www.elenn-okienko.sk

18. 05. – 24. 05. 2015

 

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Jednotlivé záležitosti sa vám budú komplikovať, naoko sa budú zdať nevyriešiteľnými, ale je to len zdanie, zotrvajte a všetko pekne ukončíte podľa prvotných plánov. Atakovať z prvej línie vás bude únava. Stále zívanie a samovoľné privieranie očí je jasným signálom, že by ste mali zaliezť do postele v skorších hodinách a poriadne dosýta sa vyspať. Už okolo stredy-štvrtku sa vás niekto pokúsi nalomiť cez emócie, buď na požičanie peňazí, vyplatenie niečoho alebo kúpu nejakej novinky. Či sa rozhodnete podľahnúť alebo nie, financie sa začnú u vás všeobecne zlepšovať práve v tomto mesiaci. Takže výdavky máte šancu dobehnúť, je to na vás. Pri cestovaní a pravidelnom pohybe autom majte pod kontrolou všetky technické záležitosti svojho tátoša, ako aj samotné papiere (vodičák, PZP, emisná a pod.). Zdravie – pokles energie (fyzickej aj psychickej).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Začnete si uvedomovať, aká je pre vás rodina dôležitá. Vaše precítenie sa prenesie do upevňovania vzťahov medzi jej jednotlivými členmi. Pochopíte, že sú to v podstate jediní ľudia, ktorí tu pre vás boli, kedykoľvek ste ich potrebovali, či cez deň, či v noci. Vnútorne sa stávate silnejšími a spolu s týmito pocitmi sa bude stupňovať aj miera vašej úspešnosti. Vleje sa vám do žíl dynamickosť, dravosť, túžba a sila. Toto všetko bude viesť k tomu, že sa ku koncu týždňa vo vašom živote začnú črtať nejaké zmeny, ktoré sa stanú predzvesťou vášho duchovného pokroku. Srdce bude čisté a tým aj pripravené na lásku, či už je to prijímanie alebo dávanie, takže smelo do toho. Na cestách buďte opatrnejší – pokuty, kolízie. Zdravie – krčná chrbtica, stuhnutie šije, bolestivosť, pocit ťahania.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Buďte na pozore, ohrozovať vás bude žena, ktorá sa pokúsi do vášho života (práca, súkromie, vzťahy, deti) zasiať zrnko neistoty, preto si každú klebetu radšej overte. Závisť je naozaj zlá, a ešte viac, keď sa premieša so žiarlivosťou a presne to v sebe táto žena prechováva. Nemá to, čo máte vy a preto sa pokúsi rozložiť všetko, čo jej pripomína váš úspech. Vlna klamstiev a neúplných informácií vás môže zmiasť natoľko, že si vlastnú domácnosť pod vplyvom hnevu úplne rozbijete a to je presne jej cieľ. S otvoreným srdcom, milujúcou rodinou, vaším nadhľadom a udržanou prchkosťou to zvládnete. Nikto a nič vám nezabráni v tom, aby ste boli šťastní. Visiaci mrak ohrozenia skrotíte a už počas víkendu si môžete vydýchnuť a vychutnať svojich najbližších, vrátane partnera/ky. Zdravie – srdiečko (tlak).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Vaša nálada na tom bude mizerne. Neprilepší jej ani stúpajúca nerozhodnosť, či tendencia prepadať smútku. Základom je, aby ste zo seba vydolovali hravosť a radosť, ktorá prebije každý jeden mrak. Tiež sa nedajte manipulovať okolím natoľko, že budete robiť to, čo chcú iní a pritom sami to nebudete chcieť a tým pôjdete proti sebe. V tomto týždni sa vám rozuzlí aj jedna záhada a podarí sa vám nájsť a uvidieť človeka, ktorý vám nejaké záležitosti z vašej minulosti objasní (prioritne v súvislosti s ukončenými vzťahmi, či už partnerskými alebo priateľskými). Zmiešané pocity nepochopenia vystrieda úsmev a vnútorný pokoj, práve od nich by ste sa mali začať odrážať v každom jednom dni, ktorý príde. Záver, teda samotný víkend, bude naozaj prekvapujúco pekný a akčný. Zdravie – trávenie (vhodná strava).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Pre dobro veci porušíte viacero svojich osobných zásad. Prinesie vám to pocit nespokojnosti, no na druhej strane si uvedomíte, že ste inak konať ani nemohli. Preto nemrhajte silami na to, že budete bojovať sami so sebou, víťaz ani porazený v tomto prípade neexistuje. Stále ste to len vy a preto by ste každé svoje rozhodnutie a konanie mali prijať na všetkých úrovniach. V partnerstvách sa čo-to pohne už okolo utorku, ale len preto, aby ste samotný záver týždňa strávili vo víre protichodných pocitov – radosť verzus smútok. Ak budete o to stáť, tak poproste svoje vlastné šťastíčko, ono vás usmerní už len preto, že každý jeden deň je vám nablízku a patrične naklonené. V práci ste jednoducho skvelí a tak to aj zostane. Neklaďte si na plecia viac, než ste schopní uniesť, inak sa pod tou ťarchou zboríte. Zdravie – pery (popraskanie, opary, kútiky a pod.).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Preberie sa u vás prísnosť. Začnete byť na seba kritickí a tak striktne prísni, že vás to privedie do stavu zúfalstva. Začnete najskôr pri svojom zovňajšku a skončíte pri vlastnostiach, ktoré na sebe nemáte radi, ale ktoré si plne uvedomujete. Je to stav, ktorý môžete brať ako čistú štartovaciu líniu na to, aby ste začali na sebe pracovať. Keď si upracete v sebe vnútorne, hneď sa to prenesie aj navonok. Takže zoberte do ruky imaginárnu metličku s lopatkou a smelo sa pustite do vymetania všetkých kútov vašej duše a hlavy. Po tomto procese príde vytúžená zmena a u niektorých konkrétna pracovná ponuka. Od nej sa u nezadaných bude odvíjať aj naviazanie nových, nielen priateľských, ale aj partnerských vzťahov. Od piatku do nedele pozor na stratu peniažkov (vytratenie z vrecka a pod.). Zdravie – chrbtica, nesprávne držanie tela pri chôdzi a sedení (naštudujte si nejaké vhodné cviky).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Trápi vás dlhodobejšie nefunkčný vzťah, napriek tomu však veríte, že sa to všetko dá na poriadok. Pôjde to, ale len v tom prípade, ako o to stojíte obaja. A práve to sa ukáže v tomto týždni, buď sa niečo skončí alebo obnoví, nič medzi tým. Či už tak alebo onak, budete fixovaní na domov a domácnosť a práve preto vás budú chytať chute všetko poprehadzovať, respektíve zaviesť do domácnosti nový systém. Tí, ktorých sa táto tematika nedotýka, si pre zmenu zabojujú so silnou príťažlivosťou, čo znamená, že stretnete osôbku, ktorá vás strhne nielen svojou inteligenciou a vizážou, hlavne však svojím vyžarujúcim éterickým nábojom, ktorý vás spáli od hlavy až po päty. Horúci flirt vám stojí za dverami, otvoríte mu? Nezabudnite odpísať na dôležitý e-mail (správu) viazaný termínom. Zdravie – pokožka (pocit svrbenia, zapálené miesta, vyrážky).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Vaša drahá „polovička“ vás veru nepoteší, oznámi vám fakt, že na pár dní bude musieť odcestovať alebo sa jednoducho z vážnych dôvodov pohybovať mimo adresy bydliska. Majte trochu pochopenia a výčitky si nechajte na iné situácie. Aj vaša podozrievavosť sa postará o poriadny žiarlivý výstup. Nuž to, že vás prepadne chuť svoju polovičku vyspovedať do úplných detailov, len aby ste boli spokojní, vám pôjde viac na škodu ako na osoh. A keď je to už len predsa silnejšie ako vy, tak zvoľte aspoň prijateľnejší spôsob. Pre vás je pripravený špeciálny týždeň, ktorý vám ukáže, koľko viery v sebe nosíte a do akej miery ste schopní ju využiť vo svoj prospech. Takže, práve preto sa budete dostávať do rôznych pozícií, kde sa preukáže vaša pevná vôľa a spomínaná sila viery (v dobré konce, krajšie zajtrajšky, v seba samých…). Učte sa správnym spôsobom upokojovať svoje telo aj myseľ. Zdravie – cievny systém (zhoršenie stavu vystúpených žíl a pod.).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Nepodmieňujte všetko peniazmi a ich silou. Príliš na nich lipnete a začínate im dávať väčšiu váhu, než je pre vaše znamenie obvyklé. Síce hýbu svetom, to je pravda, ale v láske, či vzťahoch, by sa mali objavovať ako príjemný bonus, nie ako hlavný dôvod lásky. Takže je to pre vás taký menší zdvihnutý prst, príliš ste sa opantali mocou mať všetko, čo sa vám páči, a to priam rýchlosťou blesku. Aby sa to vyvážilo aj niečím príjemným, tak sa pripravte na mierny postup v práci, budete pomerne úspešní, čo sa odzrkadlí aj na pochvale od nadriadených. Zároveň máte možnosť odhaliť a prísť na koreň veci problému, ktorý nielen vás, ale aj vašich kolegov, či „šéfstvo“ sužuje už nejaký ten piatok. Skrátka, skvelé nápady sa vám do hláv budú priam sypať. Vo voľnom čase oddychujte pri dobrej knihe. Zdravie – zharmonizovanie tela (rovnováha).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Budete sa cítiť sami, napriek tomu, že okolo vás to bude vrieť. Nech sa budete nachádzať v akomkoľvek veľkom kolektíve, pocit osamelosti tam bude s vami. Využite tento nepríjemný stav vo váš prospech. Spoznajte sami seba do špiku kostí. Viete, až kam sú vaše myšlienkové pochody schopné zájsť? Aké hranice má vaša fantázia? Ako sa vnímate? Toto poznanie za cenu stiesňujúceho sprievodného pocitu vám umožní vidieť sa v inom svetle. Objavíte v sebe kreativitu, silu, empatiu, skrátka všetko, čo ste pod vplyvom prílišnej sebaistoty a pohybu v dravých vodách potlačili. Zistíte, že ste v skutočnosti krehkejší, než ste si mysleli. A vďaka tomu sa budete vedieť ľahšie pohybovať v zmiešanej spoločnosti rôznych pováh. Pomôže vám to ako v práci, tak i v súkromí. Vaše citové a emočné základy sa stanú o čosi pevnejšie. Zdravie – nepozornosť so sebou prinesie zopár modrín, odrenín, či škrabancov.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Prepadnete pocitu, že sa celý svet a všetci ľudia v ňom spojili práve proti vám. No v podstate nebudem klamať, je to pre vás jeden z najnáročnejších týždňov, plný zvratov, nepríjemností, „breptov“, nepochopenia, no žiaľ, aj neúspechu. Práve preto by ste sa do nič veľkého nemali púšťať, len v tichosti vyčkajte a o nič veľké sa nepokúšajte. Neviňte z toho nikoho a nič. Jednoducho len prijmite tento stav a nebojujte s ním. Kladiete si otázku prečo? Vynechajte ju a jednoducho len prijmite fakt, že tento týždeň nebude patriť medzi tie dobré. Pokiaľ sa do ničoho nebudete zapájať príliš aktívne, tak máte šancu „preplávať“ k pokojnejšiemu víkendu, kde si naozaj oddýchnete. Nemusíte sa ničoho obávať, žiadne veľké, tobôž obrovské, katastrofy sa diať nebudú. Dôsledky by sa niesli na úrovni narušenia vášho sebavedomia a vybičovania, stratou vnútorného pokoja a prioritne aj nadhľadu, ktorým disponujete. A ešte podotknem, najsilnejšou „zbraňou“ je láska, zapájajte ju všade, kde sa dá. Zdravie – oblasť čela, bolesť, ale hlavne vraštenie (kontrola zraku).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Chuť hádať sa, bude u vás natoľko silná (nemusíte mať ani dôvod), že budete musieť niekde „hodiť ventil“. Skúste sa zamerať na šport alebo inú oblasť, kde si ju môžete vybiť. Inak si to odnesú nielen rodinní príslušníci, ale aj vaši priatelia, ktorí to nebudú chápať a už ani nebudú chcieť. Preto si na to dávajte obzvlášť pozor. Okrem toho, budete nútení „vysoliť“ viac peňazí, než ste predpokladali, čiže narastú náklady na vami plánovanú investíciu. Veľkú hlavu si z toho nerobte, veľmi rýchlo to dobehnete. Vaše nároky sa budú stále viac stupňovať smerom k partnerovi/ke. Pozor, aby neprekročili istú hranicu a vaša polovička to nezadefinovala ako majetníckosť. Zaujímavé bude obnovenie komunikácie s človiečikom, konkrétne so ženou, ktorú ste zo svojho života už v dávnejšej minulosti vyškrtli. Odprosenie a ospravedlnenie bude natoľko presvedčivé, že nad tým veru aj pouvažujete. Zdravie – kolená (pády, odreniny a pod.).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist