www.elenn-okienko.sk

11. 04. – 17. 04. 2016

 

Každý týždeň nový horoskop od Majky pre všetky znamenia… 

Horoskopy od iných…

 

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Máte pocit, akoby vám na všetko zostávalo minimum času a preto sa rozhodnete konať a to v každom smere. Budete chcieť všetko veľmi rýchlo vyriešiť a podoťahovať do konca alebo do formy, ktorá je vašej osobe prospešná. Rezolútne „nie“ sa však rozhodnete povedať tam, kde sa to od vás ani náhodou nebude očakávať. Svojím spôsobom sa vzopriete niekomu, kto sa vás snaží istým spôsobom ubrzdiť. Nevylučuje sa fakt, že tento boj budete zvádzať so svojím skrytým Ja, takže sa pripravte na to, že to dané a konkrétne „nie“ poviete aj sami sebe. Vo finančnej sfére sa veľké veci diať nebudú, no nemusíte sa obávať ani prípadného nedostatku financií. Unáhlený a hektickejší štýl života si vyberie svoju daň na úrovni silnej únavy, ktorá bude v určitých úsekoch dní priam neignorovateľná. Pomôžte si čajíkmi alebo kvalitným spánkom. Láskou sa budete zaoberať intenzívnejšie až koncom týždňa, vaša túžba po pochopení a objatiach bude nekontrolovateľná ako samotný výbuch sopky v prírode. Zdravie – kašeľ, zastretý hlas, dusivý pocit.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Stála skúposť na slová vďaky a príjemné priateľské dotyky z vás robia uzavretejších ľudí, ktorí sa týmto spôsobom vlastne dobrovoľne vzďaľujú nielen od spoločnosti, ale aj od blízkych ľudí., ktorých vám zostalo pomenej. Vlastne ich môžete spočítať na prstoch jednej a u niektorých aj dvoch rúk. Z tohto dôvodu sa snažte konať tak, aby ste o nich nechcene a vlastne aj nevedomky neprišli. Ako sa hovorí, stará láska nehrdzavie a u vás splanie malý plamienok záujmu, či vášne, ba u niektorých aj dokonca samotnej lásky smerom k človeku, ktorý sa už vo vašom živote na dlhšiu alebo kratšiu dobu ocitol. Pokiaľ sa budete držať svojich úprimných a nefalšovaných pocitov, je tu šanca na prípadné vyvinutie alebo obnovenie vzťahu a to aj v prípade stanovenia si akýchsi pravidiel. Akúsi nafúkanosť a arogantnosť pri prezentovaní sa vo väčšej spoločnosti, ktorej sa nebudete môcť vyhnúť, ani neskúšajte, uškodili by ste si. V súkromnom živote sa udejú vnútorné, osobnostné prevraty, ktoré vás povedú k univerzálnemu pochopeniu. S peniazmi opatrne, niekto vás o nejakú čiastku môže oklamať. Zdravie – oblasť lopatiek a boky chrbta.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Chýba vám akási jemnosť a akási gracióznosť, ktorá by vám na vašej osobnostnej atraktívnosti v týchto dňoch len pridala. Celkový pôvab vie spraviť divy a to aj v prípade, že máte „zálusk“ na konkrétnu osobu, o ktorú sa už nejaký ten deň usilujete. Nezávisle od toho môže pôvabnosť rovnako pomôcť už dlhodobejším vzťahom, ktoré akoby pod zubom času stratili na intenzite a lesku. Využite naplno silu jari, ktorá nás nabíja pozitívnou, hravou a po pravde aj sexuálnou energiou. Cítiť sa dobre a pozerať sa na seba cez srdce s tým, že máme radi sami seba takých, akí sme, je niečo úžasné, oslobodzujúce a hlavne dodávajúce potrebnú silu. V práci sa vám bude dariť veľmi dobre, len je potrebné trošku brať ohľad na nálady prameniace z určitých osobných problémov ako u kolegov, tak aj u nadriadených. Prípadné dusno nebude nad vaším kolektívom lietať pridlho, takže žiadny stres, len to treba prečkať. Na niektorých z vás trošku siahne menšia lenivosť, na ktorú máte právo, takže si to v žiadnom prípade nevyčítajte. Viac pozornosti venujte pravidlám cestnej premávky. Zdravie – zrak (zapálené, podráždené oči, slzenie, jačmeň a pod.).

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Z vás sa stanú správaním šarmantne drzé bytosti. Ostrý jazyk bude pre niektorých natoľko dráždivý, že nevylučujem nejaké to pozvanie na rande. Tu si však dávajte pozor na to, aby ste neskĺzli do akejsi roviny nepríjemnej vulgárnosti, čo ostatných od vás iba odplaší a to na poriadne vzdialený odstup. V tomto období sa z vás stanú majstri slova, čo môžete využiť v pracovnej, či súkromnej sfére, ako aj v spomínanej oblasti lásky. Veľmi atraktívna ponuka príde v spojitosti s možnosťou prípadného finančného prilepšenia si. Rozpory, ktoré v predošlé dni vznikli, či už v rodine, v práci alebo v partnerstve, budú zažehnané a vy si môžete nateraz vyfúknuť, v žiadnom z vymenovaných smerov sa neocitnete na úrovni ohrozenia. Niektorí z vás by si mali dať pozor na vytváranie falošných nádejí smerom k osôbkam opačného pohlavia, o ktorých viete, že chcú a v podstate aj od vás očakávajú viac, než len kamarátstvo. Nezahrávajte sa s ich citmi a už vôbec nesiahajte po prípadnom zneužívaní faktu, že sú vám naklonení. Konajte ľudsky a tak, aby ste si do budúcna nemali čo vyčítať. Zdravie – búšenie srdca, občasné pichnutie, bodnutie.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Všetko okolo vás musí byť akési pompézne (nadnesené), no v tomto týždni sa všetko práve naopak bude niesť a tváriť v rovine pre vás neatraktívnej jednoduchosti a jednotvárnosti, ktorú nemáte príliš v láske. V tomto týždni vám však jednoduchosť pôjde veľmi k prospechu a osohu, takže nič neprekombinovávajte, nekomplikujte, neanalyzujte a jednoducho nechajte všetko plynúť a vyvíjať sa prirodzene bez vašich väčších zásahov. Tento spôsob vášho prezentu zaujme nielen opačné pohlavie, ale aj ľudí, ktorí vám môžu ponúknuť nielen prípadné priateľstvo, ale aj pomoc a to akéhokoľvek rázu. Je však potrebné, aby ste si stále uchovávali a pestovali vnútorné svetlo, ktoré vás robí napriek vašej dravšej povahe jemnými, empatickými, no hlavne ľudskými bytosťami. Pokiaľ toto svetielko úplne a hlavne navždy zhasne (svetielko môžete nanovo zapnúť len vy), stanú sa z vás pravé šelmy, ktoré vyrazia do džungle, v ktorej splynú s prostredím a ich meno bude vyvolávať u niektorých ľudí obavu a strach, čo môže viesť k predurčeniu cesty Levom – samotárom. Zdravie – chodidlá, prsty, päty.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Neukazujte prstom na každého, o kom si myslíte, že pochybil. Rovnako ako oni, aj vy ste neraz urobili, či už väčší alebo menší, prešľap, tak sa nehrajte na „dokonalých“. Rozhodnite sa, ktorým smerom v živote sa chcete uberať, máte vzácnu príležitosť naložiť so svojimi znalosťami, schopnosťami a šikovnosťou. Nenechajte si pre maličkosť zničiť vzťah, ktorý rozhodne budúcnosť má a to dokonca pekne farebnú a pestrú. Hrdosť je fajn, no niekedy musí ísť bokom a to pre naše osobné dobro. Niektorí z vás budú zvádzať boj s rastúcim vnútorným pocitom nervozity, ktorého pôvod sa niekedy nedá priradiť k ničomu konkrétnemu. Aj napriek nedostatku sily sa ho pokúste skrotiť a úplne zažehnať, aby neprerástol do rozmerov, ktoré sa už ignorovať nebudú dať a tým pádom jeho sila vás prevalcuje a do života si v podstate vženiete to, čoho sa vnútorne najviac obávate. Pri hľadaní lásky by niektorí z vás mali konečne vystúpiť zo zóny a sféry tvoriacej vašu komfortnú oblasť s ochrannou funkciou. V láske treba občas aj riskovať s tým, že budete rátať so všetkými alternatívami prípadného výsledku. Zdravie – zápästia (práca s PC, nárazy, pády a pod.), hlava.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Chcieť viac, túžiť mať niečo viac, je fajn, no nezabúdajte za všetko, čo vám život dožičí, aj poďakovať. Nech ste na akejkoľvek úrovni v dosahovaní životných úspechov, s prípadnou pýchou a prerastaním úspechu cez hlavu nakladajte veľmi opatrne. Skromnosť je vlastnosť, ktorá podčiarkuje vašu ľudskú a ostatnými milovanú stránku vášho Ja. V strede týždňa si dajte pozor na nepríjemnejšie vybavovačky, rozhovory, či na styk s ľuďmi, ktorí k vám budú až neprirodzene ostrí. V každej situácii si zachovajte chladnú hlavu a pokojnú rovinu, čo prinesie výraznejší výsledný efekt ako prípadná a vo vzduchu visiaca „potýčka“. V podstate, nech siahnete po čomkoľvek, je to počas všetkých dní predurčené na úspech. Pokiaľ spadáte do kategórie rodičov, skúste spoločne s partnerom popremýšľať nad alternatívou ako rozvíjať nadanie, či celkové danosti vašich potomkov, prípadne, ako vaše deti viac vtiahnuť do reálneho sveta, ktorý sa aspoň na nejaký čas oddelí od toho nielen deťmi obľúbeného virtuálneho, ktorému prepadajú vysedávaním pri počítačoch. Skúste nejaký čas tráviť pri spoločných aktivitách, či večerných hrách, čo sa podpíše aj na utužení vzťahov. Zdravie – vyčerpanie organizmu, prípadné zvýšenie telesnej teploty.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Ste znamením, ktoré sa s prípadnými problémami v oblasti lásky „nepára“ a pristupuje k razantným riešeniam nezávisle od toho, či sebe alebo druhej osobe privodíte pocit bolesti a sklamania. No v týchto dňoch sa z vás stanú jemnejšie a menej striktnejšie osoby, ktoré si nebudú zakladať na maličkostiach, či detailoch, ktoré sú za iných okolností pre vás veľmi dôležité. Vaša jemnosť a citlivosť bude u vašich partnerov navodzovať ochranársku tendenciu a tak si vás budú o to viac strážiť doslovne ako oko v hlave a pestovať ako kvetinku. Síce vás to zaskočí, na strane druhej veľmi radi sa necháte rozmaznávať a „hýčkať“. Vaša precitlivenosť bude v niektorých momentoch taká silná, že vyroníte nejednu slzu pri najmenšej emotívnejšej chvíli, či udalosti, preto majte vždy poruke vreckovky. Niektoré vzťahy budú spečatené manželstvom. Nezadaní budú pôsobiť krehko, čo bude opačné pohlavie fascinovať, budete prístupnejší na prípadné zoznámenie sa, čo môže spieť k vzniku pekných vzťahov. Pozor na straty menších predmetov. V práci a financiách je všetko v poriadku. Zdravie – pozor na prípadné hladovky a nekontrolované diéty, či hektickejšie a nárazovejšie cvičenie.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Prílišné rozmýšľanie a analyzovanie v týchto dňoch k vášmu prospechu veru nepôjde. Nech budete skladať akokoľvek, vždy dospejete, síce z vášho pohľadu k uspokojivému, no svojou podstatou nezmyselnému záveru. Preto sa v prílišnom premýšľaní trošku brzdite a radšej sa nechajte unášať svojou spontánnosťou a pocitmi, ktoré vás privedú k zažívaniu a prežívaniu príjemných, hrejivých a hlavne šťastných chvíľ. Hazard je sféra, ktorá by v tieto dni u vás v žiadnom smere nemala hrať prím, rovnako ako môžete získať veľa, môžete aj veľa stratiť a to v pomerne krátkom časovom úseku. Preto v tomto smere máte premýšľanie povolené, takže peniažky úročíme, nie nimi čachrujeme-machrujeme, vhodný čas na aktivity tohto druhu môže prísť neskoršie. Aj napriek tomu, že vo všeobecnosti máte radi rýchlosť, pre vás bude platiť predsa len pomalšie tempo, ktoré by ste mali voliť nielen za volantom, ale aj v samotnom živote. Zdravie – pri rôznych výskokoch a jašení sa, ako aj pri prípadných a nezávisle od veku viacerými obľúbených šípkach do postele, či na gauč, pozor na úrazy, či nepekné modriny, akrobaciu a „baletenie“ si nechajte v zásobe na iné dni.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Nech sa snažíte akokoľvek, hlavou múr neprerazíte, radšej si počkajte, kým múr trošku popraská alebo sa v ňom postavia dvere, cez ktoré elegantne prejdete bez prípadnej ujmy na zdraví. Pokiaľ si však beztak potrebujete odklepnúť, že ste pre danú vec spravili všetko, tak to vyskúšajte, sami uvidíte a presvedčíte sa, o akú silu alebo o akú prekážku sa jedná. V láske zanikajú akékoľvek rozdielnosti a presne s týmto faktom sa stretnete, napriek tomu, že vás bude priťahovať osoba, ktorá je akoby vo všetkom vaším opakom, zistíte, že to nie je prekážkou, pretože city budú natoľko silné, že pomyslenú čiaru akejkoľvek „nemožnosti“ zmažú. Pekne si vychutnajte a to naplno všetko, čo tento cit prináša. V práci buďte viac opatrní pri zdôverovaní sa so súkromnými problémami obzvlášť s tými chúlostivými. Okrem uší, ktorým veríte, to môžu započuť aj tie nepravé, ktoré sa s radosťou o tieto novinky podelia s každým, kto prejaví akýkoľvek záujem. Nenechajte si pokaziť dobrú náladu nikým, kto sa nevie tešiť z maličkostí a dobrovoľne sa usadil v pozícii trpiteľa večne negatívne naladeného a mrzutého človeka. O peniažky strach nemajte. Zdravie – kostrč.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Niektoré z vašich tajných túžob sa naplnia, síce nie v takých detailoch, aké ste si vysnívali, ale to hádam prehryznete. Tešte sa z toho, že vo vašich životoch všetko tiká tak, ako má a ešte len bude. V práci vás nič nezaskočí a nič vás nevyvedie z miery, v láske sa dočkáte len toho najpríjemnejšieho, nejaké peniažky sa vám dokonca vrátia, tak niet sa na čo sťažovať. V pokojnom behu dní sa nechajte prekvapovať tým, čo vám život prinesie. V podstate na nič nebudete musieť vyvinúť viac energie a úsilia, tak do ničoho zbytočne nerýpte a samotný osud neprovokujte. Keďže ste trošku netrpezlivejší, svoju energiu skúste vložiť do niečoho prospešného, kreatívneho a teda tvorivého, čím zamestnáte nielen svoje ruky, ale aj hlavu, ktorá by vás prípadne mohla zvádzať k robeniu nezmyselností. Čítajte knihy, študujte jazyk alebo si v pohode pozrite svoj obľúbený film, ktorý ste dlhšiu dobu nemali možnosť vzhliadnuť. Aj napriek šťastene sa niektorí z vás budú predsa len stretať s minulosťou, konkrétne naviazanou na lásku, toto stretnutie alebo situácia zamáva vami viac, než by ste očakávali alebo by ste si mysleli. Zdravie – zuby, ďasná, sliznica (afty, zahryznutia, bolestivosť citlivosť…).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Pokiaľ nájdete v ubehaných dňoch chvíľku času, vbehnite do najbližšieho kostolíka, v ktorom sa môžete nielen pomodliť, ale aj poprosiť o pomoc, či v duchu sa vyrozprávať zo všetkého ťaživého a podľa vás aj neriešiteľného. Vaša viera je natoľko silná, že vám pomôže prekonať čokoľvek, čo vás bude trápiť a sužovať. Pokiaľ sa vám takáto možnosť nenaskytne, viete, že tak môžete vďaka Jeho všadeprítomnosti učiniť kdekoľvek. Bremien, ktoré nesiete na svojich pleciach, je už akosi priveľa, tak si v tomto smere práve týmto spôsobom trošku uľavte na dušičke. Vo všeobecnosti sa dni budú ťahať vláčne, pokojne a bez zbytočne stresujúcich situácií. Napriek tomu, že tu máme ešte len apríl, už teraz sa môžete zamýšľať nad letnou dovolenkou nezávisle od toho, či premýšľate nad zahraničím alebo nad rodnou hrudou. Niektorí z vás si spravia veľkú radosť zadovážením si nového domáceho miláčika – zvieratka, ktoré vám bude oddané a zároveň spolu s radosťou prinesie aj silný pocit starostlivosti a oddanosti, ktorý vy, ako znamenie, potrebujete. Na menších trapasoch sa z chuti zasmejte, bude sa naozaj jednať o veľmi úsmevné a nebojte sa aj jemné minitrapasy, ale aj to je život, tak to prijmite. Zdravie – pozor pri pohybe za tmy a v noci, či už po dome alebo v neprebádanom prostredí.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

OKIENKO SNOV zverejňuje Majkin horoskop so súhlasom autorky Ing. Márie Petrovičovej
(kopírovanie podlieha autorským právam)

 

Leave a reply

TOPlist