www.elenn-okienko.sk

09. 11. – 15. 11. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Vaša fantázia naberá na obrátkach, čo je pre vás dosť netypické. Aj z tohto dôvodu stojte nohami pevne na zemi, aby ste sa v myšlienkach na dlhší čas nezatúlali niekam, kam vy rozhodne nepatríte. Zamerajte sa na svoju kariéru, v ktorej ste trošku poľavili, vďaka čomu sa zaraďujete do sivého radu a stávate sa nevýraznými. Táto pozícia vám nie je po vôli a preto by ste mali o to viac na sebe popracovať. Rovnako si doprajte dostatok času na dôležité vnútorné rozhodnutia, za ktoré sa postavíte dobrovoľne a z vlastnej iniciatívy. Vnútornú rozochvenosť pocítite pri spomienkach na ľudí z vašej minulosti, ktorí sa vám budú pripomínať zvláštnym spôsobom. Postavte sa tomu čelom a nezávisle od toho, či kráčajú po tejto zemi, ale už s vami nezdieľajú pozemský život, tieto vzťahy uveďte na pravú mieru a upracte si v nich. Láska nie je lotéria a podľa toho sa k nej aj stavajte. Zdravie – krk, uši.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Keďže ste si to niekde pekne „pokašľali“, vďaka vašim prchkým reakciám prichádza štádium, kde stavíte na akési „líškanie“ sa. To je síce milé, ale takémuto správaniu by malo predchádzať ospravedlnenie. Keď nemáte dostatok síl spraviť to osobne, čo by bolo najideálnejšie, pokúste sa nájsť iné ospravedlňujúce a veľavravné gesto. Vaša hlava sa zaplní priam na prasknutie, myšlienkové pochody budú neutíchajúce a vy kvôli tomu nebudete pomaly ani spávať. Preto nezabúdajte priebežne na oddych, pokoj a „reset“. V práci sa vám niečo nevydarí podľa prvotnej predstavy, no nič si z toho nerobte, základom zostáva, aby vás to neodradilo od vášho ďalšieho snaženia sa. Skúšajte to naďalej. V láske sa vám niekto prizná so svojimi citmi. Túto situáciu v prípade, že z vašej strany necítite nič, nezneužite, naopak, ak prechovávate rovnaké emócie, máte vysokú šancu na tomto zistení stavať krásny vzťah. Svoje problémy a „zaťažkávajúce“ pletky vašich známych nezľahčujte. Zdravie – hlava, dýchanie.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Uvedomili ste si veľmi veľa a z toho budete aj vychádzať. Vo svojich životoch nastolíte nejaké zmeny, ktoré s radosťou a tichým výdychom prijme aj vaše okolie. Konečne ste si priznali, že aj vy robíte chyby a prešľapy. Zamerajte sa nielen na zdokonaľovanie svojho vnútorného Ja, ale nejaký čas venujte aj stále potrebnému vzdelávaniu. Vaše bunky trošku zleniveli, preto ich preberte nadobúdaním nových znalostí, či oprášením cudzieho jazyka, ktorý vo vás pomaly, ale isto, líha popolom. V dlhšie trvajúcich vzťahoch začne rásť túžba po potomstve a rozšírení rodinky, na čo je, podľa správnosti vašich pocitov, vhodný čas. To, že „sedíte“ na peniažkoch, vám začne váš partner pekne vyčítať, má totiž pocit, že spolu s vami si aj on musí stále niečo odopierať i napriek tomu, že v práci poctivo „maká“. V tomto smere spravte kompromis a doprajte si menší úlet, ktorý váš rozpočet neohrozí.. Nezadaní – nemajte hlavu v smútku, chce to trpezlivosť. Zdravie – zhoršenie už existujúcich alebo v minulosti vyskakujúcich zdravotných problémov.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Postojte chvíľu, poobzerajte sa a povedzte si, čo vidíte. Pokúste sa veci nedeliť len na dobré a zlé, rozvíjajte realitu do podrobnejších fragmentov. Vďaka tomu sa vyhnete tendencii vidieť všetko buď len čierne – zlé alebo biele – dobré. Je to menšie cvičenie, ktoré vám otvorí priestor a možnosti vidieť viac než chce len vaša hlava. Do popredia vystúpi aj menšia nechuť, nič sa vám nebude chcieť, tento stav zvráťte hneď v jeho zárodku, inak mu v priebehu týždňa prepadnete úplne a už ste len na krôčik od vnútorného opúšťania sa. Kolotoč povinností sa roztočí o čosi rýchlejšie už na sklonku utorka, času bude málo a povinností veľa. Všetko však stihnete včas, tak sa pokúste vytesniť stres. Ľúbiť znamená odpúšťať a to o to viac, ak ste schopní napaprčiť sa za banality, zamyslite sa nad tým, že váš hnev pramení odinakiaľ a nie z konania vášho partnera. Jeho/ju používate len na akýsi ventil alebo „zásterku“ vašich nálad. Zdravie – celková únava a strata vitality.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Vaše vnútorné pocity sa budú rovnať pocitom, akoby ste stáli na lodi. Preklápate sa z jednej strany na druhú, snažíte sa udržať rovnováhu za každú cenu a robíte všetko pre to, aby ste nespadli alebo aspoň nestratili spomínanú rovnováhu, ktorú k životu potrebujete. Verte, keď sa more, teda vaše vnútro, upokojí, prestane aj vlnobitie a búrka, nuž nemusíte na „palube“, čiže v samotnom živote, balansovať a vyvažovať. Je to vaša búrka a vaše vrávoranie. Ustojíte to, síce s menšími odreninkami, ale predsa. Menší prelom nastane vo štvrtok, úsmev sa vám usídli na tvári a bude priam nezmazateľný. Vlna pozitívnych správ a informácií vás nabije natoľko, že budete mať chuť skákať. Víkend strávite v spoločnosti ľudí, ktorých máte veľmi radi, zároveň si oddýchnete a nájdete vnútorný, ničím nenahraditeľný pokoj. Pozor na stratu osobných predmetov, konkrétne kľúčov, kam spadajú aj USB a u pánov aj kľúče, ktoré sú ich inštalatérskou výbavou. Zdravie – nos (dutiny, krvácanie, popraskanie, vysušenie…).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Chcete byť tak veľmi silnými, hlavne, čo sa týka prezentu pred ostatnými, až tomu sami prestávate veriť. Ste citlivejšími, reagujete empaticky a túto vlnu neviete zastaviť, aj keď to chcete. Prišiel čas, kde je krehká stránka vášhoJa neudržateľná a za každú cenu sa derie na povrch. Neviete si pomôcť a túžba pomáhať, počúvať, radiť a chrániť bude stále silnejšia. Nechajte tomu voľný priebeh a konajte v súlade s vnútornými pocitmi, kvôli niečomu sa tak deje. V práci bude na vás vystavený menší tlak, ktorý „uhráte“ a zvládnete naozaj ukážkovo, už len z toho dôvodu, že v tom, čo robíte, ste veľmi dobrí. Pokiaľ si správne rozložíte čas, časť z neho venujte svojim rodičom, starým rodičom a súrodencom, ktorí vás zbožňujú. Niet nad rodinné chvíľky, ktoré človeka prehrejú a na istý čas unesú z reality do krajiny, kde ste pred všetkým zlým chránení, rovnako, ako ste to pociťovali, keď ste boli ešte deťmi. Nestresujte sa kvôli Vianociam už teraz, nejaký čas ešte máte. Zdravie – ospalosť, prsty – ekzémy, zádery, obhrýzanie nechtov…

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Všetky vaše myšlienky sa uberajú len jedným smerom, smerom k budúcnosti, ktorú chcete mať za každú cenu pod kontrolou. Niektoré veci neurýchlite, nech by ste akokoľvek chceli, preto sa radšej naplno sústreďte na prítomnosť. Ste tu a teraz, podstatnou informáciou je aj fakt, že od prítomnosti a konania v nej sa odvíja vaša budúcnosť. Vo vzťahu sa nebudete v tomto období cítiť príliš dobre, ukrýva sa za tým vaša osobná nespokojnosť, pričom to s vašou polovičkou nijako nesúvisí. Budete mať pocit, že chcete od vzťahu čosi viac, viac „chilli“, viac akčnosti, či iného korenia. Nó, ale pokiaľ sa nemýlim, boli ste to práve vy, čo ste si stále hovorili, že chcete konečne cítiť pohodu, pokoj, zakotvenosť a ustálenosť vo vzťahu, vaša polovička sa tomu len prispôsobila. Preto nehádžte celú vinu len na partnera/ku. Na všetko ste dvaja, aj na to, aby ste to prípadne napravili podľa spoločného gusta. Zdravie – uzliny (bolestivejšie zdureniny – zápaly).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Vaše nálady budú premenlivé ako vonkajšie počasie. Na chvíľku ste uleteli zo svojej pohody a už sa to hromadí, spustila sa lavína. Vykúka nespokojnosť a to na všetky smery – v práci, aj vo vzťahu chcete viac a rovnako viac očakávate aj od života. Už sa nechcete chlácholiť a čičíkať a podľa toho budete aj konať, niektorí sa na čas zavrú osamote a budú premýšľať, čo je správnejšie riešenie. Ostatní budú podnikať razantné kroky a vykonávať trvalé rezy a odstrihnutia od všetkého, čo ich podľa nich ťaží a spomaľuje. Patríte do skupiny dynamických ľudí, ktorí sú stále v pohybe. Tentokrát by ste však mali trošku postáť a naozaj popremýšľať,  najmä nad rýchlymi a chvíľkovými rozhodnutiami, ktoré sú však nezvratné. Je to pre vaše dobro, aby ste si v budúcnosti nevyčítali štýlom, čo by bolo iné, ak by som toto alebo hento vtedy neurobil/a. Pokiaľ si za tým stojíte a ste s tým stotožnení, nie je o čom. Veľmi zaujímavá osôbka vám popletie hlavu viac, než ste to chceli a to ste si mysleli, že to bude naopak… Zdravie – pocit chladu na tele, nohy, ruky, chrbát.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Ste vynaliezaví v každom smere a práve teraz túto svoju silnejšiu stránku máte možnosť využiť. V ničom, do čoho sa pustíte, nebudete mať rivalov, preto zo všetkého vyjdete ako víťazi. Čokoľvek, pred čo budete postavení, nebudete vnímať ako prekážku, či problém, so všetkým sa vysporiadate veľmi rýchlo a cekom hravo. V práci sa vám dokonca rysuje zvýšenie alebo prilepšenie platu vďaka prémiám, ktoré vám právom patria. O čosi zaujímavejšie to bude v láske. Aj keď ste si mysleli, že je v tomto smere všetko v poriadku, vyvedie vás z omylu, buď jedno stretnutie alebo spoznanie úplne nového človeka. Jeho/jej oči budú pre vás také magnetické, že budete chcieť do nich hľadieť stále. S touto situáciou sa popasujte vychádzajúc zo svojich pocitov. Minimálne tento týždeň nemíňajte príliš veľa peňazí, budete ich čoskoro potrebovať na niečo podstatnejšie – opravy… Zdravie – celková bolesť tela, citlivosť na silnejšie dotyku, nárazy a pod…

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Nikam sa neponáhľajte, na všetko si nechajte dostatok času. V prípade, že musíte niekam cestovať, rovnako platí, že pomaly ďalej zájdeš, prípadne si zvoľte starú, dobrú stratégiu a choďte v dostatočnom časovom predstihu. Zapotíte sa, budete rozlietaní medzi prácou a svojou rodinou, prioritne deťmi, ktoré budú o čosi viac než inokedy vystrkovať rožky. Nevylučuje sa ani návšteva sťažujúcich sa rodičov, priateľov, či školy, do ktorej chodia, kde si vypočujete nemilé slová na ich rebelujúce, až nevhodné správanie. Svoje deti poznáte najlepšie, preto konajte spravodlivo a vypočujte si obe strany. So zmenou práce ešte chvíľku počkajte, stále nemáte novú ponuku na 100 % istú a potvrdenú. Po pracovnom dni si dožičte dostatočný priestor na oddych a načerpanie nových síl. Je potrebné, aby ste vo všetkom tom zhone nezabúdali na seba a svoje potreby. Vo vzťahu si vychutnajte a pripravte viac romantiky, tá ešte nikomu neuškodila. Zdravie – doprajte svojmu telu potrebné vitamíny a zdravú stravu.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Menší neúspech neznamená, že sa všetkého vzdáte. Vaša veľkosť spočíva v tom, že o to viac budete na sebe pracovať a svojich predstáv sa len tak ľahko nevzdáte. Teraz už viete, čoho sa máte vyvarovať a tak sa do toho môžete znovu „obuť“. Príliš sa z vlastnej iniciatívy nestarajte do problémov kolegov, pokiaľ budú o to stáť, zveria sa vám sami. Niečím si budete v tomto týždni „pýtať“ to, že sa budete dostávať do blízkosti alebo budete priamo účastní slovných potýčok (priatelia, známi, rodina, kolegovia, susedia). V každej situácii sa snažte nastoliť mier a zbytočne nič nevyhrocovať, ste pokojnejší, tak to pretavte do priamych konfrontácií. Za dverami domácností vám bude vyčítané, že sa dostatočne nevenujete svojim domácim povinnostiam, ktorým sa podľa partnera cielene vyhýbate. Nevylučujú sa ani žiarlivostné scény, či dokonca priame obvinenia zo záletníctva. Opakovane vám zostáva pokojné komunikovanie, tento „šialený“ týždeň treba vydržať a ustáť. Zdravie – bolesti hlavy, malátnosť, vyčerpanosť.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Za kratučký čas toho chcete postíhať veľmi veľa. Je to možné, ale vždy je to na úkor niečoho. Čo to bude tentokrát? Dajte si „bacha“ na vlastné priority, ktoré ste si určili, akosi z nich totiž ulietavate. Preto radšej stihnite toho menej, ale s kvalitným a plnohodnotným výsledkom. Majte pod kontrolou transakcie prepojené na banku, niekde sa niečo doplietlo, omeškalo, či nedokončilo. V práci zvoľte pozvoľnejšie tempo, v týchto dňoch si to môžete dovoliť, práce síce bude dosť, no pre vás to bude len „brnkačka“. Popremýšľajte nad tým, že by ste si zobrali deň, či dva voľno a prežili ich leňošením, čítaním kníh, pozeraním filmov, či vybavením si všetkého, čo ste trošku zanedbali. Rovnako ten čas môžete venovať nákupom, či ľuďom, ktorých ste už dlhší čas nevideli. Dajte viac priestoru vašej životnej priebojnosti, ktorá sa bude už ku koncu týždňa predierať na povrch. V niečom vám to veľmi pomôže – nedajte si diktovať a tancovať po hlave od človeka, ktorý sa nesprávne domnieva, že má na to právo. Zdravie – kostrč, zadok.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

zdroj: www.zlatemoravce.info

Leave a reply

TOPlist