www.elenn-okienko.sk

09. 03. – 15. 03. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Prestávate sa všetkému vzpierať a s pokorou si uvedomujete hlbší význam každodennej existencie na našej matičke Zemi. Len vy sami viete, čo všetko sa muselo udiať a stať na to, aby ste sa na svet aspoň na chvíľku pozreli inak, než doteraz. Pre vás sa začína nové obdobie plné nástrah v prepojení na medziľudské vzťahy, ale aj na samotné financie, zbytočne v týchto oblastiach neriskujte. Ale zároveň je to obdobie, v ktorom budete vďační za každú maličkosť, ktorá prispeje k tomu, aby ste sa vy, ako ľudia, mali a cítili lepšie. Nečakaná situácia, ktorá vás zastihne nepripravených, si bude vyžadovať vaše plné nasadenie a promptné riešenie. Koncu týždňa kraľujú partnerstvá, v ktorých sa podľa karty so symbolom slnka vyčasí. Zdravie – zmätené správanie, nesústredenosť.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Chcete toho naraz až príliš veľa, vaša ambicióznosť vám v tomto období robí viac starostí a pletiek a výsledky nikde. Nadšenie je správne, elán máte, nápadmi sršíte, len prestaňte všetko podmieňovať na sekundu presným časom. Potom vám vaše ilúzie praskajú ako mydlové bubliny a vám zostanú iba oči pre plač. V tomto smere neklamte sami seba, nesnažte sa všetko umelo uponáhľať. Je zaujímavé, že akonáhle sa k vám priblíži úspech, láska, radosť, ktoré cítite, máte všetko na dosah, stačí sa len natiahnuť a zrazu „plééésk“, v zlomku sekundy  je to už fuč. Takže z toho vyplýva, že by ste si mali popracovať na trpezlivosti, o správne načasovanie bude postarané, o to sa báť nemusíte. Buďte pripravení na nevysvetlené odmlčanie sa a bočenie osôbky, ktorú ste pokladali za dosť blízku. Zdravie – celková únava.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nehanbite sa za svoje city a to aj v prípade, ak patríte medzi mužskú časť znamenia. Ako môže niekto vedieť, že ho máte v skutočnosti radi, keď u vás v poslednom čase prevyšujú negatívne prvky správania? Skoro každý v snahe ochrániť svoju zraniteľnosť, pôsobí tvrdšie, ako je skutočnosť. Pri tých správnych ľuďoch sa v pohode vyjadrite, či už slovne alebo priamo formou objatí, či iných gest. V práci budete vystavení pomerne silnému, až valcujúcemu tlaku, ktorý máte zasa šancu ustáť aj vďaka vašej priateľskosti, ktorú tak neradi verejne prezentujete. Tým silnejším, ktorí sa hravo vysporiadajú aj s tým vyššie opísaným, dávam pre zmenu do popredia vznik partnerských trojuholníkov. Ste si istí, že to naozaj chcete? Zdravie – pravá strana tela.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Ste otvorení všetkým novým možnostiam, ktoré vám svet a život ponúkne. Už je len na vás, čoho sa chytíte. Ste tak dobre naladení a vaše srdce také otvorené, že budete k sebe priťahovať milých, a hlavne zaujímavých ľudí. Tí vám budú vedieť pomôcť tam a v takých oblastiach, kde boli, a zatiaľ aj sú, vaše možnosti oklieštené. Ako zástupcovia citlivého znamenia si poradíte so všetkým, čo vás bude prekvapovať. Mimo toho sa u vás prebudí pomerne silná túžba míňať peniažky a tak sa niektoré rozkotúľajú aj na veci, ktoré sa môžu radiť medzi nezmysly, alebo na veci, ktoré vôbec nepotrebujete. Je potrebné, aby ste mali akú-takú sebakontrolu. Koncom týždňa sa u vás naštartujú všetky čistiace procesy, využite to na duševnú, mentálnu, fyzickú (budú sa fajn zhadzovať kilečká) očistu, ako aj na samotné upratovanie životných priestorov. Zdravie – čistiace procesy (zhoršená pleť a iné prejavy).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Neverte všetkému, čo počujete a vidíte, fantázia totiž môže ukazovať skutočnú pravdu nesprávne. Samozrejme, bez vetra sa ani lístok nepohne, ale v tomto prípade to chce úplnú istotu. Čakajú vás náročnejšie dni, počas ktorých nielen pre seba, ale aj pre iných, sa pokúsite spraviť maximum. Hlavnou zbraňou je u vás komunikácia a chuť chcieť. Nech sa deje čokoľvek, vždy máte možnosť niečo zmeniť (prístup, pohľad, postoj, slová…), aby bol výsledok vždy kladný a inak tomu u vás nebude ani v tomto týždni. Láska sa k vám prihovorí čo nevidieť. Aký máte názor na sympatie, city, pocity, ktoré sa prihlásia hneď pri prvom alebo druhom pohľade? Nuž, budete mať možnosť zistiť to a zadefinovať vďaka vlastnej skúsenosti. Všetko je otázka viery. V čo teda vo všeobecnosti veríte vy? Zdravie – pozor na zuby (vylomenie, vyštiepenie, bolesť, vypadnutá plomba a pod.).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Je zaujímavé, ako sa o niečom presvedčíte a vzápätí, pár chvíľ na to, si to aj vyvrátite. Ste si sami sebe fantastickým oponentom. Tak sa už rozhodnite  – veríte svojmu úsudku alebo nahlodávajúcim myšlienkam, ktoré skutočnosť prifarbujú do tmavých, až čiernych farieb? Máte na výber. Čo takto riadiť sa tým prvotným úsudkom, ku ktorému nás zvykne „dokopať“ a priviesť náš vnútorný hlas, teda intuícia? Nepodceňujte ju. V láske vám to bude trošku škrípať a v tomto prípade to bude na veľmi krátko, takže, ani sa nenazdáte a aj v tejto oblasti zavládne zasa príjemné, lahodné citové vyváženie. Niekto si robí zúbky na to, ako vás cielene oklame alebo zavedie. Jedná sa o staršiu ženu, ktorá priamo pozná veľa vašich blízkych, na ktorých má silný a presvedčujúci vplyv. Nebojte sa, nevyjde jej to. Zdravie – menšie tržné ranky, modriny.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Po prvotnom útlme, až pocite tápania, či dokonca bezmocnosti, ktorý vás zasiahne z prvej línie, sa opäť preberiete a budete nasávať silu života. Začnite sa viac usmievať a popracujte aj na vľúdnosti, či empatii, ktorú si ľudia zaslúžia. Vaše hundranie a odvrkovanie dajte bokom. Vyriešia sa vám problémy naviazané na lásku, či už nezhody vo vzťahu, alebo ste sami bez partnera, všetko vedie k tomu, aby ste boli spokojní. Aj v oblasti financií sa vám situácia utrasie, aj keď bude potrebné, aby ste do budúcna boli v tejto sfére už len kvôli sebe viac zodpovednejšími. Ďalšou zaujímavosťou je, že si zvyknete sami sebe stanovovať a linajkovať akési menšie ciele alebo body, ktoré musíte v čase, ktorý si stanovíte, splniť. Uvedomujete si, že sami seba hádžete pod tlaky? Urobte s tým niečo. Zdravie – dýchanie.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Ešte stále hľadáte „dokonalosť“, ideály a neotrasiteľné finančné a materiálne zabezpečenie? Tak sa aspoň na chvíľu zastavte v honbe za svojimi predstavami a dajte šancu jednoduchým, obyčajným náhodám. Kto vie, čo si pre vás pripravia. Klapky dajte dolu a poľavte zo svojich nárokov, uvidíte, že ten neskreslený pohľad na bežný život mimo nadštandardu nie je až taký zlý. Vy predsa nemusíte na nič tlačiť, prirodzeným spôsobom docielite to, po čom vám srdce piští a popri tom si dokonca stihnete aj užívať. Pravidelne rozmotávate zauzlené klbôčko svojich vlastných vzťahových pletiek. Teraz pre osamelých prichádza šanca na silu zaľúbenia a čistej lásky, držíme palce. Zdravie – nos (vysušenie, upchatie, spustenie krvi a pod –  z iného hľadiska to symbolizuje, že máte strach hlboko dýchať a nasávať realitu).

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Aj keď to prináša určité, pre vás zvláštne a aj príjemné pocity, nezahrávajte sa s citmi iných, môže sa vám stať, že sa zamotáte vo svojej vlastnej sieti a dostať sa z nej bude pomerne náročné. Týždeň vám prinesie silnú túžbu tráviť čas v rodinnom kruhu, osamote alebo len vo dvojici. Potrebujete si dobiť baterky naplno, aby ste spolu s pekným počasím naštartovali svoje túlavé topánky a spoločenské aktivity. V druhej polovici týždňa sa vám stane to, že sa zahľadíte do osôbky, s ktorou vás, či už okrajovo alebo priamo, spája práca. Bude to nasmerované k pozvaniu, či stretnutiu a možno sa z toho vykryštalizuje aj niečo viac. Prekvapí vás fakt, že ste doteraz prehliadali niekoho, v kom teraz objavíte akúsi výnimočnosť. Stále platí úvod tohto horoskopu, takže, pokiaľ to nemyslíte vážne a ten druhý áno, viete, kam to vedie. Zdravie – nenamáhajte svoj organizmus viac, ako je potrebné.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Pokojné, harmonické dni plné lásky, to vás čaká, stačí sa len naladiť na hlas svojho srdca.

V práci sa nebudete musieť prepínať a v nasledujúcich dňoch vám zostane aj dostatok času na návštevy, stretnutia, či kratšie cestovanie. Je zaujímavé, že viacerí z vás zvládli ukorigovať svoje nálady, vnútorné stavy a aj samotné vzťahy. Niektorí však v tomto smere stále tápu, hľadajú dôkazy lásky, definície lásky, alebo lásku jednoducho merajú výzorom a zovňajškom. A práve pre vás sa budú diať zvláštne veci, zástupcovia opačného pohlavia vám budú robiť zrkadlo, čím si uvedomíte svoje vlastné konanie a aj občasné skĺzavanie k povrchnosti. Nezabúdajte na staré známe príslovie, zapovedaného sa človek najviac zasýti, tak s tým posudzovaním niečo spravte. Poznáte to, srdcu nerozkážete. Zdravie – čo takto kávu vymeniť za čaje, nájdete medzi nimi aj tie, ktoré majú želaný povzbudzujúci efekt (napr. maté, guarana, puer).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Príliš sa umárate vplyvom peňazí a tým, či ich máte dostatok. Stále bilancujete, prepočítavate, prehodnocujete. Pustite sa tohto strachu, uvidíte, že to nemá význam. Čím viac budete žiť

v obave z nedostatku a prípadných nečakaných výdavkov, o to skôr si to do života pritiahnete. Nebojte sa, vaša situácia sa čoskoro vyrieši a do rodiny príde vyšší prísun peniažkov. Postará sa o to lákavá pracovná ponuka, ktorú dostanete buď vy, alebo váš partner, takže už si trošku vyfúknite. Niektorí z vás prežívajú aj hlbokú vzťahovú krízu a nevylučuje sa aj skloňovanie slova rozvod. Pokiaľ ste o tom na sto percent presvedčení, ako aj o tom, že iné východisko a riešenie tento vzťah nemá a pre jeho fungovanie ste urobili, čo sa dalo,  tak to začnite riešiť. Zdravie – pravidelnosť v stravovaní a dodržiavanie pitného režimu, hovoríme o vode :)

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

O čosi viac budete „nasadení“ na opačné pohlavie, čo znamená, že môžu vznikať konfliktnejšie situácie s nábehom na hádky, aj keď nezmyselné. Preto budete vyhľadávať svojich priateľov a páni si posedia so svojimi kamošmi pri pivku a dámy s kamoškami pri pohári vínka, za stáleho džavotania. Akýmsi zvláštnym spôsobom to bude fungovať k spokojnosti oboch partnerov vo vzťahoch. Zaujímavý zvrat sa udeje v práci. Nič nie je tak, ako sa zdá byť a preto budete chvíľu priam „zírať“ pri informáciách, ale nie je nič, čo by ste  nezvládli. Nezadané ženy sa môžu tešiť na prísun pozornosti konkrétneho muža, ktorý pre vaše pekné oči urobí čokoľvek, ale pozor, ešte stále platí to, že vy nebudete príliš dobre naladená a preto to môže skončiť tak, ako je to opísané v úvode. Zdravie – podráždená pokožka, problémy s krkom.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Leave a reply

TOPlist