www.elenn-okienko.sk

19. 10. – 25. 10. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Vždy vás fascinovala akási rozdielnosť a inak tomu nebude ani v tomto týždni. Lákať vás bude všetko nové, nepoznané a netypické. Rovnako sa to odzrkadlí na vašom správaní, ktoré sa bude vymykať vašim zaužívaným manierom. Prekvapíte nielen seba, ale aj okolie, ktoré si bude musieť doslova dvakrát rozmyslieť, ako má na vás reagovať. Zmena, ktorá sa u vás vyskytne práve v tomto smere, prinesie pozitíva, ktorých výsledky pocítite až o čosi neskôr. Zasiahne vás hlavne na úrovni medziľudských vzťahov, kde ju budete prvotne vnímať ako niečo negatívne, niečo, čo je vám na obtiaž. Vždy to chce nejakú tú kvapku času, než sa s akoukoľvek zmenou stotožníme a naučíme pracovať, preto buďte k sebe zhovievaví. V práci zažijete menší zhon, ktorý sa pomerne rýchlo odbúra, takže v podstate nič prekvapivé. Peniažky si treba vážiť, tak na tom o čosi viac začnite pracovať aj vy. Zdravie – hlava.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Býci sa dostanú do akéhosi štádia utlmenosti. V tomto stave budete oddychovať, tíško analyzovať, sledovať a pripravovať sa na svoju chvíľu. Snažíte sa ako osobnosť dosiahnuť veľa, no sami viete, že u vás je to vždy o akomsi pravom nasadení, čo ste veľmi rýchlo pochopili. Presne preto čakáte, aby ste následne mohli ohúriť, očariť a zabodovať. Platí to viac – menej pre všetky oblasti, teda aj prácu a lásku. Nemáte radi, keď vás verejnosť, ale aj priatelia, slovne pretriasajú, nuž zvyknite si, aj o tom je život. Vyhýbajte sa v tomto období väčším, no hlavne nezmyselným nákupom, ktoré by ste pomerne veľmi rýchlo oľutovali, takže v tomto smere konajte rovnako uvážene. Zo živlov vám chýba trošku vody na to, aby ste sa prebrali, ožili, hýbali – nestagnujte a nečakajte pridlho, inak na jednom mieste zmeraviete na dlhší čas ako socha V skratke, nečakajte pridlho, aby ste správnu chvíľu nepremárnili. Zdravie – trapézy, ramená, krk.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Upokojte sa! Rozsievate okolo seba chaos, nepokoj a nervozitu. Je potrebné, aby ste sa dali „dokopy“, inak vo vašich dňoch zavládne chaos, ktorý vám v živote spraví poriadny vietor. Pokiaľ sa chcete vyhnúť tomu, že sa v tomto týždni priam stratíte, otvorte oči a žite pre prítomnosť. A ak sa vám podarí prijať realitu, budete voči nej aj vnútorne vyzbrojení. Akonáhle si budete niečo prikresľovať, či chodiť s hlavou v oblakoch, zvýši sa pravdepodobnosť vášho pádu rovno na zem. V práci odignorujte akékoľvek pichľavé poznámky, či otázky, ktorých hlavným cieľom je zneistiť vás a priviesť do rozpakov. Pekne si hľaďte svojho a nedajte sa nikým účelovo vytočiť. V láske sa vám oplatí trošičku zariskovať, je totiž vysoká pravdepodobnosť, že príde úspech a hlavne, môže vás prekvapiť, kto vám padne nečakane do očka. Nenechajte sa odradiť negatívne naladenou osobou, ktorá okolo vás rozsieva len všetko negatívne, nech si tieto energie pekne spracuje sama. Zdravie – kríže.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Z vás bude roztomilosť priam sršať. Stanete sa maznavými, príjemnými a trošku detinskými ľuďmi, ktorí budú k nej ťahať aj ostatných ľudí a spoločnosť, v ktorej sa budete pohybovať. Svetlo a teplo bude od vás vyžarovať naširoko a vďaka tomu roztopíte nejedno srdce, vyrovnáte nejednu vrásku na čele, či rozosmejete viacero pier bez známok náznaku na úsmev. Prichytíte sa pri tom, že je vám v podstate všetko jedno, aj keď to neznie veľmi rozumne, v tomto prípade to pôjde len k vášmu prospechu. V podstate sa vás nič nedotkne a nič vám neublíži. Nezadaní by mali chodiť s viac otvorenými očami, inak prehliadnu milú, peknú, intuitívnu, no hlavne vám „sadnúcu“ osôbku, z čoho by sa mohol črtať vznik krásnej lásky. Financie vás v podstate nebudú trápiť, dokážete vyjsť s akoukoľvek sumou a to aj vďaka tomu, že sa spoliehate na prípadnú pomoc rodiny, či priateľov. Nie je to vhodný spôsob a práve v tomto týždni vám zlyhá ako varovný prst vedúci k tomu, aby ste s financiami hospodárili správnejším spôsobom. Zdravie – kĺby, zhyby, ohybnosť.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Striehnete tíško a nepozorovane, v rovnakej pozícii sa nachádzate aj v tomto období, v podstate čakáte na to, čo sa bude diať, ale na všetko ste plne pripravení a vyzbrojení. Čo keby ste si však na čas dali pohov, nesústreďovali sa stále na to, že niekde číha nepriateľ, či nejaké nebezpečenstvo a ohrozenie. Stále ste v akomsi kŕči, ktorý vám nedovoľuje poľaviť a vychutnávať si krásy života bez obmedzení. V tomto týždni si to predsa len môžete dovoliť, nemáte sa čoho obávať. V láske sa vám ponúkne jedno srdiečko ako na dlani, vy však budete chcieť viac a preto osôbku, ktorá vám ho prinesie, svojím postojom nezraňte, bude vaším verným priateľom/kou, takže do odmietnutia vložte kus citu, prosím. To pravé, hrejivé a hlavu motajúce „niečo“  príde už čoskoro, láska si u vás dáva „na čas“. Príležitostne sa nechajte unášať vírom udalostí, nebojujte s ničím, je to najschodnejšia alternatíva pre príjemné ukončenie tohto pre vás búrlivejšieho týždňa. Zdravie – krk, nohy, zuby.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Prosím vás, nič nepreháňajte, narastie u vás obrovské túžba všetko prikrášľovať a opisovať kvetnato, budete spadať do menšieho zavádzania až klamstva, preto stojte v realite pekne na zemi oboma nohami. Rozjasní sa vám v hlave a konečne si spomeniete na niečo, čo vo vás už poriadne dlho spalo, môže to súvisieť s bývalou láskou, či nejakou krivdou, ktorú pociťujete voči niekomu konkrétnemu. Tento tieň  minulosti si konečne vysporiadate a zo svojho vnútra ho úplne vytesníte, takže na to, aby ste draka premohli, bude nutné, aby ste ho prebudili. Bude sa vám ľahšie dýchať, žiť, čo sa hneď premietne do úspechov, ktoré vás čakajú. V práci si dajte pozor komu a čo hovoríte, inak vina padne iba na vašu hlavu. Niekto sa jednoducho zbaví svojej zodpovednosti a ako šíriteľa správy, či človeka, čo to všetko spustil, označí vás, preto majte svoju pusu, aj vypustené slová, viac pod kontrolou. Láska vás zahreje už čoskoro, vydržte. Zdravie – dýchanie, prechladnutie, zahlienenie.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Horlivosť je fajn, vám však môže trošku priťažiť, konáte bezhlavo a nepremyslene, tadiaľto cesta k úspechu však nevedie. Upokojte svoju myseľ a na všetko podstatné si dajte dostatok potrebného času, nikam sa neponáhľajte, inak urobíte už v začiatku pekných pár prešľapov. Je čas, aby ste oslovili alebo dali aspoň na vedomie to, čo prechovávate k človeku, s ktorým trávite väčšinu svojho voľného času. Radíte ho/ju viac medzi svojich priateľov, či partiu. Ak budete otáľať pridlho, srdce a pohľad tejto osôbky si môže získať niekto rýchlejší a hlavne dravejší. S peniažkami sa nezahrávajte, nemíňajte ich na nepodstatné veci a už vôbec neriskujte v nijakých hrách, či iných riskantných sférach. Vaša rodina vám bude veľmi vďačná, ak jej budete venovať o čosi viac pozornosti, zanedbávate ich totiž a oni vám to dajú aj pekne pocítiť. Zdravie – močový mechúr, pocit chladu, prechladnutie.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Vaša rozšafnosť a stále meniace sa nálady idú všetkým už trošku hore krkom, ale najviac vašej polovičke. Pokiaľ vám na existujúcom vzťahu naozaj záleží, neriskujte, že sa oň pripravíte. Ste pekné bytosti a zaujímavé znamenie, ktoré má čím zaujať a prekvapiť, no prečo ste si vybrali z tej plejády možností práve túto sféru, je nanajvýš zvláštne. Takže zmeňte spôsob svojho správania voči človeku, ktorého ľúbite a pekne si na vzťahu „popracujte“. Niekde v úzadí sa vám črtá prípadná zmena práce a možnosť pekne zaujať a „predať“ sa. Každopádne zmena tohto druhu vyjde z vašej iniciatívy. Postupom času si budete uvedomovať a triediť v sebe svoj vlastný život, myšlienky a predstavy o tom, ako chcete vlastne žiť. To bude viesť ku konkrétnym krokom a samotnému usadeniu sa, čo je pre vás trošku netypické. No hlásim, že u vyzretejších Škorpiónov veru prišiel ten správny čas. Máte čo robiť, ale všetko zvládnete, o tom niet pochýb. Zdravie – ruky, zápästia, prsty.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Skáčete z jednej strany na druhú, vlastne tak, ako to vyhovuje vám. Takže pŕŕŕ, tento štýl vám síce prejde, ale len na určitý čas a ten sa láme. Zostaňte stáť pekne na mieste a postavte sa všetkému, čo vás trápi a vnútorne nivočí. Nenechajte sa zožierať svojím vlastným vnútrom, ktoré vám velí tak, ako sa mu zachce. Je fajn počúvať svoj vnútorný hlas a intuíciu, čoho zástancom som aj ja, no v tomto prípade je tam pridaná pekná „várka“ racionality a teda rozumu, čo vám robí neplechu. Prestaňte príliš premýšľať a nútiť sa do rôznych rozhodnutí nasilu. Jednoducho vychádzajte zo situácií tak, ako ich sám život prinesie, improvizujte.

Ste na najlepšej ceste, aby ste uväznili sami seba a to predsa nechcete. V práci sa rozhodnete poupratovať si svoj pracovný stôl a spolu s ním aj vnútro, čo vám len a len kvitujem. Láska je ochotná odpustiť, počkať, prijať vás takých, akými ste v skutočnosti. Láska je nezištná, teplá, vášnivá, nevidíte to? Tak to precíťte a aj vy sa ocitnete v plnohodnotne fungujúcom vzťahu. Zdravie – ústna dutina.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Budete o čosi viac rozbehaní a rozlietaní, takže budete mať veľmi málo času na svojich milovaných a svoje koníčky, no všetko doženiete. Do popredia vám dávam na vedomie, aby ste, aj napriek časovej tiesni, venovali aspoň kúsoček pozornosti svojim detičkám, ktoré budú mať tendenciu sa vám vzďaľovať, čo je, samozrejme, veľmi nežiaduce a hlavne bolestivé. Vo finančnej sfére sa vám bude veľmi dariť, preto do budúcna zvážte spoločnú dovolenku na to, aby ste trošku zcelili to, kde vznikli akési rodinné trhlinky, nenechajte to zájsť do extrému. Tí, ktorým podľa ich slov vzťah nefunguje alebo prestáva fungovať, by predsa len mali zvážiť, či to nestojí za záchranu. Hrdinské prejavy typu, že vy môžete mať kohokoľvek, na koho ukážete prstom, sú totiž naozaj trošku zavádzajúce a klamlivé, máte po svojom boku vnímavú osôbku, tak o tom popremýšľajte. Čaká vás jedno milé, nečakané a hlavne veľké prekvapenie, ktoré na seba síce nechalo dlhšie čakať, ale pomaly sa blíži… Zdravie – hrdlo, mandle, hlasivky, zachrípnutosť.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Príliš tlačíte na pílu a to v každom smere. Tak veľmi sa chcete ľuďom zapáčiť, až potláčate prirodzenosť a do popredia dávate svoju akúsi umelú, šašovskú osobnosť. Top nie ste predsa vy, tak prečo hráte toto pračudesné a tragikomické „teátro“? Máte strach z neúspechu, či čo? Zrovna vy sa na nič hrať nemusíte, verte mi, nechajte to a ukážte sa v plnej kráse a v plnom svetle takými, akými ste v skutočnosti. Zložte masku a nájdete to, čo chcete. Možno práve preto, že sa stále pretvarujete, pre dobro veci sa vám nepodarilo nájsť si vyhovujúcu prácu, priateľov, či dokonca lásku. Načo sa umelo vylepšovať, vy ste dosť dobrí, len by ste tomu mali konečne uveriť. Ak sa vám to podarí napraviť, nič z toho vymenovaného na seba nenechá dlho čakať. Tí, ktorí sú zadaní, by nemali skĺzať do akýchsi avantúr, vrátane horúcich flirtov, vypomstilo by sa vám to, tak radšej nič neriskujte. Pošramotené sebavedomie vám s odstupom času pomôžu prinavrátiť samotné  vaše úspechy. Zdravie – chrbát, končatiny, ľadviny.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Stále máte potrebu na seba upozorňovať, či robiť okolo seba lomoz a poriadny rozruch preto, aby sa všetky oči sústredili na vás. Máte radi pozornosť, chválu a hlavne chcete byť počúvaní, či stredobodom záujmu. Som zvedavá, ako sa s tým vysporiadate, keď si uvedomíte, že ste niekedy pre ostatných prehnane smiešnymi, dokonalými, premúdrymi, či dokonca trápnymi. Všetko má svoje medze, tak by ste konečne mali nájsť aj tie svoje. Uvedomujete si vlastne niekedy svoje konanie? Pokiaľ nie, veľmi rýchlou pomôckou bude, že sa budete v daných situáciách na seba pozerať inými očami, potom uvidíte na sebe to, čo ste doteraz prehliadali alebo práve naopak, považovali za niečo šarmantné. Rybičky nemusia takýmto spôsobom na seba upozorňovať, sú zaujímaví sami o sebe. V práci nastanú menšie zmeny, či už personálne alebo v samotnom navýšení povinností. V oblasti lásky prejavujte hlavne veľké dávky nežnej, jemnej a krehkej nehy. Zdravie – imunita.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

Leave a reply

TOPlist