www.elenn-okienko.sk

15. 06. – 21. 06. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Kľúčovým pre vás stále zostáva načerpanie síl, o ktoré ste sa v predchádzajúcom týždni obrali. Pôjde to pomerne rýchlo a vy budete cítiť nielen príval novej vlny energie, ale aj to, ako sa fyzicky a psychicky prečisťujete. Je však potrebné, aby ste si pri tomto procese kontrovali aj hlavu, teda myšlienkové pochody, ktoré môžu všetko nabúrať. V druhej polovici týždňa prídete na niečo veľmi dôležité a prekvapujúce. Toto zistenie môže pomôcť vám, vašej rodine a najbližším prekonať vzniknuté priepastné rozdiely, či pletky. Úplnému získaniu stability pod nohami a dlhodobejšiemu úsmevu na perách bude predchádzať menšia nepríjemnosť, ktorá úzko súvisí so zdravotným stavom. Vystrašení síce budete, ale niet sa čoho obávať, všetko dobre dopadne. Bude sa jednať symbolicky o „zdvihnutý prst“, vďaka ktorému si začnete nielen vážiť, ale aj radovať sa zo všetkých (nesamozrejmých) maličkostí. Zdravie – nečakané bolesti rôzneho charakteru.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Nevyskakujte vyššie, než môžete. Je logické, že sa snažíte okolie „ohurovať“, aby ste v niečom vytŕčali z davu. Položte si však otázku, prečo to vlastne robíte? Odpoveď, ktorú zo seba vysypete, vás poriadne prekvapí – áno, milí Býci, presne toto je temnejšie zákutie vášho ja, s ktorým existujete a bojujete už roky. Teraz prišiel pravý čas zvíťaziť nad každým vnútorným tieňom. Odhliadnuc od toho, zahoďte škrobenosť, strojenosť a konečne sa uvoľnite. Kamaráti a vaši blízki budú zbožňovať nanovo nadobudnutú bezprostrednosť, hravosť, či jemnosť, okorenenú láskavosťou a nežnosťou. Obojstranné prejavy náklonnosti sa budú len sypať. Niektorí z vás zatúžia aj po zmenách v partnerstvách. Ste si istí, že nepremyslený rozchod je to pravé? Neprepadnite tomu, že si zvolíte túto ľahšiu cestu a radšej si na vzťahu popracujte spoločne. Zdravie – vyčerpanie, únava, oči (pozor pri šoférovaní).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Narastá strach v prepojení na financie a prácu. Táto záležitosť nie je taká zložitá, ako sa na prvý pohľad zdá. Prácu máte zatiaľ istú, zmena môže nastať iba na základe vášho osobného impulzu. Peniažky sa vám dajú na poriadok a dostanú sa do vyváženého stavu v priebehu dvoch-troch mesiacov, dovtedy sa to snažte „ukočírovať“. Zlomyseľnosť, ktorú pocítite zo strany ženy (zhruba vo vašich rokoch), ešte stále môžete odraziť. Ak sa tomu poddáte, zamrznete a budete na nejaký týždeň úplne vykoľajení. Preto je potrebné, aby ste si minimálne v tomto čase strážili svoje slabosti a neukazovali ich verejnosti. Koniec týždňa máte pekný, pretkaný láskou, čistotou a radosťou, vychutnajte si to a oddajte sa tomu naplno. Zdravie – srdiečko a hlava (podpora vhodným stravovaním a dostatočným množstvom tekutín, pozor na zlozvyky, ako je napr. alkohol).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Domáce a známe prostredie sa pre vás stane dusivým, prejaví sa to narastaním túžby niekam ísť, jedno kam, len jednoducho ísť. Ani vedľajšie prejavy nebudú najlepšie, nastúpi nervozita, niekedy plač, či vracanie sa do minulosti. Nehľadajte chyby v sebe alebo v tom, čo ste mohli zmeniť. Radšej sa sústreďte na prítomnosť a na to, ako vám je v skutočnosti dobre. Keď chcete veci meniť, ešte stále môžete, budúcnosť je pred vami, tak tvorte, meňte, pracujte na sebe. Keď sa vám podarí túto vnútornú pelu-melu skrotiť, môžete očakávať príjemné dni, v ktorých si svoje miesto nájdu vaši milovaní, láska a samozrejme aj deti, ktoré sú fantastickým hnacím motorom. Menšie zmeny očakávajte v práci, veľmi rýchlo si však ich osvojíte, takže niet sa čoho báť. Určite sa nevyhýbajte spoločnosti, samota vám priťaží. Zdravie – duševný splín.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Nepríjemné pocity, ktoré vás budú sprevádzať v prvých dňoch týždňa, pramenia z vašich myšlienok. Príliš ich prekombinovávate a svoju úlohu zohrá aj vaša fantázia, či dokonalá domýšľavosť. Pustite sa týchto vtieravých myšlienok, vaša myseľ sa oslobodí. Pred vami sú pekné dni strávené bez stresu a zbytočných chmúr. Pozvanie na zaujímavú návštevu určite neodmietnite, pripravte sa na smiech a veľké množstvo spoločných spomienok. Okolo štvrtku budete z bežných dní vytrhnutí a donútení absolvovať cestu, na konci ktorej vás čaká príjemná a potešujúca správa, či novinka. V oblasti lásky prídu menšie mračná, ktoré zaženie túžba po zmene, na základe ktorej začnete aj konať. Cieľovou rovinkou je naplnené srdce a splnené túžby. V konkrétnej veci (nezadefinované) sa stanete doslova priekopníkmi, skvelú myšlienku rozviňte a dotiahnite do úspešného konca. Zdravie – krk, chrbtica, dutiny.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Pokiaľ sa vyskytovali menšie, či väčšie, problémy s vaším začlenením do väčšej spoločnosti, kde ste sa cítili nepohodlne, prišiel čas, kedy sa to zmení. Vaša charizma spraví svoje, vďaka čomu stúpne aj pokrivkávajúce sebavedomie a vy sa bez problémov stanete spoločenskými šelmami (cháp to ako zdolanie problému, nie na margo vašich negatívnych, či povýšeneckých postojov). V každej spoločnosti sa budete cítiť ako ryba vo vode a bez problémov dokážete konverzovať s kýmkoľvek. Celkovo ako ľudia sa prebudíte a objavíte v sebe úplne inú dimenziu svojho silného ja. Okrem toho sa vďaka týmto nadobudnutým energiám stanete pre opačné pohlavie očarujúcimi a chcenými. Tu sa následne otvára priestor na riešenie vzťahových a lásky týkajúcich sa otázok. Pokiaľ túžite po láske, stačí menšie ťuknutie z vašej strany a zvyšok pôjde sám. Zdravie – tvárová oblasť (pozor na štípance, škrabance).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Premýšľanie o zmene svojho pôsobenia (bývanie – sťahovanie, práca – zmena), naberie to konkrétnejšie kontúry, k úplnému rozhodnutiu vám dopomôžu práve udalosti, ktoré sa udejú v tieto dni. Ľudia, ich správanie, či postoje, to bude presne to, čo vás v rozhodnutí podporí alebo naopak zastaví. Počúvajte svoj vnútorný hlas, je najideálnejšou kontrolkou na správnosť nášho konania a jednania. To, že sa cítite nevítaní a nesvoji všade, kam vkročíte, pramení len z vašej vnútornej nespokojnosti. Spracujte si ju a odídu aj sprievodné a hlavne „vytáčajúce“ a zneisťujúce vyššie opísané javy. Menšia zmena nastane tiež v kruhu vašich priateľov. To, že sa s niekým nezhodnete, neznamená, že ho hneď škrtnete zo zoznamu priateľov. Každý má právo na svoj vlastný názor a to, že s ním nesúhlasíte, nie je dôvod na nevhodné prejavy smerujúce k veľkým výmenám názorov. Zdravie – spálenie pokožky, začervenanie, zapareniny.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

To, že ste si hodili cez oči čierny závoj, neznamená, že aj svet je čierny. Spravili ste tak dobrovoľne z dôvodu, že je jednoduchšie sťažovať sa, vyplakávať a vnímať všetko v tmavej farbe, namiesto toho, aby ste začali konať. Sme len ľudia a pokiaľ sa za niečo viníte, dá sa to odčiniť. Komunikujte, vysvetľujte, neskĺzajte však k apatii a  rezignácii. Karty poukazujú na možnosť vychutnať si každučký deň v naplnení, stačí, ak sa odosobníte od celoplošných problémov, ktoré vás ťažia a ťahajú strmhlav dolu. Pri každej možnej príležitosti sa usmievajte, vytaste svoje ľudské hodnoty ako je láska, empatia, priateľskosť a ľudskosť, tie vám pomôžu v každej nepríjemnej situácii. Už okolo stredy a štvrtku sa vám začne dariť a budete prijímať jednu lepšiu správu za druhou. Verte, že aj vy môžete byť šťastí a môže sa vám dariť v každej oblasti, chcite to a správajte sa tak, ako by ste chceli, aby pristupovali iní k vám. Potom máte našliapnuté na úplnú úspešnosť. Zdravie – nohy.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Sami ste už v minulosti zistili, že vydieraním toho veľa nezískate, najmä, ak sa jedná o získanie si pozornosti a lásky od človeka, ktorého chcete pri sebe ukotviť a umelo udržať. Možno vás to spraví šťastnými, ale je šťastný aj on/ona? Láska je nesebecká, nemajetnícka, preto o tom popremýšľajte a vzťahové problémy riešte inak. „Polovička“ vám to oplatí ešte väčšou láskou. Nezhadzujte vinu na iných, ale radšej spravte menšie pátranie vo vašich vlastnostiach, naozaj ste tým, kým sa prezentujete? Nečíta sa to možno ľahko a určite vás zväzuje strach, ale chcete takto pokračovať ďalej? Pekne si priznajte pred sebou svoje negatíva, tým ich zjemníte a toto ste vy. Neznamená to však, že ste zlými ľuďmi, nie, vôbec nie, len sa bojíte samých seba. Ste veľmi vnímavým znamením, ste cieľavedomí vizionári plní lásky, tak to zo seba pustite. Ste šikovní, milí, múdri, neschovávajte sa za taktiky, ktoré nepotrebujete. Držím vám palce, určite to zvládnete. Zdravie – prečistenie.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Rozhodli ste sa spraviť za všetkým zlým hrubú čiaru? Schvaľujem to. Ste na štarte, ktorý vás dovedie tam, kam patríte. Urovnajú sa vám všetky problémy a vy sa budete cítiť skvelo. Dali ste si šancu chcieť viac a preto to aj dostanete. Menšie dozvuky sa ešte budú diať (strata priateľstiev, nepochopené odchody niektorých ľudí, či nakričanie na vás alebo obvinenia). Všetko vnútorne prijímajte a uvidíte, že budete ľahkí ako pierko. To tí ostatní si budú niesť vlastné bremená, ktoré ste si niekedy od nich dobrovoľne zobrali a niesli na svojich pleciach za nich, či už dni, týždne alebo roky. Niekde v pozadí sa črtá nový vzťah (pre osamelých alebo nespokojných) a ak ste naň pripravení, dovoľte si ho a láska príde. Ak sa, naopak, na to necítite, dajte si čas a keď bude správna chvíľa, láska príde. V práci si nedajte loziť iným po vašom chrbte. Vo všeobecnosti pre všetkých platí šetrenie peňazí, ktoré je v tomto období potrebné. Zdravie – hrdlo (krk).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Zástupcovia vášho znamenia sa chlapsky vysporiadali s prekážkami už v predchádzajúce dni a týždne. Veľa ste pochopili, preto sa vám bude ľahšie dýchať a v tieto dni existovať. Čaká vás posedenie v príjemnej spoločnosti, či dokonca viacero osláv, kde bude o skvelú náladu postarané. Mimo toho pocítite pomerne intenzívne zomknutosť rodiny a to aj v prípade, ak sa tam v minulosti vyskytli nejaké nezhody. O niečo väčšiu pozornosť venujte svojim deťom, v niečom sa vás pokúsia huncútsky zaviesť alebo ťahať za nos, je to nevinná záležitosť, no napriek tomu by ste to mali mať pod kontrolou. Bezdetné páriky túžiace po dieťatku majú skvelý čas na to, aby si túto túžbu naplnili. Ak patríte medzi tých stále uponáhľaných, ktorí konajú podvedome, mali by ste sa viac sústrediť a precitať v tom, čo kde a kedy odkladáte, ušetrí vám to čas pri chaose a zmätkárskom hľadaní. Zdravie – lekárske vyšetrenia, preventívne kontroly, opakované testy (nebojte, všetko dopadne ok).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

To, že sa cítite nesvoji, je na poriadku. Prebiehajú u vás menšie vnútorné prevraty a posuny. Zároveň si dávajte väčší pozor na zdravotné problémy, ktoré súvisia s reprodukčnou sústavou, nepríjemnosti môžu byť naviazané aj na návštevu vodných plôch. Stačí, ak budete obozretní. V polovici týždňa vás rodina vytiahne na menší výlet, aj keď bude kratší, veľmi vám prospeje. Bude to doslova balzam na dušu a „reset“ na hlavu. Vaše dni budú letieť pomerne rýchlo, až šialene, v tomto prípade to však bude k vášmu plusu, nebudete mať čas rýpať sa vo veciach, ktoré by ste za iných okolností rozpitvávali a analyzovali hodiny. Ani v tej rýchlosti však nezabúdajte na lásku, ktorá je univerzálnym liekom na všetko. Nechajte sa ňou pohltiť, rozdávajte ju a rozsievajte nielen svojim polovičkám a deťom, ale aj ľuďom, ktorí nevedia, čo je to povzbudenie a úsmev, vďaka problémom a pletkám, ktoré riešia. Každopádne, povzbudenie vždy padne vhod. Zdravie – okrem v horoskope opísaného, temeno hlavy.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

         

 

 

Leave a reply

TOPlist