www.elenn-okienko.sk

14. 09. – 20. 09. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Uväzníte sa v akejsi jednoliatosti – všetko sa vám bude zlievať a v ničom nebudete nachádzať konkrétne pocity, vysvetlenia, či náznaky. Kľúčom k tomu, aby ste si vedeli všetko pekne zatriediť, je váš vnútorný stav. Ste rozhodení a rozladení, preto neviete záležitosti, myšlienky a vlastne nič, rozlišovať. Je naozaj potrebné, aby ste oddychovali a relaxovali. Pokiaľ to neviete, je čas, aby ste si aj túto činnosť osvojili. Nikdy nie je neskoro. V láske si dávajte pozor na to, aby ste neskĺzli k majetníckosti. Namiesto toho, aby ste robili rôzne výpady, či scénky, vsaďte na tradičný spôsob, ako sú objatia a pochvaly. Nezávisle od toho, či ste muž alebo žena, budú vás v tomto týždni dusiť mužské energie. Ženy prestanú rozumieť mužom a muži budú prichádzať do menších alebo väčších konfliktov s inými mužmi a to aj nevysvetliteľne, bez dôvodu. Koncom týždňa sa trošku stiahnete, zatúžite po ozdravujúcej samote, v ktorej však zotrváte len minimálne. Pomerne rýchlo sa postavíte na nohy. Pomôžete niekomu veľmi blízkemu – nejakému partnerskému alebo manželskému páru, ktorý podporíte tým, že sa postavíte na ich stranu alebo im vďaka svojím kontaktom pomôžete niečo vybaviť. Peniažky budú u vás na nejaký čas „zamrznuté“, preto sa budete musieť uskromniť. Zdravie – malátnosť, únava, spomalené reflexy, aj samotné premýšľanie.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Napriek tomu, že ste už z rozprávok vyrástli, túžite byť súčasťou tej svojej, ktorá vám prinesie lásku, peniažky, čo by bolo znakom jej zdarného konca. Zázraky sa dejú, ale nie na počkanie, preto, aby bol výsledok vášho konania podľa vašich predstáv, musíte niečo aj urobiť. Je ťažké v dnešnej dobe žiť podľa rozprávkového scenára – láska, dobro, odpustenie, pomoc… ale verte mi, dá sa to. Skúste neskĺzať do „prvoplánovosti“ a pokúste sa pomáhať a prejavovať empatiu všade tam, kde je to treba. Ukážte okoliu vaše skryté, ale dobré ja. Všetko to dobré sa vám vráti, najmä v tomto období, vďaka čomu môžete prežiť vlastnú minirozprávku. Už teraz si začnite písať jej scenár (vizualizácia). Čaká vás menší boj s temnejšou a bolestivejšou minulosťou a spomienkami, prestrihnite všetko temné, nepekné a ubíjajúce. Odstrihnite sa od toho, čo vám ubližovalo a nevracajte sa späť ani len v myšlienkach. Nechajte všetko staré spať sladkým spánkom. Veľmi rýchlo budete prehodnocovať cieľ cesty (reálna cesta dopravnými prostriedkami), do ktorej budete, tak povediac, buď navlečení alebo dokopaní. Zvážte to (minimálne jej načasovanie – riaďte sa pocitmi), na jej konci vás čakajú výčitky, sebaobviňovanie a sklamanie. Niektoré dni budú totiž úplne nevhodné. Láska a úspech má veľa podôb… Zdravie – zvýšený pocit strachu, neistoty a obáv – oblasť žalúdka.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Spadli ste do vlastnej „pasce“, ktorú ste starostlivo chystali pre niekoho iného. Nuž, aj to sa stáva, aspoň si osvojíte heslo: Kto druhému jamu kope, sám do nej padne. V tomto prípade to má však aj hlbší zmysel. Vy totiž dokážete čisto, jasno a prezieravo myslieť vtedy, keď padnete na dno, paradoxne, až vtedy ste totiž zo seba schopní vydolovať každú kvapku zdravého sebavedomia, viery a sily. Za iných okolností ste pohodlní a žijete si tak, ako vám to dni umožňujú a prinášajú. Pre vás je však potrebné, aby ste zdravú dravosť, vašu silnú vieru v seba samých, nosili pri sebe vo vreckách stále a nie len vtedy, keď vám horí za pätami. A o tom bude celý týždeň. Okolnosti vás budú nútiť mierne bojovať, prebíjať sa do popredia a nie podriemkávať a len v prípade potreby vytasiť svoje silné ja. Buďte sami sebou v každej situácii, na nič sa nehrajte a prijímajte aj prípadné prehry. Je to trošku dlhodobejší proces, ale keďže ste veľmi šikovní, vy si pointu toho, čo som opísala, osvojíte o polovicu rýchlejšie a už na prelome týždňov pocítite spokojnosť, čo sa, samozrejme, odrazí aj v iných sférach. Nastane posun v práci (nájdenie si práce), ustália sa nezmyselné hádky v partnerstvách a nastane mier, postupne sa začnú „množiť“ peniažky na uspatom konte, či napĺňať dózička s drobnými určená na špeciálne prípady. Všetko sa dá, len by ste nemali driemať, každý deň žite naplno a v plnej zbroji. Zdravie – bolestivosť končatín – reuma (dopad počasia).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Ste pohládzaní „univerzálnou láskou“, čo znamená, že sa budete cítiť výborne – stúpne vaša intuícia a prehĺbi sa vaše duchovnejšie ja. Ráčikovavia budú vláčnejší, prístupnejší a hlavne empatickejší, čo vedie k tomu, že dokážete pomôcť všade, kde o to budú stáť. V tomto období si pritiahnete veľa ľudí, ktorí sa s vami radi porozprávajú o čomkoľvek. Viac opatrnosti je potrebnej pri manipulácii s peniažkami, o nejaké totiž môžete prísť vďaka nepozornosti alebo nedbanlivosti, resp. slepej dôvere. Ani to však neotrasie vaším dobrým naladením, ktoré rozsievate všade, kam sa pohnete. Viac času by ste mali tráviť v kruhu rodiny, ktorá vás potrebuje, a to dosť urgentne – zakročte, pomôžte. V práci sa ocitnete v patovej situácii, zostanete totiž uväznení medzi dvoma osobami, ktoré sa pokúsia svoje účty riešiť sprostredkovane cez vás. Zovreli vás síce v akomsi kruhu, ktorý sa stále zmenšuje, ale vy sa ničoho nebojte, jednoducho z neho vystúpte. Áno, je tu táto možnosť, takže hurá, o bludný kruh sa nejedná. Nebojte sa, nič sa diať nebude, obe osôbky budú sebou tak zaujaté, že si ani nevšimnú váš odchod a vy môžete pekne pokračovať vo svojej práci a činnosti. V partnerstvách to chce viac hravosti, tepla a iskričiek. Zdravie – imunita, ospalosť.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Korene, ako symbol sily, a putá medzi vami a rodinnými príslušníkmi, či priateľmi, sú veľmi silné a pevné. No napriek tomu budete konfrontovaní s tým, že sa ich niekto pokúsi oslabiť, podkopať, či rovno prepíliť ich. Len vy viete, ako ich máte radi a že snaha zničiť všetko, o čo stojíte, je účelová. Preto kašlite na klebety, rozvraty a pokusy o intrigy – prípadne si všetko overte. Už teraz vám viem povedať, že akákoľvek snaha zničiť to, čo milujete, bude neúspešná. Zlomyseľnosť má veľa podôb a vy sa práve s jednou z nich stretnete zoči – voči. Menšie a hlavne nečakané problémy vyskočia v súvislosti s vaším bývaním, preto si dávajte pozor na všetky spotrebiče a prípadne aj na tečúcu vodu (zabudnutie zatiahnutia kohútikov). V láske sa vám karty trošku zamiešajú, postará sa o to správa, ktorá vás o niečo viac vyvedie z miery, vlastne ani sami nebudete vedieť, čo si máte myslieť a tak to má aj byť – myslite si, čo chcete. Autor tejto správy totiž použil priam majstrovské umenie dvojzmyselnosti a ukrytie významu medzi riadky. Nuž, zapotíte sa trošku, ale správu rozkódujete a to správne Potom príde priestor na premýšľanie a váš konečný záver… Náročnosť týždňa blížiacim sa víkendom sa bude pomaly strácať a už teraz vám poviem, že všetko zvládnete hrdinsky. Zdravie – oblasť od krku, cez ramená až ku dlaniam.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Nejaká hŕstka z vášho znamenia (naozaj nie všetci) sa stále riadi silou peniažkov – pokiaľ budete pri hľadaní ideálneho partnera prioritne, a hlavne účelovo, hľadieť na výšku jeho/jej konta, spálite sa. Nie je to správna cesta a vy to viete… Ostatní, ktorí vsádzajú na čistú a úprimnú lásku, už dávno pochopili, že nič nie je nemožné a so správnym partnerom po svojom boku si výšku svojho konta môžu navyšovať spoločným úsilím. Respektíve, keď v láske nebudú zisťovať stav konta a budú len ľúbiť, môžu neskôr zistiť, že ich partner je ďaleko za vodou, avšak ten pre zmenu bude vedieť, že ľúbite jeho/ju a nie peniaze, ktoré vlastní. A presne táto skupinka sa dočká aj patričného úspechu. Bude sa vám dariť v práci, v partnerstve, ako aj pri jeho budovaní, či hľadaní. Krásne dni plné radosti, šťastia, pochopenia a prehriatosti. Tí, ktorí trošku zbehli z cesty, veľmi rýchlo precitnú a vrátia sa späť na správne chodníčky. Mali by ste sa hlavne v tomto období viac šetriť a neprepínať sily, číhajú na vás rôzne nástrahy, ktoré by vás mohli na nejaký čas vyradiť z bežného kola – vírusové ochorenia a stres. Zároveň tu máte menšiu výstrahu – pozor na klamstvo, ktoré bude k vám smerovať od človeka, ktorého poznáte len zbežne. Neverte všetkému, čo počujete. Zdravie – prechladnutie, únava.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Dobrovoľne sa oberáte o prirodzenú radosť plynúcu z bežných maličkostí. Príliš veľký dôraz kladiete na problémy, ktoré vás sužujú. Oddávate sa ich sile a nechávate sa ťahať dolu. Nesústreďte sa na to, čo vás ničí, ale prehoďte výhybku a tešte sa zo všetkého, čo vám vychádza, len tak môžete naštartovať fungovanie všetkého. Pokiaľ sa vám to nepodarí, môžu vás vaše trápenia stiahnuť úplne dolu a tam sa usalašíte v silnom sebaľutovaní sa. Niektorí z vás prechádzajú vzťahovými zmenami, uvedomujú si, čo vo vzťahu nefunguje a padajú do fňukania a sťažovania sa. Namiesto utápania sa spravte niečo, aby to znovu začalo fungovať. Áno, treba na to dvoch, ale pokiaľ toho nie je partner schopný, začnite vy a ukážte mu cestu, vďaka ktorej sa to môže dať na poriadok. Šťastie, hlavne v práci, k vám zavíta okolo stredy. Bude sa vám naozaj dariť bez toho, aby ste vynaložili väčšiu námahu, jednoznačne to zužitkujte. Zaskočia vás správy o nejakých nedoplatkoch, či vašich dlhoch, nebude sa síce jednať o veľké sumy, no spraví vám to v peňaženke menší „prievan“. Pokúste sa dať všetko do poriadku, nech ste spokojnejší. Poriadok a systém si spravte aj v papieroch, ktoré ste odkladali bokom, je čas, aby ste si v tom upratali. Zároveň buďte pripravení, že ľudia vo vašom okolí budú prejavovať svoje horšie ja, majte pre to pochopenie a pokúste sa ich upokojiť. Zdravie – hlava (vrchná časť – korunná čakra).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Z búrlivých škorpiónov sa stali poddajné a maznavé mačičky a kocúrikovia. Nuž, je to síce fajn, ale nie pre vás. Pokúste sa na seba pozrieť, na zmeny, ktorým ste podľahli a položte si otázku, či je to to, čo vám vyhovuje. Otvorte oči a porozmýšľajte, či vás do tejto polohy náhodou nebadane formuje vaša polovička alebo niekto blízky, komu vaša pasivita vyhovuje. Skúste si na túto otázku odpovedať. Vo všeobecnosti majte pod kontrolou všetky potrebné doklady a s nimi spojenú platnosť, platí to aj pre šeky. Je pravdepodobné, že budete musieť absolvovať aj nejakú návštevu úradov. Viacero ľudí vám v tomto období nebude rozumieť, podľa nich rozprávate nezrozumiteľnou rečou, v niečom však predsa majú pravdu. Kde sa vytratili vaše osobné názory? Teraz rozprávate len to, čo všetci chcú počuť. Milí Škorpióni, zobuďte sa a buďte znovu sami sebou, lebo toto nie ste vy. Neklamte sa a riaďte sa svojimi pocitmi, ktoré vás vždy doteraz viedli správnym smerom. V láske síce tápete, ale je otázkou krátkeho času, kedy budete mať vo všetkom úplne jasno, buďte trpezliví. Spolu s vaším opätovným postavením sa na nohy príde aj šťastnejšie obdobie, takže nezúfajte, máte sa ešte na čo tešiť. Pozor na zakopnutia J Zdravie – oblasť prvej čakry (podbruško, močový mechúr, rozmnožovacie orgány).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Trápi vás láska? Karta so symbolom srdca, za ktorou nasleduje bič, hovorí sama za seba. V prvom rade prestaňte bojovať sami so sebou, ovládnite akúkoľvek mätúcu pohnútku. Upokojte sa a až potom budete počuť skutočný hlas svojho srdiečka, ktoré vám v tomto smere odpovie na veľa otázok. Rybičky, ako symbol hojnosti, vám prinášajú peniažky. Keď si v tomto období „máknete“, budete aj patrične ohodnotení, takže o financie sa báť nemusíte. Už počas tohto týždňa sa začne váš život čistiť, prirodzenou cestou sa z neho vytesní všetko, čo vás trápi a zužuje. Pokiaľ k tomu budete prichádzať citeľne, ničoho sa nedržte a s úsmevom na perách to pustite. V práci ste poľavili, dokonca sa zamotávate vo vlastných slovách, ste absolútne nesústredení a poriadne „chaosíte“. Skonsolidujte sa skôr, než narobíte naozaj viacero nepríjemností, ktoré by ste potom nemuseli „uhrať“. V žiadnom prípade sa nepúšťajte do slovnej výmeny názorov so ženou, ktorá má evidentne „navrch“, jej navážanie do vás si minimálne v týchto dňoch nevšímajte a nechajte ju, nech sa v tých svojich táraninách sama stratí. Vaša chvíľa na konfrontáciu s ňou ešte len príde, keď budete dostatočne ukľudnení a slovne vyzbrojení, teraz to pre svoje vlastné dobro pustite. Zdravie – pozor na výšky (cháp, že hovoríme o nej aj v prípade, že stojíte na prvom schode schodiska, či stupienku rebríka – takže všetky vyvýšené miesta).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Fíha, vás budú počas týchto dní priatelia priam „žrať“, budú túžiť po vašej spoločnosti, už len z toho dôvodu, že je s vami švanda a veci neberiete (minimálne teraz) príliš vážne. Tieto energie a naladenie tohto druhu spôsobia to, že niekto z vašich blízkych sa vám prizná, že je do vás tajne a dlhšie zaľúbený/á. V podstate ste to tušili už dlhší čas, no nemali ste dostatok dôkazov, aby ste si to potvrdili. Teraz to budete mať vypovedané priamo. Je len na vás, ako s touto informáciou naložíte. Dáte si čas, aby ste zistili, či tam niečo netlie aj z vašej strany k tejto osôbke? Alebo nie je o čom a v podstate ste čakali len na prvý impulz? Vaša nerozhodnosť vami trošku zamáva v práci, nebudete si v niečom istí, no než by ste mali konať nepremyslene a bezhlavo, radšej poproste o názor človeka (kolegu/yňu), ktorému dôverujete, čím budete chránení, aby vaše zaváhanie nebolo vysmiate alebo inak znevážené. Príliš sa tešíte na nejaké hromadnejšie stretnutie, nuž nebuďte až takí extrémni -„vynadšení“, inak sa to zruší alebo vám do toho jednoducho niečo vlezie. Rodičia pozor, vaše dietky trápi láska, je čas na úprimné povzbudenie a rozhovory. Do manuálnych prác v domácnosti sa, v prípade, že nie ste odborník alebo v danej oblasti zdatní, radšej nechytajte (elektrika, murárčina, voda a pod.). Zdravie – svalovica, svalová únava, kŕče.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Páni, pozor na to, aby ste neboli vtiahnutí do nejakých neperspektívnych obchodov alebo transakcií, všetko treba dôkladne overiť a až keď si budete istí, konajte. Platí to, samozrejme, aj v oblasti požičania väčšej čiastky peňazí, nekonajte bezhlavo. Neznamená to, že to nevyjde, je však dôležité, aby ste si to z každej strany ošetrili k svojej vlastnej spokojnosti, čím sa zbavíte aj vnútorných pochybností., Takže overujte, preverujte, zisťujte, pýtajte sa! Vo všeobecnosti platí vädnutie rodinných vzťahov, v domácnostiach zavládlo ticho a komunikácia sa úplne vytráca. V tejto dobe, kde sú k dispozícii všemožné technické výdobytky, sa môže stať, že sa vďaka nim jeden od druhého vzďaľujeme, čo je teraz váš prípad. Vypnite „telku“, mobil dajte na tiché zvonenie, počítač uspite a spravte si krásny rodinný večer, kde sa budete otvorene baviť o bežných veciach, nenechajte to šialené ticho zájsť do krajnosti. Láska síce tiež mlčí, no na to, aby ste ju zobudili, stačí málinko. Tí, ktorí lásku len hľadajú, ešte ju síce nevidia, ale cítia, že sa blíži niečo prevratné a tento pocit je naozaj správny. Veru niečo, lepšie povedané niekto, kto vám pomúti hlavu, sa blíži. Pre všetkých platí, aby sa ste sa nezamotali do partnerských konfliktov, ktoré sa vás netýkajú napriek tomu, že ide o vašich blízkych priateľov. Zdravie – problémy naviazané na cestovanie – nevoľnosť.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Neviem síce s určitosťou zadefinovať, čo sa s vami bude diať, ale stane sa vám to, že budete súhlasiť so všetkým, čo v skutočnosti budete vnútorne popierať. Kam odchádza vaša úprimnosť a priamočiarosť vo vyjadrovaní svojich názorov? Vždy ste istým spôsobom vynikali z davu a teraz ste sa pre niečo doň dobrovoľne včlenili, čím začínate v ňom zanikať. Ale to predsa nie ste vy! Ako s touto informáciou naložíte, je na vás, buď to stopnete alebo jednoducho splyniete so všednosťou. Môžete sa tešiť na veľmi zaujímavý koniec týždňa, prinesie vám veľmi príjemné pocity a fúru milých noviniek. Okrem toho spadáte kamsi do materializmu, tu tiež platí, že to nie ste vy. Popremýšľajte, prečo začínate myslieť a konať inak, než doteraz. Nájdite spúšťač týchto nevysvetliteľných prejavov, neukrýva sa náhodou za tým strach? Pokiaľ áno, tak ho pomenujte, čím ho oslabíte a zároveň pri troške snahy nad ním aj zvíťazíte a potom sa všetko pekne vráti tam, kam má. Nehrajte sa na niekoho, kým v skutočnosti nie ste, nerobte veci, ktoré vám nie sú vlastné. Slniečko nad vami svieti stále, to len vy ho dobrovoľne ukrývate za mraky. No dobre, príjemnejšie záležitosti môžete očakávať v partnerstvách a väčší priestor na úspech vás čaká aj v práci. Nezabúdajte na jemnocit! Zdravie – srdiečko a hlava.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist