www.elenn-okienko.sk

28. 03. – 03. 04. 2016

 

Každý týždeň nový horoskop od Majky pre všetky znamenia… 

Horoskopy od iných…

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Dosť bolo zahmlievania a v podstate akoby vnútorného skrývania sa a existencie v sebaklame. Vylezte konečne von s pravdou, aj s pocitmi, aj so svojimi myšlienkami. Akési zvláštne sebazapieranie vás vnútorne roztriešťuje a minimálne tým, že si to sami pred sebou priznáte – priznáte si pravdu – nadobudnete pocit slobody a akejsi teraz absentujúcej komplexnosti. V pracovných záležitostiach na vás čakajú novinky, ktoré budete spočiatku odmietať, nebudete v nich vidieť pointu a ani samotnú budúcnosť, no keď sa na to pozriete z iného uhla pohľadu, odkryje sa vám dokonca viac, než bolo spočiatku myslené. Vo finančnej sfére sa vám podstatne prilepší, čo sa odpíše aj pod vašu lepšiu náladu, či pozitívnejšie zmýšľanie v prepojení na trošku vzdialenejšiu budúcnosť. Láska, ktorá bola nejakým spôsobom oklieštená, sa v tomto týždni oslobodí nielen vo vašom vnútri, ale aj na úrovni vonkajších prejavov. Zdravie – ramená, stuhnutosť.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Akosi ste spadli do príliš jednotvárneho a spoločnosťou predpísaného systému žitia. Kde sa podela vaša kreativita, túžba tvoriť, meniť to, čo považujete za správne? Kde je vaša sila, energia a túžba chcieť a spraviť o čosi viac? Presne to v týchto dňoch v sebe prebudíte, opäť sa skonsolidujete a objavíte svoju vnútornú a nie pre každého vídanú silu a energiu. V láske buďte o čosi opatrnejší, hlavne, čo sa týka vyjadrení, rýchle ústa a unáhlené závery by vám mohli naštrbiť, ba priam zničiť krehkosť vzťahu, ktorý máte. Tvrdohlavosť, ktorá bude opäť na vás útočiť, vám bráni používať slová, ktoré sú v našich životoch dôležité – a to je prepáč, prosím a ďakujem. V práci sa vám bude dariť naozaj skvelo, aj keď sa po sviatkoch budete musieť trošku premôcť. Keď sa vám však už podarí naštartovať, budete priam nezastaviteľní. V prípade útočiacej rozladenosti sa ju pokúste „predýchať“, čím mnohému predídete. Zdravie – lopatky (tlak, bolestivosť, pichľavosť a pod.)

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

To, že sa tvárite, že problémy neexistujú a zametiete ich pod koberec, neznamená, že sa neskôr nezjavia v silnejšej a intenzívnejšej forme. Neutekajte pred nimi, neschovávajte sa a nepadajte do osídiel prípadným depresiám. Nič, ale naozaj nič, nie je také strašné, aby sa to nedalo zvládnuť, zmeniť, ovplyvniť, či uľahčiť, dokonca aj v prípade zdravotných problémov má vaša vnútorná sila svoje opodstatnenie. Šírenie klebietok, pod ktoré ste sa podpísali aj vy, sa pokúste pozastaviť, prípadne sa už nepodpisujte pod ich šírenie, nie je to fér a už vôbec nie, ak ste to použili na účelové poškodenie alebo znemožnenie človeka, voči ktorému prechovávate „ťažšie“ srdiečko. Láska je krásna, no vy dobrovoľne riešite všetko možné a nevidíte podstatu vášho vzťahu a tým je nielen spomínaná láska, ale aj oddanosť, podpora, ochota a schopnosť robiť kompromisy. Pokiaľ sa na to necítite a máte tú možnosť, tak si ešte doprajte od práce deň, dva voľna. Zdravie – dôsledky sviatočného stravovania.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Vaša váhavosť pôjde v týchto dňoch do úzadia a z vás sa stanú priamejšie osobnosti, ktoré si od srdca povedia svoje vnímanie problémov a všetko pomenujú až príliš, dá sa povedať trošku „strašidelne“ detailne. Nuž, budete ľuďom vo vašom okolí nastavovať tie najvyleštenejšie a najčistejšie zrkadlá, viacerí sa vo vašom konaní a jednaní nájdu, čím im dáte možnosť, aby nad sebou a svojou podstatou popremýšľali. Vo všeobecnosti sa vám otvárajú nové možnosti a vy sami to cítite vo vzduchu tak, ako už dávno nie. Otvorte dvere novému závanu vzduchu a nezadaní by sa dokonca nemali brániť láske, ktorá na nich zaútočí z prvej línie. V práci sa viaceré zmení a pomení, nie neobávajte sa toho, je čas tieto výzvy, či inovácie prijať a aplikovať, či pretransformovať do reálnych kontúr. Nech sa vo vašom živote toho melie akokoľvek veľa, čas letí šialene rýchlo, nezabúdajte na svoju rodinu, tú má každý z nás totiž len jednu, rovnako ako rodičov. Zdravie – kolísanie tlaku, bolestivosť hlavy.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Život milujete, no máte dostatočne radi sami seba? Áno, pýtam sa to práve Levov, ktorí oplývajú noblesou a hrdosťou, no v tomto týždni to bude viac menej o hre a predstieraní týchto čŕt. V skutočnosti sa bude za vašimi úsmevmi ukrývať akási neistota, nespokojnosť, podráždenosť, či obavy prameniace z konkrétnych záležitostí. Niektorí z vás na chvíľku odkráčajú do slzavého údolia, v ktorom však zanechajú všetky svoje, či už opodstatnené alebo naopak neopodstatnené, emócie – bolesť, smútok, strach, zúfalosť, zlosť atď. Tento očistný proces z vás spraví odhodlanejšie bytosti, ktoré presne budú vedieť, čo chcú a kadiaľ majú ísť. Láska si vo vašom živote nájde svoje miesto, no chce to viac času, čo platí aj pre zadaných, ktorí na tento cit zanevreli, či ho v sebe dokonale potlačili a do popredia nechali vyliezť povrchnejšie záležitosti. V rámci svojho voľnejšieho času poskladajte všetko, čo sa vo vás v neďalekej minulosti rozpadlo, či naštrbilo hlavne, čo sa týka svojich najsilnejších stránok (odhodlanie, túžba, „chtíč“, viera a pod.). Zdravie – ostražitosť, predvídavosť, opatrnosť.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Rozdielnosť, s ktorou ste sa v živote stretávali, i keď len okrajovo, vás zvykla pobúriť, vďaka čomu ste skĺzali k tendencii všetko vymykajúce sa akejsi predlohe správnosti zavrhnúť, či odsúdiť. No nastali zmeny, po ktorých ste síce netúžili, ale jednoducho ich začínate na sebe badať a pociťovať. Zistili ste, že všetko, čo sa vymyká akejsi „normálnosti“, vás svojím spôsobom očaruje, vábi a mámi. Mali ste radi tmavé farby? Zrazu budete siahať a rozplývať sa nad tými svetlými a tak ďalej – nastala chvíľa na objavovanie svojho vynovenejšieho alebo oprášenejšieho Ja. Láska vás bude nielen hriať, ale aj napĺňať a to je krásny pocit. V práci vám to pôjde všetko akosi spomalenejšie, no na kvalite výkonov vám to za žiadnych okolností neuberie. Nebuďte na seba príliš prísni a úzkostliví a doprajte si aj istý druh voľnosti a slobody, ktorá vám rovnako prečistí preplnenú hlavu. Zdravie – hrdlo, dýchanie (zadýchanie, kašeľ, chripot…).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Prebudí sa vo vás vaše ukrytejšie a potlačenejšie koketnejšie Ja. Chýba vám istá dávka provokácie, či prijateľného pobúrenia. Oslniť a upútať iných nepatrilo pre vás medzi niečo, čo by ste cielene vyhľadávali, no možno práve teraz nastala tá správna chvíľa trošičku vybočiť a vykročiť zo svojej komfortnej zóny. Oprášte svoje kreatívnejšie, hravejšie, zvodnejšie, pútavejšie a farebnejšie Ja a vpusťte ho v plnej kráse a sile na priame svetlo možno v tejto dobe menej všednejších dní. Čaká vás veľa prekvapení, milých stretnutí, veľa radosti a všetkého hravého, čo ste si možno doposiaľ odopierali alebo vás tieto pocity doteraz jednoducho nenaplnili do takej miery, aby ste ich zmenili na skutočnosť. Budete prekvitať silou, entuziazmom, čo sa patrične odzrkadlí aj v pracovnej rovine a neskôr rovnako aj v tej finančnej. Spolu s jarou vnímajte aj to, čo vám prináša do životov, vrátane tepla a vôní, ktoré ponúka matička príroda. Ožite spolu s prebúdzajúcou sa prírodou. Zdravie – krv, cievny systém.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Napriek tomu, že budete plní rozporov, zvládnete všetko pomerne rýchlo a kvalitne. Prikloníte sa vždy k alternatíve, ktorú vám našepká vaše srdce, a to je správne. O čosi ťažšie to budú mať tí zo znamenia, ktorí sa ocitli vo vzťahových krízach, naozaj to bude náročné, ťažké a zdanlivo „nezlepiteľné“, no napriek tomu vám píšem – nevzdávajte boj, v ktorom ste nevyskúšali použiť všetky svoje zbrane. Stále dávam do popredia, že najsilnejšou je samotná láska. Pokiaľ je vo vzťahu, ktorý je v akomkoľvek stave, láska, vždy stojí za to urobiť pre ňu maximum, samozrejme, že nie za cenu, že si sami sebe budete ubližovať. V spleti náročnejších, ale určite zvládnuteľných dní, sa stretnete zo všetkých strán s pochopením, ohľaduplnosťou, čo bude vo vašej situácii doplnené aj o samotné šťastie, ktoré vám vo všetkom bude naklonené a samozrejme, aj nápomocné. S peniažkami nakladajte striezlivejšie. Zdravie – intimita, nervozita, stuhnutosť.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Napriek tomu, že si život vychutnávate a snažíte sa vo všetkom nachádzať spravodlivosť, niečo vám predsa len unikne. Zamyslite sa nad tým, či ste rovnako spravodliví voči sebe, či dokonca k svojmu partnerovi – nad svojou úprimnou odpoveďou o čosi hĺbavejšie popremýšľajte. Niektorí z vás budú cez vlastnú zatrpknutosť skĺzať k tomu, aby patrične poznačili a možno trošku škodoradostne zavrhli a „ospôsobili“ to, čo u druhých funguje a u vás nie. Závisť, či už vedomá alebo nevedomá, priamo alebo nepriamo prejavujúca sa, si vás poriadne podá a tak budete konať niekedy naozaj trošičku bezohľadne, čo vám bude, samozrejme, odpustené, pretože všetci sme len ľudia. Uvedomte si, že iní nemôžu za vaše problémy, či nezdary – každý bojuje s tými svojimi. Vy ste skvelí ľudia, ktorí si nič nemusia vynucovať, len sami tomu musíte veriť. Prikloňte sa na svoju vlastnú stranu a pracujte na sebe, jednoznačne máte na to, aby ste dosiahli spokojnosť prepletenú a spojenú so šťastím v súkromí i v práci. Pozor na prípadné popálenia pri manipulácii s horúcejšími vecami. Zdravie – zápästia a celé ruky vrátane prstov.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Túžite po zmene, no sami ste pre to, aby k nej došlo, nespravili nič, len sa stále sťažujete, frflete, napomínate a snažíte sa mudrovať o tom, čo sa ako má a nemá… je to ľudské a často to robí v podstate každý jeden z nás. No teraz máte jedinečnú šancu nastoliť zmeny. Ponúknu sa vám priam na zlatom podnose, stačí len za nimi natiahnuť ruku. Rôzne možnosti vám budú otvorené a všetko bude pre vás ľahko a pomerne rýchlo zvládnuteľné. Chcete študovať, stačí si zvoliť formu a máte to mať… chcete stretnúť životnú lásku, verte v ňu, preciťujte ju univerzálne a v tej spleti sŕdc si energeticky pritiahnete práve to „vám“ patriace. Síce bude potrebné, aby ste vo všeobecnosti vyvinuli viac úsilia a energie, no v konečnom dôsledku to vždy bude stáť za to. Peniažky teraz príliš nemíňajte, v nasledujúce dni, či týždne, ich budete potrebovať na jeden konkrétny projekt, ktorý sa už črtá a aj sa uskutoční, nezostane len na úrovni myšlienok. Zdravie – zuby, kríže.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Vháňate dostatočné množstvo vody, v podstate aj vo veľkej sile prúdu, na cudzí mlyn. Niekto si vás stále doberá a vy mu pekne prihrávate, dokonca budete mať tendenciu si statočne dávať „góly“ sami. Rovnako opatrne to chce jednať s ľuďmi v práci – vy vymyslíte, narobíte sa, niekomu len starostlivo prihráte a on skóruje. Buďte opatrní pri delení sa o vaše nápady a zároveň buďte zdržanlivejší v prípade, že sa ocitnete v konfrontačnejších situáciách a rôznych slovných prestrelkách. Účelovo sa totiž bude z vás dať vytiahnuť čokoľvek, pod čo sa značne podpíše aj vaša nervóznejšia a vznetlivejšia naladenosť. Nie, nemusíte sa ničoho obávať, všetko to zvládnete bez toho, aby čokoľvek dopadlo zle, je to len na uvedomenie si faktu, že ste rozladení a následného „ukočírovania“ týchto vykúkajúcich čŕt. V láske nehazardujte a nehľadajte za každú cenu dokonalosť, či niečo viac, pričom môžete prísť aj o to, čo máte. Stačí sa na vzťah pozrieť trošku inak, vážte si to, čo máte. Zdravie – kĺby, pozor na žily.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Koľko ľudí, toľko názorov. Očakávate, že tie vaše budú vždy akceptované a brané na vedomie, no platí to aj naopak? Akceptujete a vypočujete si aj názory iných bez toho, aby ste pri tom dokázali neskĺzať k vzťahovačnosti? Rybičky, v tomto týždni si pekne zabojujete so situáciami, pri ktorých bude potrebný nadhľad, ktorý vám dosť chýba a pritom by vám mnohé uľahčil. Pracujte na tom a uvedomte si, že nadhľad vás oslobodí od týravého pocitu, ktorý ide ruka v ruke so sebaľútosťou. Okrem toho sa od vás bude očakávať určitá dávka rozvážnosti, ktorú budete potrebovať pri riešení určitých rodinných záležitostí, či už finančných, zdravotných alebo iných, ktoré sa môžu ťahať už dlhšiu dobu. Každý deň vám prinesie niečo nové, čo by ste mali prijímať, spracovávať, vnímať, cítiť, učiť sa. Ste v štádiu, kde sú vám rôznorodé možnosti, ktoré nám ponúka svet, sprístupnené, spadajú tam aj tie duchovné. Rovnako sa vám môže prehlbovať schopnosť akejsi intenzívnejšej jasnozrivosti spojenej so silnejúcou intuíciou. V práci sa nedajte nikým a ničím vytočiť. Zdravie – oblasť uší vrátane uzlín.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

 

Leave a reply

TOPlist