www.elenn-okienko.sk

08. 06. – 14. 06. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Získate úplnú nebojácnosť a pri konfrontácii v rôznych situáciách budete mať v sebe až strašidelný pokoj. Podľa vás je to možno fajn, ale uvedomujete si, že získanie tohto stavu spôsobilo pohltenie všetkého vášho vnútorného svetla? To vám bude chýbať, preto by ste mali popracovať na jeho obnovení a menší pocit strachu vás nezruinuje natoľko, ako terajší stav. Za prekvapivé sa u vás bude považovať zdolanie dlhodobejšieho problému (prekážky), ktorý sa s vami ťahá už nejaký čas. V týchto dňoch vás bude kontaktovať viacero ľudí (priateľov, známych) naraz s rôznymi, niekedy pre vás až smiešnymi prosbami, či už o radu, pomoc alebo názor. Bude to frmol a vy budete z toho unavení viac, než kedykoľvek predtým. Novú energiu získavajte v lone prírody. Zdravie – oblasť žalúdka.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Tvrdohlavo si tvrdíte iba to svoje, ani len na malý moment si nepripustíte, že sa v niečom môžete mýliť. Práve preto sa budete pravidelne ocitať v rôznych slovných stretoch, kde bude druhá strana vyžadovať, aby ste všetko aj preukázali. Naučte sa počúvať iných ľudí bez toho, aby ste ich v duchu, či v skutočnosti, dehonestovali alebo zhadzovali. Vo všeobecnosti vás potrápia peniažky, akosi vám v niečom nebude „vydávať“, je potrebné, aby ste ich výdaj niekde „priškrtili“. Vaše srdce bude trošku zranené, stojí za tým nezdar v láske a pocit, že vám bolo neprávom ublížené. Pridá sa k tomu aj vtieravý pocit samoty. Druhá polovica týždňa bude už o niečom inom, máte možnosť získať všetko potrebné k tomu, aby ste kdekoľvek uspeli, vrátane spomínanej lásky. Zdravie – koliky (žalúdok, črevá), hlava.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nezahrávajte sa s citmi svojho partnera/ky, ste si až príliš istí, že vás neopustí a že vám nenaloží nepeknú príučku. Nuž, mýlite sa, má akurát tak dosť vášho neustáleho korigovania, opravovania, príkazov, zákazov a  zhadzovania. Uvedomte si, že po vašom boku máte človeka, ktorého ľúbite, lásku máte opätovanú, tak o čo vám ide? To, že ste vy nespokojní so sebou a vlastne so všetkým, neznamená, že si to budete kompenzovať na svojich najbližších. Pozor na korčuľovanie po príliš tenkom ľade, inak zostanete sami. Zamerajte sa na svoje vnútorné sebazdokonaľovanie, študujte, učte sa niečo nové, navštívte nejaký kurz, zamestnajte svoju myseľ a tým sa nebudete príliš a hlavne účelovo sústreďovať na svoju polovičku. V práci budete zavolaní na koberček, nebojte sa, budú vám posunuté len najnovšie informácie ohľadom nejakých menších zmien systému alebo prerozdelenia práce. Zdravie – zamrznutá intimita previazaná na problémy s druhou čakrou.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Celý týždeň zasvätíte láske, hlavne jej rozdávaniu. Budete natoľko rozcítení, že sa budete snažiť urovnať všetky predchádzajúce škriepky a prelomiť dlhodobejšie mlčanie spôsobené zbytočným urazením a „ofučaním“ sa. V strede týždňa čakajte milé prekvapenie, ktoré sa postará o zdarný koniec všetkého, do čoho sa pustíte. Menšie pletky a problémy sa budú doslova riešiť samé, stačí, ak ich odovzdáte Univerzu, ono si s nimi poradí vo váš prospech. Ku koncu týždňa absolvujete dlhšiu cestu, je nutné, aby ste mali pri sebe všetky potrebné dokumenty, čím sa vyhnete nepríjemnostiam, či už priamo pri stretnutí a zastavení políciou alebo pri vybavovaní úradných záležitostí. Núdzu nebudete mať ani o tajomné telefonáty, či nečakané správy, ktoré bude posielať váš nápadník/čka. Prehlbujte rodinné väzby a hodnoty. Zdravie – dutiny, oblasť čela a temena.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Je fajn plávať na ružovom oblaku a vznášať sa nad zemou niekoľko metrov. Je však potrebné, aby ste neulietavali natoľko, že budete ignorovať realitu. Pre tieto dni je naozaj dôležité, aby ste stáli na zemi pevnými nohami. Budete totiž riešiť viacero pracovných záležitostí viazaných na termíny a samotné organizačné postupy. V druhej polovici týždňa sa vám trošičku zhorší zdravotný stav, čo sa prejaví prioritne na zraku (zahmlievanie, neostré videnie, slzenie, svetloplachosť). Sústreďte sa na duchovnú príčinu – čo nechcete vidieť? Nejaké veci vám nevyjdú podľa plánu a tak budete musieť jedno, či dve stretnutia preložiť, získaný čas venujte domácnosti a záhrade. Zbavte sa starých vecí (rozbité, nefunkčné predmety, oblečenie a pod.)! Rozprúdite tak stagnujúce energie. V týždni sa nájde aj taký deň, že sa doma zabarikádujete a nebudete chcieť vyliezť ani na meter. Zdravie – očistné procesy.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Plakanie do vankúša, ako aj ľutovanie sa, vám veru nepomôže. Dajte sa dokopy a začleňte sa do spoločnosti, budete prekvapení nielen pri bežných, ale aj pracovných a súkromných činnostiach. Niekde tam na vás čaká zaujímavé a nečakané a hlavne spontánne stretnutie. Môže sa z toho vykľuť zaľúbenie a neskôr aj láska. Preto v pohode „randite“ a spoznávajte novú osôbku, ktorá vám „učarí“ svojou bystrosťou. V práci sa bude na vás „voziť“ človek, ktorý je presvedčený, že je niečo viac ako vy. Pocit nadradenosti bude natoľko silný, že sa pokúsi „vyštartovať“ aj na nadriadených, odkiaľ však príde poriadne studená sprcha a vy získate znovu potrebný pokoj. Nedonášajte, neklebeťte, hľaďte si svojho a vyrieši sa to aj bez vášho pričinenia. Nezamestnaní si na novú prácu ešte nejaký ten deň počkajú, ale je to na dobrej ceste. Zdravie – vitamíny, minerálne látky a dodržiavanie pitného režimu.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Je pravda, že jedna etapa vašej kariéry a života sa končí, no vystrieda ju ďalšia, v ktorej objavíte pokoru a chuť pomáhať všetkým slabším. Prišiel váš čas, uvedomíte si malosť nás ľudí, hlavne v súvislosti s fungovaním na tejto Zemi. Vaše ľútostivejšie ja sa prederie do popredia natoľko, že vás nenechá žiadna nespravodlivosť chladnými. Začnete sa angažovať vo viacerých projektoch, ktoré vedú k pomoci slabším. Sami v sebe objavíte veľkú silu, ktorá sa stane hnacím motorom pre vaše napredovanie. Vo vzťahoch je to trošku zložitejšie, ukážu sa nezhody, nezrovnalosti a svoje miesto si nájdu aj hádky. Všetko sa dá však zvládnuť, pokiaľ o to stojíte. Pokúste sa svojich partnerov neporovnávať s inými, robí to poriadnu neplechu. Každý sme nejaký, vrátane vás. Počas víkendu vám bude telefón zvoniť a pípať ostošesť. Príliš veľa informácií vás zastihne pri oddychu. Zdravie – dýchanie, srdce, zvýšená námaha.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Skúste sa ovládnuť a mať pod kontrolou všetko, čo vypustíte z úst. Emócie by sa totiž podpísali pod poriadny výbuch. Váš vnútorný smútok vás na dobu jedného dňa ovládne natoľko, že bude citeľný pre každého, s kým prídete do kontaktu. No, ako rýchlo sa zjaví, tak rýchlo aj pominie. V žiadnom prípade si nemôžete dovoliť meškať, či už do práce alebo na pracovné, či iné stretnutia. Výsledok by bol pre vás nepríjemný, preto sa snažte byť dochvíľni. Veľká zmena nastane v prepojení na rodinu, niečo sa tam konečne pohne a vy si môžete vyfúknuť. Dlhodobejší tŕň v päte sa vytiahne a vy spolu s rodinou môžete znovu ľahšie dýchať. Veľmi sa vám bude dariť v prípade, že sa venujete jednorázovým zárobkom, máte možnosť prilepšiť si. Tí ostatní si budú musieť počkať až do výplaty, kde sa, síce v menšej pridanej čiastke, ale predsa, odzrkadlí vaša námaha. Zdravie – uši (bolesť, zatekanie, vysušenia a pod.).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Predsa len porozmýšľajte, či váš vzťah nemá šancu. Unáhlené rozchody, či dokonca rozvody, nemusia byť chcené z oboch strán. Stavte na diskusie a komunikovanie. V takomto kroku sa veru nenáhlite. Hovoríme, samozrejme, o tých vzťahoch, kde sú nezrovnalosti krátkodobé a čerstvé. Pre ostatných, šťastne zadaných, prichádza čas vhodný na plánovanie spoločnej dovolenky. Nájdenie a skĺbenie termínu vyhovujúceho obom stranám bude trochu náročnejšie. No nevzdávajte to, podarí sa vám to. Rodičia by mali mať pod kontrolou pohyb svojich detí, najmä to, v akej spoločnosti sa zdržiavajú. Niekto z rodiny vás dlho nevidel, túto návštevu stále len odkladáte, nájdite si konečne čas a sľub premeňte v realitu, urobíte mu/im veľkú radosť a vlastne aj sebe (rodičia, starí rodičia, súrodenci, dlhodobí priatelia a pod.). Zdravie – pozor na prílišné slnenie – pokožka – potrebná ochrana a hydratácia.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Na nikoho neukazujte prstom a nestavajte ho na verejný pranier. Začnite pekne od seba a uvedomíte si, že ani vy nie ste dokonalými ľuďmi a robíte chyby a prešľapy. Neprivlastňujte si úlohu sudcu ani kata. Vaša márnivosť sa v tieto dni, vrátane tých minulých, odzrkadlila na rodinnom účte, ktorý sa v tom lepšom prípade pohybuje okolo nuly a v tom horšom dokonca v červených číslach. Uvedomte si, že nemôžete mať všetko, o to viac, ak to robíte, aby ste zaujali spoločnosť, resp. zmiatli ich v tom, ako si to vy môžete dovoliť a ako ste na tom finančne dobre. Položte si otázku: Načo je to dobré a o čo vám v skutočnosti ide? Obdiv spoločnosti môžete predsa získať aj inou cestou, to však musíte zistiť sami. V láske sa vám začne dariť, keď budete sami sebou, vtedy opačné pohlavie môže zistiť, kým skutočne ste. Pri „hraní divadla“ to veru nemá zmysel, iba ak by ste prahli po krátkodobých alebo jednorázových vzťahoch. Zdravie – zuby, hrdlo (pozor na tvrdšiu stravu – vyštrbenie zuba, poškriabanie podnebia a pod.).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Nebojte sa zmien, ktoré klopú na vaše dvere. Aj tak sa im nevyhnete a do vášho života sa skôr, či neskôr, dostanú a zakomponujú. Nebráňte sa prirodzenému bytostnému procesu, ktorým prechádzame všetci. Zo začiatku budete mať pocit, že sa stávate náročnejšími, to však nie je pravda, len ste v skutočnosti priznali sami pred sebou, po čom túžite a čo od života chcete. Veď aj bolo na čase, teraz sa môže koleso udalostí roztočiť a nasmerovať vás smerom, ktorý je vám predurčený. Prebudí sa u vás túžba po kariére a vy začnete na sebe „makať“, čo sa prejaví aj na možných nadčasoch, či dokonca hľadaním si novej práce. V prípade vypätia síl choďte do prírody, kostolíka alebo na iné miesto, kde sa môžete vyrozprávať (nahlas alebo iba v duchu) a zároveň načerpať silné, povzbudzujúce a osviežujúce energie. Ešte si trošku počkajte a do budúcna sa črtá aj uhasenie vášho smädu po láske. Zdravie – párové orgány.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Spurnosť vás ovládne naozaj nepekným spôsobom. Tu len zdôrazním, že dvíham imaginárny prst so známymi slovami – no, no, no. Pozor na to, pri kom a za akých okolností sa budete stavať na zadné, nie všade to totiž bude vhodné. Pekné posuny a postupy sa črtajú hlavne v práci, s čím súvisia, samozrejme, aj financie. No paralelne k tomu bude pokrivkávať vzťah, hrozia výmeny názorov, slzy, výčitky a dokonca aj obviňovania. V tomto prípade zachovajte pokoj, chladnú hlavu a hlavne vysielajte polovičkám veľa-veľa lásky, ktorá ich upokojí a tým aj donúti uvažovať nad sebou. Vytvorte priestor pre romantiku a potrebnú intimitu. Všetko sa v tomto týždni utrasie, aj keď budete v každom dni cítiť patričné napätie. Pomaly, ale isto, sa budú navyšovať aj vaše nároky na rodinu, partnerov, priateľov, čo bude súvisieť s vašou vnútornou nespokojnosťou. Zdravie – členky, kríže a bolesť hlavy.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

                           

 

 

Leave a reply

TOPlist