www.elenn-okienko.sk

17. 08. – 30. 08. 2015

 

V čase dovoleniek Majkin horoskop na dva týždne do tretice… a tiež jej prianie príjemnej dovolenky pre všetkých… :)

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Všetko okolo vás bude akési zahmlené, nič nebude jednoznačné a jasné. V podstate vám to môže vyhovovať, aspoň sa nebudete zbytočne angažovať tam, kde to nie je potrebné, pred niektorými faktami ste jednoducho ochránení. V prvom týždni sa vám nebude chcieť nič, iba ležať na pohovke a pozerať niekam do diaľky alebo najlepšie len bezmyšlienkovite nikam. Tento stav môže úzko hraničiť k prepadnutiu menším „depkám“, tak v ňom nezostávajte dlhšie, než je potrebné (napr. viac ako 1 deň). Ani samota vám nebude prospievať, aj keď sa budete presviedčať, že je to pre vás najlepšie. Klamete sa, nie je. Je potrebné, aby ste sa „zabehli“ do svojich tradičných rituálov a zvykov, čím získate pod nohami pevnú zem. Od polovice prvého týždňa sa na vás začnú valiť novinky z okolia, hlavne však pracovné. Premýšľajte nad tým, kto je vaším skutočným priateľom, narazíte totižto na stenu, kde si uvedomíte silnú faloš a pretvárku u ľudí, pri ktorých ste si ich oddanosťou a „vernosťou“ boli totálne a bez zaváhania istí. V druhom týždni nastane zmena, budete veľmi rozbehaní a naozaj nebudete vedieť, kde vám hlava stojí. Pokúste sa nastoliť v tom šialenom tempe rovnováhu a trochu spomaliť, inak vám hrozí rapídnejšie zhoršenie zdravotného stavu, čo by vás na niekoľko dní úplne vyradilo z prevádzky. Vo všeobecnosti si nastavte svoju vnímavosť. Znamenia a zdravým rozumom nevysvetliteľné skutočnosti, či situácie, vám chcú niečo našepkať. Zároveň môžete cítiť blízkosť niekoho, kto už dávno s vami nezdieľa pozemský život. Zdravie – stres, vypätie, tlak (kolaps, zrútenie).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Vnútorne vás zožiera viacero trápení, o ktorých mlčíte len pre zachovanie vášho osobného statusu ako silného človeka, na základe čoho budete mlčať aj naďalej. Už ani sami neviete, komu sa môžete naozaj zdôveriť. Stále pochybujete o dôveryhodnosti ľudí, ktorých pokladáte za priateľov. V tomto prípade sa naozaj riaďte svojimi pocitmi a stavte, podľa vás, na tú správnu osobu, ktorej všetko zo seba jednoducho „vypľujte“. Stretnete sa s pochopením, porozumením a aj správnymi radami, ktoré vás poriadne „nakopnú“. Veľmi sa vám uľaví a pocítite duševnú ľahkosť, po ktorej tak prahnete. Nie je dobré všetko v sebe držať, vytvárate tak totiž priestor pre vznik rôznych zdravotných problémov, o ktoré, predpokladám, naozaj nestojíte. V práci zasvieti slniečko, bude sa vám veľmi dariť, avšak pozor na to, aby ste neskĺzali k prílišnej sebaistote vnímanej okolím ako arogantnosť. To by ste priamou cestou padli rovno na ústa, pričom by sa nevylučovali ani nejaké finančné sankcie, či pokarhania. V práci by ste mali chodiť s otvorenými očami a pritom pohnúť krkom na všetky strany – niekde tam pobehuje nová osôbka (nová tvár – kolega, kolegyňa, záskok…), ktorá vás očarí natoľko, že sa môže črtať aj nejaké to rande. Zadaní Býci by mali viac popracovať na úprimnosti a otvorenosti v rozhovoroch s partnerom. Tiež by neuškodilo dať väčší priestor spoločne trávenému času a intimite vo dvojici. Pozor na požičiavanie peňazí, v podstate ste sami „vyhádzaní“, preto si uvedomte aj možnosť rizika ich nevrátenia. Zdravie – uši, uzliny.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Akosi ste to s financiami precenili. Míňali ste viac, než ste mali v pláne a teraz „horekujete“ ako ďalej. V prvom rade sa pokúste mať kontrolu nad svojimi emočnými, strachom obalenými pocitmi a potom sa triezvo zamyslite. Viem, zistíte, že to nie je až také zlé, ako sa na prvý pohľad zdalo a na základe tohto zistenia vystrieda paniku blahodarné vnútorné upokojenie. Ani sa nenazdáte a nejaké peniažky „prifrčia“ na váš účet a zasa bude všetko v normále. Blízky človek – chlap (manžel, partner, otec, brat, kamarát, kolega… do úvahy pripadajú všetky väzby) – vám oznámi priam vykoľajúcu správu (sťahovanie, finančné, či úradné problémy, rozchod, rozvod…), na základe ktorej zostanete na nejaký čas uväznení v tichu svojich myšlienok, čo vás bude ťahať k riešeniu vlastných problémov. Dajte si však pozor, aby ste sa neporovnávali s dotyčným a nehľadali nasilu vo vašom živote chyby (budete mať tendenciu nafukovať ich), inak vás to unesie do ríše absolútnej nespokojnosti. Potom by ste mohli robiť nesprávne, urýchlené a naozaj nevhodné rozhodnutia. V skratke, nedajte sa stiahnuť problémami iných, inak vás to úplne rozloží. Zároveň sa odosobnite od všetkých klebiet, ktoré sa budú týkať vašich blízkych. Niekomu, kto vidí len to, čo chce vidieť, leží v žalúdku, že sa máte lepšie oko on/ona. Je to jednoducho závisť a ľudská žiarlivosť. Ak sa vám všetko podarí zvládnuť, ja verím, že áno, následne môžete očakávať naozaj veľmi príjemné dni. Čakajú vás zmeny, po ktorých ste túžili a do ktorých sa pustíte dobrovoľne (vizáž, prerábanie – byt, dom…). Nezabúdajte na silu myšlienok a pozitívne myslenie. Zdravie – žalúdočná nervozita, pocit na dávenie, trávenie…

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Za čo sa to vlastne akože trestáte? Pouvažujte nad tým, lebo odstupom kratučkého času to akosi nebude dávať zmysel. Uvedomte si, že nemôžete byť všade, všetko zvládať a každému pomáhať. Je naozaj čas, aby ste si toto leto našli a ukradli nejaké chvíľky len sami pre seba. Je skvelé a obdivuhodné myslieť na druhých a pomáhať, ale iba v tom prípade, že pri tom nezabúdate na seba. Akosi zakrpatievate a veľa vecí nechávate na „náhodu“. Urobíte správnu vec, ak sa znovu „nakopnete“ a vbehnete do víru činností, v ktorých vynikáte a v ktorých ste skvelí, až brilantní. Nenechajte uspať v sebe to, čo iní považujú za výnimočné, preto, ako som už napísala, naozaj si nájdite čas aj na seba, svoju liečivú samotu, či na obnovenie toho, čo ste nechali „uspať“. Dostanete ponuku na menší výlet, bude fantastický a potešujúci, ale v tomto prípade zvážte svoje finančné možnosti, ak vás „pustia“ a nebudete kvôli tomu trpieť, tak smelo do toho. Niekto vám vyzná lásku a to poriadne naostro bez akýchkoľvek „obkľúk“, padne vám sánka a vy nebudete chápať. Nuž, ak máte chuť, ste slobodní a dotyčná osoba sa vám pozdáva, tak choďte do toho (no rátajte s možnosťou, že to nevyjde), ožijete. V prípade, že ste zadaní, tak to bude o čosi náročnejšie, spustí sa tým totiž prehodnocovanie vášho existujúceho vzťahu, neunáhlite sa a poriadne popremýšľajte o možnostiach, ktoré máte a ktoré sa vám ponúkajú. Z faktu, že niekomu sa páčite, môžete vyťažiť a všetky vzniknuté a vo vás nazbierané pocity použiť v existujúcom vzťahu, čím prinesiete doň nový vietor a jeho skvalitnenie. Na cestách buďte predvídaví a opatrní. Zdravie – spoločenské fóbie, pocit menejcennosti – vnútorná nespokojnosť.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Vaše istoty a stabilita sa trošku nabúrajú. Nemajte strach, stane sa tak len z toho dôvodu, že sa niečo svojvoľne upraví, opraví a následne vaša základňa hneď spevnie a vy o to viac zakotvíte. Berte to ako samovoľnú, no potrebnú menšiu „kozmetickú úpravu“, ktorá vám v budúcnosti veľmi pomôže. Stanete sa, a vlastne sa už stávate, znovu o čosi silnejšími, istejšími a statnejšími, pričom mladí Levíkovia dospievajú a formujú sa. Pokiaľ ste túžili po pokoji a samote, už teraz môžete na to zabudnúť, na vašich vchodových dverách sa bude kľučka priam trhať a vy prijmete pomerne dosť veľa návštev alebo absolvujete X stretnutí. Ľudia vás budú vyhľadávať ako nočné motýle svetlo. Niekto z vašich priateľov vám oznámi svoje (už prebiehajúce alebo plánované) zmeny. Aj keď sa vám to prvotne nebude páčiť, tak ho buď podporte alebo radšej mlčte, ostrejšia a drsnejšia kritika v tomto prípade nebude dobrou alternatívou, postarali by ste sa totiž o naštrbenie alebo úplné ukončenie tohto vzťahu, čo samozrejme nechcete. O čosi viac si strážte svoje súkromie, aj vďaka vašej miernejšej prostorekosti sa totiž môžete postarať o poriadnu senzáciu, ktorú však spustíte neúmyselne. Položte si otázku, či túžite byť v mieste vášho bydliska na pár dní top-témou číslo 1. Ak náhodou áno (niekto miluje svetlá reflektorov aj v prípade „zlej reklamy“), tak na slová, že sa máte „strážiť“, zabudnite…:) V druhom týždni a hlavne na jeho konci budete žať len úspech a pochvalu. Stanete sa hviezdami na nebi, ktoré žiaria celú noc, čo pritiahne pozornosť  opačného pohlavia. Niekde v úzadí sa črtá horúci románik. Zdravie – oblasť čela, dutiny, oči.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Výčitky, ktoré vás prenasledujú z toho dôvodu, že ste niečo neurobili a mohli ste, majú poriadnu silu. Prenasledujú vás dosť intenzívne, ale vy sami im dávate ešte väčšiu silu tvorenú vaším strachom. Keď s tým prestanete bojovať a prijmete skutočnosť, až vtedy sa vám podarí oslobodiť sa od niekedy až zdrvujúcich úzkostlivých stavov. Vy sami robíte maximum pre to, aby ste pomohli blízkym a všade tam, kde môžete pomôcť, len akosi sebe neviete pomôcť. Možno vás prekvapí, keď napíšem, že si sami pomáhať ani nemusíte. Stačí k tomu len prestať analyzovať a rozpitvávať, potom v podstate už nebude v čom pomáhať. Môžete mať všetko, tak na tom pracujte a začnite tým, ako som už vyššie napísala (opakovanie je matka múdrosti), že prestanete bojovať sami so sebou a budete prijímať všetko, čo sa vám a okolo vás bude diať. Prejdeme k niečomu veselšiemu: črtá sa vám tu nová pracovná príležitosť, síce bude vyžadovať cestovanie na dlhšie trate alebo na dlhší čas, ale v prípade, že ste teraz nespokojní a zmenu chcete, pouvažujte nad ňou. Čo sa týka vzťahov: stále sa brzdíte, pritom veľmi túžite niekomu napísať, ozvať sa a dať mu vedieť, čo v skutočnosti pre vás znamená. Viete, že máte len dve možnosti, buď vám tá druhá osôbka povie nie (svet sa nezrúti a vy pôjdete ďalej, pričom sa netreba obviňovať z pocitu poníženia – budete vedieť, na čom ste) alebo áno (a vy sa v radosti môžete „utopiť“). Konajte tak iba v prípade, že sa nebudete obviňovať. Zdravie – pozor na nosenie ťažkých vecí (padnutie na prsty, seknutie, bolesť, pruh…).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Vaša univerzálna viera pokrivkáva, pokúste sa ju vzpružiť a tak ju doviesť k pevnému kroku. Veď vďaka nej všetko zvládate s nadhľadom a potrebnou dávkou sebaistoty, tak si ju strážte a nenechajte ju upadať. V partnerstvách nastanú výrazné zmeny, niekde padne slovo svadba, inde spolužitie, či dieťa a v niektorých prípadoch dokonca rozchod, či rozvod. Vo vašom znamení to s emóciami poriadne zamáva. Silné sa spojí a slabé rozpadne, ale aj tu platí, že pokiaľ sa chce, tak sa všetko dá a teda dá sa zachrániť aj chátrajúci vzťah. Vždy je šanca a preto je u vás potrebné zosilnenie viery, čo opisujem vyššie. Nemajte z ničoho strach, všetko pôjde akosi prirodzene a hladko. Vaši priatelia a rodina vám budú dávať najavo svoju náklonnosť stále intenzívnejšie, čo sa postará o to, že sa aj vy vnútorne trošku roztopíte a stanete sa citlivejším k ľudským osudom a ku všetkým, na ktorých vám záleží. Vaše otvorené srdce mnohým ľudom pomôže a zároveň si do života pritiahnete niekoľko zaujímavých osôb. Počas celých dvoch týždňov vám neodporúčam zahrávať sa so šťastím, sami najlepšie viete, že je vrtkavé a v tomto prípade by sa zrejme od vás odvrátilo, preto radšej v ničom neriskujte. V práci vás čaká menšie a kratšie „zamrznutie“, nič sa nebude hýbať, všetko bude stereotypné a preto sa budete pohrávať s myšlienkou, že si na deň-dva spravíte voľno a vyrazíte niekam do prírody. Niektorých z vás môžu prekvapiť aj očistné procesy, ktoré sa prejavia nepríjemnejšou formou – na povrch budú vykúkať vaše temnejšie stránky a negatívnejšie vlastnosti, ktoré bude potrebné ovládnuť a „ukočírovať“. Zdravie – celá oblasť krku (hrdlo, mandle, zuby, ďasná, pery…).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Opantá vás tendencia všetko zveličovať, ale prečo vlastne? Cítite sa „v úzkych“ a preto sa pokúšate každého odpútať od svojich skutočných pocitov a od svojho vnútra tým, že do všetkého budete zapájať teatrálnosť a spomínané zveličovanie. Radšej upozorníte na problémy iných ľudí, len nech sa nikto nezameriava práve na vás. Neradi sa cítite emočne nahí a vždy si radšej nechávate pred sebou akýsi obranný štít, no ten vám práve v tomto období padne a popraská. Či chcete alebo nie, musíte si v sebe spraviť potrebný poriadok, neignorujte svoje pocity, myšlienky a radšej sa im pekne postavte a to aj za cenu, že bude potrebné vo vašom živote uskutočniť nejaké zmeny. Kto má byť k vám viac úprimný, než vy sami? Nielen ženská časť znamenia sa začne v partnerstvách cítiť veľmi nepohodlne, preto sa to pokúsi riešiť v tomto období po svojom („zamiesť“ pod koberec alebo si to z hlavy „vytĺcť“). V tomto prípade apelujem na starú, dobrú a efektívnu komunikáciu. Porozprávajte sa o tom so svojím partnerom v pokoji a pohode (obávam sa, že náznaky želaný efekt neprinesú). Upokojím vás, táto búrka bude zažehnaná a všetko sa pekne utrasie späť na svoje miestečko a bude to aj o čosi lepšie. Výstražný, červený trojuholník platí pre všetkých v prípade pohrávania sa s myšlienkou na partnerské trojuholníky a teda milenecké vzťahy, v tomto období by to dopadlo menšou katastrofou. Vo finančnej oblasti sa budete rozhodovať ako peniaze správne investovať (buď banka, alebo kúpa bytu, domu, auta, začiatok podnikania a pod…). Myslím si, že v tomto období tá správna odpoveď, ako s peniažkami naložiť, ešte nepríde. Zjaví sa, až keď sa prestanete nútiť nad tým premýšľať – stane sa tak akoby formou blesku z jasného neba. Zdravie – problematická pokožka, pleť, vyrážky, pehy, znamienka.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Budete natoľko „nabudení“, že budete priam nezastaviteľní a paralelne s tým bude stúpať aj tendencia nesprávnych rozhodnutí, či robenia vedľajších krokov. Z tohto dôvodu budete trošku pribrzdení, o čo sa postarajú situácie, ktoré vás donútia spomaliť a postaviť sa na pevnú zem nohami bez toho, aby ste lietali nejakých pár centimetrov nad zemou. Menšie „facky“, ktoré dostanete, berte v pozitívnom zmysle. Ak by ste ich totiž ignorovali, urobili by ste viacero nezvratných hlúpostí. V práci to tiež bude chcieť väčšiu sústredenosť, lebo nejaké veci nechcene dopletiete, čím sa pripravíte o drahocenný čas. Vo finančnej oblasti by ste mali myslieť aj na budúcnosť a nerozhádzať všetko bezhlavo. O niečo viac vás v druhom týždni potrápia vaše vnútorné pocity a samotná láska. Akosi sa neviete rozhodnúť, čo je správne a v podstate neviete ani to,, čo vlastne chcete. Vaše veľmi rýchlo sa meniace názory práve v súvislosti s láskou, či partnerstvami, vám robia veľkú „paseku“ a bránia vám vidieť a cítiť reálnu skutočnosť, ako aj to, čo v skutočnosti cítite. V podstate sa dobrovoľne motáte v bludnom kruhu. Chce to maximálne upokojenie a tiež, že budete čisto a jasno počuť, čo vám v skutočnosti srdiečko našepkáva bez toho, aby ho hlava prekričala. Určite to zvládnete a popri tom nezabudnite ani na svojich priateľov, známych a rodinu, ktorí vám budú vďační za vašu úprimnú pozornosť. Prezradím vám, že sa do vášho života zakráda nová láska, no je potrebné, aby ste si doriešili terajšie „pletky“ a resty. Ešte nejaký čas to potrvá, ale nie je to ďaleko. Zdravie – v prípade nevoľností si preverte kombináciu liekov, ktoré musíte brať, ostatní – bolesti hlavy.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Niektorí z vás sa ešte stále budú oklepávať zo životných rán, ktoré vám pripravil osud. Nech to znie akokoľvek a nech sa vám udiala akákoľvek veľká krivda, či trauma, pokúste sa urobiť maximum pre to, aby ste to zvládli. Stále sú okolo vás ľudia, ktorí vás potrebujú, majú radi, ľúbia a neradi sa pozerajú na to, ako sa dobrovoľne ničíte. Tí ostatní, ktorí sa v týchto riadkoch nenašli, by si mali strážiť svoju lásku, akosi upadá. Hľadáte nedostatky a sami seba začínate presviedčať, akí ste nešťastní. Sami viete, že to nie je pravda, nemáte dôvod na nespokojnosť, ktorú prenášate do vzťahu. Pravdou je, že v skutočnosti ste nespokojní sami so sebou a s tým, čo ste mohli spraviť a nespravili ste. Neobviňujte z toho iných, sú to vaše vnútorné pletky. Neupadajte do depresie, všetko bude dobré a čaká vás veľa pekného, nevynímajúc úspechy a šťastie, stačí tomu veriť, čo je u vás tiež trošičku problém. Zmeny nastanú v práci, rysuje sa vám zvýšenie platu, prípadne nejaké príplatky za nadčasy alebo vašu šikovnosť. Vážte si to, pretože toto je prejavom toho, že niekto si váži vás a aj vašu prácu. Správa o zhoršení zdravia niekoho blízkeho vás síce zasiahne a znepokojí, no nemusíte mať obavy, dopadne to dobre. Je však potrebné, aby ste namiesto sĺz a paniky zmobilizovali svoju vieru, aby stále omieľané a predsa podceňované pozitívne myslenie, ktoré sa stará o vytesnenie strachu dávajúcemu moc všetkému negatívnemu, zvíťazilo. Na cestách si dávajte pozor na policajné hliadky, prípadné prekročenie rýchlosti, ako aj stav povinnej výbavy, vrátane lekárničky, pokuta veru nikoho nepoteší. Celé dva týždne môžete prežiť vo svetle a spokojnosti, záleží len na vás, čo si zvolíte. Zdravie – srdce (zrýchlené, či nepravidelné búšenie, pichanie).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Budete trošku, pre seba dosť nevysvetliteľne, nervózni. Ukrýva sa za tým vaše vnútorné napredovanie, zbavujete sa svojich, nie príliš vábnych, vlastností. Tie sa budú tlačiť na povrch pomerne intenzívne, čo sa podpíše aj na vašom správaní voči blízkym a priateľom. Všetko prebehne s pochopením, preto sa prílišných hádok, či konfrontácií, nemusíte obávať. Pokúste sa to nejako ovládať. Vo všeobecnosti sa môžete tešiť na to, že váš život bude obohatený o spoznanie ďalšej spriaznenej duše vo forme skvelého kamaráta, či kamarátky. Zažijete spoločne veľa príjemných chvíľ plných smiechu a uvoľnenia. Niektorí z vás budú bojovať s tým, že na čas budú oddelení od svojej lásky, bude sa za tým ukrývať dlhodobejšie vycestovanie vašej polovičky za povinnosťami. Bude to náročnejšie obdobie, ale nemali by ste to svojmu partnerovi/ke vyčítať. Je zaujímavé, že si na vás „sadne“ zábudlivosť a roztržitosť. Je to akýsi obranný štít, ktorý sa vždy aktivuje, keď sa cítite ohrození a zraniteľní. V tomto prípade sa preberie k životu pri jednom človeku, ktorého sa obávate, no zároveň je pre vás obrovským lákadlom. Vlastne ani neviete, či ho nemáte radi alebo ho/ju tajne zbožňujete. Ťažká situácia, ktorú vyrieši iba fakt, či ste alebo nie ste zadaní, podľa toho sa sami nastavíte. Nezabúdajte však na to, že zahrávať sa s láskou a citmi iných len na báze pokusu, či využitia, až zneužitia, sa nevypláca, preto túto situáciu riešte naozaj s chladnou hlavou a vnútorným presvedčením a státím si za každým krokom, ktorý sa rozhodnete uskutočniť. V práci si dávajte pozor na dôležitú korešpondenciu a termíny. Zdravie – hlava, infekcie.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Niektoré veci, záležitosti, či skutočnosti, má vaše znamenie ukryté. Jedným z dôvodov je, že sa musíte spoliehať na seba, svoje rozhodnutia a aj na svoje činy. Budete postavení pred hotové veci, na ktoré bude potrebné bezodkladne reagovať a odpovedať. Po prekrytí (prebití) karty Tajomstvo, ktoré za to „môže“, sa odhalili predsa len nejaké tie záležitosti. Poukazujú na to, že vaše vnútro bude podráždené a vy sa budete cítiť neisto, až nepríjemne. Nestrkajte však hlavu do piesku, práve naopak, chce to istú dávku hrdosti, ktorá zakryje vašu neistotu a rozochvenosť. Okrem konfliktu s človekom, o ktorom ste mali úplne inú mienku, môžete očakávať zdar v práci. Napriek menším zmenám, či už personálnym alebo týkajúcim sa zvýšenia vášho výkonu ako jednotlivca, či tímu, sa vám bude dariť. Takže si vyfúknite a svoju silu koncentrujte do riešenia bežných vecí, ako sú financie, deti a prípadne zabezpečenie potrebných opráv, či kúpy nových technických vecí, ktoré vám budú v domácnosti postupne vypovedať službu. V partnerstvách vás čakajú krásne a príjemné zmeny, nie je vylúčené, že vás váš partner/ka unesie na menšiu cestu, či výlet s odôvodnením, že si vás chce ukradnúť iba pre seba. Romantiky vo dvojici nikdy nie je dosť a so vzťahmi robí neskutočné divy. Prekvapením bude aj novinka, ktorú prinesie niekto z okruhu priateľov, je to skvelá príležitosť na oslavu, či stretnutie s väčším počtom blízkych… že by párty? Väčšia zmena nastane v druhom týždni, čo sa odzrkadlí aj na vašom pokojnejšom, uváženejšom a hlavne vyrovnanejšom postoji ku všetkému, čo sa okolo vás bude diať a to je presne stav, ktorý by ste si mali udržať, čo najdlhšie. Nedajte sa ničím a nikým vykoľajiť, inak vás to zbytočne uberá o potrebnú energiu a pozitivizmus. Zdravie – kolená, kríže.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

 

Leave a reply

TOPlist