo všeobecnosti vás čakajú príjemné dni, bez náročnejších výkyvov, stresov, či riešení nepríjemností. Tiež by vám neškodilo, keby ste oprášili svoju priebojnosť, ktorú ste nechali zadriemkať. Ste krásne osôbky, vzbudzujúce u iných ľudí záujem, tak sa prestaňte dehonestovať a dobrovoľne sa o pozornosť iných ochudobňovať. Dávajte si pozor pri prudších pohyboch, ktoré by vás mohli na čas vyradiť z bežných činností – seknutie je nepríjemná záležitosť. Láska si vás nájde, keď v ňu uveríte, ako aj v to, že ste jej hodní. S peniažkami nehazardujte a odpustite si aj výstrelky, ktorými by ste akože v očiach spoločnosti zdvihli svoju cenu. V práci sa nedajte vytočiť hašterivými a štekavými ľuďmi, hľaďte si svojho. Zdravie – tlak, srdiečko (rýchlejší tep).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Rozum, rozum a ešte raz rozum, to je asi tak všetko, čím sa riadite. Rozumy rozdávate a rozumy s radosťou od silnejších aj prijímate. A presne v tomto období začínate preciťovať, o čo ste sa vďaka tomuto faktu ochudobňovali. Máte pocit, že vaše prílišné premýšľanie, kombinovanie, kalkulovanie a prehodnocovanie vás pripravilo o nejedno životné, či súkromné potešenie. No áno, ale nikdy nie je neskoro na menšie prehodnotenie priorít. Teraz to už viete, že hlas srdca zahreje, povedie vás tam, kde cítite láskavosť, milotu a krásu. Tak počúvnite ho a choďte za jeho hlasom. Znamená to, že sa u vás prebudí univerzálna láska, neha, dobro, empatia, nezištnosť a všetko, čo ste zo strachu, ako aj pod vplyvom doby, či iných ľudí, úspešne potláčali. Ja len skonštatujem, že budete žiariť ako slniečko a svoje teplo a radosť zo života bude rozdávať úplne všade. Vo financiách očakávate akúsi návratnosť investície, ktorú ste urobili v dávnejšej minulosti (približne pred polrokom, prípadne rokom a viac). A viete čo? Vráti sa vám a hádajte prečo… Presne pre to, že ste prestali „tlačiť“ svojím rozumom. V práci pozor na papiere,  tlačivá, predmety, súčiastky, atď., ktoré sú odložené mimo vášho zorného poľa. Zdravie – obličky.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Láska je vašou najsilnejšou, ale zároveň aj najslabšou zbraňou. Keď milujete, meníte sa na malé pradúce mačiatka, ktoré sa podvolia všetkým rozhodnutiam partnera. Akonáhle je vám ublížené alebo sa cítite v ohrození, meníte sa na šelmy nekompromisne a potichu útočiace s cieľom nielen sa ubrániť, ale aj ranu vrátiť. Stále zabúdate na to, aby ste aj vo vzťahu boli a zostávali sami sebou, nepodvoľte sa úplne všetkému, nenechajte si vďaka vlastnej pohodlnosti a pocitu spokojnosti potlačiť vašu náturu. V podstate sa do tejto pozície vo vzťahoch kladiete dobrovoľne, no po čase sa začnete nudiť, do popredia vystupuje vaša prirodzená povaha a začnete pod vplyvom nespokojnosti okolo seba kosiť. Až keď si pripustíte túto skutočnosť a budete sami sebou, nájdete vo vzťahu presne to, čo hľadáte a čo vám robí radosť. Tí ostatní, ktorí si týmto štádiom už prešli a sú sami, môžu očakávať, že v najbližšej dobe opäť pocítia povestné motýle v brušku. V práci a vo finančnom smere ste v podstate na poriadku, bez zmien. Len niektorí z vás sa poobzerajú po prípadnej vyššej pozícii, za ktorou sa ukrýva aj vyššie finančné ohodnotenie a to kvôli viazanosti bankám, či rodinnej situácii. Zdravie – nervový systém (zápal, zaseknutie, bolestivosť).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Nevystrieľajte si všetky šípy naprázdno, keď totiž jeden z nich budete potrebovať, zistíte, že ste na nule. Nechajte si nejaké eso aj v rukáve a nechoďte za každú cenu s kožou na trh. Platí to v každej jednej oblasti, no vo vzťahoch a v práci zvlášť. Vo vzťahoch chce všetko svoju postupnosť, aj postupné, či pozvoľné spoznávanie sa. Nechajte sa zvádzať a dajte priestor všetkému príjemnému, čo s „randením“ a láskou súvisí. Nemusíte do všetkého skočiť hneď po hlave, potom by ste sa len ticho čudovali nad tým, čo sa to vlastne stalo a kedy. V práci si  svoje nápady a inovácie nechajte pre seba. Keď príde správna chvíľka, predostriete svoje vlastné myšlienky, ktorým nadradení priradia aj patričné uznanie a pochvalu. O trošku viac si dávajte pozor na svoj zdravotný stav, ktorý zanedbávate, patrí tam aj samotná psychika, ktorú ženiete do extrému. V každom ohľade si vážte samých seba, pokiaľ tak neučiníte sami, ako si vás môžu vážiť iní? O niekoľko týždňov sa vám otvoria nepoznané a celkom nové možnosti, prinesú vám veľa nového a potešujúceho. Do tohto času nezaháľajte a pekne na sebe „makajte“. Zdravie – hlava, myšlienky, psychika, nervy.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Opäť idete hlavou proti múru a čudujete sa, prečo vám nič nezafungovalo tak, ako ste si to predstavovali. Nuž, možno príliš tlačíte na pílu, možno za každú cenu presadzujete len svoje zámery a nepočúvate prípadné rady, ktoré by vaše zámery vylepšili. Milí Kozorožci, nikto nepochybuje o vašej sile, elegancii v myslení, ale vážne, pokiaľ si budete myslieť, že zvládnete všetko-všetučko len sami, samými aj zostanete. Poobzerajte sa okolo seba… koľko máte v práci priateľov? A podporovateľov? Nuž, zamyslite sa nad tým, prečo je tomu tak. V súkromí viete byť milí a príjemní, no len do tej doby, než okúsite v spoločnosti zrnko záujmu o vašu osobu a v tom momente sa meníte na hercov, ktorí si podmania celé javisko len pre seba. Áno, je to istá forma sebectva, a to je presne vlastnosť, na ktorej by ste mali pekne pracovať, naučte sa s ňou narábať tak, aby nikomu neubližovala a hlavne nie tým, ktorých milujete a tým, ktorých právom nazývate priatelia. Vo finančnej oblasti sa vám práve rozbieha dráha úspešnosti, môžete začať šetriť. Láska nie je sebecká a preto k vám príde, keď túto svoju neresť skrotíte a dostanete pod kontrolu. Zdravie – členky, chodidlá (bolestivosť, otlaky, „oderky“ a iné kožné problémy).

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Perspektívnosť je to, čo potrebujete pre svoje osobné, no hlavne úspešné, fungovanie. Je čas, aby ste z toho popustili, to naozaj všetko vo vašom živote musí niekam viesť, musí mať určité definície a zakončenia? Čo tak robiť všetko len pre svoju radosť bez vyšších zámerov, či cieľov? Kde je zábava, tanec, švanda, uvoľnenosť? Nepíšem, aby ste tak žili stále, ale túto sféru by ste mohli preniesť aspoň do svojho súkromia, kde ste na najlepšej ceste stať sa ašpirantami na pozíciu suchára/ky. Neberte to v zlom, len sa snažím poukázať na to, aby ste nezabúdali v hektickosti sem-tam vypnúť a „pustiť ventil“. Skúste to a uvidíte, s akou ľahkosťou sa budete potom vysporiadavať s reálnymi problémami, ktoré by nebolo vhodné zľahčovať, čo ani nerobím. Vo vzťahoch sa skúste o čosi viac uvoľniť a mať radosť už len z prítomnosti človeka, ktorého milujete. Pokúste sa ukradnúť pár voľných chvíľok len pre vás dvoch. Vráťte do svojho života opäť romantiku, ktorá vás posilní a pomôže vám zvládnuť akýkoľvek deficit, ktorý v partnerstve za predchádzajúci čas vznikol. Peniažky by vám mali robiť radosť a nie ovládať váš život. Zdravie – žalúdok, trávenie, kyselina, ťažoba, zvracanie.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Rozhorčenosť so sebou prináša horkú chuť, ktorá vám nič neuľahčí. Preto sa pokúste všetko, s čím sa stretnete, rýchlo spracovať bez toho, aby vás to vyviedlo z rovnováhy. Akonáhle sa totiž ocitnete v rozhodenom stave, stávate sa ľahkým energetickým cieľom a automaticky si začnete priťahovať jeden nezdar za druhým a zároveň aj ľudí, ktorí sa budú snažiť, buď sa na vás „priživiť“, zničiť vás alebo doslova energeticky „vycucnúť“. Preto je dôležité, aby ste boli tento týždeň vo výbornej psychickej, a teda aj v spomínanej energetickej kondícii. Ak sa vám to podarí, máte pred sebou skvelé vyhliadky na maximálnu úspešnosť. Dosiahnete všetko, čo si zaumienite, ak nie, padnete na zem unavení, vysilení a zničení. Vo vzťahoch rátajte s menšími hádkami prameniacimi z nespokojnosti vášho partnera. Nezadaní by v tomto období nemali hľadať lásku za každú cenu, pre tieto dni je vašim očiam ukrytá. Financie sa síce trošku rozkotúľajú, ale nie natoľko, aby ohrozili vašu štandardnú existenciu. Ich návrat môžete čakať v časovom horizonte dva týždne. Pozor na preskakovanie, rupnutie nejakého úponu, šklbnutie svalu a pod. Pozor na stratu šperkov (hodinky, náramky, náušnice, sponky a pod…). Zdravie – kosti, svaly.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

Leave a reply

TOPlist