www.elenn-okienko.sk

20. 04. – 26. 04. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Už od pondelka je bocian symbolom predurčujúcim zrod niečoho nového, preto sa pripravte na prichádzajúce zmeny. Zároveň sa u vás budú o čosi viac gradovať pravidelne sa objavujúce zdravotné problémy, neklamte sa, že neexistujú a buď navštívte lekára alebo dodržujte všetko, čo vám lekár pri týchto problémoch poradil v minulosti. Peniažky sa k vám prikotúľajú z miest, odkiaľ ste ich už, pravdupovediac, ani nečakali. Prekvapivým budú pre vás dni od štvrtku do konca týždňa. Budete veľmi pokojní, rozvážni, hraví, ale aj cieľavedomí, čo sa odrazí na vašich skutkoch a správaní sa. Na Baranov čaká aj rozhodnutie, ktoré vám v prípade odklepnutej pomoci alebo spolupráce z vašej strany, prinesie nové skúsenosti, poznatky a aj kontakty. Voľný čas sa pokúste využiť na vzdelávanie, preto by kniha mala byť vaším verným sprievodcom. Zdravie – opuchnutie (naliatie – zavodnenie organizmu).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Vaša ohnivosť a dravosť si dá na pár dní pohov. Vystrieda ju komótnosť a niekedy až vás samých prekvapujúca spomalenosť. Nikam sa nebudete ponáhľať a na všetko budete mať dostatok času. Jednoducho, sami ste sa rozhodli, že si určíte tempo, ktorým preplávate dňami tohto týždňa. Čaká vás nielen popletenie rozumu šarmantnou a pre vás novou tvárou, ale aj akýsi vnútorný nepokoj. Chvíľami sa utiahnete do ústrania, ale ani to vám neprinesie úľavu a tak vás bude všade na striedačku, buď veľmi málo, alebo sa nebudete ukazovať vôbec. Čo takto, keby ste si zvolili zlatú strednú cestu a pritom boli sami sebou? Nerozmýšľajte a jednoducho robte len to, čo cítite a podľa toho aj konajte. V peniazoch sa kroťte a zbytočne nemíňajte. Plánovanú cestu odložíte alebo úplne zrušíte. Zdravie – chrbtica (pomôžu cviky).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Príliš si lámete hlavu nad finančnou situáciou, strážite domácu pokladňu tak kŕčovito, až ste zabudli na bežné radosti a slasti, ktoré nám život ponúka. Nikto nehovorí, aby to bolo na každodennom poriadku a s prehnane vysokými výdavkami, ale predsa len, doprajte si s deťmi alebo partnerom z času na čas nejaký úlet, výlet alebo párty. Nie ste na tom tak zle, to vás zväzuje len strach z budúcnosti a pocit istoty, ktorý potrebujete ku každodennému žitiu. Doteraz ste to vždy zvládli, tak prečo máte obavu, že by to malo byť inak? Trošku sa cielene zavádzate a klamete v oblasti lásky, z čoho vzniká chaos. Preto je potrebné, aby ste si v sebe správne zadefinovali, o čo tu vlastne kráča. Buď city zatajujete alebo ich popierate. V inom prípade iba čosi predstierate, nech je to z ktorejkoľvek kategórie, ničí vás to, preto je potrebné, aby ste si to v sebe upratali. Zdravie – pozor na studené nápoje, ale aj chlad celkovo (sedenie na studenom a pod.).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Pocit pokoja a radosti vám bude prinášať spoločnosť vašich priateľov, tí vás dokážu vypočuť, poradiť a pomôcť vám. Je to vaším balzamom na dušu a teraz ich budete o to viac vyhľadávať. V rámci vzťahov všeobecne sa u Rakov všetky emócie premenia na vďačnosť, lásku, jemnosť a túžbu po objatí. Stanete sa mierne maznavými, ale to je v poriadku, potrebujete ľudské teplo, ktoré vás posilňuje na všetkých úrovniach. Stále platí to, čo v minulom týždni – z priateľstva sa môže začať rysovať partnerstvo. V dlhšie fungujúcich vzťahoch poriadne zahrmí – budete skĺzavať k výčitkám a poukazovaniu na chyby vášho partnera/ky. Viete, že je to nezmyselné, tak to v sebe stopnite skôr ako všetko povypúšťate z úst. Podarí sa vám zhodnotiť nejaké peniaze, čo vás naozaj veľmi poteší. Zdravie – končatiny (pohyblivosť – menšie obmedzenia, bolesť a pod.).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Pre Levy veľmi netypická tendencia sebaobviňovania, či sypania si popola na hlavu, vás ovládne v prvých dňoch týždňa. Budete s tým zápasiť, budete sa to snažiť zakryť, ako sa len bude dať, ale vnímavejší človek zachytí, že ste v štádiu pokory. Tieto pochody sa vytratia rovnako nečakane, ako sa objavia. Pokračujete v úspešných a prehriatych dňoch nielen slnkom, ale aj vnútornou spokojnosťou. V oblasti lásky zotrváte na rovnakej vlne ako doteraz. Nejaké zmeny nastanú v spojitosti s vaším bývaním. Čakajú vás príjemné novinky – nový nábytok, nové doplnky, premiesťovanie nábytku, či rekonštrukcia sociálnych zariadení. Máte plne otvorenú možnosť vyšantiť sa a naplno rozvinúť vašu kreativitu a cit pre detail. V práci to bude o čosi kostrbatejšie, nastavte si svoje intuitívne tykadlá, oči a uši majte všade, zachytíte akési klamstvo alebo zavádzanie. Zdravie – žalúdok (bolestivosť, podráždenie, citlivosť, trávenie).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Láska je láska a presne na tú sa zameriate. Tí z vás, ktorí duchovne precitli, pocítia úplné naplnenie láskou a ich partnerstvo bude v tomto období priam ukážkovým, čiže spoznáte inú dimenziu, ktorú láska ponúka. Tá druhá skupinka bude o čosi viac tápať – nebudete vedieť, ako svoje city premeniť do prejavov a pretaviť do vzťahu, aj táto sféra sa vám však v blízkej budúcnosti upraví, chce to trpezlivosť a správne nastavenie. Najviac sa však zapotíte sami so sebou. Nebudete sa vedieť upratať do vlastnej kože, tieto pocity a nahlodávajúca nutkavosť, že niečo sa deje, vám len signalizuje, že prechádzate obdobím, v ktorom duchovne napredujete a formujete sa. Vydržte to a uvidíte, kam sa zasa, ako osobnosti, vďaka tomu posuniete. S peniazmi počas týchto dní v žiadnom smere nehazardujte, nepodarilo by sa vám ich nijako zúročiť. Zdravie – strážte si stravu (cholesterol, cukry a pod.).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Majte sa na pozore z každej strany, trochu sa bude na vás sypať. Ťažšie situácie dokážete v prípade vašej koncentrácie zvládať bez akýchkoľvek dôsledkov. Zosype sa to v práci, súkromí a potrápi vás aj zdravie. Neľakajte sa, všetko zlé je na niečo dobré, aj keď sa to tak najskôr nebude zdať, až odstupom času prídete na to, o čom to celé bolo. Snažte sa v týchto dňoch príliš nevytŕčať z davu a neupozorňovať na seba. Pokúste sa o to, aby ste týmto týždňom doslova preplávali, všetky aktivity a činnosti závažnejšieho charakteru si nechajte na neskôr. Nemusíte sa stresovať, určite to všetko zvládnete, len budete mať pocit nervozity. Všetko prijmite a uvidíte, že sa to vytratí. Na vyváženie vás očakáva milé súkromné stretnutie, či už pri kávičke alebo poháriku vínka. Prekvapiť vás môže aj nečakaná návšteva, z ktorej budete mať veľkú radosť. Zdravie – srdce.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Prílišné a detailné plánovanie vám nebude v ničom vychádzať. Preto sa radšej spoľahnite na svoju improvizáciu, s ktorou všetko dotiahnete k spokojnosti vrátane časových, dátumových a iných sklzov, či iných prekážok. Okolo stredy sa budete venovať svojej rodine a najbližším. V neskoršie dni sa nevylučuje ani priateľské stretnutie v spoločnosti mimo domu. Tu si trochu viac dávajte pozor na vyrieknuté slová, čím sa vyvarujete slovného, dá sa povedať, že zbytočného konfliktu. Zväčší sa aj vaša vzťahovačnosť, vďaka čomu sa budete cítiť naozaj mizerne, ale aj túto vlastnosť dokážete skrotiť jedine vy. Koniec týždňa je prísľubom pokoja, harmónie a čistej radosti. Pričiní sa o to aj novinka, ktorá vo vás zároveň obnoví vieru v dobro a ľudskosť. Zdravie – alergény.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Už od pondelka sa vám usídli na tvári široký úsmev a nevymizne ani koncom týždňa. Čakajú vás krásne dni plné komplimentov, zdarov, nečakaných vycestovaní, stretnutí a dokonca vyznaní lásky. Je vám vlastne dopriate všetko, po čom zatúžite. Pri zadefinovaní túžob nezabudnite na detaily, všetko sa vám bude plniť vďaka priam udivujúcej dokonalosti. V práci pôjdete ako píla a nič vás nezaskočí. Láska bude kvitnúť a vzrastajúca túžba, či zaľúbenosť, budú iba sladkou čerešničkou týchto dní. Ideálne dni môže preťať iba vaša nevšímavosť, vďaka ktorej môžete stratiť nejakú osobnejšiu vec alebo vďaka rozčarovanosti zabudnúť na nejaký dôležitý termín plánovaného stretnutia. Máte našliapnuté na pekný kariérny a osobnostný rast, ktorý sa vám postará o všetko, čo vám vo vašom živote chýbalo. Zdravie – nepravidelné stravovanie – malátnosť, slabosť, únava.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Vďaka rozčuľovaniu, rozhadzovaniu rúk, naparovaniu a nadradeným postojom sa nikam neposuniete. Stane sa iba to, že nikde nepochodíte a aj známi sa vám budú vyhýbať oblúkom. Bude to silné a vy budete chcieť kričať na každého a na celý svet zároveň. Uvedomte si, že to vy máte stále nejaký problém, pramení to z vašej vnútornej nespokojnosti, tak sa pokúste dostať do normálu, inak sa minimálne tento týždeň zmeníte na osamelých, ufrflaných „ľudkovcov“. Premôžte sa a aspoň tam, kde je to nevyhnutné (práca, jednania), sa usmievajte a rozprávajte vľúdne. Pridám k tomu ešte jedno, nemáte radi, keď sa vám niekto pokúša organizovať voľný čas, tak to nerobte ani vy iným. Aby som vás trochu aj potešila, počas víkendu vás niekto vytiahne na príjemný, menší „výletík“, ktorý vás správne naladí, preto toto pozvanie neodmietnite. Zdravie – hrdlo, mandle, jazyk, ďasná, zuby.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Neobviňujte za svoje problémy iných. Radšej sa zamerajte na ich riešenia, ktorú sú jednoduché, rýchle a efektné. Takže všetko pálčivé sa vám podarí dotiahnuť do zdarného konca. Pri komunikácii s nadriadenými sa pokúste krotiť štipľavé a niekedy aj dvojzmyselné poznámky. Niekto sa vás pokúsi mierne oklamať alebo zaviesť, bude vo vás narastať potreba satisfakcie a teda akéhosi efektívneho vrátenia protiúderu. Už teraz vám poviem, nemá to zmysel, vypustite to a neriešte to. Pomyslite si svoje a choďte si ďalej po svojom. Príjemné chvíle a obdobie zavládne v oblasti lásky, tam sa vám v skutku bude dariť, vytratí sa dokonca aj žiarlivosť, či škriepenie. Nezadaným sa dostane zvláštnej ponuky od bývalého partnera/ky, preto si dobre zvážte, či to má zmysel a či ste ochotní prijať kompromis ako aj fakt, že by ste do rovnakej rieky vstúpili dvakrát. Verím v druhé šance, avšak veríte v ne aj vy? Zdravie – krk, uši (zachladnutie, prievan).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Kríž, ako symbol viery, vám našepkáva, že práve u vás sa začne obnovovať pohasínajúca viera v čokoľvek, o čom ste pochybovali, alebo v čo ste verili. O niečo viac budete v časovom strese, preto sa môže stať, že budete mať tendenciu meškať, čo sa vám teda nestáva, nemusíte sa obávať, všetko to bude s pochopením druhej strany. Kľúčovým a prevratným bude druhá polovica týždňa, tu sa budú diať menšie a väčšie zázraky, z ktorých budete úplne unesení. Máte sa na čo tešiť, takže už teraz sa nalaďte na správnu strunu, aby ste tieto príjemné veci prijímali tak, ako sa má. Peniažky sa vám postupne začnú priam sypať, preto si tento fakt vychutnávajte a dovoľte si ich investovať do záležitostí alebo vecí, ktoré ste dlhodobo odkladali (prerábanie, dovolenka, nové auto, elektrospotrebič a pod.). Radostnou novinkou bude aj oznámenie príchodu nového života na tento svet od niekoho vám blízkeho. Zdravie – močové cesty, kolená a celkovo spodná časť tela.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist