www.elenn-okienko.sk

Zamyslenie 06 – 18.03.2014 – Len tak… o láske

 

S kôpkosnovými ozdobami…
……………. doplním …………………………………

 

Zamyslenie  6                                                                                                           

Len tak… o láske

Určite sa mnohí z vás zamysleli… tak ako ja… nad tým, či láska existuje a aká je… nuž, podľa mňa láska určite existuje… je nádherná, nežná, nevyspytateľná… mohla by som napísať ešte veľa prívlastkov, ktorými možno lásku opísať… ale namiesto toho vám prezradím, čo o láske napísal vo svojom blogu Ľuboš Dobrovodský… nuž počúvajte:

Láska neexistuje

Kaderníctvo… Jedno z tých malých, akých nájdete v meste niekoľko. Veľké okná, malý priestor, ale útulné. Ľudia, čo ho navštevujú, sa poznajú a rozprávajú si tam svoje životné príbehy. Zákazníci nemusia dlho čakať, kým sa ich nejaká kaderníčka ujme. Nikto sa neponáhľa, každý si tam chodí odpočinúť a trocha sa odreagovať. Dnu vchádza muž. Stály zákazník. Je to jeho obľúbené kaderníctvo, ale dlhší čas ho nenavštívil a tak mal vlasy už poriadne dlhé a neupravené. Jeho obľúbená kaderníčka sa ho hneď ujala a začala ho strihať.

Popri strihaní mu rozprávala o svojom živote. Rozišla sa so svojím priateľom, bola sklamaná a potom sa vrhala z jedného vzťahu do druhého, avšak akosi bez citov. Iba si užívala a nič neriešila. Keď ho ostrihala, povzdychla si: „Mám pocit, že láska neexistuje.“ „Prečo si to myslíte?“ spýtal sa jej zvedavo muž. „Určite by som ju už za ten čas našla,“ odpovedala jednoducho.

Muž sa len pousmial a pochválil ju za dobre vykonanú prácu. Bol veľmi spokojný, lebo vyzeral ako nový človek. Keď vychádzal, na ulici zbadal ďalšieho muža, ktorý mal dlhé vlasy a bol neoholený. Vyzeral ako vandrák, ktorý hľadá nejaké teplé miesto na odpočinok. Iba prešiel okolo kaderníctva a vôbec si ho nevšimol.

Muž, ktorý ho uvidel, sa obrátil ku kaderníčke, znovu sa usmial a povedal jej: „Mám pocit, že kaderníctva neexistujú.“ Kaderníčka na neho nechápavo zazrela a spýtala sa:  „Ako to, že neexistujú?“ „No, proste neexistujú,“ dodal veselo.  „Veď vy ste tu, teda kaderníctva existujú,“ nedala sa odradiť kaderníčka. „Keby kaderníctva existovali, tak by tamten muž, ktorého som pred chvíľou videl, určite nebol taký neupravený, neoholený a vlasatý.“ „Ale možno si iba nevšimol toto kaderníctvo alebo sem vôbec nechcel vojsť,“ argumentovala.

„Presne tak,“ pousmial sa muž. „Tak je to aj s láskou. Možno, že si ju ľudia vôbec nevšímajú. A niektorí vôbec nechcú vojsť do dverí, kde prebýva,“ povedal zamyslene.

„No možno by láska niektorých zmenila tak, ako ste práve vy zmenili mňa,“ dodal s úsmevom.

 

Čo k tomu dodať?

Nech láska… tá najúžasnejšia láska na celom svete… kraľuje v našich životoch… aby sme sa zmenili  k lepšiemu… aby ovládla naše srdcia a myšlienky… aby bol svet krajší… a my, aby sme boli šťastnejší… :)

Nuž… majme sa stále lepšie, lepšie a lepšie… a naplňme svoje srdcia naozajstnou, nekonečnou a bezpodmienečnou láskou… :)

Nech sa tak stane!

Pekný deň praje
Elenn      

                                                      

——————————————————————————————————-

Slobodný vysielač                Kôpky snov č.272               utorok 18.03.2014

Archív rádia Slobodný vysielač   tu

 

 

 

Leave a reply

TOPlist