www.elenn-okienko.sk

02. 11. – 08. 11. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Je potrebné, aby ste si svoju silu rozložili systematicky na celý týždeň. V jeden deň ste schopní fungovať na svoje maximum a ten ďalší potom nevládzete a pokrivkávate. Prihliadajte na seba a na reč svojho tela, nepodceňujte ani obyčajnú únavu. V každom jednom dni si nájdite nejakú polhodinku, počas ktorej odložíte všetky povinnosti, ľahnite si, zavrite oči a len tak si odfukujte. V pracovnej oblasti nastane menší chaos, ktorý sa ustáli a dostane do potrebného normálu až okolo štvrtku. O niečo viac budete ochudobnení o lásku a aj hrejivý pocit z nej prameniaci. Nedovoľte, aby vás zaplavil akýsi chlad, preto sa pokúste o čosi viac „rozpumpovať“ svoju emocionálnu stránku. Vo finančnej sfére sa vám bude v tomto mesiac dariť lepšie a prvé náznaky úspešnosti pocítite už v tomto týždni. Zdravie – kolísanie tlaku, bolesti hlavy.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Dostávate sa do zvláštneho stavu nostalgie, tá vás však pohlcuje natoľko, že vám ukradomky berie úsmev a chuť žiť. Patríte do skupiny dynamickejších znamení a tak by to malo byť. Preto sa neopúšťajte a pekne si vychutnávajte každý jeden deň, v ktorom zanecháte za sebou kus seba a teda dôležitej práce. „Roztekanosť“ myšlienok vám znovu upraví a pekne usmerní fakt, že sa začnete venovať svojmu partnerovi/ke. Pokiaľ ste nezadaní, mali by ste s priateľmi častejšie chodiť do spoločnosti, nikdy neviete, koho a kde spoznáte. V práci pôjde všetko plynule, až vás to v týchto dňoch bude doslova nudiť, preto si nejakú prácu budete hľadať aj mimo pracoviska a teda v domácnosti. Zbožňujete pocit, keď za sebou vidíte výsledky a presne na to sa zameriate. Pozor, aby ste nezaspali na dôležité stretnutie. Zdravie – potlačenie (rozkolísanie) zmyslov, hlavne hmatu (citu).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Páči sa vám mať nad ľuďmi pocit menšej moci a to vrátane vašich blízkych a tak si neodpustíte, aby ste dirigovali, usmerňovali a rozkazovali. Všetkého veľa však škodí, tak sa trošku umiernite, inak vám všetci zdupkajú a potom môžete rozkazovať len sami sebe. Nadradenosť, ktorá sa snaží u vás prebudiť, pramení z minulosti a potreby zaujať, či vyniknúť. Aby ste to dokázali, nepotrebujete na to tieto maniere, máte to v sebe prirodzene dané, stačí to len nechať, nech to z vás vylezie na povrch. V práci sa trošku zapotíte, jeden z kolektívu opodstatnene siahne po maródke alebo dovolenke a tak sa budete mať čo obracať. Láska je krehká, nezahrávajte sa s ňou a svojím partnerom/kou si nebuďte príliš istí, zahŕňajte ho/ju potrebnou pozornosťou a nežnosťou. Pripravte si spoločný, romantický večer. Zdravie – dýchanie, prechladnutie, výtok z nosa.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Stojíte na mieste a dovolávate sa, aby vám všetci venovali potrebnú pozornosť. Takto to ale naozaj nepôjde, pekne sa rozhýbte a ukážte, čo vo vás drieme, na to, aby sa k vám vzhliadalo, sú potrebné výsledky. Platí to hlavne pre pracovnú sféru. Rovnako sa však máte tendenciu správať aj v súkromí, prahnete po tom, aby ste dostali pochvalu a ak neprichádza, padáte do sebaľútosti. Váš osobný boj s mixom rôznych pocitov sa vygraduje už okolo utorka, vydržte to, potom sa to bude už len zlepšovať. Vo všeobecnosti stojte pri každom, kto o to stojí, pomáhajte všade, kde budete o to požiadaní, no pri tomto všetkom nezabúdajte na seba a svoje potreby. V láske nastane príjemný posun v druhej polovici týždňa, kde sa na svoju polovičku pozriete iným pohľadom a uvedomíte si to, čo ste doteraz nevideli a vlastne ani nechceli vidieť – skutočnú silu lásky. Peniažky sa konečne začnú pomaly kopiť. Zdravie – opatrne, hlavne reumatici, vo všeobecnosti celkové pohybové ústrojenstvo – svaly…

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Pozor na spleť klamstiev a poloprávd, líška je krásna a fascinujúca, no zároveň vám vie poriadne domotať hlavu a šibalsky vás zaviesť, či oklamať. S rovnakým človekom prídete do osobného stretu aj vy – ukážkové správanie, vyjadrovanie, prezentácia, no viac sa sústreďte na vyrieknuté slová a nedajte sa obalamutiť. Cieľom je len jedno jediné, aby vaša odpoveď bola kladná. Ide o to, aby ste zaviazali niekomu pomôcť. Ale chcete to vôbec? Láska  bude mať tendenciu driemkať, nič sa nebude diať, všetko bude stereotypné, až nepríjemne nudné, pokiaľ… nuž, ale to sa už nechajte prekvapiť. Pod drobnohľadom majte svoje ratolesti, niekde v pozadí sa tam črtajú menšie bitkárske sklony, buďte zhovievaví, je to len pud sebaobrany, žiadna útočnosť ani agresivita. Pri ponáhľaní sa si vždy skontrolujte, či vám niečo nepovypadávalo z vreciek, z dvierok auta, či kabelky/kapsy. Dámy, pozor pri experimentovaní s vlasmi. Zdravie – oči, zrak (slzenie, pálenie, štípanie, rezanie).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Rozochvenosť bude z vás citeľná a aj viditeľná pri komunikácii s osobou, ktorá vám nie je ľahostajná. Ale čo to, vy ste si s týmito prejavmi vždy vedeli dať rady a teraz im úplne prepadáte. Nič si z toho však nerobte, pre človeka, ktorý vám bude stáť zoči-voči, to bude príjemný prejav náklonnosti, ktorý postrehne a bude ho považovať za niečo naozaj milé. V podstate vám to pomôže k tejto osôbke sa priblížiť zasa o kúsok viac. V žiadnych spojeniach sa nevracajte do minulosti, je ubíjajúca a v tomto období by bola pre vás aj čiastočne zničujúca, narušila by vám vašu stabilitu. Sústreďte sa na realitu prítomnosti. Veľmi milá pochvala príde z pracoviska, niekto si vás nevie vynachváliť a veľmi rád s vami zakaždým spolupracuje. To, či niekomu blízkemu požičiate na čas väčšiu finančnú čiastku, je len na vás, no vychádzajte zo svojich možností, inak sa ocitnete aj vy na „finančných barličkách“. Zdravie – suchá pokožka, popraskané, boľavé pery…

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Lomcuje s vami zvedavosť, v ničom sa neviete ovládať, všetko chcete urýchliť a na všetko očakávate okamžité odpovede. Pokiaľ sa tak nestane, meníte sa na menších čertíkov s pocitom, že vás nikto nepočúva a vašim slovným prejavom nevenuje dostatok pozornosti. Tak, prišli ste do štádia, kde sa testuje vaša trpezlivosť. Pokiaľ je naozaj chabá, pripravte sa na spŕšku rôznych okolností a situácií, v ktorých budete musieť prijať fakt, že si musíte nejaký čas na výsledok počkať. Takže, hoďte sa do štádia pokoja a zbytočne sa vnútorne nestresujte, nenervujte a nebičujte. Čo sa týka lásky a vzťahov, pokúste sa popracovať na tom, aby ste vytesnili akúkoľvek tendenciu skĺznuť k hádke. Hádky by boli totiž náročné, ťažké a s bolestivejšími dôsledkami. V práci si osvojte základ, že menej je niekedy viac, všetko založte na kvalite odvedenej práce, nie na kvantite. Zdravie – nervozita, nechutenstvo, náchylnosť na zlozvyky.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

V akomkoľvek rozpoložení alebo v stave rozhodovania sa ocitnete, riaďte sa pocitmi. Racionalita, teda rozum, by vás ťahal na chodníčky, ktoré sú okorenené fantáziou a domýšľavosťou, na základe čoho by ste sa ťahali strmhlav dolu. Menšie nezhody nastanú vo vzťahoch. Budú prameniť z vašej osobnej nespokojnosti, chýba vám akási živelnosť a vášeň. To však nie je dôvod na unáhlené ukončenie lásky, keď tak, vezmite to do svojich rúk a urobte nejaké menšie zmeny alebo podniknite kroky, ktoré vám znovu privedú do žíl pocit adrenalínu. Na flirty, či vzťahové trojuholníky, zabudnite, prepáčte, ale naozaj je to tá najjednoduchšia cesta, ale aj najrizikovejšia, vďaka čomu môžete prísť o človeka, ktorého milujete. Do konfliktov budete mať tendenciu prichádzať aj s priateľmi, takže sa trošku kroťte. Skrátka, budete namrzení, nespokojní a vnútorne rozladení. Finančne sa vám bude dariť veľmi dobre. Zdravie – žalúdok, trávenie, pleť, pokožka.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Ste príliš rozšafní, pohybujete sa pár centimetrov nad zemou, v týchto dňoch je však potrebné, aby ste na nej stáli pevne a rovnými nohami. Neulietavajte, nefantazírujte, potrebné sú vaše „plné“ zmysly, obzvlášť pri riešení kurióznej situácie, ktorá nastane na pracovisku. Buďte k sebe aj k iným úprimní a prípadnú chybičku, či podiel viny, si vnútorne priznajte. Nič sa nedeje, všetko bude OK, je to len také menšie upozornenie, aby ste tam, kde je to potrebné, boli viac dôslední. Do nemilej situácie sa dostanete aj v oblasti lásky, budete mať tendenciu bezhlavo sa zaľúbiť do osôbky, ktorú uvidíte prvýkrát. Očarí vás natoľko, že zabudnete aj prehĺtať. Zariaďte sa podľa jeho/jej prípadného opätovania vášho očarenia. Ak sa nič neudeje, „netlačte na pílu“ a neafektujte, ide sa ďalej. V rodine nastane vytúžený pokoj a mier, „vojnová sekera“ sa zakope a vzduch sa prečistí. Zdravie – chrbtica, stuhnutosť, bolestivosť tela.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Stále ukazujete prstom na prípadných vinníkov, všetci za všetko môžu, iba vy ste neviniatko. Nóóó, tu vás vyvediem z omylu, väčšinou za každým problémom stoja dve i viac osôb. Všetko sa dá vyriešiť, len k tomu treba pristupovať zodpovedne. Takže, nesmejte sa nešťastiu iných, neukazujte prstom a venujte sa radšej sebe. Máte na čom pracovať, začnite pri svojej tvrdohlavosti, ktorá je niekedy pre iných až bolestivá. Ste zvyknutí, že vám iní ustúpia, ale chcete dosiahnuť, aby sa zdravý rešpekt z vašej osoby zmenil na čistý strach? V partnerstvách ste trošku chladnejší, túto sféru trošku „poopravte“. Finančne sa vám bude veľmi dariť, peniažky sa budú násobiť, dá sa povedať, že bez vášho pričinenia, akosi to pôjde samo, no vyvarujte sa toho, aby vám stúpla do hlavy sláva a akési „frajerovanie“. Premýšľate nad tým, že si zadovážite nejaké domáce zvieratko? Urobte tak len v prípade, že u vás zostane natrvalo a že ste s týmto faktom naplno stotožnení. Zdravie – ťahanie šliach, zlé stúpenie, vyvrtnutia…

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Vo vzduchu vetríte úspech a ja vám to potvrdím, niekde v diaľke, síce ešte v nedohľadne, ale už je to tam, sa pre vás črtá vlna zdaru. Vaša veľká chvíľka príde a vy sa konečne dopracujete k tomu, po čom túžite už dlhšiu dobu. Nič neunáhlite, nechajte to na Univerzum. Záväzky sa pretavia do niečoho vážnejšieho. Dlhodobejšie vzťahy získajú inú, hlbšiu úroveň, nevylučuje sa spoločné bývanie, zásnuby, či príchod nového života na tento svet. Slovo rodina začne mať pre vás konkrétnejší rozmer. Všetci tí, ktorí sú vo vzťahoch „uprataní“ dlhodobejšie, precitnú v sile lásky, rodiny a stabilite. S peniazmi narábajte o čosi opatrnejšie, príliš sa nespoliehajte na to, že ich v tomto štádiu máte dostatok,  preto zvážte aj zbytočné investície, či prípadne neisté požičiavanie (ľuďom, ktorých poznáte len okrajovo). U niektorých zo znamenia pôjde do popredia chuť na ručné práce, smelo do toho, nikdy neviete, čo spod vašich rúk vyjde a koho tým príležitostne potešíte. Zdravie – cholesterol, cukor a iné hodnoty, na ktorých zvýšenie ste náchylní.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

To, že sa vám nič nechce, pomaly už ani chodiť, je odrazom toho, že strácate univerzálnu chuť. Na to však pekne zabudnite a preberte sa k životu. Rozhýbte sa a fungujte ako lasičky. Vaša vnútorná rozladenosť bude doliehať na každého, je z vás citeľná a sršíte ňou na všetky strany a to nie je dobré. Ťaháte tým dolu aj tých, ktorí ako-tak fungujú. Prináleží vám väčšia úspešnosť, ktorá si vás v tomto týždni aj nájde. O úsmev na perách sa vám postará nejedna zdarná situácia, prioritne v práci. Viac opatrní buďte pri manipulovaní s krehkejšími vecami a to aj na návštevách, inak sa nechtiac postaráte o pokazenie, rozbitie, rozliatie niečoho, čo nepatrí priamo vám. Menšie slzičky, ligotajúce sa v očiach, spustia veľmi príjemné a potešujúce, či už gestá, prekvapenia alebo vyznania, budete sa s tým chcieť podeliť snáď s celým svetom a verte mi, on vás vypočuje. Zdravie – prievan, nafúkanie, zachladnutie, prefúkanie.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

zdroj: www.zlatemoravce.info

.

 

 

Leave a reply

TOPlist