www.elenn-okienko.sk

18. 04. – 24. 04. 2016

 

Každý týždeň nový horoskop od Majky pre všetky znamenia… 

Horoskopy od iných…

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie podlieha autorským právam)

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Neskĺzavajte k tomu, aby ste sa porovnávali s tými, ktorí sa podľa vás majú lepšie a darí sa im oveľa viac ako vám. Majú sa lepšie z finančného hľadiska, disponujú osobnými kvalitami, ktoré podľa seba vy nemáte a tak ďalej. Je to len váš uhol pohľadu, skutočnosť, ako sa títo ľudia majú, kým sú a ako sa im darí za dverami ich domovov, je pre vás ukrytá, preto pozor na to, aby ste nevideli len to, čo chcete vidieť iba vy sami. Pracujte na svojej sebadôvere a kariére bez toho, aby ste s niekým zo svojho okolia súperili. V tomto období by vás to totižto poriadne vyšťavilo, čo by viedlo k akejsi univerzálnej rezignácii. Zamerajte sa na to, po čom túžite, čo chcete mať a čo chcete dosiahnuť. Predstavivosť a samotná vizualizácia sú lepšou alternatívou ako to v skutočnosti dostať. Vrcholiť bude vaša vynaliezavosť, čo vám pomôže vykorčuľovať aj zo zložitejších situácií. Láska, ktorú budete pociťovať, vás nenechá chladnými a tak budete konať. Zdravie – mierne pokašliavanie – odŕhanie, pocit škrabania, či cudzieho predmetu v krku.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Rozpory by nemali ovplyvňovať váš zdravý úsudok. Rovnako by ste sa mali prestať dať ovplyvňovať okolím. Taktiež prestaňte sa stále niekomu podkladať alebo nasilu (na úkor seba) niekomu prispôsobovať. Osloboďte sa od škrupiny, ktorú ste si okolo seba vo väčšej miere vytvorili sami a dokonca dobrovoľne. Ste znamením, pre ktoré je sloboda (ducha, konania a pod.) veľmi dôležitá, tak prečo ste to dotiahli až do takéhoto menšieho extrému? Jedna vec je, pokiaľ vám to neubližuje, no druhá, keď cítite nešťastie, vtedy je čas na menšie poopravenie tohto faktu, čo sa dá spraviť spôsobom, ktorý zároveň nenaruší puto medzi vami a ľuďmi, ktorých sa to týka. No všetko záleží na vás, ako aj na tom, čo v skutočnosti chcete a o čo vám ide. V práci sa vám bude dariť, ale prípadné „flákanie“ sa namieste nebude, nikdy neviete, kto a kde vás uvidí. Láska je niekedy aj o riskovaní, no v prípade, že môžete získať viac, než stratiť, minimálne to stojí za pokus. Na dôležité stretnutia sa pokúste nemeškať, vsaďte na menšiu časovú rezervu. Zdravie – podráždený žalúdok, čo sa odrazí na voľbe vhodnejšieho zloženia potravy.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Príležitosť zaujať vám klope rovno na dvere. Stanete sa pre mnohých okolo seba zaujímavými ľuďmi, od ktorých budú čerpať znalosti a rady. Preto nebuďte prekvapení, že v týchto dňoch sa v závislosti od okolností, v ktorých sa ocitnete (cestovanie, čakanie v čakárni, nákupy v obchodoch a pod.), pustia s vami do reči pre vás aj úplne neznámi ľudia. Vaša komunikácia bude nadľahčená, pozitívna a veru aj vtipná. Pomôže vám to v práci, prípadne pri riešení konkrétnych rodinných konfliktov, na ktoré sa vďaka vašej prítomnosti veľmi rýchlo zabudne. Nemali by ste niektoré dôležité rozhodnutia a samotné činy tak dlho odkladať, hodiny tikajú a čas na to, aby padlo vaše rozhodujúce slovo a spomínané priame konanie, sa kráti, nepredlžujte to zbytočne. Láska je k vám v tomto období podľa vás skúpa. No položte si otázku, nie ste na ňu rovnako skúpi aj vy? Ako môžete očakávať, že niečo dostanete, keď vy sami nerozdávate? Tak sa pokúste svoje vnútorné energie naladiť na vlnu lásky, ktorú budete následne vyžarovať a potom si všeobecná a partnerská láska nájde cestu aj k vám a to nezávisle od toho, ako je podľa vás spomínaná cesta zarúbaná. Zdravie – doprajte si masáž, uvoľnenie svalstva.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Do popredia pôjde rovina vášho myslenia. Váš rozum v tomto období bude natoľko „nabudený“, že vám pomôže vyriešiť nejeden ťažký a na pohľad neriešiteľný problém. Riešenia vám prídu ako blesk z jasného neba, jednoducho zrazu a z ničoho nič budete presne vedieť, čo a ako. V láske budete trochu ubrzdení, čo sa prejaví na vašej „odťažitosti“ a  aj viac „priškrtenej“ a obmedzenej empatii. Nie, neľakajte sa, nie je to dlhodobý stav, jedná sa o stav dočasný, ktorý v tomto prípade bude zhora akoby účelový. Budete teda ochránení od činov, ktoré by ste za iných okolností spravili a ktoré by pre vás neboli správne, takže berte to v tomto smere ako ochranu. Nezabúdajte prosiť tých hore o pomoc, nech sa jedná o čokoľvek, všetko sa potom bude dávať na poriadok s ich podporou a rýchlejšie. V práci nič neunáhlite, inak vám môžu nejaké dôležité veci uniknúť a dôsledky by nedali na seba dlho čakať. O čosi pozornejšie sledujte nočné sny, niečo vám naznačujú. Láska je všade okolo vás, určite ju aj cítite. Zdravie – nos, oči (svrbenie, pálenie, šteklenie, slzenie, podráždenie a pod.)

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Vaša predstavivosť si bude s vami robiť len to, čo sama bude chcieť. Podľahnete jej natoľko, že úsmev v tomto týždni vystriedajú aj slzičky, či už strachu, hnevu alebo čistej ľútosti. Nenechajte sa ňou ovplyvňovať a radšej vychádzajte len z reálnych faktov, dôkazov a priamo vypovedaných slov. Bude sa vám jednoznačne ľahšie dýchať a v týchto dňoch aj žiť. Niektorí z vás neodolajú sladkým a vábivým lákadlám elektrizujúcej fyzickej príťažlivosti a samotnej erotike, či už na úrovni slov, pohľadov, či samotných dotykov. Ľahkovážnosti by ste však nemali prepadnúť v prípade, že by vás to malo s odstupom času ťažiť a škrieť. Ak sa vám naskytne nejaký dlhší voľný čas, využite ho v prospech príjemného stretnutia, návštevy človeka, ktorého ste už dlho nevideli, či výletu. O čosi viac sa sústreďte, hoci len v základných bodoch, na svoju budúcnosť, respektíve na jej víziu, ľahšie sa vám bude odrážať z prítomnosti, čím si vo všeobecnosti trošku pomôžete a zároveň rozhýbete potrebné energie. Zdravie – tlak, či pocit brnenia a samotných kŕčov na rôznych častiach tela.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Príliš riešite financie. Tak sa zameriavate na ich silu, potrebu a túžbu vlastniť ich stále viac a viac, až vám unikajú základné životné hodnoty, od ktorých sa trošičku odkláňate. Kam sa podela vaša rovina ľudskosti, pozornosti, počúvania, chápania a vnímania? Nenechajte sa matériou stiahnuť do sfér, kde zabudnete na to, aká je vaša skutočná, ľudská podstata. V práci sa vám bude dariť na striedačku s menšími zádrheľmi, či nezdarmi, ktoré sú však úplne prirodzené a na vašu osobu v žiadnom prípade zlé svetlo nevrhnú. Vzťahy sú vo všeobecnosti komplikované, no prečo si ich dobrovoľne zamotávať ešte viac? Myslite na to v prípade, že budete len tak z pasie rozdúchavať oheň vo forme hádok a výčitiek, až vás to úplne spáli. Veľmi ľahko môžete totižto prísť o človeka, ktorého ľúbite a milujete, no potom bude na prípadné slzy a žiaľ už neskoro. V prípade nákupu, ktorý vám pohltí väčšiu čiastku peniažkov (elektronika, spotrebiče a pod.), si uchovajte doklad o kúpe, ktorý by sa vám odstupom času mohol zísť. Zdravie – kožné problémy (vyrážky, výrastky a pod.), pozor na poškriabanie znamienok.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Vaša miernejšia podráždenosť bude viesť ku konfliktnejšej náladovosti. Tendencia rýpať a podpichovať bude natoľko rásť, že môžete viacerým ľuďom z vášho okolia ublížiť. Napriek snahe tieto spory urovnať, pochopenie u tých, ktorých ste sa dotkli, dlhší čas nenájdete. Dôvodom bude nielen tón, význam, ale hlavne sféra, ktorej sa dotknete. Už len z tohto dôvodu sa pokúste prípadnú netaktnosť udržať, ľudovo povedané, „pod pokrievkou“. O čosi náročnejšie to budete mať aj v práci, prípadnú obhajobu vášho konania, či krokov, ktoré ste podnikli, berte pokojne a rozvážne, všetko prebehne hladko a v poriadku, tak si to svojím správaním a vyskakujúcou nadradenosťou nepokazte. Rozľútostiť vás môže (prioritne slobodných a nezadaných) vaša minulosť, konkrétne váš/vaša expartner/ka, ktorý/á už má svoj vlastný (v žiadnom smere na vás nenadväzujúci) život. Vynorí sa vám veľké množstvo otázok typu, či ste to predsa len nemohli v minulosti zvládnuť. Snažte sa tomu príliš nepodľahnúť, v podstate to svoj zmysel ani nemá, iba, ak by ste mali záľubu v sebaľútosti. Napriek pocitu, že sa váš týždeň bude niesť na negatívnej vlne, nie je tomu tak, nalaďte sa správne a všetko zlé sa vám bude vyhýbať a všetko bude v poriadku. Zdravie – podráždenosť, nervozita.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

O čosi viac sa sústredíte na rozdielnosť, kde nebudete vedieť precítiť, ani zadefinovať, či vás s danými ľuďmi viac spája alebo rozdeľuje. Nekonajte unáhlene a s neistotou, na všetko si dajte dostatok času, ktorý vás k uspokojivému záveru určite privedie. Vo všeobecnosti si dávajte pozor na „závislosti“, či sa jedná o kávu, cigarety alebo dokonca, nech to znie akokoľvek smiešne, aj o samotný čaj. V určité dni by ste to mohli pod vplyvom „ubehanosti“ a stresu trošku „prepísknuť“, čo bude so sebou niesť aj nejaké menšie zdravotné a najmä obmedzujúce problémy. Nepodceňujte intenzitu lásky, ktorú cítite, jednoducho si to voči sebe priznajte, ste v tom až po uši. Pokiaľ sa u niektorých z vás tento cit nesie v rovine jednostrannosti, začnite niečo konať, inak sa nedozviete, či tieto city s vami zdieľa aj opačná strana. Všetky dni týždňa neste v odľahčenom duchu, s potrebnou dávkou nadhľadu to pôjde hladko. Pokúste sa neodmietnuť pozvanie na oslavu, či párty. Zdravie – okrem vyššie spomínaného bolestivosť hlavy a „ťahanie“ očí.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Dni budete brať tak, ako vám ich život bude prinášať. V podstate je to správny prístup a preto nebude potrebné čakať dlho na to, aby ste dostali všetko, čo vám patrí. V tomto prípade hovoríme, samozrejme, len o tých najpozitívnejších veciach a záležitostiach. Je úžasné sledovať, ako ste prestali bojovať s veternými mlynmi a o to viac máte zo všetkého väčšiu a úprimnejšiu radosť, ktorú si do poslednej kvapky naplno vychutnávate a užívate. V práci si dávajte pozor na závistlivé pohľady, ktoré, ako inak, odzbrojíte ešte úprimnejším a „vyzubenejším“ úsmevom, ktorý si pre tieto špeciálne príležitosti môžete poctivo trénovať doma pred zrkadlom. V láske u vás nastanú nejaké zmeny, ktoré výraznejšie zasiahnu tých, ktorí fungujú vo vzťahoch, ktoré nie sú spečatené manželstvom. Nevylučuje sa ani intenzívne premýšľanie nad zmenou partnerov, kde budete vychádzať z toho, čo budete cítiť. Nezadaní by nemali pokukovať len po „drsných“ chlapcoch a páni len po nežných devách, skúste hodiť reč aj s iným typom ľudí a uvidíte, či to je pre vás „schodné“ alebo to úplne zavrhnete a zostanete v línii svojich ideálov. Zdravie – nespavosť, nepokojný spánok, rýchle a striedavé pocity chladu a tepla.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Stále hľadáte akúsi pravdu, svoju pravdu a to aj za cenu, že si znepriatelíte alebo svojimi slovami, či činmi, „otrávite“ väčšiu časť osadenstva pohybujúceho sa vo vašej blízkosti. Hovorí sa, že pravda je len jedna, no vy jej na to, aby v plnej kráse vyplávala na povrch, nedávate žiadny čas. Tlačením na pílu a stálym dožadovaním sa pozornosti iba všetkých odplašíte. Upokojte sa, uvoľnite sa a oddávajte sa radšej slastiam lásky, svojej rodine alebo len jednoducho tomu, čo vás baví a napĺňa. Pokiaľ vám ani jedna z alternatív nevyhovuje, túto energiu radšej vložte do práce, kde si navyše môžete podvihnúť svoj osobný kredit a spraviť si menšie očko alebo, ak chcete, jedno „plusko“. Pri pohybe vo väčšom dave si dávajte pozor na osobné veci, inak nejaká tá ruka „šmátralka“ vás môže pripraviť o niečo hodnotné. Pocit únavy na vás doľahne ku koncu týždňa, pokúste sa ho skrotiť vďaka fyzickému pohybu, zvoľte si ho individuálne, podľa toho, čo vás baví. Napriek tomu, že prvý apríl máme už dávno za sebou, niekto si z vás milo v menšom prevedení vystrelí, neberte to osobne a s chuti sa na tom zasmejte. Zdravie – únava, nechutenstvo.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Tým, že sa chytíte na prípadnú hádku, len vlejete dostatok vody na mlyn človeku, ktorý rýpanie považuje za adrenalínový šport. Nesadnite mu na lep, nech hodí do pléna akúkoľvek vetu, či poznámku. Vo svojom vnútri budete riešiť lásku, s ktorou si neviete dať rady. Raz máte pocit, že ľúbite, potom sa zasa opakovane presviedčate, že chcete byť sami, lebo ste radi sami, takto sa to bude motať vo vás stále dookola. Pozrite sa na to z tejto strany: prečo by ste nemohli mať oboje? Keď milujete, milujte ďalej a popri tom, keď zatúžite po chvíľkach samoty, tak si nejaký čas len pre seba jednoducho nadeľte (choďte s kamošmi na stretnutie, čítajte si knihu v miestnosti oddelenej od iných, poprechádzajte sa a pod.) prípadne si o tom s „polovičkou“ pohovorte a vyhnete sa hádkam, ktoré na margo vašich únikov v domácnostiach, či vo vzťahoch, neustále prebiehajú. Keď sa na to pozriete cez otvorenú myseľ a hlavne srdce, jedno nevylučuje druhé.  No, aby sme to zosumarizovali, nikto nechce a v podstate ani nevie byť dlhodobo sám, pokiaľ sám z nejakého konkrétneho dôvodu nemusí byť. V práci pôjde všetko bez zmien. Zdravie – že by očista?

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Koľkokrát sa chcete stále dookola presviedčať o tom, že ste dobrí? Veď za vás hovoria vaše skutky a činy, nepotrebujete si to stále utvrdzovať vďaka slovám ľudí, ktorí sú vám, či už blízki alebo vzdialenejší. V práci to pôjde presne tým smerom, ktorým chcete, aby to šlo, aj keď v súkromnej sfére očakávajte trošku vyššie a neočakávanejšie finančné výdavky. Nebojte sa, pomerne v krátkom čase sa vám ich podarí vyrovnať. To, že sa niektorí z vás ocitnú v úzkych, čo platí aj pre prípadné zhoršenie nejakých zdravotných problémov, neznamená, že to dlhodobo pôjde z kopca, nezabúdajte na vieru v svetlejšie zajtrajšky. Niektoré okamihy a situácie si budú vyžadovať vašu plnú koncentráciu, no hlavne profesionalitu, akákoľvek „švanda“ a nevhodne zvolené odľahčenie by vám mohlo v pohľade na vašu osobu nepríjemne „zavariť“. Láska si miesto nevyberá a vy na ňu môžete natrafiť na tom možno najbežnejšom, no zároveň najbizarnejšom mieste. Skutky a činy môžu v prípade lásky prevážiť slová, s čím sa môžu stretnúť hlavne tí, ktorí uviazli vo vzťahoch, kde nie sú spokojní. Zdravie – zhoršenie už existujúcich problémov, tlak a svaly na nohách.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie podlieha autorským právam)

 

 

Leave a reply

TOPlist