www.elenn-okienko.sk

30. 03. – 12. 04. 2015

Malá zmena   –   Horoskop na dva týždne:

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Prvý týždeň začnete naozaj veľmi príjemne. Budete sa cítiť uvoľnení bez vplyvu tlaku, stresu a chaosu. Nad mnohými záležitosťami ste premýšľali a dospeli ste k záveru, že nič nie je také zložité a ,komplikované ako sa na prvý dojem zdá. Získaná stabilita a pokoj bude však narušený veľmi skoro, podpíše sa pod to správa, ktorej nositeľom bude muž. Vytočí vás to do vývrtky a konanie tohto muža, a aj zainteresovaných osôb, budete považovať za maximálne nezodpovedné. Okrem toho sa pripravte na maratón vybavovačiek a papierovačiek, chce to istú dávku trpezlivosti. Aby vám však nebolo ľúto, svoj priestor si nájde aj oddych, relax a zábava. Vaši priatelia vás vytiahnu na menší výlet, či príjemné stretnutie. Štipľaví ľudia vám budú proti srsti a preto, aby ste zvládli aj tento typ ľudí, budete ich stretávať doslova na každom kroku – skúška na ovládnutie svojho ega a spracovanie ega iných. Vo všeobecnosti majte pod kontrolou príliš detské správanie, ktoré by mohlo byť pre niekoho otravné. V láske a práci zavládne príjemná pohoda. Zdravie – žily, cievy, krv.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Ste k sebe neúprimní. Stále dookola sa klamete a presviedčate o tom, akí ste šťastní a spokojní. Napriek tomu, že sa usmievate, cítite, že vám niečo k „dokonalému“ šťastiu chýba, vnímate akúsi nekomplexnosť. Žeby láska? Tá príde, keď si budete schopní sami pred sebou priznať, aká je pre vás dôležitá a tiež, že ste v skutočnosti pripravení vpustiť ju do svojho života. Vo fungujúcich vzťahoch zavládne akési bezvetrie, rozbite ho tým, že zorganizujete nejaký výlet alebo pripravíte romantické chvíle. V práci ste trochu poľavili, ale dajme tomu, že za tým stojí jar a posun času. Preberiete sa a „ožijete“ pomerne rýchlo, potom budete podávať skvelé výkony. O čosi viac si strážte pohyb financií, inak zostanete veľmi nemilo prekvapení. Pokiaľ to bude možné, vyhnite sa hádkam s najbližšou rodinou, inak sa sviatky, aj iné dni, zmenia na slzavé údolie. Trošku sa začínate meniť povahovo, stáva sa z vás akýsi generál. Zdravie – hlava (tlak, bolesti, otupenosť, pomalšie premýšľanie a pod.).

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

,Pokiaľ chcete vo svojom živote podniknúť výraznejšie zmeny, niečo musíte pustiť alebo sa niečoho vzdať. Výrazné zmeny nebývajú plynulé – popretŕhajú sa nejaké vzťahové, priateľské citové väzby, naruší sa zabehnutý chod vašich činností, jednoducho kolotoč sa roztočí, to je zmena. Ste si istí, že ste na ňu pripravení? Prehodnoťte si to z každej strany, aby ste si sami do budúcna náhodou niečo nevyčítali a zbytočne sa vnútorne nebičovali a neumárali. Pokiaľ je vaša odpoveď kladná a ste na to pripravení, tak rozprestrite krídla a leťte, nebojácnym patrí svet. Ak ste zaváhali, dajte si chvíľku času. Výraznejšie pokroky sa udejú aj pri riešení bytovej otázky. Zároveň sa vám, ako znameniu, podarí ovládnuť svoj najväčší strach (nech sa jedná o čokoľvek) a to bude pre toto obdobie vašou osobnou výhrou. Určite pocítite, že vás sprevádza šťastie, to vám pomôže dať na poriadok každú pletku, ktorá vás sužuje. Nezabudnite nejaký čas venovať aj rodine (rodičia, súrodenci, starí rodičia a pod.). Zdravie – podbruško + pozor na alkohol.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Láska kvitne v každom veku, takže pokiaľ máte pocit, že váš vek stúpol k hranici, kde to je už nemožné, mýlite sa. Dovoľte životu, nech vám privanie niekoho, kto vám pomôže z vnútornej a bytostnej samoty spraviť pestrú oázu, ktorá uhasí váš smäd po láske. Ste príliš ovplyvniteľní a dobrosrdeční, nedajte sa v tieto dni zneužívať, aj keď sa o to bude snažiť viac ľudí. V prvom rade sa bude jednať o peniaze a potom, vo všeobecnosti, o krytie chrbáta a to aj v chúlostivejších situáciách. V tomto prípade to však nebude „košer“, tak zvážte, či pomôžete. Fungujúce vzťahy prejdú ozdravovacím procesom, ktorého výsledkom bude pochopenie, neha a obojstranné naplnenie nielen ako partnerov, ale aj priateľov. Koncom týchto dvoch týždňov sa bude schyľovať k menším prevratom. Môžete očakávať prekvapenia, ktoré si pre vás pripravil sám život. Prijímajte všetko dobré a pozitívne s otvorenou náručou a nedajte sa ničím a nikým znechutiť. Zdravie – ukončenie akýchkoľvek dlhodobejších zdravotných problémov.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Náročnejší začiatok týždňa plný tiesnivého pocitu doplneného o nepokoj sa vám v priebehu ďalších dní vykompenzuje. Vôbec si nemusíte z ničoho robiť ťažkú hlavu, všetko sa vám naskladá ako kocky lega, dokonca ani nebudete musieť vynaložiť väčšiu námahu. Napriek daždivému počasiu bude vo vás svietiť slnko, ktoré zaženie nielen tie vaše mraky, ale aj mraky všetkých, s ktorými sa budete stretávať. Ste nositeľmi pozitívneho životného náboja a budete ho rozdávať všade, kam sa len pohnete. V druhom týždni bude však už vaša intuícia a aj myseľ trošku zastrená, preto sa budete musieť spoľahnúť len na správnosť konania. Pokiaľ to však nebude nevyhnutné, v tomto štádiu sa do veľkých vecí nepúšťajte. Prsteň, ako symbol partnerstva v prepojení na milé udalosti, dáva do povedomia, že vo vzťahoch sa niekam posúvate, všetko sa láme a vy ste na najlepšej ceste dosiahnuť aj v tejto sfére úplný stav spokojnosti a naplnenia. Zdravie – oblasť 7. čakry – hlava (vypúšťate z hlavy a tela všetko ťaživé a nepríjemné).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Tvrdíte, že vy všetkým raz ukážete, čo je vo vás, ale milé Panny, tí ostatní to dávno vedia, akí ste šikovní, zruční a múdri a dokonca vás berú aj s vašimi „muškami“. Vy o tom presviedčate iba sami seba. Nemusíte to robiť, ste naozaj silnými ľuďmi, ktorí si vedia poradiť za každých okolností, takže ostatní o vás nepochybujú, nerobte to ani vy sami smerom na svoju osobu. Radšej túto energiu nasmerujte na niečo zmysluplnejšie, pustite sa do práce, v ktorej ste fakt dobrí (kreatívne tvorenie, „kutilstvo“, zamestnanie a pod.) a potom môžete očakávať aj pozitívne výsledky. Menšie zamrznutie a zakopnutie v oblasti výšky vášho sebavedomia sa aj vďaka priateľom, tým, čo vás majú radi, ako aj potenciálnym partnerom, roztrhajú ako tmavé oblaky na oblohe. Zažiarite a spolu s vami aj váš partner a pri nezadaných objekt vášho záujmu. V prípade pocitu bezmocnosti si zalistujte v duchovnejších knihách, ktoré vám potvrdia len to, čo v skutočnosti cítite – aj to vám pomôže v tom, aby ste viac verili sebe a aj sile pocitov. Tieto dva týždne budú o vašom duchovnom a osobnostnom stúpaní. Preto budete mať pomerne silné výkyvy, takže, milí priatelia všetkých Panien, vydržte to s nimi, stojte pri nich a podporte ich. Ako vieme, z kukly vyletí pekný motýľ. Zdravie – krčná chrbtica.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Práca, povinnosti a váš vnútorný svet vás pohltí natoľko, že zabudnete na okolitý svet. To by nebolo také hrozné, ale pri tom všetkom budete mať tendenciu zabudnúť na svoju rodinu a najbližších a to bude so sebou niesť dôsledky. Sľúbili ste sebe aj im, že váš voľný čas budete venovať iba im, ale už teraz sa naháňate a času pre nich je málo. Váš partner/ka, prípadne deti, to budú ťažko niesť, preto buďte k sebe úprimní a určte si priority, práca neutečie, ale partner/ka môže odísť a deti zanevrieť. Pokiaľ ste sami, bez partnera a detí, tak svoj čas trávte ako uznáte za vhodné, ale stále platí, aby ste nezabúdali žiť. Beztak po sviatkoch, v blízkej budúcnosti vás čaká školenie a získavanie nových informácií potrebných pre dobré vykonávanie vašej pracovnej funkcie, takže tam pôjdete naplno. Vy však naplno idete už teraz. Okrem toho vás čaká duchovná cesta, v rámci ktorej budete získavať a nanovo nadobúdať stratenú dôveru, dôveru voči ľuďom, svetu, ale aj voči láske. Je to skvelý začiatok na to, aby ste si našli svoju vytúženú polovičku. Zdravie – srdce, dýchanie.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Na plecia ste si zobrali toho viac, než ste schopní uniesť. Teraz to pomaly, ale isto, budete zisťovať. Veľa vecí ste nedotiahli do konca, bude vás to doháňať, preto sa pripravte na spŕšku kritiky. Nesnažte sa nijako vykrúcať, jednoducho to prijmite a ide sa ďalej. Vo vzťahoch to bude naozaj búrlivé. Pri slovách rozchod, pauza a odmlka bude na vás, čo urobíte, aby k tomu nedošlo. Slová stačiť nebudú, je čas skutkov, tak ako? Záleží vám na vašom/ej milovanom/ej? O niečo lepšie to bude v oblasti financií, tam budete milo ,prekvapení ako ľahko sa vám číslo na účte zvýšilo, v tomto trende sa vám to ešte nejaký čas bude ťahať. V práci buďte opatrní pri tvrdých vyjadreniach. Vo vašom zamestnaní majú totiž aj steny uši a niektorí ľudia len čakajú na príležitosť, čo a kedy môžu doniesť šéfovi. Pre tých, ktorí majú všetko vysporiadané a pociťujú všeobecnú spokojnosť, platí zvýšená šanca na počatie dieťatka, nedajte sa odradiť doterajším neúspechom. Prílišné trávenie času mimo domu – bytu, by v tomto období nebolo vhodné a už vôbec nie prínosné, preto sa nesnažte nastoliť „potulný“ život za každú cenu. Zdravie – ženy sa budú snažiť prijať a zakomponovať do svojho života mužské povahové vlastnosti a naopak muži ženské, čo sa odzrkadlí v zdravotnej sfére na samotnej sexualite.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Trošku vami zamávajú nie príliš vážne, ale predsa obmedzujúce zdravotné problémy. Svoje miesto si u vás nájde aj vnútorný nepokoj a nostalgia, ako ľudovo pomenúvame starú známu „depku“. Vaše čierne videnie sa rozplynie koncom prvého týždňa a do vášho života vstúpi niekto veľmi zaujímavý. Táto osôbka bude opradená tajomnom a ani reči na jej adresu nie sú príliš lichotivé, no o to viac bude pre vás lákadlom. Čisté stelesnenie rebelstva a slobody budete môcť precítiť práve cez tohto človeka, do akej miery si ho pustíte k telu a do svojho života, je na vás. Niektorí totiž do toho vhupnú po hlave, u iných zaváži triezvy rozum. Tak, či onak, bude to pre vás zaujímavá skúsenosť. Rodičia vo vašom živote zohrávajú dôležitú úlohu a niekedy až do takej miery, že vám zasahujú do súkromia. V takomto prípade stavte na pokojné rozhovory a vysvetľovanie – neklamte a buďte k nim úprimní. Povedzte im, ako sa veci majú. Odporúčam odpojiť sa od všetkého nefunkčného a zároveň svoj životný priestor očistiť od takzvaných mŕtvych energií (umelé, zaprášené kvety – alebo ich aspoň umyte, nepotrebné veci, „stojáky“, „pracholapače“ a pod.). Otvoríte tak priestor príchodu nových energií. Zdravie – celá oblasť hrdla a ústnej dutiny (opary, kútiky, zuby, ďasná a pod.), žalúdok.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

V tomto období veľa vody nenamútite, práve naopak, snaha vyšplhať sa po chrbte iných, alebo sa až nasilu votrieť a predrať do popredia, dopadne fiaskom. Nemáte sa kam ponáhľať, to iba váš strach z akejsi neviditeľnosti a priesvitnosti vás núti robiť priam šialené veci, ktoré vám zabezpečia stredobod pozornosti. Sami cítite, že idete proti sebe, ale ten pocit byť pre iných výnimoční, je vo vás silnejší. Trošku pribrzdiť vám neuškodí, aj keď sa vám to nepáči, zamyslite sa nad tým. Skúškou prejde aj sila priateľstva, buď si vypočujete s pokorou názor tých, ktorí vás poznajú už roky a chcú vám len dobre, alebo zvíťazí vaša vzťahovačnosť a vaše cesty sa minimálne na istý čas rozídu. Veľké plány si nerobte, budú vám kladené do cesty menšie prekážky, preto improvizujte a zapojte do svojho každodenného bytia spontánnosť. Pre tých, ktorí by čo i len pomysleli na partnerské trojuholníky, patrí malé varovanie, nemuselo by to dopadnúť podľa vašich predstáv, v porovnaní s hore písanými riadkami ste v tomto konkrétnom prípade viditeľní o to viac práve v týchto situáciách, o čo viac sa cítite neviditeľnými. S peniažkami nehazardujte a zbytočne ich nemíňajte, tento mesiac by ste sa mali uskromniť, už ste sa beztak nedávno „rozšupli“ viac, než by ste chceli. Zdravie – kríže, členky, lakte – kĺby.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Necítite sa na vážny vzťah, ale vo svojom živote by ste privítali nejaký (nikdy neviete, čo sa môže stať) milenecký vzťah? Nie je problém, vyžarujete teraz práve tie správne energie na to, aby ste si pritiahli k sebe podľa vášho gusta atraktívneho človeka. Pre ostatných s usporiadanými vzťahmi alebo tých, ktorí čakajú na pravú lásku bez akýchkoľvek krátkych „medzivzťahov“ platí, že je všetko v najlepšom poriadku a všetko klape ako má, takže aj tí nezadaní sa v dohľadnej dobe „zaláskujú“. V práci budete veľmi šikovní a nič nečakané sa diať nebude, takže všetko ide s presnosťou a ľahkosťou tikotu hodiniek. Viac času budete tráviť s priateľmi, kde je pre vás najlepšími baterkami čistý smiech a to, že môžete byť sami sebou. Sužuje vás strach o jedného z členov rodiny, ktorý má nejaké zdravotné problémy, nechajte tento strach odplávať a práve naopak, myslite aj za neho/ňu pozitívne a ani sa nenazdáte a všetko sa bude zlepšovať. V druhom týždni tohto horoskopu vpustite do svojho života čistú detskosť a radosť, osvieži vás, prinesie vám veľa nových nápadov a zároveň sa trochu uvoľníte. Takže máte šancu stať sa aj vy na chvíľočku deťmi napriek tomu, že ste dospelí. Zdravie – kosti, zhyby, kostra, chrbtica – držanie tela.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Nedajte sa odradiť neúspechom a dokonca sa nedajte nikým ani zastrašiť, či už v prepojení na prácu alebo vzťahy. Je smutné stretávať v živote neprajných ľudí, ktorí závidia šťastie iným, pričom sa teraz niekto zameria práve na vás. Nepekné a hlavne ironické poznámky na vašu adresu majú jediný cieľ – zneistiť vás vo vašom konaní, rozhodovaní, jednaní a dokonca aj komunikovaní. Naozaj poviem len jediné, nedajte sa, nedovoľte, aby váš strach dovolil to, že sa podvolíte akýmsi príkazom iného človeka. Stojte si za sebou, za svojou prácou, láskou, rodinou, priateľmi. Akonáhle poľavíte, dáte tomu druhému za pravdu a vlastne ho len posilníte v ďalšom konaní a v ďalších krokoch, ktoré si pre vás pripraví. Ani nebudete vedieť ako a stanete sa jeho/jej nazvime to – citovým otrokom. Mimo toho máte pomerne nabité obdobie plné aktivít a preto budete mať čo robiť, aby ste to všetko postíhali. Snažte sa niekde medzi tými povinnosťami aj oddýchnuť, inak sa doženiete do stavu úplného vyhorenia. Veľmi sa vám bude dariť vo finančnej oblasti, peniažky sa budú sypať do kasičky. Zdravie – hrdlo, mandle, jazyk.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje a príjemné veľkonočné sviatky praje

Mária Petrovičová

 

 

 

 

Leave a reply

TOPlist