www.elenn-okienko.sk

16. 05. – 22. 05. 2016

 

Každý týždeň nový horoskop od Majky pre všetky znamenia… 

Horoskopy od iných…

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Príležitostne viete byť na seba hrdí, paradoxne to býva za okolností, kde by bolo potrebné práveže trošku „sklopiť uši“. Je dôležité, aby ste prirodzenú, neprehnanú a teda vyváženú hrdosť voči sebe prechovávali neustále, akákoľvek „nesebadôvera“ vás ťahá do osídiel nezdaru a smútku. V týchto dňoch sa budú pre vás konať zaujímavé veci a nastanú situácie, z ktorých budete mať umožnosť veľa získať, pokiaľ budete dostatočne rýchli a samozrejme, ako som už spomínala, sebavedomí v správny čas. Na sklonku týždňa sa vo vás prebudí vášeň, ktorej nebudete môcť odolať a doslova vás „dokope“ k určitým zmenám, ktoré sa začnú diať v prvom rade na úrovni myslenia. Pri bežných úkonoch si dajte pozor na prípadnú zábudlivosť a v uliciach majte pod kontrolou svoje osobné veci, ktoré by sa k vám po strate už nemuseli vrátiť. Pokiaľ sa v týchto dňoch budete cítiť akosi spomalene, berte to ako zámer, pri spomalenosti si totiž budete všímať veci, ktoré by vám inak unikli. Zdravie – pokožka (pocit svrbenia a iných obmedzujúcich záležitostí – trhlinky, zapálenia, vyrážky…).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Do popredia vyskočí menší problém s vašou koordináciou a to v úplne nevhodnej dobe. Preto pozor pri požívaní alkoholu, hoci len v domácom prostredí, pokiaľ viete, že v krátkej dobe musíte ísť do práce, či do inej dôležitej spoločnosti ľudí. Pre vás vo všeobecnosti platí akýsi týždeň sebakontroly a to v každom smere – komunikačnom, emočnom, fyzickom i psychickom. Vaše slovné „výpady“ by zostali nepochopené alebo by ublížili rovnako ako aj ostatné „výbuchy“ rôzneho typu. Poviete si, že nevadí, ale tu nastala menšia zmena a to v tom, že by ste svojím konaním najviac ublížili sebe. Buďte k sebe aj ostatným zhovievaví a snažte sa udržať v rovine vyrovnanosti. Ak sa v nej udržíte, prinesie vám veľa pekných a príjemných poznaní a situácií. Neobávajte sa žiadnej zodpovednosti, pred ktorú budete postavení, táto výzva sa totiž môže stať začiatkom vášho veľmi príjemného úspechu. Určite nešetrite dobrou náladou a úsmevmi. Zdravie – šľachy, úpony.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vaše správanie bude odzrkadľovať tiché výkriky, ktorými na seba upozorňujete a to hlavne kvôli tomu, že vám veľmi chýba univerzálne ocenenie a pochvala. V tomto prípade by bolo na mieste začať tým najjednoduchším, čo vám dá dostatok sily a príjemný pocit, že aj vy ste pre ľudí potrební – a to je objatie. Takže, usmievajte sa, objímajte sa a nechajte sa objímať, vďaka čomu uvidíte ako rýchlo sa tie menšie, prázdnejšie miesta vo vašom vnútri vyplnia veľmi príjemnými a hrejivými pocitmi, vďaka ktorým zabudnete na všetko, čo ste vnútorne cítili ako príliš deficitné. Napriek tomu, že budete bojovať so svojimi vlastnými tieňmi, dokážete ich preskočiť, či zdolať a tak ukázať svoju veľkosť cez konanie a pomáhanie tým, ktorí to podľa vás najviac potrebujú. Pomoc iným sa stane hlavne v tomto týždni pre vás úplnou samozrejmosťou, čím pôjde do popredia vaša prirodzená a okolím povšimnutá osobnostná veľkosť. Týždeň plný rozporov sa zavŕši sladkým a milým prekvapením v podobe naviazanej na opačné pohlavie. Zdravie – predĺženie krčnej chrbtice.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Fíha, do popredia sa bude nástojčivo drať vaša sexualita, napriek tomu, že ju niektorí z vás budú chcieť za každú cenu krotiť, čo bude, dá sa povedať, nemožné. Je to prirodzené prebudenie sa, ktoré  môžete veľmi príjemným spôsobom zúročiť na úrovni lásky voči svojim partnerom. Nehovoríme len o fyzickej záležitosti, ale aj o forme komunikácie, nápaditosti a hlavne o skvelej nálade, ktorá vás bude sprevádzať na každom kroku. Nezadaní budú v hľadáčiku opačného pohlavia a tak majú pomerne vysokú šancu si pritiahnuť rôzne typy osobností, je len na vás, kto vás zaujme najviac a môžete začať pracovať na spoločnom spoznávaní sa, kde sa priebežne uvidí, či je to dostatočným základom na začatie budovania vážneho vzťahu. Pokiaľ nie, tak si aspoň vychutnajte svoju atraktivitu, ktorá vás ako človeka posilní na všetkých úrovniach vášho Ja. Dariť sa vám bude v každom smere, pozor si dávajte len na ľudí, ktorí sú chtiví stáleho klamania. Finančne sa vám o čosi prilepší. Zdravie – chrbtica, žalúdok.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Čakanie nie je vašou najsilnejšou stránkou, no v tomto prípade sa vám čakať naozaj oplatí, počkajte si na krásne záležitosti, ktoré vám týždeň ponúkne. Nič neuponáhľajte a na všetko si dajte dostatok času, jednoznačne to bude stáť za to. Telefonát alebo správa súvisiaca s pozvaním na stretnutie by u vás nemala zostať nepovšimnutá, z výsledku budete naozaj veľmi prekvapení, nevylučuje sa ani pozvanie na ďalšie stretnutie, čo už môžete považovať za rande. Napriek stálemu vnútornému pocitu, že niečo nie je v poriadku, sa premôžte a prebite to príjemnými myšlienkami, ktoré si dokonca veľmi rýchlo aj zhmotníte. Menšie zmeny nastanú aj v už existujúcich vzťahoch, kde sa veľa vecí pre oboch partnerov posunie vpred správnym a hlavne pre oboch výpovedným smerom. V práci sa vám síce niektoré veci nepodaria podľa prvotných predstáv, no nerobte si z toho ťažkú hlavu, v konečnom výsledku to okrem vás nikto iný nepostrehne, takže si nerobte zbytočné starosti navyše. Môžete byť pripravení aj na obdarovanie menším, ale určite potešujúcim darčekom. Zdravie – dýchanie (pocit dusenia, rýchle dýchanie…).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Napriek tomu, že nedostávate odpovede na otázky, ktorých nositeľmi ste, nemali by ste sa vzdávať. Odpovede, ktoré hľadáte, sú všade okolo vás, len sú zaobalené v symboloch, náznakoch a znameniach, preto by ste si mali dať dolu z očí klapky, ktoré váš pohľad smerujú len vpred. Keď ich zložíte, uvidíte to, čo je pre vás dôležité a potrebné, z času na čas sa nezabudnite pozrieť aj za svoj chrbát – otočiť sa, čo vy vo zvyku veru nemáte. Takže, prestaňte sa ľutovať a sústreďte sa na to, čo v podstate máte okolo seba po celý čas. Nezadaní by sa nemali obávať oslovenia objektu svojho záujmu, veď niet čo stratiť, možno iba získať, tak prestaňte len zbožne hľadieť a očarte túto osôbku svojou krásnou osobnosťou. V práci sa pripravte na menší chaos, ale aj prípadné menšie zmeny, ktoré budú nastolené podľa vás v tej najnevhodnejšej chvíli, no napriek tomu bude potrebné, aby ste sa im veľmi rýchlo prispôsobili. Nepúšťajte sa do žiadnych hádok, radšej si, obrazne povedané, zahryznite do jazyka. Zdravie – trávenie, problémy so zlatou žilou.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Stále sa niekam ponáhľate, stále toho chcete stihnúť v krátkom čase až príliš veľa. Nie, nemáte sa čoho obávať, dovoľte si chvíľku postáť, zabojujte so stresom a stresujúcimi situáciami a dovoľte si prejsť do o čosi pomalšieho režimu. Totiž, pri tak šialenom tempe ako ste nastolili, nemáte v podstate žiadnu šancu vnímať pocity, vidieť krásu, zachytávať detaily života, ktoré by vám pri nižšej rýchlosti neunikli. Neochudobňujte sa o to len preto, že chcete všetko stihnúť podľa svojho „šialene“ zorganizovaného harmonogramu. Hovoríme tu o minútach, ktoré jednoznačne budú stáť za to. V tomto týždni si vás bude chcieť podmaniť strach, strach univerzálny a vy mu dovolíte vstúpiť na čas do svojho života, čím sa ocitnete v zvláštnych stavoch nepokoja a nervozity. Nemajte strach, rovnako ako rýchlo to príde, tak rýchlo to aj odíde. Ste silní, strachu nedáte žiadnu šancu na to, aby vo vás narobil „šarapatu“. Spomalí vás len v tom prípade, ak sami spomaliť nedokážete, takže v tomto smere to bude akýmsi prínosom. V práci očakávajte príjemné novinky. Láska si dá u vás načas. Zdravie – hlava (myšlienky, podmieňovanie, analyzovanie) – prevládanie rozumu.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Vaša „rýpavá“ nálada bude mať stúpajúcu tendenciu, kocháte sa chaosom, ktorý cez svoje konanie, či už vedome alebo u niektorých z vás aj nevedome, púšťate von. Baví vás sledovať reakcie ľudí na indície, či šplechy, ktoré hádžete do pléna a to o to viac, že sa ľudia na ne s ľahkosťou, a podľa vás aj predvídavo, chytajú. V tomto prípade korčuľujete až po príliš tenkom ľade, pozor, aby ste sa neprepadli rovno do studenej vody. Pokiaľ to budete preháňať a zaháňať až do neúnosnej miery, všetko sa razom môže otočiť proti vám a potom sa už smiať veru nebudete. Ale ak to nechávate v rovine „srandy“ a žartovania na úrovni a speje to k hromadnému smiechu a pobaveniu sa, je to fajn, otázne však je, na aké osobnostné typy ľudí narazíte, nie každý to totiž bude považovať za niečo vtipné. Vo vašom súkromí, konkrétne v partnerstvách, sa bude schyľovať k boju, kde v ringu namiesto úderov budú padať kopy výčitiek. Zastavte to skôr, nech sa pod ich ťarchou vzájomne neutopíte, čo bude viesť k vzájomnému  odcudzeniu, čo predsa nechcete. Zdravie – zapálené, podráždenejšie ďasná.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Hovorí vám niečo prirovnanie „Ste všade a predsa nikde“? Napriek tomu, že ste schopní fyzicky sa ocitnúť v krátkej dobe na rôznych miestach, duchovne ste úplne niekde inde. Je to vyčerpávajúce a unavujúce. Bolo by fajn, a hlavne oslobodzujúce pre vás, pokiaľ by sa vám čo najskôr podarilo svoje „fyzično“ prepojiť s duchovnom a „raciom“, teda rozumom. Určité situácie, či stretnutia si vyžadujú vašu komplexnosť nielen z hľadiska profesijného, ale aj pre prípad, aby vám za daných okolností neunikli záležitosti, ktoré dokážete zachytávať vnemom, ktorý u vás v danej chvíli práve nie je prítomný. Napr., ocitnete sa na párty a chcete sa baviť, no vaše myšlienky sú úplne niekde inde a keďže sa nesústredíte na aktuálne dianie, v tom momente vám môže uniknúť, že tam v rohu pri uchlipkávaní si z pohára vína niekto z vás nespúšťa oči… V práci vás čaká mrzutejšia nálada, financie nemenné. Zdravie – nos (upchatie dutín, pocit svrbenia – duchovne to znamená, že nedýchate naplno).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Nepopierajte svoje vlastné Ja, kreativitu, či danosti, ktorými oplývate a to len preto, že by sa to nemuselo páčiť alebo by to niekomu nevyhovovalo. Tým, že to v sebe dusíte, istým spôsobom trpíte. Preto dajte zo seba všetko von, aby ste uľavili v prvom rade sebe, ale aby ste zároveň aj ľuďom okolo seba ukázali vašu celú krásu. V práci sa stretnete so žiarlivostnou scénkou, do ktorej budete spadať aj vy. Nezabudnite, že krikom nič nevyriešite, chce to pokoj a rozvahu. Zvoľte stratégiu jemného úsmevu (nie úškrnu) a prípadného vysvetlenia s pokojným tónom, že o nič nejde, čo bude, samozrejme, aj pravdou. V domácom prostredí sa pustíte do menších rekonštrukčných prác, či do úkonov, ktoré prinesú väčšie alebo menšie zmeny vašich obydlí, cieľom je, že si hľadáte svoju komfortnú zónu. V láske sa síce na vás šťastie usmeje, otázkou však zostáva, či ste pripravení na ďalší plnohodnotný vzťah. Toto si v sebe ujasnite skôr, než niekomu dlhodobejším stretávaním a sľubovaním popletiete hlavu a potom jednoducho, možno aj bez vysvetlenia, „zdupkáte“. Zdravie – ospalosť, únava, vyčerpanosť.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

V tomto týždni vás prepadne chuť zameraná na kariérny rast. Budete sa veľmi sústreďovať na svoju prácu, kde budete očakávať prirodzený postup. Pôjde vám to skvelo, no v tomto prípade upozorním aj na trpezlivosť, lebo vaše dupanie nohou býva veľmi nástojčivé a nie vždy vhodne časovo zvolené. Ak budete na sebe týždeň „pracovať“, neznamená to automaticky, že na ten ďalší týždeň už budete sedieť o stoličku vyššie, aj keď nič nie je nemožné. No pre vás platí cesta trpezlivosti, húževnatosti, kde by ste sa ničím a nikým nemali nechať odradiť, pokiaľ je kariéra vašou skutočnou túžbou. V celom tom kolobehu povinností nezabúdajte však na svoju rodinu, lásku a ani na priateľov. Spravte si čas voľna potrebný na načerpanie nových síl. V láske by ste nemali zabúdať na prirodzené prejavy náklonnosti, ktoré vždy potešia. Pozor na to, aby ste sa nestali väzňami vlastných financií. Zdravie – plecia, ramená – celé ruky.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Pokiaľ vás v tomto týždni postihne akýkoľvek neúspech, nesnažte sa mu prepadnúť. Jednoducho ho hoďte za hlavu alebo za ním spravte hrubú čiaru, inak naviažete na šnúru, kde platí staré známe, že jeden neúspech prináša ďalší, čomu sa dá, samozrejme, zabrániť. V práci sa stretnete so situáciou, ktorá vás posilní a pomôže vám, aby ste sa odrazili smerom k úspechu. Ešte to v tieto dni vydržte a už od toho nasledujúceho týždňa môžete očakávať výrazné zlepšenie. Láska je láska a ak ste nezadaní, prečo sa jej zubami nechtami bránite? Zabudnite na akékoľvek predsudky, na názory iných ľudí a konečne počúvnite a stále počúvajte svoje srdiečko. Zadaní sa v partnerstve stretnú s menším a malicherným neporozumením a nepochopením, ktoré sa však veľmi rýchlo stratí v záplave krásnych vyznaní a horúcich bozkov. Konzervatívnosť by v týchto dňoch nemala prevalcovať vašu prirodzenosť. Pri míňaní peniažkov v rámci nákupov, keď sa už do toho pustíte, nezabudnite na nejakú maličkosť pre svojich milovaných, čím odkloníte pozornosť od výšky účtu a zároveň krásne prekvapíte a potešíte. Zdravie – obličky, močový mechúr – močové cesty.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová
Zdroj: www.zlatemoravce.info

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie pre iné ako vlastné potreby podlieha autorským právam)

 

Leave a reply

TOPlist