www.elenn-okienko.sk

16. 02. – 22. 02. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Výborne sa vám bude dariť v práci, cesta čistá a jasná vás povedie len k úspešnosti. Všetko, čo ste odkladali na vhodnejší čas, môžete práve teraz začať riešiť. Postavené vám nebudú žiadne prekážky, a tak v rámci práce vybavíte všetko, čo si zaumienite. V súkromí to bude už o čosi horšie. Pochybnosti a smútok, ktoré budú prameniť zo vzťahových záležitostí sa budú s vami ťahať o čosi dlhšie. Niečo by ste v tomto smere, a teda v naviazaní na lásku a vzťahy, mali spraviť aj so sebavedomím a s vierou voči sebe samým. Skúste sa na seba pozrieť inak, než kritickým okom. Blížia sa k vám peniažky, ale pozor, aby ste o ne zároveň svojím nepremysleným konaním a správaním neprišli. Nejaké tie zmeny nastanú aj v správaní sa priateľov a známych voči vám, nemajte im to za zlé a radšej sa zamyslite nad možnými dôvodmi. Zdravie – pokožka (vplyvy počasia + už existujúce pletky).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Zaviazanosť, ktorú cítite voči jednej, konkrétnej osobe, vám prerastie cez hlavu, hlavne na emočnej úrovni. Budete mať toho plné zuby a tak sa posnažíte urobiť všetko pre to, aby ste svoju úlohu splnili a tým sa oslobodili od tejto prepojenosti. Vo všeobecnosti by ste mali byť v strehu, budú na vás útočiť situácie plné zavádzania a klamstiev, nezamotajte sa do tejto „hry“, snažte sa byť v každom ohľade úprimní. Lákavá ponuka príde od priateľa, ktorý vymyslí nielen spôsob zárobkovej činnosti, ale zároveň vás strhne do vami nepoznaného sveta. Aj v tomto prípade si zachovajte triezvosť myslenia. Koniec týždňa zasvätíte pomoci ako takej. O službu vás poprosí blízky člen rodiny, a tak nie je vylúčené, že sa ocitnete v úlohe pestúnky alebo nejakej inej. Zdravie – srdce (nie zdravotné hľadisko, ale emočné).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Naučte sa rýchlejšie spracovávať negatívnejšie správy (aspoň z vášho pohľadu negatívne). Príliš vás ochromujú na dlhý čas, vďaka čomu strácate prehľad v čase a dianí okolo vás. Teraz ste v stave a v životnej etape, kde by ste si nemali dovoľovať vypadnúť na dlhší čas. Mali by ste byť „dravejší“, pretože na príležitosti, kde sa môžete prejaviť, čakáte dlhší čas. A keď to príde, tak vypadnete len preto, že nedokážete spracovať určité informácie? Pokúste sa s tým niečo spraviť, nie kvôli druhým, ale kvôli sebe, aby ste mohli napredovať tak, ako si to celý čas vo svojich predstavách skladáte. Zmeny týkajúce sa bývania, môžete presunúť na neskôr. Zároveň sa pokúste urovnať vzťahy s ľuďmi, kde vznikla akási priepasť a vaše priateľské vzťahy sa akosi odcudzili. Dôvody na to, aby ste s nimi úplne prerušili styk, nie sú pádne, porozmýšľajte nad tým. Zdravie – očista celého organizmu.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Veľká spoločnosť, aj keď sa jej veľakrát cielene stránite, vám v tomto týždni len a len prospeje. Vrhnite sa do víru spoločenských udalostí a získate nielen lepší pocit odrážajúci sa na vašom sebavedomí a komunikačných schopnostiach, ale aj na úrovni nových informácií. Získate skvelé rady a nápady, ktoré potom môžete vo svojom súkromí a práci aplikovať. Osamelosť, ktorú pociťujete (Raci bez záväzkov a lásky), sa bude o čosi viac stupňovať, avšak nedovoľte, aby sa vo vás udomácnila a zažrala. Nikdy neviete, kde koho stretnete. Je potrebné, aby ste vysielali tie správne energetické signály a verte mi, že osamelosť a s ňou prichádzajúce prejavy a pocity nevysielajú to správne „orechové“ a zaručene nie sú energetickým lákadlom pre zástupcov opačného pohlavia. Zadaní budú v partnerstvách riešiť financie. Zdravie – trávenie a krčná chrbtica.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Horlivo a s plným nasadením sa vyberiete na cestu – smer (životnú/ý), o ktorej ste presvedčení, že je to tak správne. V podstate áno, ale niektoré vaše myšlienky, pocity a dokonca aj informácie, sú skreslené, preto aj čistota línie vášho nasmerovania je diskutabilná. Je potrebné, aby ste po celý čas prihliadali na situácie, s ktorými sa budete musieť vysporiadať. To znamená, že si nemôžete dovoliť nosiť na očiach klapky, ktoré bránia rozhľadu do strán. Vznik nového vzťahu a života v kruhu vašich blízkych vás veľmi poteší, ba až rozcíti. Tento stav vypustí vašu vlastnú hlboko ukrytú túžbu po fungujúcej čistej láske a všetkom, čo s ňou úzko súvisí. A viete, že tam v diaľke sa niečo aj črtá? Ak príde „na lámanie chleba“ a vy spoznáte zaujímavú osôbku (pre okolie známu), príde ďalšia skúška a tou sú názory okolia na vášho vyvoleného/nú. Tu už „zabŕdnete“ do témy dôvera. Čo sa zakladá na pravde a čo nie? Zdravie – ruky (zápästia, dlane, prsty).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Staviate sa na zadné a svojej rodine dokazujete, akí ste skvelí, samostatní, zdatní a snažíte sa za každú cenu presadiť práve svoju pravdu a svoj názor. Fajn, je to váš osobnostný prejav a boj. Ale v skutočnosti sa za vaším, niekedy až neprimeraným správaním, ukrýva úplne niečo iné. Ide o vašu vlastnú vnútornú nespokojnosť a tak máte potrebu prejavovať svoju veľkosť najbližšej rodine týmto bizarným spôsobom. Uvedomte si však, že im môžete nechcene ubližovať. To, že vy vidíte svet ako nespravodlivé miesto bez farieb a iba v čiernom prevedení, je len vaše presvedčenie, tak ho nevnucujte iným. Panny, ktoré sa nedali strhnúť do tohto vnímania, si budú usporiadavať budúcnosť v prepojení na vzťahy a prácu, ktorá je zasa naviazaná na financie. Túžba napredovať, je natoľko silná, že ste ochotní podstúpiť zmeny, ktoré sa nesú ruka v ruke s rizikom. Zdravie – drobné úrazy (tržné ranky – škrabance a pod.).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Budete obklopení novými ľuďmi. Starých priateľov, kde to prirodzenou cestou už dlhší čas ide do „stratena“, postupne nahradíte novými známosťami. Buďte otvorení novým príležitostiam, ktoré vám život podsúva a ponúka. Sami dobre viete, že všetko napreduje, len vy stojíte a odmietate sa pohnúť, ale týmto spôsobom k pohybu budete donútení. Okrem toho vám vo všeobecnosti svitá na pekné časy, novinky vám prinesie láska, práca a dokonca si doprajete niečo, čo ste si z finančného hľadiska dlhodobo odopierali. Dovoľte radosti, nech komplexne prehreje vaše telo. Odrazte sa od povrchnosti a naučte sa z každej jednej maličkosti tešiť a namiesto utápania sa vo všeobecnej nečinnosti, buďte akční, robte všetko, čo ste odkladali, všetko, čo máte radi, čo vás baví a napĺňa. Choďte za svojimi snami a predstavami. Zdravie – sťažené prehĺtanie, hrdlo (Komunikujte! Vypustite všetko, čo vás dusí.).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Dotiahnite všetko rozrobené a môžete si dopriať niekoľko dní dovolenky presne tak, ako ste plánovali. Vyberte sa s deťmi a manželkami/mi na výlet, prospeje to každému z vás. Navštívte svojich rodičov, súrodencov alebo sa vyberte len tak do prírody. Pocítite silu zomknutej a milujúcej rodiny a presne to vás urobí šťastnými. V pohode si nejaký ten večer „ukradnite“ a strávte ho len v spoločnosti priateľov/iek pri kávičke, či pivku, bez svojho partnera/ky. Potrebujete vypnúť od práce, povinností a tlakov, ktoré na vás doliehali stále úpornejšie. Vráťte sa do svojich detských čas plných bezprostrednosti, hier, farieb a šialených nápadov, čo vám baterky dobije na potrebné maximum. Potom sa s potrebnou energiou, samotnou vervou v plnom zbroji môžete nanovo pustiť do práce a bežných povinností. Zdravie – stuhnutosť (masáže, relax…).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Možno zvláštne a ťažko zadefinovateľné zmiešané pocity bude v sebe vnímať ženská časť znamenia. Ukrýva sa za nimi akási nespokojnosť premiešaná s bezmocnosťou veci meniť a ovplyvňovať. Jedná sa hlavne o oblasť lásky. Tápete a neviete, čo skôr? Nechajte to všetko prirodzene odznieť, nebojujte s tým, prichádza totiž obdobie, kde sa práve v tejto sfére všetko vykryštalizuje. Platí pre všetkých, že sa trošku viac narobíte v práci, odmenou vám bude nielen skvelý pocit, ale aj samotná pochvala, ktorá na seba nenechá dlho čakať. Nároky u vás budú narastať v oblasti financií. Túžba mať stále viac, vám však môže prerásť cez hlavu, tak pozor pri neuvážených krokoch, ktorými sa môžete nepekne zaviazať (požičanie od známych, priateľov, či využitie iných ciest, ako sa dostať k peniažkom). Pokúste sa túto túžbu nejako rozumne ukorigovať. Zdravie – chráňte si krížovú oblasť (obličky).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Láska vami poriadne zamáva. Stav zaľúbenosti a zamilovanosti sa bude natoľko stupňovať, že uletíte na nejaký čas mimo reality a váš spôsob chodenia po svete bude podobný levitovaniu. Lietať niekoľko centimetrov nad zemou je fantastické, ale uvedomte si, že niekde predsa len potrebujete byť stopercentne sústredení, hlavne v práci. Zároveň buďte obozretní, viete ako chutí sklamanie a preto by ste k novým vzťahom mali pristupovať predsa len o čosi zodpovednejšie. Nechajte sa pokojne strnúť vášňou, vychutnávajte si všetko, čo vám láska ponúka, ale zároveň berte svoj objekt túžby taký, aký je, takže pozor na idealizovanie a skresľovanie reality. Nezabúdajte na svojich najbližších a priateľov, venujte im čas, ktorý ste im sľúbili, splňte svoje slovo. Pozor na žiarlivostné scény vašich expartnerov, hlavne, ak sa jedná o čerstvejšie rozchody (pár mesiacov). Zdravie – zuby.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Ďalšie zo znamení, ktoré prepadne láske. Zamilovanosť vo vašom prípade z vás spraví silnejších ľudí, ktorí budú „dravejší“ a sebavedomejší. Všetko vám pôjde samé, preto nebudete musieť vynaložiť väčšie úsilie v žiadnej sfére a platí to aj pre prácu. Keď ste šťastní, všetko vám ide od ruky. Tajomstvo spočíva v tom, že láska u vás nespôsobuje zahľadenosť a samoľúbosť, ale dodáva vám už spomínané zdravé sebavedomie, vďaka ktorému frčíte ako draci. Odhliadnuc od toho, vás však čaká rozhodnutie, ktoré už v tomto týždni padnúť musí, jedná sa o dlhodobejšie ťahajúcu sa záležitosť – rodinný problém, ktorého spôsob riešenia vyplýva od postoju viacerých členov rodiny a teda vrátane toho vášho. V práci vám bude naložené o starosť naviac. Zdravie – žalúdok.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Istotu a stabilitu, ktorú pociťujete, vám nabúra vaša minulosť. Nie je vylúčené, že sa vám ozve vaša bývalá láska, ktorá bude dodatočne prahnúť po plodných rozhovoroch vedúcich k rozuzleniu neúspešnosti vzťahu, ktorý ste spoločne zdieľali. Berte to ako povestnú bodku, ktorá vám pri nezmyselnom ukončení nejakého vzťahu chýbala. Táto bodka vás presvedčí o tom, že ste pre seba konali najlepšie, ako ste mohli, budete teda vystavení akejsi skúške správnosti. Príde vám to komické, ale zároveň oslobodzujúce. Vo všeobecnosti sa ocitnete v pozícii, kde sa budete cítiť ako v žiari reflektorov, už dávno vám nebolo tak dobre. Pripojí sa k tomu vnútorný pokoj a hrejivá láska k milujúcemu partnerovi/ke. Nedajte sa nalákať na „pofidérne“ obchody, kde je jediným cieľom vytrieskať z vás peniaze, takže buďte predvídaví (možno aj známym predostretá „tutovka“). Zdravie – kŕče.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist