www.elenn-okienko.sk

26. 10. – 01. 11. 2015

 

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Oplývate väčším množstvom vlastností, ktoré neviete využiť vo svoj prospech. Prichádzajú časy, kde ich však postupne, ako esá z rukávov, budete vyťahovať. Naučíte sa s nimi pracovať tak, aby ste ich využili správne a pre dobro veci. Napriek tomu, že budete viac rozbehaní, stihnete včas všetko, čo si zaumienite. Je potrebné, aby ste väčšiu pozornosť venovali detailom, ktoré vám môžu v živote veľmi pomôcť. Dokonca môžete z nich vychádzať pri riešení otázok dôležitých rozhodnutí. Prebudíte sa z akejsi apatie, ktorá vám zväzovala ruky, preto budete aktívnejší, tvorivejší, no predovšetkým, cieľavedomejší. Menšie ťahanice nastanú pri konfrontácii s chlapom, ktorý vám nepatričným spôsobom dá najavo, že má oproti vám „navrch“. To sa však mýli, preto ho elegantným spôsobom uveďte do reálnej skutočnosti a presvedčenia, že oproti nemu stojí rovnocenný súper. Väčší zlom nastane koncom týždňa a to vo všetkých smeroch, vrátane vzťahov, lásky, peňazí a práce. Zdravie – vypadávanie, rednutie vlasov (kozmetické problémy – pokožka, nechty a iné).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Tým, že sa stále staviate „na zadné“, čím chcete okolie zastrašiť, si vlastne akosi ubližujete. Tento spôsob poukázania na seba vám v týchto dňoch nefunguje a ani fungovať nebude. Skúste to iným spôsobom. Čo takto vám daná prirodzenosť, vrátane vašich negatív? Pousmejete sa nad situáciami, ktoré budú ostatní pokladať za veľmi vážne, tým im ukážete, že im prikladajú väčšiu váhu než v skutočnosti majú, vďaka čomu sa u týchto ľudí postaráte o príjemné odľahčenie problémov. Vnútorná rozochvenosť nastúpi už okolo stredy, prameniť bude z emocionálna, čiže vzťahových záležitostí, ktoré naberú konkrétny smer. Buď sa srdcia spoja alebo naopak, ich cesty sa rozídu. Nebojte sa dopadu, všetko sa udeje tak, ako má, teda k prospechu oboch strán, tu zlyhať nemôžete. Razantnejšie budete musieť konať pri skorigovaní krokov človeka – kamaráta/ky, na ktorom vám veľmi záleží, upozorníte ho na prípadné hrozby, ktoré on/ona nevidí. Peniažky si vážte a v oblasti financií sa nehrajte na niečo, na čo nemáte. Zdravie – krk – krčná chrbtica, žalúdok.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nervózne podupkávanie a „vyšilovanie“ nič neurýchli, práve naopak, je potrebné, aby ste zachovali pokoj a to aj v prípade, pokiaľ sa vo vašej rodine alebo medzi blízkymi bude riešiť otázka zdravotného stavu. Radšej sa sústreďte na to, že v práci sa na vás navalí veľa nedokončenej, presnejšie povedané, tak trochu„odfláknutej“ roboty. Vyčistite si hlavu od negatívnych myšlienok, ktoré robia neplechu a zvádzajú vás na chodníčky úplného preháňania a nafukovania všetkého, čomu budete vystavení. Vo vzťahoch by ste si mali nejaké veci vypovedať a uviesť na pravú mieru, to mlčanie a ticho je priam vražedné. Rovnako to platí aj v prípade prejavovania skutočných citov – lásky, náklonnosti, radosti. Je zaujímavé, že tie negatívne viete pustiť a práve tie prospešné, pozitívne pocity nechcete vysloviť. Tak sa potom nečudujte, že každý deň je okolo vás opradený akousi tmou. Ako môžete niečo, po čom túžite, dostávať, keď to sami nedávate? Zdravie – oči – ťahanie, svrbenie, pálenie, únava.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Pomerne silnú nadvládu bude mať nad vami roztržitosť. Tá sa môže postarať síce nie o závažné, ale doslova zbytočné pletky, z ktorých si budete robiť „ťažkú hlavu“. Preto sa pokúste pri všetkom, čo si vyžaduje vašu koncentráciu, naplno sústrediť. Platí to aj pre domácnosť – zatváranie kohútikov, okien, vypnutie žehličky, či sporáku. O niečo väčšiu kontrolu by ste mali mať nad stresom, ktorý speje k vašim výbuchom. V návaloch nespokojnosti môžete nejednému človeku nechtiac ublížiť, preto sa v rozhodenom vnútornom stave pokúste nájsť rovnováhu. Potešujúca správa od niekoho blízkeho vás veľmi prekvapí a zároveň vám ukáže, že život v sebe ukrýva aj krásne chvíle, zážitky, či skutočnosti. Bude to pre vás príkladná správa, vďaka ktorej pookrejete a utvrdíte sa v tom, že veriť v dobro sa naozaj oplatí. Vo vzťahoch sa všetko akosi bude vliecť – vyjadrenia, vzájomná komunikácia – za čím sa ukrýva všeobecná nechuť a už spomenuté rozhodené vnútro a teda samotná nespokojnosť. Zdravie – ľadviny (zavodnenie organizmu, opuchnutie).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Napriek tomu, že si uvedomíte svoju zraniteľnosť, nedáte to na sebe znať, čo je obdivuhodné a pre vás prínosné. Nikto, okrem vás, by nemal poznať vašu Achillovu pätu a tak by to malo zostať aj naďalej. Z akýchkoľvek emocionálnych rán a boľačiek sa s gráciou, obrazne povedané, „vylížete“ v súkromí bez toho, aby to niekto pobadal. Úprimná radosť bude prameniť z rozuzlenia všetkého ťaživého. Vaša vnútorná baterka sa dobije na maximum a patrične to bude cítiť aj vaše okolie. Stanete sa aktívnejšími a s chuťou sa pustíte do každej výzvy, ktorej výsledok bude, ako inak, než pozitívny. Zaujímavú rozdielnosť v správaní spozorujete na niekom veľmi blízkom (rodičia, deti, kamaráti, partneri), ukrýva sa za tým pocit menejcennosti, prípadne strach z „pádu“. Kto iný túto záležitosť vyrieši rýchlejšie a vtipnejšie než vy? Takže naďalej pomáhajte tam, kde je to potrebné a tam, kde to cítite. Láska žiari, hreje a teší, vy tieto prejavy smerujúce k vám pocítite v obzvlášť zvláštnom prevedení. Zdravie – oblasť panvy.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Pokiaľ sa nebudete schovávať pred svetom, ten vám ponúkne všetko, o čo ste sa v podstate dobrovoľne ochudobňovali a ukracovali. Dajte mu šancu ukázať, že práve aj vám osobne má čo poskytnúť a dať. Vylezte z tieňa vo svojej plnej kráse, odhoďte skľučujúci strach, obavy a zábrany. V týchto dňoch pocítite viac než inokedy, ako vás majú ľudia radi, ako si vás vážia a dokonca vás za veľa vecí pochvália, čím dostanete jasné indície, akí ste pre nich a samotnú spoločnosť dôležití. Aj vy prispievate svojou trochou k celkovému fungovaniu, tak si prestaňte myslieť opak. Neobávajte sa byť trošku razantnejšími (nie však nepríjemnými) a presaďte sa tam, kde ste do dnešných dní boli potlačovaní a manipulovaní. Uverili ste niečomu, čo nebolo skutočnosťou a podarilo sa. Dlhší čas ste boli v úzadí, ale už je čas odtiaľ vyjsť. V láske pookrejete a uvedomíte si jej silu, váhu a vďačnosť za to, že ju máte. Tí, ktorí kráčajú svetom sami, sa vďaka prebudeniu nebudú obávať prvých krokov, ktoré voči osôbke, ktorá ich zaujme, bezproblémovo a úspešne podniknú. Peniažky si dajú načas. Zdravie – kŕče a tiky rôzneho charakteru.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Váhavé Váhy budú v týchto dňoch veľmi rozhodné. Presne viete, čo chcete a pôjdete si za tým, dajte si však pozor, aby ste neskĺzavali k vydupávaniu si, kriku, rozkazom, citovému vydieraniu a hlavne arogancii. Tým by sa vám všetko poskladalo zle a spadlo, čiže žiadny úspech, posun a zdar by sa nekonal. Ste neochvejní, no dupľovať to nemusíte. Viac opatrnosti by neuškodilo ani v prípade, že sa pustíte do nevinných flirtov, opačná strana by si to vyložila inak, prípadne by ste sa dostali do potýčky s partnerom/ou osoby, na ktorej „flirtíky“ budete používať. Riaďte sa radšej rozumom a konajte v rámci určitých hraníc. Je zaujímavé, ako máte radi a niekedy dokonca dobrovoľne vyhľadávate rivalitu, spôsobuje u vás to, že pracujete na sebe ešte tvrdšie a nástojčivejšie. Nuž, to však dokážete aj bez toho, aby ste sa stále s niekým porovnávali, či už v oblasti znalostí, vlastnenia financií alebo pri povrchnejších záležitostiach týkajúcich sa zovňajšku. Pracujte na sebe, lebo to chcete vy sami a nie preto, že máte pocit, že je od vás niekto lepší, čo si, mimochodom, pripúšťate veľmi ťažko. Zdravie – svaly, úpony, únava.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Budete sa cítiť poškodení a zároveň ohrdnutí. Pokúste sa spracovávať a prijímať aj prípadné odmietnutia, či negatívne postoje. Nikto nehovorí, že je to ľahké, ale aj toto je súčasť života, ktorú ste vy odmietali prijímať. Pokúste sa tomuto vášmu osobnému tieňu postaviť a raz a navždy nad ním zvíťaziť. Dokážete spracovať všetko bez toho, aby to nechalo na vás akýkoľvek, no hlavne, dlhotrvajúci dopad. Keď to pochopíte, prestanete sa trápiť a utápať v žiali. Takže hor sa oproti tejto osobnej výzve. Pre potešenie vám oznámim, že každá naštrbená dôvera v kamarátstvach, ako dôsledok nedorozumení, sa znovu zocelí a upraví. V partnerských vzťahoch konajte tak, ako cítite. V ničom nechoďte a nekonajte proti sebe a svojej vôli, inak narazíte na stenu, ktorá popraská. Vždy ste v podstate fungovali v otázkach lásky prchko a práve preto by ste teraz mali vychádzať len z hĺbky a pravosti svojich emócií. Aj keď ste sa dlhodobejšie chystali a tešili na jednu väčšiu akciu, udalosť alebo oslavu, táto sa z nepriazni osudu odloží alebo sa stane, že nechtiac na vás zabudnú, či omylom vypadnete zo zoznamu pozvaných. Berte to športovo a nikomu nič nezazlievajte, stane sa len to, čo sa má stať, takže škodní určite nebudete. Zdravie – nepreceňujte svoje fyzické možnosti.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Chcete sa dotknúť hviezdnej oblohy, ale len nečinne sedíte a čakáte, že sa nebo priblíži k vám. Čo takto naštartovať sa a pre dosiahnutie toho, po čom prahnete, aj niečo urobiť? Raz k tomu dôjsť musí. Nečinné vyčkávanie je síce v určitých oblastiach a životných situáciách efektné, no v stavoch, v ktorých sa nachádzate teraz vy, určite nie je. V tomto týždni si viac „máknete“ aj v práci. Je pravda, že výsledky a dobrý pocit vám musia nateraz stačiť, samotné ohodnotenie, myslím to finančné, príde o niečo neskôr. Takže nezúfajte, že ste niečo robili len tak „doprázdna“. Rozporuplnosť pocítite hlavne v tom, že nebudete vedieť, čo so svojimi citmi, tie sa vám akosi pomiešajú, pomenia a tak vlastne ani neviete zadefinovať, či konkrétnych ľudí máte radi, neznášate, zbožňujete, či milujete. Na toto popoluškovské triedenie jednotlivých pocitov si doprajte dostatok času, nekonajte unáhlene, lebo teraz pravý obraz o tom, čo v skutočnosti k ľuďom prechovávate, veru nemáte. Tu nepomôže ani sebaanalýza, príde to samé. Zdravie – kolená, močové cesty.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Všetko má svoju postupnosť a presne v tomto zmysle sa vám budú odvíjať aj tieto dni. Začnete zľahka, stred týždňa bude pomaličky gradovať a ku koncu dosiahne maximum. Ste ako nahromadená sopka, ktorá v sebe dusí všetko, čo má na srdci. Len opatrne s tým, na kom si tento stav budete ventilovať, obzvlášť, ak budete prichádzať do kontaktu s nadriadenými, či kolegami, ktorých máte veľmi radi. Niekto z vašich blízkych vás bude „lanáriť“ na to, aby ste vo svojom živote urobili razantné kroky a síce, buď zmenu partnera, zamestnania, odchod do zahraničia alebo iné alternatívy záležitostí, ktoré majú byť tejto zmeny zárukou. V poriadku, urobte to, ale len v prípade, že ste o tom sami vnútorne presvedčení, inak pri týchto krokoch máte našliapnuté na „prepadák“, či totálny neúspech a vy sa potom utopíte vo vlastných slzách a výčitkách. Každý jeden z Vás by mal v sebe prebudiť mužskú, aj ženskú formu živočíšnosti, ktorá je v primeranom prevedení veľmi osviežujúca a vzpružujúca. Čo sa za tým ukrýva – každý si to vysvetlí podľa svojej individuality :) (dámy budú ženskejšie, páni záhadnejší a pod.). Zdravie – uberte zo svojich zlozvykov alebo menších závislostí (káva, alkohol, nikotín…).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Veríte v svoj potenciál, to je super, tak to má byť, no tam to u vás končí. Potrebujete trošku pošťuchnúť, aby ste svoje myšlienky, ideu a nápady dotiahli do formy, ktorú máte v predstavách. Podľa vás je ťažké nájsť tých správnych ľudí, no čo, ak ich máte po celý čas vo svojej blízkosti? Akosi ste sa zamerali na svoju kariéru, od ktorej nechcete upustiť a v podstate máte pravdu, teraz je u vás na to ideálne obdobie, takže bojujte. Pre všetkých platí upozorňujúce zdvihnutie prsta na vaše neadekvátne a naozaj nevhodné správanie voči partnerom/kám. Možno si to neuvedomujete, ale v niektorých situáciách ste dosť tvrdý, v podstate od svojich polovičiek očakávate maximálne úsilie a výsledky, ktorých ste sami schopní. No, nie každý je ako vy, nemôžete od druhých očakávať rovnaké výkony, ktoré sú typické pre vás. Ak z náročnosti neupustíte, vaša láska postupne a pomaličky zhasne a z vašej strany nepomôže žiadna obhajoba. Buďte k sebe v tomto smere úprimní a priznajte si, že to niekedy dosť preháňate. Partnerstvo nie je súťaž dokonalosti, je to láska a kompromis. Zdravie – pozor na pruh, slepé črevo a nepríjemné bolesti.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Registrujete okolo seba len chaos, kedysi ste boli jeho súčasťou, dokonca ste si ho sami vytvárali. V týchto dňoch si však na všetko necháte dostatok času a všetko vám pôjde hravo od ruky. Na vlastnej koži musíte spoznať, že „chaosenie“ a prepadanie panike vás ešte viac vzďaľuje od výsledkov, ktoré ste si predsavzali a nalinkovali. Chce to akúsi pre vás vítanú „komótnosť“, vďaka, ktorej sa pre vás svet trošku pozastaví, čo bude pre toto obdobie vítané. O rozladenie sa postarajú papiere, dokumenty, ktoré si nájdete v poštovej schránke alebo priamo na pracovnom stole. Ich úspešné dotiahnutie si bude od vás vyžadovať plnú sústredenosť, nezabúdajte, že zodpovednosť za výsledky si nesiete sami. Súvisieť to môže aj s nespokojnosťou s vašou prácou, či menšími sankciami, na ktoré vôbec nebudete pripravení. Nezadaní budú zadaným tíško závidieť (nebojte sa, aj vaša chvíľa príde) a zadaní budú hľadať v partnerstvách spoločné kompromisy o svojich rozdielnych predstavách. Peniažky sa budú v tieto dni kotúľať viac od vás, než k vám. Zdravie – zuby, ramená, šija.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

zdroj: www.zlatemoravce.info

 

 

Leave a reply

TOPlist