www.elenn-okienko.sk

11. 05. – 17. 05. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Bude sa vám veľmi dariť v práci. Ale, o čo väčšie pokroky budete robiť a o čo väčší úspech budete žať, presne v takej miere sa vám prestane dariť v súkromí. Dokonca pocítite rapídny úbytok energie. Aj na dosiahnutie vyváženosti však existuje návod – s ničím nebojujte a všetko prijímajte tak, ako sa bude diať, viac oddychujte a preciťujte srdcom. Zároveň by sa medzi týmito dvoma svetmi mala zmazať akákoľvek priorita, v tomto období sa pokúste prisudzovať práci aj súkromiu rovnakú výšku a mieru dôležitosti. V druhej polovici týždňa buďte maximálne vnímaví a bystrí, mohla by sa na vás zosypať pekná hŕstka malérov, ohovárania a intríg. Peniaze hýbu svetom a presne tie sa za týmito výpadmi na vašu osobu budú ukrývať. Nedajte sa znechutiť a stále sa sústreďujte na seba, svoju kariéru a ľudí, ktorých máte radi. Zdravie – stred chrbta a lopatky.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Ovládne vás silný pocit dosiahnuť spravodlivosť, tá však úzko súvisí s pomstychtivosťou, preto si dajte pozor, aby sa vaše kroky neniesli v duchu známeho hesla: „zub za zub, oko za oko“. Nie je to pre vás potrebné, disponujete skvelou inteligenciou, preto nie ste odkázaní siahať po takýchto prvkoch. Na druhej strane, sami viete, že ľudí, ktorí škodia, si to nájde v správny čas samé, všetko funguje ako bumerang (čo hodíte, to sa vám vráti). Ponaučenie chodí k nám tíško a po špičkách. Zachovajte svoju myseľ a dušu čistú. Stupňujúcu nervozitu sa pokúste ovládnuť cez svoje koníčky. Vaše vybičované zmysly a negatívne pocity vám dajú poriadne zabrať. Ukážte sa, ako dokážete spracovávať aj svoje tienisté stránky, berte to ako skúšku. Odmenou vám bude pocit pokoja a skvelej vyrovnanosti. Dajte si pozor, aby ste akékoľvek emočné výbuchy neprenášali na ľudí, ktorých máte radi, ľúbite ich a najmä, ktorých sa to netýka. Hlavu hore, učte sa prijímať a krotiť aj svoje tienistejšie ja. Zdravie – dutiny, hrdlo.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Precitnete v pocite strachu z osamelosti, samoty a zodpovednosti, ktorú nesiete na svojich pleciach. Uvedomíte si váhu všetkého, čo vás trápi a nebudete vedieť, čo s tým. V prvom rade sa z ničoho neobviňujte a nevyjadrujte sa na svoju vlastnú adresu nepekne. To, že budete chcieť dehonestovať (ponižovať) samých seba a tým sa prinútiť k výkonom (v akejkoľvek sfére), vám nepomôže. Stačí, ak budete počúvať svojich priateľov, ktorí vám neustále ukazujú, ako vás majú radi a akým ste pre nich skvelým človekom. Takže odrážajte sa od faktov, ktoré vám ponúkajú presne tí ľudia, ktorí s vami žijú už nejaký ten rok a poznajú nielen vaše myšlienkové pochody, pohľad na svet, ale aj to, čo vás trápi. Najlepšími kritikmi sú tí, ktorých máme pri sebe najbližšie a nie tí, s ktorými trávite len obmedzený čas bez väčšej citovej väzby. Zdravie – zuby, ďasná.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Vaša nerozhodnosť vás môže pripraviť o krásny zážitok Kto zaváha, tomu sklapne sánka naprázdno. Preto sa pokúste na všetko, čo vás zaujme, na akúkoľvek ponuku, ktorú zhodnotíte ako prospešnú, zareagovať rýchlejšie, než to máte vo zvyku. Vaša cesta v tomto týždni bude kľukatá, dá sa povedať, že spravíte jeden menší prešľap, ktorý vám znepríjemní všetky zostávajúce dni. Ale už teraz vám hovorím, že mu žiadnu váhu dávať nemusíte. Dariť sa vám bude všade, kde budete chcieť. V tomto období máte znásobenú silu myšlienok, želajte si to, po čom túžite a pokiaľ to nie je v rozpore so správnosťou, hneď to budete mať. Neráta sa tam škodenie iným ľuďom, na to si dajte obzvlášť pozor, s ohňom sa nezahrávajte, inak sa sami popálite. Viac času a pozornosti venujte láske, tá bude v týchto dňoch narastať a krásne rozkvitať. Pestujte si ju. Zdravie – menšie poranenia ako dôsledok nepozornosti (škrabance, modriny, zádery a pod.).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Nie je čas na stavanie vzdušných zámkov, je potrebné, aby ste v tomto období stáli nohami pevne na zemi. Vaše ulietavanie a prílišná dôverčivosť, či rozšafná nálada vám pôjde viac k neprospechu ako na osoh. Hodnoťte všetko na základe daných faktov, nič neprifarbujte, tak sa vám podarí dostať všetky odpovede na vaše priame otázky. Potom môžete konať ďalej. Viac energie venujte financiám, kde to trošku škrípe a potom svojej rodine, vzťahy budú mať tendenciu chladnúť a preto je potrebné, aby ste plamienok ohňa udržiavali práve vy. Viac si strážte aj svoje zdravie, nerozvážnosť vás môže na pár dní vyviesť z bežných koľají (hrdlo, prechladnutie, zápal…) a vy sa na svet budete pozerať spoza svojho okna. Krásnym prekvapením bude nečakané stretnutie s osobou, ktorá nevidí žiadny problém v precestovaní žiadnej diaľky, len aby vás videla. Takže, strážte si telefón. Zdravie – náchylnosť – imunita.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Neplačte sami nad sebou a s hrdosťou sa rozlúčte so všetkým nefunkčným a nepotrebným. Nehľadajte význam a zmysel tam, kde sami dobre viete, že ho tam už nenájdete. Neoplakávajte svoj život a neúspechy, v ktorých sa rýpete, radšej sa pokúste správne naladiť a do svojho sebavedomia, či do prostej radosti zo života, vložte svoje maximum. Čierne až zahmlené videnie sa rozplynie ako zlý sen a potom sa môžete tešiť zo všetkého pekného, čo na vás čaká a vlastne, celý čas čakalo. Priatelia vás budú zbožňovať, rodina prejavovať patričnú úctu a vďačnosť, no a na svoje si príde aj láska. Zaľúbenosť si vás nájde vtedy, keď už v lásku prestanete veriť, respektíve v to, že aj vy máte niekde tú svoju „polovičku“. Trošku sa vnútorne „opravte“ a zistíte, že nič nie je nemožné. Zdravie – nohy (opuch, bolesť, krívanie a pod.).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Dlhodobejšie zdravotné problémy si dajú pohov a vy si budete môcť vychutnať všetko bez prípadných menších, či väčších bolestí, ako aj ošemetnejších problémov zdravotného charakteru. Dopriate máte prioritne v partnerstve, čo znamená, že každý problém bude zažehnaný, vytiahne sa biela zástava a nastúpi znovu mier. Tí, ktorí prežívajú aktuálne bezproblémové (bez hádok) partnerstvo, by zasa mali trošku popracovať na spoločnej komunikácii a chýbajúcej iskričke. Ešte okolo utorka sa rozhodnete naplánovať si nejakú cestu, výlet alebo víkendový pobyt, ale aj v tomto prípade rátajte s časovými odchýlkami, či samotným zrušením cesty z neodkladných a hlavne nepredvídateľných dôvodov. Nezadaní by mali prestať chodiť s hlavou v oblakoch, vaša potenciálna láska totiž chodí pevne po zemi, čo znamená, že patrí medzi tých racionálnejších a ak budete ulietavať do výšky oblakov, nemusíte ju/jeho uvidieť. Zdravie – vitalita.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Nezahrávajte sa s citmi ostatných, veď by to tých, ktorých sa to týka, mohlo bolieť. Buďte úprimní. Ide vám len o flirt? Tak choďte s pravdou von, pretože opačná strana sa môže zaľúbiť a nechcene im ublížite. Tiež pozor na rôzne troj- a viac-uholníky. To, že máte potrebu motať hlávku tím, ktorí sa vám zapáčia, posilní vašu sebadôveru a presvedčí vás, že ste stále peknými, atraktívnymi a chcenými ľuďmi. Tu je však potrebné myslieť aj na dôsledky. Niektorí sú citlivejší voči akémukoľvek vzťahu, vyznaniu, či flirtu a môžu klásť na to väčší dôraz, než si myslíte, preto trochu opatrnosti a predvídania neuškodí. Každopádne, hrajte s otvorenými kartami. V práci sa zamotáte do konfliktu s kolegom/yňou. Žiarlivosť robí divy a tak, ako sa na pracovisku priateľstvo začalo, rovnako sa v tomto období aj skončí. Nateraz dajte tomu čas a nesnažte sa to rozmazávať. Zdravie – dýchanie, kondička.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

 

„Machrovať“ sa neoplatí, pokiaľ chcete zaujať, ide to aj inak, než len robením „psích kúskov“. Po prvé, dôležité je zachovať si vlastnú tvár, buďte sami sebou, nehrajte sa na niečo, čím nie ste a to len kvôli tomu, aby ste na seba upriamili pozornosť osôbky, ktorá sa vám páči. Prirodzenosť v tomto prípade zvíťazí a budete sa čudovať, čo nevidieť bude ruka v rukáve. Takže držím palce a hlavne vychutnávajte si krásne „randenie“ plné hrejivých momentov. Už počujem zadaných, ako si povzdychli pri spomienke na pocity motýľov v žalúdku. Nuž, tak to býva, keď ste sa namiesto „plusov“ pri svojom partnerovi začali sústreďovať na jeho/jej „mínusy“. Ak to dokážete otočiť, môžete si „randenia motýľov“ užiť do sýtosti aj vy. Máte to len vo svojich rukách. Kde je láska, tam sa dá so vzťahom stále pracovať. V práci dobre počúvajte a vyhnete sa menšiemu strápneniu. Zdravie – žalúdok, trávenie.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Už od pondelka sledujte znamenia, ktoré vás v tomto týždni povedú k šťastnému cieľu. Pýtate sa, čo vás v tom cieli čaká, nuž v prvom rade je to individuálne a v druhom rade, nechajte sa prekvapiť. Čaká vás krásny týždeň plný príjemných zážitkov, romantiky, šťastia, lásky… Dopriate vám bude naozaj všetko, na čo si len pomyslíte. Je zbytočné to rozpisovať, nasaďte si úsmev a čakajte, čo sa bude diať. Aby to nebolo len o tom krásnom, kvôli prevencii buďte pripravení na nepríjemnú správu, ktorá dofrčí od chlapa, ktorého ste v blízkej minulosti odmietli (ženy na úrovni chlapa, muži odmietli pomoc s vybavovačkami, či v práci). Jeho túžba po vrátení a ako takej satisfakcii bude natoľko silná, že sa rozhodne prekročiť hranice slušnosti. Reagujte veľmi triezvo, až nevšímavo, nesnažte sa mu to slovne vyvrátiť, v tomto prípade snaha o komunikáciu nepadne na úrodnú pôdu. Zdravie – hlava (prílišné rozmýšľanie a analyzovanie).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Budete napnutí ako strunky, čo si nebudete vedieť vysvetliť. Jednoducho povedané, podvedome na niečo čakáte, ale ani sami neviete na čo. Objasnenie vašej napätosti sa rozlúskne, ukrýva sa za tým hlavne doklepnutie bytových otázok v úzkom prepojení na vzťahy. Znamená to, že sa dočkáte vyriešenia všetkého, čo vás trápilo v spojitosti s bývaním (podnájom, nájom, kúpa, predaj, prerábanie, vybavenie papierov, banky, kolaudácia atď.) a zároveň sa vám všetko naskladá na správne miesto v partnerstvách. Znovu platí, že osamelí majú opakovanú príležitosť spoznať niekoho zaujímavého. To, či dobrovoľne skočíte na hodený háčik, ktorý zaručene budete vidieť, lebo signály budú priame a jednoznačné, je už len na vás. A viete čo? Skúste to, veď v podstate nemáte čo stratiť, iba získať. Strach nás zväzuje a vy ho už predsa máte dosť, dajte si šancu na nový začiatok. Zdravie – pocit chladu (energetické pohyby, uvedomovanie si, vyplavovanie a prečisťovanie na duchovnej úrovni).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Pokúste sa v sebe potlačiť „haj-buj“ štýl (bez rozmýšľania, bez ladu a skladu, až detinsky) vybavovania, riešenia a osobnej, či pracovnej prezentácie. Kroťte sa a prezentujte sa adekvátne k tomu, akí v skutočnosti ste, ako adekvátne aj k vašej pracovnej pozícii. Vaše „strečkovanie“ (nekoordinované správanie, rozprávanie…) udržíte na uzde len vďaka tomu, že si predstavíte možné dôsledky svojej prchkosti. Toto pravidlo platí u vás pre každú jednu oblasť, lebo slniečko a vo vzduchu visiace leto z vás vyťahuje rozšafnosť, hravosť, maznavosť, tvrdohlavosť tiež, no hlavne chuť oddychovať. Na to si však ešte nejaký ten mesiac dva počkáte, teraz je potrebné, aby ste sa plne sústredili a pracovali na sebe ako na človeku a aj na kariére. Spánok na vavrínoch pre toto obdobie nie je vhodný. Pripravte sa na krásnu správu, ktorá k vám priletí z úzkeho kruhu rodiny, tam úsmevmi a radosťou nešetrite. Zdravie – bolesť hlavy v oblasti čela, ťahanie očí.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje
                                                             Mária Petrovičová

 

 

 

 

 

Leave a reply

TOPlist