www.elenn-okienko.sk

29. 02. – 06. 03. 2016

 

Každý týždeň nový horoskop od Majky pre všetky znamenia… teraz len v Okienku snov…
ĎAKUJEM Majka…:) 

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Líška ako symbol prefíkanosti a klamstva vás upozorňuje práve na tieto aspekty, s ktorými sa môžete každodenne stretávať. Treba s tým rátať, ale na strane druhej naučiť sa rozlišovať, čomu môžete v skutočnosti veriť. Zložitejšie situácie, ako aj konfrontácie, v ktorých sa ocitnete, prerazí prekvapenie a naklonenie šťastia, preto sa ich pokúste zúročiť na maximum. Ukončenie určitých vecí tvorí ideálny priestor na začiatok nových, čo vy aj zvládnete. Prilepšiť by sa vám malo aj vo finančnej oblasti, čo sa odzrkadlí aj na upokojení situácie v rodine ako takej. Detskosť, ktorá sa u vás prejaví koncom týždňa, naštartuje vaše spokojnejšie a na úspech a prácu plodnejšie dni, ktoré budú spieť k podpore energií vyvolávajúcich a privolávajúcich zmeny. Na tie sa môžete tešiť už vo veľmi blízkej budúcnosti. Stanú sa predzvesťou toho, že viacero vecí u vás naberie správny smer spojený s celkovým očistným procesom. Láska sa postará o nejednu úsmevnú chvíľu. Zdravie – už spomínané naštartovanie potreby očisty, bolesť hlavy.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Čo vám hovorí slovo porozumenie? Pokúste sa ho preniesť aj do reality pri komunikácii nielen s rodinnými príslušníkmi, priateľmi a známymi, ale aj s ľuďmi, ktorých stretnete náhodne a budete sa s nimi rozprávať, hoci len pár minút. Vaše „chladnejšie“ ja by ste mali dať trošičku bokom a naštartovať svoju empatiu, ktorej sa rovnako aj vám v posledné dni dostáva akosi málo. Romantické predstavy sa vám začnú napĺňať, keď trošku uberiete zo svojich nárokov, ktoré sú niekedy odrazom prvoplánovej dokonalosti vytvorenej vaším rozumom. Postupnosť, ktorú máte tak veľmi radi, vypustite, niektoré veci sa len jednoducho dejú a to dokonca bez toho, aby ste si niečo starostlivo nalinkovali. Neodmietajte nikoho a nič, čo nespadá pod vaše predstavy a ideály, inak môžete čo-to pre vás významné, prelomové a dôležité prepásť. Vo financiách, hlavne ku koncu týždňa, neriskujte, dosť intenzívne vás bude ovplyvňovať jedna pomerne mentálne silná osoba. Všetko dôsledne zvážte! Zdravie – pocit svrbenia, pálenia, podráždenosť.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Horlivosť, ktorá k vám zavíta, vás naplní od končekov prstov na nohách až po končeky vlasov. Budete konať dosť impulzívne a spontánne, čo v tomto prípade nie je úplne vhodné, pretože niektoré situácie si budú vyžadovať nejaké to zamyslenie sa. Rýchlosť nie je zárukou úspechu, ale dobre zvolená stratégia a jej postupné napĺňanie, minimálne pre tento týždeň, áno. Žiarivosť a aj akúsi hrdosť, či pocit dôležitosti u vás prebudí osôbka, ktorá sa s vami pokúsi flirtovať bez prihliadnutia na to, či ste alebo nie ste zadaní. Smerovanie a prípadné rozdúchanie tejto iskry nechávam na vaše vlastné zváženie. Rozlietanosť intenzívnejšie pocítite už vo štvrtok, kde budete mať pocit, že naozaj nič nestíhate, čo bude však aj realitou a preto sa nevylučuje, že niektorí z vás, hlavne, pokiaľ to je realizovateľné, si časť práce odnesú domov na víkend. Odporúčam „nemudrovať“ vo sférach, kde sa medzi odborníkov neradíte, poradiť a prejaviť názor môžete, no predstierať v niečom 100 % odbornosť napriek tomu, že ste laikom, nie je voči človeku, ktorý odbornosť v tej danej oblasti potrebuje, férové. Zdravie – opatrne s alkoholom a to o to viac, ak máte pred sebou spoločenské udalosti alebo stretnutia.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Rozochvenosť, ktorú pomerne silno pocítite, má na svedomí vaša nedôvera samých v seba. Spravte s tým niečo, inak budete v situáciách, kde bude potrebné prejaviť vnútornú silu, považovaní za „slabochov“. Nejaké záležitosti sa dotiahnu dokonca v rámci rodinných problémov alebo sporov. Výsledok síce neuspokojí všetkých, ale väčšinu určite. V tomto týždni by ste mali byť dospelými ľuďmi všade, kam sa pohnete, čo znamená, že infantilnosť, hravosť a akési neprirodzené odľahčovanie situácií bude nevhodné. Opatrní buďte v prípade zapletenia sa a spadnutia do mileneckých vzťahov, po ktorých ste v podstate netúžili, len ste sa v nich zrazu ocitli. Ostatní si trošku zabojujú vo vzťahoch, kde budú pomerne intenzívne pociťovať nedostatočné prejavy lásky od svojich partnerov. Nevešajte hlavu, pokiaľ sa vám nedostáva pozornosť, otočte to a venujte ju partnerovi vy, odozva zaručene príde. Viac povinností padne na vašu hlavu práve ku koncu týždňa, trošku sa síce zapotíte, ale všetko zvládnete včas a pretavíte do žiaduceho výsledku. Zdravie – oblasť tretej čakry, pocity chladu a zimy.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Rovnako, ako sa zvykne triediť bielizeň (farebné oddeľujeme od bieleho a čierneho), trieďte aj svoje myšlienky. Ak tak nespravíte, stratíte sa aj v tom, v čom ste doteraz mali jasno. Svoju úlohu zohrá aj túžba upútať, či už konkrétnu osobu opačného pohlavia alebo vo všeobecnosti iba opačné pohlavie. V podstate do toho budete priamo vhodení bez toho, aby ste to nejako ovplyvnili, jednoducho sa zjavia len pocity, z ktorých budete vychádzať. V práci by ste nemali zanedbať niečo dôležité, čo by otriaslo nielen vierou v samých seba, ale aj vierou v existenciu samotného dobra. Za prekvapenie budete považovať akési zamrznutie situácie, komunikácie s konkrétnym človekom alebo samotné odtrhnutie od toho, čo vám je blízke. Tento stav je veľmi kratučký a prchavý, všetko budete mať následne vyvrátené, pod čo sa podpíše aj prítomnosť šťastia, ktoré k vám pricvála spolu s košíkom pozitívnych a milých správ. V oblasti financií pozor na prípadné zanedbanie potrebných platieb, či nevrátenie prípadnej dlžoby. Zdravie – srdce, žily, cievy, bolestivosť.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Nemaľujte čerta na stenu a to v žiadnej spojitosti. Akékoľvek negatívnejšie smerujúce myslenie sa môže naplniť a to skôr, než si myslíte. Radšej si zachovajte neutrálne myslenie, pokiaľ to negatívne nedokážete odkloniť na pozitívne. Je pravdepodobné, že sa ocitnete pod paľbou akéhosi podpichovania, ktoré sa postupne zmení na niečo neznesiteľné, otravujúce alebo dokonca ubližujúce. V tomto prípade si jasne určte hranice a danej osobe dajte najavo, že prestrelila a že takúto formu komunikácie považujete za neprípustnú. Vážte si samých seba a pokiaľ je vám akékoľvek zosmiešňovanie nepríjemné, je potrebné uviesť to na pravú mieru. Svoje senzory by ste mali zapojiť aj v prípade priateľstiev, kde niekto už dlhodobejšie nehrá čistú hru, preto pozor, čo a komu na seba z hlbšieho súkromia prezradíte a pokiaľ sa tak stane,  genéza klebety na vašu adresu vás veľmi rýchlo dovedie k tomu, kto ju napriek prosbe o mlčaní, či z prirodzeného vychádzania lojality napriek tomu vypustil. V každej jednej situácii sa snažte udržať si svoju vlastnú a neochvejnú stabilitu a istotu. Zdravie – oblasť hrdla.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Trucovaním nič nedocielite a to ani v prípade, keď jeho trvácnosť predĺžite z doby niekoľkých hodín na niekoľko dní. Svoje docielite iba tým, že o tom budete komunikovať a z rukáva vytiahnete nepriestrelné a hlavne stabilné argumenty. Pomerne intenzívne sa v tomto týždni budete stretať s falošnosťou, ktorá vás pomerne znechutí a v krajnom prípade dovedie do stavu, keď budete túžiť po dočasnom „vytesnení“ sa zo spoločnosti, teda po samote. Berte to ako ideálnu situáciu, pomocou ktorej si môžete „natrénovať“ potrebný nadhľad, čo znamená, nech si hovorí, kto chce, čo chce a ako chce, vy si pomyslíte svoje a nijako vás to nezasiahne ani neovplyvní. Rozhľad bude u vás potrebný hlavne kvôli posúvaniu a podávaniu správnych a pomocných informácií ľuďom, ktorí budú o ne stáť a ktorí ich budú potrebovať. Precitlivenosť by u vás nemala mať miesto a to ani v prípade, že sa vás niekto pokúsi účelovo citovo vydierať. Viac času venujte v prvom rade sebe, svojej duši, myšlienkam, či samotnému rozmaznávaniu sa. Zdravie – kľúčom k fyzickému zdraviu je „čisté“ vnútro (myšlienky, duša).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Trošku viac si zabojujete s financiami, pocítite ich nedostatok, prípadne prepadnete strachu z ich prípadného nedostatku. Z toho bude plynúť, že sa budete viac kontrolovať a stále sa budete hnať do roviny šetrenia. Napriek tomu, že nejaký ten finančný problém v tomto týždni vyskočí, svojej budúcnosti prepojenej na peniaze sa báť nemusíte. O čosi väčšiu pozornosť zamerajte smerom k svojim vzťahom a konečne si všetko s nimi spojené správne pomenujte a od týchto zistení sa ďalej odrážajte. V každom prípade buďte úprimní v spojitosti so zložitejšími situáciami, v ktorých sa ocitnete, hlavne k sebe samým, neklamte sa, nič si nenahovárajte a hlavne nespadajte k „sebazavádzaniu“. V priateľstvách sa vám ponúkne možnosť tieto kruhy rozšíriť a zároveň vypláva na povrch sprostredkovane cez jedného z priateľov v budúcnosti cestovanie, čo bude samozrejme závisieť od vašej finančnej situácie, na ktorej môžete začať pracovať už teraz, ako som napísala vyššie, cestou šetrenia. Nedorozumenia budú vznikať pri väčších rodinných stretnutiach. Zdravie – smútok, trápenie, zamyslenie – hlava.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Žiadnu z reálnych situácií pri ich opisovaní neskrášľujte, vychádzajte len z daných skutočností. Rovnako by ste v tomto týždni mali brať aj každý jeden deň – taký, aký príde, nesnažte sa nič siliť, nasilu meniť a nevhodne ovplyvňovať. Mali by ste sa prestať vyhýbať niektorým členom vašej rodiny a zároveň zabudnúť na staré hriechy. Niekedy by ste si mali uvedomiť, že je potrebné určité situácie brať vážne, nezosmiešňujte ani neznižujte ich dôležitosť, význam a váhu. V láske nastanú zmeny, či už väčšieho alebo menšieho rázu, každopádne nastanú, udávať ich budú vo väčšine prípadov ženy Strelkyne. Opatrnejší by ste mali byť v prípade, ak sa budete pohybovať medzi príliš a nesprávnym spôsobom dravými ľuďmi, rýchlo vás to môže vtiahnuť do stavu vám neadekvátneho zmýšľania. Budete postavení pred viacero, či už závažnejších alebo bežných rozhodnutí V prípade vašej nerozhodnosti sa s prosbou o pomoc obráťte na zbehlejších priateľov, ktorí vám s radosťou poskytnú nielen skvelé rady, ale aj viacero pohľadov na jednotlivé skutočnosti. Zdravie – nepokojný spánok, prehadzovanie, ťažšie sny.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Obavy z prípadných dôsledkov vášho konania, či už na pracovisku alebo v súkromí, sú v tieto dni zbytočné. Postavte sa za to, čo ste spravili, čím dáte najavo dôležitosť svojich krokov, či postojov. V tomto prípade sa naozaj niet čoho obávať, práve naopak, o to skôr docielite svoje ciele a plány. Nemali by ste zabúdať na svoje korene a rodinu. Prospela by vám návšteva rodnej hrudy, kde pookrejete a zároveň si dostatočne vyvetráte hlavu. Spravte si príjemný víkend alebo si zoberte deň-dva dovolenky a vyrazte na cesty, po ktorých ste kráčali ako dieťa. Opatrnejšie by ste mali pristupovať k svojmu zdraviu, v prípade akýchkoľvek problémov, ktoré môžu vyskočiť, ich nepodceňujte a daný problém sa snažte riešiť. V partnerstvách príde menšie pohasnutie potrebnej iskričky, čo sa však veľmi rýchlo dá napraviť, pomôžte tomu a váš partner a rovnako aj vy sami sebe budete za tieto kroky veľmi vďační. Vo vyhrotenejších situáciách sa snažte preventívne, napriek vyššie napísaným riadkom, svojich partnerov neponižovať a hlavne im stále dokolečka-dokola nevyhadzovať na oči staré hriechy. Zdravie – vykuknutie starších problémov, bolesti.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Zabudnite na teatrálnosť a divadelné vystúpenia s jedným hercom – vami. Očakávaného potlesku a „kytíc“ sa nedočkáte. Na vaše „výkony“ vám už nikto nenaletí, tak sa ich preventívne ani nepokúšajte hrať. Radšej sa sústreďte na svoj súkromný život, ktorý sa postupne akosi pomaličky, vďaka puklinám, rozpadá. Ešte stále nič nie je stratené, venujte ľuďom, ktorí tvoria rodinu, dostatočne potrebnú pozornosť a čas. Zároveň sa nestráňte svojich vlastných pocitov a dávajte ich do slov, rovnako nešetrite prejavmi lásky, nežnosti a náklonnosti. Láska a jej pestovanie, či udržanie, stojí za menšie obetovanie sa a u vás padne za obeť vaša hrdosť a ego, ale bude to stáť za to, tak sa do toho pusťte. Skupina študentov Vodnárov by za žiadnych okolností nemala podceniť v týchto dňoch študovanie, písomky, či skúšky akéhokoľvek charakteru. Vo všeobecnosti sa nijakým spôsobom nestavajte medzi dvoch ľudí – partnerov, priateľov a pod. Nehrajte sa na vykonávateľov spravodlivosti, ktorí o danej problematike a podstate problému medzi týmito ľuďmi nič dostatočne nevedia. Zdravie – stále strašiace prechladnutie, chrípka.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Rozladenosť, ktorá sa bude stupňovať každým dňom, vám v žiadnom smere nepomôže. Skonsolidujte sa, zharmonizujte a každému jednému dňu sa vydajte v ústrety s úsmevom na perách a univerzálnou láskou v srdci. To je spôsob, ktorým sa správne naštartujete na to, aby ste všetko zvládali hravo a s potrebným prehľadom. Menšie sklamanie zažijete na margo medziľudských vzťahov, kde svoju úlohu zohrá práve aj vaša osoba. Pokúste sa s týmto faktom vysporiadať čo najrýchlejšie, aby sa to v žiadnom smere neodrážalo na kvalite vami vykonávanej práce alebo v samotnom súkromí. U vás sa vo všeobecnosti v tomto období začína a otvára nová etapa vašej cesty, na ktorej bude potrebné niektoré dvere zatvoriť, iné otvoriť a prijať do života všetko, čo vám je určené. Za veľmi potešujúce sa dá považovať, že všetko ťaživé a neprospešné sa začne z vašich životov potichúčku vytrácať a to niekedy bez povšimnutia, čo sa dá považovať len za niečo prospešné. Kľúčovým je, aby ste všetko každý deň prijímali s pokorou a vierou v svetlejšie zajtrajšky. Zdravie – žalúdok, kŕče, stravovanie.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

2 Responses to 29. 02. – 06. 03. 2016

Leave a reply

TOPlist