www.elenn-okienko.sk

Info Zlaté Moravce

 

Info Zlaté Moravce

Žije medzi nami

Mesto Zlaté Moravce je domovom skoro 12 tisícok ľudí. Každý jeden z nich je svojím spôsobom zaujímavý a výnimočný.

Nájdeme medzi nimi osôbky umelecky, hudobne, športovo, technicky, či inak nadané. Ich zameranie a koníčky sa stávajú každodennou súčasťou ich životov a veľakrát práve vďaka dosahujúcim úspechom a zdarom dávajú Zlaté Moravce do popredia. Reprezentujú naše mestečko, náš kraj všade, kam vkročia. S niektorými ste sa mohli zoznámiť aj prostredníctvom článkov uverejnených v Tekovských novinách a na informačnom portáli www.zlatemoravce.info napísaných redaktormi alebo dopisovateľmi.

Medzi nami všetkými žije aj bývala pedagogička – učiteľka Mgr. Elenn Waltersteinová. Ten, kto ju pozná, vie, že je zanietenou fanynkou, priateľkou  a dlhoročnou členkou klubu známeho českého speváka a herca Vaška Neckářa. Elenka je človek, ktorý sa len tak ľahko nevzdáva. Aj napriek uštedrenej rane osudu, ktorá zasiahla jej zdravie, nezanevrela na život a možno práve vďaka tomu zvíťazila nad jeho nepriazňou a ako sama o sebe hovorí – druhýkrát sa narodila.

V súčasnosti vedie veľmi aktívny život, v ktorom má svoj priestor folklór. Nájdete ju všade, kde sa spieva, tancuje a raduje z krásnych slovenských zvykov a tradícií. Výsledkom jej práce sú pútavé audio relácie plné zaujímavých informácií, vtipných vstupov a pekných ľudových pesničiek. Vďaka jej koníčku ľudia opätovne prichádzajú na chuť krásnym ľudovkám, farebným krojom a zvuku rôznych hudobných nástrojov. Milým bonusom je prehľad o tom, kde a aké folklórne skupiny pôsobia. Za skvelou hudbou, piesňou a dobrými ľuďmi cestuje do všetkých kútov Slovenska, nezastavia ju však ani pomyselné hranice, vďaka čomu nám kúsok sveta pravidelne prináša aj z Čiech. Stretáva sa s ľuďmi, ktorí sú pre ňu nevšední tým, že sa nikdy na svojej ceste životom nevzdávajú snov, a tie sa im zvyknú plniť. Aj relácie práve takéhoto zamerania môžu byť inšpiratívne pre nás ostatných, kde je odkaz jednoznačný: Nevzdávať sa!

V tomto roku sa Elenn organizačne podpísala pod usporiadanie 1. ročníka Nimnického folklórneho festivalu s názvom ZASPIEVAJ SI ĽUDOVKU. Konal sa 25. júla 2015 v Kúpeľoch Nimnica, ktoré ponúkajú relax a návštevníkov potešia aj príjemným prostredím. Pozvanie na festival prijali hostia zo Slovenska i Českej republiky. Medzi folkloristami vystúpili a divákov zaujali aj zlatomoravecká SSk Babička, SSk Kolovrátok z Prílep a známa FSk Kamenec z Machuliniec. Sme veľmi radi, že naše Zlaté Moravce sa aj vďaka akciám takéhoto zamerania a druhu spájajú s kvalitným folklórom prezentovaným krásnymi ľudovými pesničkami.

Relácie (napr. Zaspievaj si ľudovku, Život na ceste za snom a iné), rôzne zaujímavosti, príbehy, zamyslenia, fotografie, foto- a video-upútavky a ešte viac, môžete nájsť na jej stránke s výstižným názvom Okienko snov (www.elenn-okienko.sk), kde načrela aj do ezoteriky, jej srdcu blízkej témy. Ak máte radi sny a chcete snívať, nakuknite…

Text článku z Tekovských novín doplnila Ľubka Rosinská

 

Leave a reply

TOPlist