www.elenn-okienko.sk

25. 01. – 31. 01. 2016

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Nebudete sa vedieť na nič sústrediť, akýkoľvek vonkajší, aj malý, podnet u vás spôsobí rozptýlenie a na čas vás odkloní mimo reality. V podstate na tom nie je nič škodlivé, len sa trošku strážte, pri kom sa vám to stane, svojim deťom asi ťažko vysvetlíte, že to nemôžete ovplyvniť a že vám naozaj záleží na tom, čo s vami chceli zdieľať. Pracovné tempo sa trošku utíši a vy budete mať viac voľného času a priestoru pre uvoľnenie sa a oddych. Vôbec vám neuškodí, ak nejaký čas budete tráviť sami so sebou, otvorí sa vám myseľ a prídete na viacero skvelých nápadov, teórií, či prípadných rozlúsknutí svojich vlastných vnútorných rébusov. Popri všetkom zhone, ktorý prináša doba, nezabúdajte na veci potešujúce a na tie, ktoré vám robia radosť a prinášajú uvoľnenie. Kedy sa budete venovať tomuto všetkému? Neodkladajte to a niekde začleňte aj priestor na koníčky. Pozor na rezné ranky v prípade manipulácie s črepinami, či inými ostrejšími predmetmi. Je pravdepodobné, že viacero vecí skončí na zemi (rozbitie, poškodenie) – nešikovnosť rúk. Zdravie – oči (slzenie, podráždenie, zapálenie, jačmeň, zhoršenie videnia).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Cítite sa zviazano a obmedzene, niekto si vás niečím oklieštil a teraz to pociťujete čím ďalej tým viac, obrazne povedané – dusíte sa. No, buď si tento stav hrdinsky dotiahnete do konca a dáte si na poriadok všetky záväzky a svoje sľuby, čím sa vám uľaví, prípadne, ak to nie je možné v tomto čase, musíte počkať. Nie, nebojte sa, všetko bude v poriadku a vytúžený pokoj pocítite, ak tento fakt jednoducho prijmete. V láske sa trošku budete červenať, ocitnete sa vo viacerých chúlostivých, až trápnejších momentoch, nič si z toho nerobte, jednoducho sa nad tým pousmejte a ide sa ďalej, na strane druhej sú to situácie, ktoré sú obvykle sprevádzané tými najpríjemnejšími pocitmi ako sú motýle v bruchu, či silná príťažlivosť, nuž máte sa na čo tešiť. O niečo náročnejšie budú noci, pocítite nepokoj, nespokojnosť, čo sa odrazí aj na kvalite spánku, či samotnom obsahu možno čudesných snov – pomôže dobrý bylinkový čaj. V práci sa vám bude síce dariť, ale v tomto období  ju budete vykonávať viac-menej mechanicky, elán sa objaví o čosi neskôr. Zdravie – stuhnutosť, únava, šija.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Rozutekané myšlienky má na svedomí „zaláskovanosť“, spomínanie na minulosť alebo analyzovanie súčasnosti. Lásku si jednoznačne vychutnávajte, vážte a užívajte. Pokiaľ je za tým minulosť a ťaháte si z nej len to pozitívne a hrejivé, je to v poriadku, ale určite sa neutápajte v niečom, čo vás umáralo. Ak ste sa našli v kategórii analyzovania, rovnako sa sústreďte len na to príjemné, myslite pozitívne, tešte sa z maličkostí a za všetko ďakujte. O čosi viac budete znervóznení z pocitu dusna, ktoré vznikne v pracovnom kolektíve, vás sa to priamo týkať nebude, takže dajte čas a priestor na to, aby si to ľudia, ktorých sa to dotýka, dali na poriadok a pekne sa s tým vysporiadali. Príjemné prekvapenie zažijete v oblasti financií, tu by sa vám malo dariť naozaj ohromujúco, takže si môžete dovoliť aj nejaký ten výlet, úlet alebo nejakú potešujúcu drobnosť. Trošičku bude mať v tomto týždni tendenciu zavádzať a ľudí ťahať za nos, nemusíte tak robiť, jednoducho – nič nevysvetľujte, vaši priatelia vaše pohnútky a konanie pochopia. Zdravie – nezabúdajte na ovocie, zeleninu, šťavy ako prirodzený zdroj energie, vitamínov a minerálov.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Keď sa ocitnete v úzkych, „oklamte“ svojho „nepriateľa“ a stavte na roztomilosť J Niekedy to zaberie a dotyčný sa buď stiahne s tým, že to vyhodnotí za zbytočné, alebo sa sprvoti vyhrotená situácia zakončí poriadnym smiechom. Nespokojnosť a akási rozladenosť sa vytratí spolu s nástupom na cestu vlastnej sebarealizácie, Rovnako sa s vervou pustite do vnútorného upratovania, poriadne si v sebe „vyzametajte“, aby prišiel potrebný pokoj a rozvaha, ktoré už spomínanú sebarealizáciu iba umocnia. Budete prirodzene cítiť a vedieť, akým smerom a kam sa máte uberať, v podstate to potom príde samo. V láske sa nejaké veci vyjasnia, odídu mraky a vy si budete môcť všetko ujasniť, takže, buď ľúbite alebo nie, no v tomto prípade pôjdete po ceste lásky, takže to bude v poriadku a všetko zlé bude zažehnané. S peniažkami nakladajte opatrne a uvážene. Ani sa nenazdáte, a ani nebudete vedieť ako, ocitnete sa v spoločnosti svojich priateľov, kde bude panovať uvoľnená a pre vás prínosná atmosféra. Vytúžená satisfakcia sa blíži, počkajte si, prizerajte sa, nemusíte k tomu nijako prispieť. Zdravie – obličky, pečeň, žlčník (zaťaženie).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Rozkošnícky sa budete prizerať na všetko, čo sa okolo vás bude diať, niektoré situácie vás rozosmejú, iné vám vženú do očí slzy. Tak, či onak, dianie okolo vás svoj zmysel a význam má, len si treba počkať na výsledné „vyvŕbenie“. Rozmanitosť je to, čo vám trošku chýba, tá príde spolu s koncom týždňa a vy zároveň pocítite úprimnú radosť, pocit entuziazmu a chuti, čo sa odrazí aj na vašich činoch. Nepokúšajte nič, pred čím máte rešpekt, rovnako ako aj to, čo je dobré nechať odpočívať. V spoločnosti priateľov precitnete a doslova ožijete, takže si túto spoločnosť doprajte, kedykoľvek to bude možné a to bez prípadných výčitiek. Lahodnosť dní sa preukáže až v ďalšom týždni, v tomto si budete musieť trošku zabojovať sami so sebou rovnako ako aj so všetkým, čomu vás život vystaví. Preventívne si pripravte nejaký plán svojich činností, pri ktorých sa trošku unavíte, pocit príjemnej únavy vám prinesie potrebu fyzicky, či mentálne spomaliť a oddychovať. V oblasti lásky a citov vás niečo veľmi príjemným spôsobom ovlaží a poteší. Pozor na peniažky uložené po vačkoch, preventívne, aby neskončili v pračke, platí to aj pre členov rodiny. Zdravie – hlava, zátylok.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Nenechajte sa vyprovokovať k žiadnemu konfliktu, v skratke, držte sa trošku „na uzde“ a to nezávisle od toho, či viete alebo neviete kričať a urobiť poriadny rámus. Tí, ktorí z tohto znamenia spadajú pod tzv. tichú vodu, vedia totiž dať svoj razantný nesúhlas alebo obranu najavo aj iným a rafinovanejším spôsobom. V tieto dni sa vám to neoplatí, nič z toho by vám neprinieslo vami želaný efekt. Práve naopak, hľaďte si svojho a starajte sa o seba, o svoju prácu, o svoje potreby, trošku buďte „vytesnení“ z okolia, nie však príliš, aby ste sa nestratili z dohľadu. Niekto v práci sa na vás „povezie“, budete to musieť vydržať, lebo viete, že osoba, ktorá tak učiní, si to dovoliť môže. Nečakaná návšteva, či telefonát alebo správa, vás zastihnú nepripravených a vy začnete trochu panikáriť, upokojte sa, o nič nepôjde, takže neškoďte si ešte viac, nechajte tomu voľný priebeh a chytajte sa len záchytných bodov, podľa toho, o čo sa bude jednať a akým smerom sa to bude vyvíjať. Voľte neutralitu a ľahkosť. Niekto z rodiny vám prezradí novinku, či menšie tajomstvo, v tomto prípade prejavy radosti brzdiť nemusíte. Zdravie – cvičenie (chrbtica).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

S niektorými skutočnosťami bojujete a odmietate ich prijať v reálnom znení, podstate, či veľkosti. Je zbytočné, aby ste si vedome nahovárali niečo, čo nie je pravdivé. Pravda vás oslobodí, tak pred ňou nezatvárajte oči, nech sa deje čokoľvek, pokúste sa to spracovať v skutočnom stave a plnom znení. Sami viete, že pred ničím neuniknete, iba to zbytočne odsuniete do svojho podvedomia, odkiaľ to bude pravidelne vykúkať a pripomínať sa vám. Menšie nezhody nastanú v rodine, výčitky ste vždy znášali ťažko a teraz budete opakovane skúšaní, či ste v tomto smere už uskutočnili nejaké napredovanie alebo ich sila vás ešte stále ovplyvňuje a má na vás rovnako silný dopad ako v minulosti. Vo všeobecnosti bude platiť, že nie všetko, čo sa deje a bude diať, je len zlé, takže neupadajte na duchu, pretože to dobré máme niekedy bližšie, ako si sami myslíme. Už v tomto týždni si zorganizujte svoje plány na každý deň a môžete pokračovať aj s tým budúcim týždňom, budete totiž dosť vyťažení. V láske nebude chýbať poriadna dávka humoru a úprimnej radosti. Zdravie – uši.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Vaším menším „problémom“ je fakt, že v čomkoľvek zvyknete porovnávať. Porovnávate kvalitu, kvantitu, prevedenie, v skratke všetko. Platí to aj pre oblasť lásky, hoci viete, že každý jeden človek je neopakovateľne jedinečný, preto nemá zmysel niekoho s niekým porovnávať. Ak sa totiž zameriavate na porovnávanie, môže vám uniknúť krásna a skutočná podstata človeka, ktorý stojí oproti vám a to len preto, lebo v ňom cielene hľadáte nejaké idealizované vaše predstavy, či vlastnosti. Dajte šancu samotnej láske a citu, nech sa rozvinie a ponúkne vám aj niečo iné, než len to, čo máte utkvelo zakotvené vo svojich predstavách. Neriešte, iba sa poddajte citu, ktorý vás opantal. Rovnako to platí aj v práci, pokiaľ vás baví, napĺňa a ste spokojní aj s financiami, niet o čom, pokiaľ má prísť niečo podľa vás ešte lepšie, samo sa vám to ukáže. V ničom netlačte na pílu. Niektorí z vás pocítia v tomto týždni silnejší príval lenivosti, nekarhajte sa za to, ani si to nevyčítajte, no a čo, veď o nič nejde, tak budete leňošiť, už ten nasledujúci týždeň to môže byť inak a samotná práca, ako aj povinnosti vám neutečú, aj tak si na vás počkajú. Zdravie – lymfatický systém.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Strieľate doprázdna a sami sa sebe čudujete, že vás to ešte baví. Nuž, skúšate to ako sa dá, ak chcete nájsť v tomto životnom chaose svoje vlastné miesto. „Sranda“ je v tom, že aj keď ho horko-ťažko nájdete, nevydržíte na ňom sedieť dlhšiu dobu a tak sa vlastne opakovane, spontánne a dobrodružne vrháte do víru života s otázkou, čo vám prinesie a ponúkne tentokrát. No vidíte, ste v podstate živelní ľudia, ktorí majú radi adrenalín, hazard, prekvapenie, takže sa potom nesťažujte, lebo, aj keď nájdete to, čo chcete alebo hľadáte, vydrží vám to pomerne krátko. Nie, nik vám to nevyčíta, to ste jednoducho vy a k vám to patrí a ľudia vás majú aj s touto vlastnosťou radi. Píšem to preto, že znova nastal čas, v ktorom pociťujete nepohodu a budete pociťovať silnú túžbu ísť niekam, podniknúť niečo, pohnúť sa, dýchať, žiť… tentokrát vás život prinesie pred brány úplnej spokojnosti, nájdete všetko, čo vám prinesie fúru radosti, vrátane lásky. Takže, milí Strelci, nechajte sa prekvapiť všetkým, čo vás čaká a bude toho dosť, pripravte sa na jazdu húsenkovej dráhy. Zdravie – dámy citlivejšia oblasť hrudníka a pánov potrápi pocit ťažkých nôh.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

O čosi viac si priškrtíte akékoľvek výdaje, preto v tomto týždni zostane vaša peňaženka zatvorená častejšie, než u vás býva zvykom. Začnete sa čím ďalej tým viac sústreďovať na svoju budúcnosť v previazaní na finančné zabezpečenie. Áno, je to prirodzené, ale zasa to preháňať nemusíte, žijeme tu a teraz. Nemusíte skákať z extrému do extrému, chce to zdravú rovinu, vyváženie, to si však musíte nájsť už vy sami. Rovnako si zabojujete so svojím strachom, či konkrétnymi fóbiami, ktoré sú individuálne, ale tieto vyhrotenejšie situácie zvládnete s prehľadom. Od určitého dňa pocítite zo strany niekoho pomerne silnú rivalitu a tak sa na nejaký čas ocitnete, obrazne povedané, „na bojisku“. Bude sa jednať o zdravý a nikomu neubližujúci prejav, takže to môžete využiť vo svoj vlastný prospech, ktorý bude smerovať k osobnému, fyzickému a rovnako aj duchovnému napredovaniu. V niektorých situáciách budete prekonávať sami seba a tak budete mať možnosť zistiť, aký máte v skutočnosti potenciál a aká veľká sila vo vás drieme. Rivalita vás môže zastihnúť aj na poli lásky. Zdravie – pery, ústna dutina.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Položte si otázku, či trávite dosť času s osobami, ktoré ľúbite, ďalšou otázkou by malo byť, či poďakujete za to, čo máte, kým ste, kde ste, ako aj samotným ľuďom, ktorí vám akokoľvek pomáhajú. Tak veľmi ste zapadli do sveta, kde sa slovíčko prosím a ďakujem akosi vytratilo, samozrejme, nie cielene, no nikdy nie je neskoro na to, aby ste ich opakovane začali používať a to hlavne v okruhu svojich milovaných, blízkych a známych. V práci si dajte pozor, aby vám neuniklo niečo dôležité, čo vám bolo zverené do rúk v dostatočnom predstihu, takže je to staršia záležitosť, pre ktorú dozrel čas na jej zrealizovanie. Pre istotu si prebehnite kalendár, poznámky, či pracovný stôl. Čaká vás menšie očarenie krehkou osôbkou, pretože prichádza obdobie, v ktorom sa môžu črtať trojuholníkové vzťahy. To, ako si s tým poradíte, pokiaľ to necháte zájsť, v akej rovine to udržíte alebo ako to budete v skutočnosti cítiť a preciťovať, je individuálne a rovnako táto záležitosť zostáva len na vašom uvážení, zvážení a rozhodnutí. Pozor na prostredie, kde môže vzniknúť prievan, rovnako citlivo budete reagovať aj na vietor. Zdravie – oči, uši, hrdlo, pokožka…

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Vaša nástojčivosť bude odzbrojujúca, je zvláštne ako razantne sa postavíte za svoje vlastné názory, predstavy, či myšlienky. Páči sa mi to, pretože vďaka tomu sa postavíte sami za seba. Konečne ste prijali svoju vlastnú veľkosť a začínate si sami seba a aj svoju prácu, či výsledky vážiť, je to skvelé. Vo štvrtok sa nejaké veci a plány zvrtnú, preto budú potrebné vaše pomerne rýchle reakcie a nečakané prispôsobenie sa, no v tomto prípade to môže ísť len k vášmu prospechu. Budete sa stretávať s pozitívnymi odozvami na vašu osobu, čo vás len posilní a utvrdí v tom, že to, čo robíte, je pre spoločnosť, ako takú, prínosné a potrebné. Rybky by mali o čosi viac „púšťať“ z lásky, ktorej nositeľmi sú. Zahrňte svoju polovičku tým, čo vaše srdce ukrýva, dajte to do slov, prejavov a uvidíte, aká krásna odozva na vás čaká. Ak sa predsa len niektorí stretnú s odozvou na úrovni „nula“, je čas porozprávať sa, prečo tomu tak je. O čosi ťažšie dni pocítite v oblasti financií, nečakané výdavky, či nesplatené veci nenechajú na seba dlho čakať a pripomenú sa vám vo svojej plnej miere. Vo všeobecnosti budete citlivejšie reagovať na chlad a to v ponímaní meteorologickom, ale aj citovom a teda ľudskom. Zdravie – nohy, čelo.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

Leave a reply

TOPlist