www.elenn-okienko.sk

23. 03. – 29. 03. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Vzpierate sa na zadné a snažíte sa dať do popredia svoju dominanciu. Dôvodom tohto konania je skutočnosť, že nič nejde podľa predpokladaného plánu. Pri otázke, prečo je tomu tak, sa zamyslite. Vo veľkej miere snažíte prebiť prirodzenosť a teda samotný prirodzený chod udalostí vo vašom živote a živote vašich blízkych. Nie všetko sa dá ukorigovať, niečo sa deje jednoducho mimo nás a vy by ste to mali všetko prijímať. Slniečko vás už „pošťucháva“ k tomu, aby ste sa začali viac hýbať, prospeje vám to. Zároveň sa však odhodlávate spustiť rekonštrukčné práce, či už v interiéri, alebo vonku okolo domu. Na tieto ráznejšie zákroky máte ešte čas, neunáhlite sa zbytočne. Koncom týždňa sa utrasú vzťahy, ako aj samotné konfliktnejšie situácie. Zdravie – strečing (ponaťahovanie a uvoľnenie tela).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Buďte obozretnejší, vaše partnerské alebo priateľské vzťahy budú ohrozené treťou osobou, ktorá sa neštíti siahnuť po zbraniach najsilnejšieho kalibru. Pre snahu votrieť sa do vašej priazne, bude chcieť spáliť každého, na koho ste naviazaní. Či ide o prazvláštny prejav lásky, náklonnosti alebo žiarlivosti, zistíte vďaka neprehliadnuteľným náznakom. Preto pozor aj na nezáväzné flirty smerujúce z vašej strany, tá opačná to môže pochopiť úplne inak a dať tomu väčšiu váhu, než by ste predpokladali. Niekto z rodiny vás požiada o požičanie menšej finančnej čiastky. Blízky priateľ alebo známy vám pre zmenu oznámi a vyrozpráva svoje problémy, z ktorých vám padne sánka a poprosí vás o pomoc. To je váš týždeň plný vzťahových rizík a vašej moci pomôcť tým, ktorí o to poprosia. Zdravie – uši (prievan, pískanie, zaľahnutie, natečenie vody).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Obnovili ste v sebe základné hodnoty, ktoré nás vždy ľudsky ťahajú, u vás rapídne stúpla sila viery a odhodlania, takže bravó. Ale, na druhej strane, stále vás ničí prílišná žiarlivosť, veľakrát neopodstatnená, váš cirkus a neustála kontrola môže u vášho partnera viesť k radikálnym riešeniam. Pokiaľ nechcete, aby si zbalil „tri švestky“ a bez „teátra“ sa z vášho života vytratil, stopnite to! Idete sami proti sebe, chce to v tomto smere dospelejší a vyzretejší prístup. V práci si brúsite zúbky na vyššiu pozíciu alebo na úplne nový „flek“, tu vám budem len prízvukovať jedno: nekrič hop, kým nepreskočíš a pre vaše znamenie to platí o to viac. Pokiaľ budete príliš rozprávať, môže vám to niekto, aj keď len tak bez príčiny, jednoducho a ľahko zmariť. Buďte pripravení na nečakané výdavky a cestovanie. Zdravie – držanie tela (chrbtica).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Rodinné spory naviazané, či už na financie (dedičstvo), alebo na nezmyselné hádky, sa pomaly začnú rozuzľovať a vy si môžete vyfúknuť, všetko nabehne do správnych koľají a pomerne rýchlo zabudnete, že nejaká pletka v rodine vôbec bola. Vaša láska bude skúšaná, ale hodnoty, ktorých nositeľmi ste, vám nedovolia urobiť niečo neuvážené a zbrklé. Blížite sa myšacími krokmi k zásadnému životnému rozhodnutiu v prepojení na dočasnú, či trvalú zmenu bývania. Už od tohto týždňa sa to začne rysovať v konkrétnejších kontúrach (práca v zahraničí, opustenie rodného hniezda, výmena menších priestorov za väčšie a opačne…). Vo vašej blízkosti sa bude motať človek (muž), ktorý sa vám pokúsi úplne presadiť práve tie jeho názory, čím vytesní vaše – preňho nežiaduce – silná manipulatívnosť. Zdravie – alergie (prach, roztoče, prejavy na pokožke a pod.).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Určite nenechajte zapadnúť prachom vašu lesklú osobnosť. Máte pocit, že pre okolie zovšednievate? To je však len reakcia na váš stav, do ktorého ste sa dostali vlastným pričinením. Cítite sa síce siví a nevýrazní, stačí sa však len vystrieť, oprášiť sa a zarevať, potom už len zahlásim – králi džungle sú späť. A tak sa aj stane, vrhnete sa do víru diania, v ktorom budete, ako inak, než úspešní. V práci to bude o čosi náročnejšie, ale o to sladšia bude odmena v podobe pochvaly, či skvelého vnútorného pocitu. Pozor na využitie konkrétnou osobou, ktorá sa cez vás bude snažiť dostať k vašim kontaktom na ľudí, ktorí majú vo svojom kruhu zvučné meno nesúce svoju vážnosť, prípadne sú známi svojou dobrotou, obetavosťou a ochotou nezištne pomáhať. Detskú radosť pocítite koncom týždňa, pocit slobody vás úplne pohltí. Zdravie – pocit svrbenia na tele.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Pred ostatnými chcete byť peknými a dobrými, preto sem-tam skĺzate do pretvárky, ktorá síce nikomu neuškodí, ale na druhej strane potláča vašu skutočnú osobnosť a individualitu. Je jasné, že sú situácie, kde sa musí zachovávať akýsi bontón, ale vy ste na najlepšej ceste k tomu, aby ste to aplikovali aj mimo situácií, ktoré si to vyžadujú. Nemiešajte hrušky s jablkami, nechcene vám to komplikuje komunikáciu. Financie, ku ktorým ste sa nemohli dostať, ale ktoré vám právom patria, budú uvoľnené a tak sa vytvorí priestor pre úprimnú radosť. Berte si však zo vzniknutých ťahaníc ponaučenie a iste už teraz viete, čoho sa máte do budúcna vyvarovať. Škola života je síce niekedy tvrdá, ale vďaka nej sa stávame silnejšími a priebojnejšími a presne toto sa naštartuje práve u vášho znamenia. Milé situácie očakávajte v oblasti lásky. Zdravie – srdiečko.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Korčuľujete po príliš tenkom ľade, začínate byť sami pre seba nebezpečnými. Uvedomte si, ako nezmyselne sa správate. To sa naozaj chcete takto okato blamovať? Žijeme vo svete súdenia a posudzovania spoločnosťou. Áno, môže vám to byť jedno, ale vaše správanie nekorešponduje s tým, ako vás ľudia do tejto doby poznali a poznajú. Stopnite to a uvidíte, že každá, podľa vás bezvýchodisková situácia, má svoje riešenie a tá vaša tiež. Zmeny väčšieho rázu očakávajte už na prelome utorka so stredou. Naplno rozbehnete svoj potenciál ako v práci, tak v oblasti kreativity, a aj samotnej lásky. Nehnevajte sa na ľudí, ktorí častokrát konajú pod tlakom, preto popracujte aj na empatii a pochopení. Po uplynutí tohto hrboľatého týždňa sa všetko utrasie a vy sa budete znovu od srdca usmievať. Dokonca sa k vám potichúčky a po špičkách zakráda láska, takže nezadaní sa majú na čo tešiť. Zdravie – močové cesty (prechladnutie, zápaly, bolesti).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Potrebujete mať nastolenú ochranu a preto sa vám stáva, že zaútočíte skôr, ako sa preukáže samotná hrozba. Ukrýva sa za tým strach z toho, že ste stále zavádzaní a klamaní. Nie je to tak, uvoľnite sa a nasávajte silu energie jarných slnečných lúčov. Váš partner vycíti vašu napätosť a preto vás unesie na menší výlet, rozhodne sa nebráňte. Dlhodobejšie vás trápi finančná situácia, zamerali ste sa na ňu natoľko, že vám začal unikať krásny bežný život. O čo viac budete klásť dôraz na problémy a stále dookola ich rozpitvávať, o to viac bude ich podstata a sila rásť, to vy predsa nechcete. Uvoľnite sa, už nasledujúce mesiace sa vyrieši aj táto záležitosť. Peniažky boli, sú, aj budú, vy to viete sami najlepšie. Vždy ste si poradili a inak tomu nebude ani teraz. Zalomcuje vami stará láska. Zdravie – zuby.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Spolu s príchodom slniečka vami šijú všetci čerti. Neviete obsedieť a najradšej by ste išli na kraj sveta. Energia bude u vás narastať, vložte ju nielen do starostlivosti o záhradu, ale aj do starostlivosti o svoje telo. „Hoďte“ jarný detox a popreháňajte zlenivené svaly. Potom sa upokojí aj vaše vnútro a vy budete dokonale pripravení na „tokanie“ možných potenciálnych partnerov/iek. Láska volá a vy jej hlas počujete v plnej sile. Zadaní urobia všetko preto, aby sa zlé veci v ich partnerstvách zmazali a uložili na stály spánok, čím otvárajú priestor na znovusplanutie už existujúcej (možno pokrivkávajúcej) lásky. V práci sa môžete spoľahnúť na lojalitu a silu kolegiality vašich spolupracovníkov, z ktorých hŕstke z nich hovoríte v súkromí priatelia. Menšie pošmyknutie ohľadne práce je úplne prirodzené a už teraz je zabudnuté, takže bez strachu vpred. Zdravie – hlava.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

„Bacha“ na prejavy arogancie a odutosti. Nezaškatuľkovávajte ľudí a zaraďte sa medzi všetky skupiny. Porozprávajte sa aj s tými, na ktorých ste mali tendenciu hľadieť zhora. Uvidíte, ako vám zmenia pohľad na určité veci, bude to pre vás jednoznačným prínosom a zároveň duchovnou sprchou. Nerobte rozdiely, tak získate to, o čom tajne dúfate  –  autoritu a úspech u všetkých ľudí. Okorenené to bude o to, že vás zároveň budú „žrať“ a mať radi. Už vás počujem a uisťujem vás – nie, nie je to ponižujúce. Na cestách buďte opatrní a radšej zošliapnite plynový pedál, v rozladení milujete adrenalín, ale o to viac ste mimo kontroly, takže radšej sa presúvajte pomalšie a s dostatočným časovým predstihom. Nezabudnite si niekde potrebné osobné veci (vrátane odkladacích priestorov doma). Láska kvitne. Zdravie – tlak (hlava).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Niet nad pocit istoty a stability a presne to vás tento týždeň čaká. Radosť, vnútorný pokoj a veľa a ešte viac lásky. V partnerstvách budete viesť debaty na tému nového prírastku. Cítite, že dieťatko obohatí váš život a „zakorunkuje“ vaše pekné a fungujúce partnerstvo. Nezadaní by si nemali zamieňať lásku s priateľstvom a túžbou. Nechtiac by ste zranili nielen seba, ale hlavne človeka, ktorého by ste svojím konaním uviedli do omylu. Je ťažké vysvetľovať niekomu, že to nie je o dlhodobejšej perspektíve vzťahu, keď je už úplne „namotaný“. V tomto smere buďte úprimní nielen k sebe, ale aj k tomu druhému. Na úkony súvisiace s financiami a bankami ešte chvíľočku počkajte, v tieto dni by sa veci viac komplikovali a neboli by ste vybavení k vašej spokojnosti. Správnosť vhodného obdobia vycítite, teraz by ste beztak konali s tým, že to jedného dňa tak, či tak, musíte urobiť (nasilu). Zdravie – žalúdok, pankreas, pečeň.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Búrlivý týždeň plný zvratov vás zasiahne na tom najcitlivejšom mieste. Nie je vylúčené, že si poplačete a nebudete v podstate chápať, čo sa stalo. Pridruží sa k tomu nepomenovateľný pocit ťažoby. Za týmto trápením sa bude ukrývať neprajná osoba, konkrétne žena, ktorá sa rozhodne váš život okoreniť a k tomu s úsmevom na perách pridá aj chilli papričku. Hovorím vám, niet sa čoho báť, vysvetlenie a pádne argumenty nájdete, potom zostanú pre zmenu oči pre plač tejto žene, ktorá s veľkým zahanbením prejde do úzadia a poriadne dlhý čas bude neviditeľná. Keď sa vám to podarí prehryznúť, vaša hviezda, a teda aj vy samotní, budete už len stúpať. Chýbajúce peniažky na rôzne „prerábky a dorábky“ sa v tomto týždni zázrakom nájdu. Okrem toho sa môžete tešiť na milé a srdečné pozvanie do väčšej spoločnosti. Zdravie – únava, vyčerpanie, vysilenie.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

Leave a reply

TOPlist