www.elenn-okienko.sk

27. 04. – 03. 05. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Dobrých priateľov nikdy nie je dosť. Na podstatu tohto slovného spojenia prídete práve v tomto týždni. Budete vhodení do víru vybavovačiek, kde sami zistíte, kto a za čo je vám ochotný pomôcť. Máte okolo seba hŕstku ľudí, ktorá vám vždy vyjde v ústrety a práve im by ste mali venovať aj kúsok zo svojho voľného času a pozornosti. V týchto dňoch sa pripravte aj na možnosť, že budete prostredníctvom úradov vyzvaní k stretnutiu týkajúceho sa nedotiahnutia nejakých potrebných záležitostí (vyplatenie, podpis a pod.). Už okolo štvrtku sa bude všetko pomaly tlmiť a vy tak konečne precitnete v príjemných jarných dňoch. V láske stavte na staré dobré a hlavne overené spôsoby, vďaka ktorým sa vyhnete, či už hádkam alebo pletkám. Je potrebné, aby ste každý deň boli schopní plnej mobilizácie a rýchleho presúvania sa. Zdravie – pozor na prudké pohyby (seknutie, bolesť a pod.).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Ukazujete prstom, podľa vás, na vinných ľudí, položte si však základnú otázku, ste vy bez viny? Podľa odpovede, ktorú získate, sa patrične aj správajte. Súdenie, kam budete mať tendenciu skĺzať, pekne odložte a viac mu čas nevenujte. Končí sa vám jedno obdobie, ktoré by sa dalo zadefinovať ako „bez chuti“ a pomaly budete životom posúvaní k ďalšej méte. Tá bude v sebe ukrývať nielen vašu dynamickú sebarealizáciu, ale aj vyriešenie všetkého pálčivého. Úspešne spejete k tomu, aby sa vám vyriešila aj otázka lásky. Láska si cestu k vám nájde, keď pochopíte, že ju nie je možné ničím podmieňovať. Ešte pred tým sa však nedajte rozhodiť a rozladiť dominantne pôsobiacim mužom, ktorý sa pokúsi ovládnuť váš a iba váš svet, v ktorom pôsobíte. Ľudovo povedané, vstúpi na vašu pôdu (partnerstvo, práca) a bude sa snažiť presadiť svoje názory. Nedajte sa ním nijako znechutiť a ani zastrašiť. Zdravie – únava, zrak – oči.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

U vás bude zlyhávať sebavedomie, čo sa odrazí hlavne na komunikácii, či už s opačným pohlavím alebo dominantnejšími, či nadriadenými osobami. Všetko pramení z toho, že sa začnete viac pozorovať a nachádzať na sebe viac nedostatkov ako pozitív, dokonca sa vám nepodarí medzi + a – nájsť žiadnu prijateľnú rovnováhu. Stačí, keď naberiete všetku odvahu a prijmete sa presne takí, akí ste vo svojej hlbokej podstate. Následne sa vám zmení aj vaše vyžarovanie a napraví sa aj tento menší deficit. V láske nijako neriskujte, hlavne pri rýchlych a nečakaných stretnutiach, dajte si na to čas, lebo hore opísané naladenie by mohlo spôsobiť menšiu „srdcabôľovú“ katastrofu. Či chcete alebo nie, musíte sa aj v týchto stavoch prekonať a spojenie rozhádaných alebo “ofučaných“ členov rodiny zostane na vás, zahráte sa na tmeliacu jednotku. Na očakávané peniažky si ešte počkáte. Zdravie – chrbát (celá plocha, svaly, stavce, platničky a pod.).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Vy budete pocitovo uväznení medzi dvoma stranami, jedna predstavuje melanchóliu a pocit mrzutosti a tá druhá pozitívne a „švitorivé“ naladenie. Tieto sa vám budú s menšími obmenami prelínať, čo sa bude prejavovať aj na vašom prezentovaní sa. Takže podľa toho – kto vám, kedy a v akom naladení vbehne do rany –  sa budú riešiť vzniknuté situácie, či pracovné problémy. Keďže ste šikovní, podarí sa vám nastoliť akýsi neutrál, vďaka ktorému budete mať tendenciu pritiahnuť si do tohto týždňa šťastie, ktoré vás usmerní a povedie. Vo všeobecnosti Raci budú v najbližšej dobe riešiť kúpu s vyššou investíciou (auto, elektrotechnika a pod.), preto so samotným prieskumom trhu môžu začať už teraz. Oblasť lásky bude v tomto týždni nevýrazná, ba až cielene potlačená. V práci sa nevylučuje dovolenka. Zdravie – stuhnuté svalstvo (pohyb).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Pre vašu komplexnosť a nadobudnutie úplnej dynamickosti a sily by ste mali čerpať energiu v zastúpení všetkých živlov (zem – záhrada, sadenie, prehrabávanie sa v zemi… oheň – zapáľte si sviečku, pozor však na bezpečnosť… voda – prejdite sa popri potoku, doprajte si kúpeľ s vonnými olejmi… vzduch – častejší pohyb v prírode alebo na zalesnených plochách. Vďaka tomu sa vám zregenerujú všetky zmysly a vy sa budete zasa cítiť vyvážene. Ešte pred samotným zharmonizovaním tela a mysle bude u vás stúpať nepozornosť, preto buďte predvídaví v rámci cestnej premávky, aj pri základných úkonoch, ako je zamykanie domu, či bytu. O niečo viac to budete mať sťažené vďaka stále viac sa hlásajúcej nerozhodnosti, až benevolencii. Toto všetko sa vám však podarí dať na poriadok vo veľmi krátkej dobe, potom znovu nastúpia Levy tak, ako ich poznáme – okázalo, v plnej kráse a sile. Láska, práca a peniaze budú klapať v závislosti od vášho myslenia. Zdravie – držanie tela, bolesť svalov, chrbtica.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Akýkoľvek, z vášho pohľadu zaradený do kategórie „neúspech“, si nepripúšťajte, nie je to kvôli vám, vo všeobecnosti je tu náročnejšie obdobie. O to viac to u vás platí v oblasti lásky, nebičujte sa za niečo, čo ste vlastne ani nespravili. Pre tieto dni preventívne nechajte všetko voľne plynúť. Veľmi vás poteší stretnutie s blízkym priateľom/kou, čo vás dostatočne rozptýli na to, aby ste sa naladili na správnu usmievavú vlnu a na nej preplávali až k úspešnému koncu týždňa. Niekto, pravdupovediac, nie príliš milý, sa vás pokúsi obalamutiť v spojení na financie, zachovajte si triezvosť a v prípade, že si nebudete istí, radšej si to aj napriek časovému sklzu overte a poriadne preverte, potom by totiž už bolo neskoro. Peniažky vám predsa z neba nepadajú, aj vy musíte pracovať, preto si ich vážte a pri manipulácii s nimi buďte obozretní. Zdravie – hlava (bolesť, tlak, nespavosť, preplnenosť myšlienkami a pod.).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Pomôžte si nadľahčovaním a hravou roztopašnosťou, kde sa len dá. Vďaka tomu strhnete viacero ľudí, ktorí sa začnú usmievať a postaráte sa tak o reťazovú reakciu, ktorá medzi ľuďmi nastane. Máte šťastie, nech sa bude okolo vás diať čokoľvek, nedopadne to na vašu osobu v žiadnom smere. Vy si pôjdete celým týždňom podľa vlastného a hlavne do bodky naplneného plánu. Menšia, ale príjemnejšia zmena, ktorá zasiahne vaše životy, sa začne črtať už okolo utorka, každopádne je sa na čo tešiť, stačí sa rozhodnúť. Všetky pokrivkávajúce partnerstvá sa dajú na poriadok a tak v nich môže naplno zavládnuť láska, po hádkach a iných problémoch nebude ani stopy. Cesta, na ktorú budete doslova „lámaní“, nemusí dopadnúť najlepšie, preto sa pri rozhodovaní ohľadne cestovania, výletu, či neplánovanej cesty, riaďte svojou intuíciou, ktorá vám pošepká, či je alebo nie je vhodné ju absolvovať. Zdravie – ukončenie plejády ťahajúcich sa bolestí, či nepríjemností.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Vaša živelnosť bude po tieto dni skrotená, respektíve, bude to vaše dobrovoľné rozhodnutie. Tak sa minimálne na tento týždeň usadíte a zakotvíte v domácnosti, kde sa budete starať o vybudovanie alebo dobudovanie rodinného hniezdočka, ktoré je zároveň hniezdočkom lásky. Chytí vás mánia reorganizácie nábytku, varenia, pečenia, upratovania a vlastne všetkého, čo súvisí s ukotvením sa. Padne vám to vhod, pričom si zároveň prevetráte hlavu a nebudete musieť myslieť na ťažké myšlienkové pochody súvisiace s predstavou vašej budúcnosti. Partner/ka sa ocitnú v zložitejšej situácii previazanej na prácu. Aj tu zaúradujete vy a pomôžete mu/jej prekonať dilemu. Skrátka, stanete sa menšími liečiteľmi nielen na fyzické, ale aj psychické boľačky svojich milovaných a milujúcich. Nezabudnite si pravidelne vyberať poštovú schránku a sledovať telefonické odkazy. Zdravie – oblasť čela (tlak očí, žmúrenie, krčenie čela).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Upustite od stáleho prepočítavania a bilancovania financií. Všimnite si, že sa z vás pomaly, ale o to istejšie, stáva človek lipnúci na peniažkoch. Potom sa vám môže stať, že budete zadefinovaní ako povrchní ľudia, ktorí si buď nedoprajú, alebo naopak, doprajú si nad limit svojich možností. Je to tenká hranica medzi „držgrošstvom“ a „rozhadzovačstvom“. Vy najlepšie viete, akí ste a spolu s vami aj vaši priatelia, no ostatným to nevysvetlíte. Nejde ani tak o iných, ako o vás samotných, hlavné je, aby ste sa nezamotali v oblasti, ktorá nie je pre vás typická. To nie ste vy, iba okolnosti a vzniknuté možnosti si s vami zahrávajú, berte to ako ďalšiu osobnostnú skúšku. Ja už teraz viem, že sa vám to podarí a starí dobrí, a hlavne dobrosrdeční, Strelci sa nedajú opantať akousi nástrahou svojho vnútorného rožky vytŕčajúceho zákutia. Na peniažky budú nadväzovať aj rozhovory v partnerstvách, či práci. Zdravie – očista organizmu.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Hlavu vám popletie človek, ktorému budete veľmi ťažko odolávať a tak sa, milí Kozorožci, hlavne tí slobodní (otázny je stav objektu vášho záujmu), ocitnú v zložitej situácii plnej odolávania, slovného odobrovania si (dáte si súhlas na konanie) alebo naopak, vyvracania (pokúsite si akékoľvek konanie zakázať). V prvom rade začnite tým, že prijmete fakt, že sa vám také niečo stalo. Keď sa s tým vyrovnáte, začnite počúvať svoje pocity, teda srdce. Konajte podľa ich hlasu, ale buďte si vedomí všetkého, čo s tým príde, napr. aj možné rýchle ukončenie. Okrem toho to budete mať dosť nahnuté v kontakte so staršou ženou, tá vám bude robiť akési tiché svedomie a dýchať vám na krk skoro každodenne (matka, šéfka a pod.). Čaká vás dôležitý životný krok, ktorý uskutočníte v budúcnosti, jedná sa o zmenu práce a na ňu naviazané sťahovanie alebo len samotné sťahovanie. Preto by ste sa pomalinky mali na tento fakt nalaďovať, neodkladať to a neklamať sa. Zdravie – kĺby.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Máte chuť oslavovať, ale nenašli ste žiadny dôvod. V pohode si ho nájdite, vyrazte s priateľmi na zábavu, či chatu alebo choďte na iné milé stretnutie. Konáte intuitívne a sami viete, že sa musíte začleniť do väčšieho davu svojich priateľov, aby ste nepodľahli atakujúcim nepríjemným pocitom, ktoré vás majú tendenciu ničiť. Robíte správne, spoločnosť je pre vás balzamom na dušu. No napriek tomu nezabúdajte na povinnosti, ktoré vám vyplývajú, či už zo štúdia alebo pracovnej náplne, akosi sa vám to začína kopiť. Nájdite v sebe odvahu a pekne sa do tejto ležiacej kôpky povinností pustite, bude vám to odsypávať rýchlejšie a bezbolestnejšie, ako by ste si mysleli. Takže žiadne zaháľanie a šup, šup do práce. Nó, u vás sa veru nevylučuje ani pozvanie na „rande“ alebo stretnutie, ktoré vám priam vyrazí dych. Táto šarmantná osôbka veru stojí za to, aby ste ju spoznali o čosi bližšie, takže pokiaľ ste slobodní, neodmietnite. Zdravie – krk (šija – vystreľujúca bolesť, ramená).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Rybky, pozor, aby ste sa nezamotali do nastražených sietí, jedná sa hlavne o zneužitie vašej dobrosrdečnosti. Preto si pekne každý deň pred zrkadlom trénujte ako ľuďom, ktorí si nevážia vašu dobrú povahu a snažia sa vás vyciciavať, či škriabať po vašich chrbtoch, povedať NIE. Takže ešte raz: NIE… no vidíte, ide to! Snažíte sa byť všade a každému vyhovieť, no uvedomte si, že všetko to ide na úkor vášho osobného blaha. Tiež trošku zanedbávate svoju prácu, chuť napredovať si asi dala dovolenku, tá by sa však mala predčasne skončiť, takže naštartujte sa, ukážte všetkým, no najmä sebe, čo vo vás v skutočnosti drieme. Rybičkám bude priať „šťastena“ v oblasti partnerstiev, kde si zaľúbenci už teraz začnú plánovať letnú, spoločnú dovolenku, ktorá je otvorená aj menším výstrelkom. Zdravie – oblasť druhej čakry (podbruško).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

Leave a reply

TOPlist