www.elenn-okienko.sk

21. 12. 2015 – 03. 01. 2016

 

Moji milí,

dovoľte mi, aby som Vám popriala krásne a pokojné vianočné sviatky strávené v rodinnom kruhu, čo vám prinesie tak dôležitý pokoj a pohodu. Zároveň Vám želám úspešný štart do nového roku 2016, v ktorom verím, že sa budete stretávať s pochopením, ústretovosťou, ľudskosťou a empatiou. K tomu nech ste zahŕňaní obrovskými dávkami vždy naplňujúcej, čistej a hrejivej lásky.

Máme za sebou pomerne náročný rok 2015, ktorý nám priniesol nielen úsmevy a radosť, ale aj veľa poučení cez nie príliš šťastné a pozitívne udalosti, no tie nám všetkým dopomohli k tomu, aby sme sa zocelili a našli si cestu nielen k sebe, ale aj k ľuďom ako takým.

Ďakujem Vám veľmi pekne za Vašu podporu, za to, že ste pravidelne čítali horoskopy, ktoré pre Vás píšem s radosťou a s pocitom, že Vám aspoň trošičku pomôžu na Vašej kľukatej ceste. Ďakujem aj za Vaše pozitívne odozvy, ktoré mi vždy spravia radosť a potvrdia mi, že to, čo robím, je správne.

Rok 2016 nám prinesie náruč výziev a plný košík zmien, ktoré nám pomôžu našliapnuť na tú správnu, predurčenú cestu. Držím Vám palce a ešte raz Vám z celého srdca a úprimne ĎAKUJEM.

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Prechovávajte v sebe len pozitívne city a pocity, ktoré vám pomôžu uvoľniť sa a nájsť v sebe to, čo práve potrebujete. Rozohnenosť a zanietenosť, ktorú v sebe nosíte, musíte zužitkovať v správnu vec. To, o čo sa jedná, zistíte, keď dovolíte vašej mysli, aby sa úplne upokojila. Porozmýšľajte nad prípadnými možnosťami, ktoré vám ponúkne niekto zo známych. V podstate, keď budete pozorne počúvať, dostanete komplexný návod na univerzálny úspech. V rodine sa niektoré veci pomenia, zmení sa prístup jeden k druhému – medzi jednotlivými členmi, no či to bude to, čo ste očakávali, je otázne. V prílišnom hľadaní akejsi dokonalosti narazíte na stenu, preto naozaj všetko prijímajte tak, ako to v skutočnosti je. Nenechávajte len tak ležať ladom tých a to, na čom vám záleží. Pristihnete sa pri tom, že začnete konať len intuitívne, podľa svojich citov a to, čo je správne. Každý z vášho znamenia by sa mal posnažiť o to, aby tieto sviatky nestrávil osamote, samota vás stiahne dolu, „otrávi“ vás, tak sa nesnažte hrdinsky tvrdiť, že sa zakuklíte do obalu osamelosti. Hrejivá láska v srdci, ktorú pociťujete, vás zahreje aj v tie najchladnejšie noci. Vo všeobecnosti vás čakajú síce trochu zmiešané, ale predsa pohodové dva týždne. Zdravie – bolesti chrbta, svalov, hlavy.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Nepretržite čakáte na akési zázraky, ja v ne verím a viem, že sa dejú, ale vo vašom prípade musíte zázraku aspoň trošičku pomôcť. Tak neotáľajte a smelo na jednom z nich popracujte. Príležitostné stretnutia vás svojím spôsobom nudia, vytáčajú a pripomínajú vám čas, ktorý tak letí. Máte síce spomienky na minulosť a detstvo radi, ale pre vás toto nie je najvhodnejšie obdobie na ich oživovanie, či pripomínanie. Pre pokoj a pohodu sa skúste prekonať a vydržte aj túto časť týchto sviatkov. Pri chuti analyzovať celý rok sa radšej brzdite a to už len z toho dôvodu, že budete mať tendenciu vyťahovať z neho len to naj – horšie, smutnejšie, spackanejšie, takže radšej to nechajte tak a vychutnávajte si realitu prebiehajúcu tu a teraz. Prekvapí vás jeden darček, s ktorým ste naozaj nerátali, no o to väčšiu radosť vám spraví. Láska sa umocní, rozochveje vaše srdce a roztopí aj tých najodolnejších voči akýmkoľvek jemnejším prejavom a to aj na poli dotykov. Niektorí z vás si potajme poplačú a to opakovane, je to fajn, nech sa všetko, čo vás tlačí, vyplaví von. Uľaví sa vám, čo každému zaiste padne vhod. Menšie upozornenie na prípadné, ale hlavne zbytočné, slovné roztržky. Zdravie – krk, uzliny.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

To vaše mlčanie, či tajenie alebo len akýsi truc, je neznesiteľné, porozprávajte sa úprimne a bez kriku o všetkom, čo ste chceli, ale nebola na to vhodná príležitosť. Nájdite si ju, nech vkročíte do ďalšieho roka ľahší a pokojnejší. Vzťahy, ktoré boli trošku naštrbené, sa upravia a vianočné sviatky budú o to krajšie a môžete ich prežiť naplno. Prehupnite sa cez pachuť neúspechu a posnažte sa, aby ste to všetko zmenili, máte na to jedinečnú príležitosť. Podaktorí z vás dokonca zvažujú vycestovať na dlhšiu cestu do zahraničia, už teraz vám môžem povedať, že na budúci rok je pomerne vysoká pravdepodobnosť, že sa vám to podarí. V rodine sa pokúste nestarať sa do rozbrojov, ktoré medzi sebou majú niektorí z vašich blízkych, pekne si to doriešia sami a to ešte skôr, než by ste to povedali. Rezolútne odmietate, že by ste patrili medzi negatívnejšie zmýšľajúcich ľudí, je však čas, aby ste si túto pravdu priznali a zároveň s tým niečo aj spravili, určite to zvládnete. Nenechajte dopustiť, aby vás ovplyvňovali určití ľudia, ktorým ide iba o vlastné blaho, zistíte to pomerne skoro, preto budete mať dostatok času s tým niečo spraviť. Láska si dá na čas. Zdravie – ramená, kríže, žalúdok.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

„Učešte“ si svoje vlastné pocity a myšlienky, ktoré máte rozutekané na všetky svetové strany, čo je naozaj obmedzujúce. Nalaďte sa na vianočnú atmosféru, vyfúknite si a zároveň naberte dostatok síl na prekonávanie všetkého, čo vám skríži cestu. Priatelia sa veľmi potešia vašej spoločnosti, napriek tomu, že na večierok, či stretnutie, dofrčíte na poslednú chvíľu. Takže aj keď neskoro, dôležité je, že predsa. Prekážky, ktoré vám budú síce v miernejšom prevedení kladené, zvládnete s nadhľadom a hravo. Poposúvajte ďalej ľuďom ako reťazovú reakciu vaše hlbšie myšlienky, ktoré pomôžu rozjasniť aj tú najsmutnejšiu a najutrápenejšiu dušu. Vo finančnej oblasti sa vám bude rovnako dariť ešte v tomto období a bude to pokračovať aj v nasledujúcom roku. Nezadaní stretnú niekoho zaujímavého, ale na druhej strane komplikovaného povahou, ale ak je tam láska, dá sa zvládnuť aj tento vás iritujúci rozdiel. Veď láska maže všetky rozdielnosti a osobnostné hranice. To, že sa vám ozve niekto z minulosti a popraje vám pekné sviatky, bude len milým bonusom a potešením. Pri všetkých konverzáciách rozprávajte zreteľne, tichšie a rozvážne. Zdravie – močové cesty, prechladnutie, hlava.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Poskakujete po mínovom poli, no máte to šťastie, že vnútorne viete, kam presne stúpiť bez toho, aby niečo „rachlo“ a vybuchlo, je to vaša devíza, ktorú by ste mali v každom smere využiť. Priznajte si svoje negatíva, ktoré, keď si pomenujete, ako by ste ich prejavy zmiernili a tým predídete rôznym nedorozumeniam a nepochopeniu. Pokornejšie správanie a nižší tón hlasu z vás spraví zaujímavé osoby, ktoré bude chcieť spoznať ešte väčší počet ľudí. Pochopili ste silu mysle, umenie slova a energiu inštinktu, či intuície. Toto všetko vám umožní vo vašich osobných životoch napredovať priam míľovými krokmi. Levíkovia sa majú na čo tešiť, čaká vás veľa nových možností, ktoré vylepšíte o poznanie, ktoré budete čerpať vo svojej vlastnej minulosti. Prestaňte si všetko komplikovať a pri riešení hľadajte tie najjednoduchšie možnosti, ktoré sú v podstate tie najsprávnejšie. Láska kvitne aj tam, kde máte pocit, že je ľad, zdanie niekedy klame, preto verte svojim pocitom ako aj spätnej väzbe, či náznakom, ktoré dostávate. Pozor pri manipulácii s ostrými predmetmi. Zdravie – uši (zaľahnutie, pískanie, bolestivosť, zápal).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Postupujete správne a sami to cítite, pocit šťastia a naplnenosti narastá, čo je neklamným znakom toho, že je všetko v poriadku a tak, ako má byť. Trochu smutnejšími z vás spravia spomienky na bývalú lásku, v napojení na ktorú sa vám ešte všetky rany nezahojili, no nebude to nič ohrozujúce. Nechajte minulosť tak, neťahajte sa do stavu nostalgie a radšej sa tešte z prítomnosti vašich blízkych. Lásku človek neuponáhľa, jednoducho sa to stane a vy nie ste výnimkou. Pozoruhodným bude fakt, že sa ocitnete v stave, v ktorom nebudete vedieť ako ďalej. Dusivý pocit stagnácie naštartuje vašu hlavu, ktorá bude narýchlo vymýšľať x možností ako túto skutočnosť zmeniť. Chce to len trpezlivosť a prečkanie tohto stavu, ak sa z neho stane dlhodobejší problém, môžete sa k tomu postaviť a začať to riešiť v novom roku. Šťastne zadaní pochopia, že vo vzťahoch je potrebné robiť kompromisy a vy sa im budete aj cez svoje polovičky priúčať. Financie vás síce trochu potrápia a vytvoria nejednu vrásku na vašom čele, ale nie je potrebné robiť paniku, tento stav sa zmení. Zdravie – ústna dutina, zuby, pery.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Pocit vyprahnutej púšte pominie s príchodom skvelých správ, ktoré vás v tomto vianočnom období ešte zastihnú. Nevylučuje sa úspech v práci, ako aj v samotných vzťahoch. Máte pred sebou kariéru, vidinu úspechu, zdaru, v skratke, je čas na úprimnú radosť. Väčšiu pozornosť venujte tomu, čo sa povráva za vaším chrbtom, všetci si totiž pošuškávajú nejaké nepravdy, ktoré sú spájané práve s vašou osobou, pokojne to uveďte na pravú mieru a očistite svoje meno. Nepriestrelnosť argumentov potvrdí práve vašu pravdu a verziu, takže niet sa čoho obávať. V žiadnom smere nezačnite o sebe pochybovať a to ani len na sekundu. U niektorých z vás nastane situácia, v ktorej sa pokúsite oživiť vzťah, ktorý je už po rozchode alebo rozvode. Predsa vás len niečo spája a spájalo, aj keď to neviete pomenovať. To, čo vás rozdeľuje, je aj naďalej slabšie ako to, čo vás spája. Ste človek, ktorý dáva druhú šancu, ak si na to neviete odpovedať, poradím vám to, čo obvykle, počúvajte hlas svojho srdca. Zdravie – bedrové kĺby, sťažená chôdza, obmedzený pohyb.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Ste trochu nahnevaní a budete to dávať okato najavo aj svojmu okoliu. V podstate budete od seba cielene odstrašovať každého, kto by sa k vám len pokúsil priblížiť. Je to naozaj to, čo chcete? Čo ak prešvihnete príležitosť, ktorá by vám priniesla spoznanie niekoho skvelého, prípadne lásku. Keď si prejdete týmto štádiom, čaká vás pokojnejšie obdobie, v ktorom sa sústredíte na svoju budúcnosť. Obnovíte v sebe radosť a tešiť vás budú nielen maličkosti, ale doslova všetko, čo sa vám podarí a čo prinesie výsledky v podobe ovocia vašej práce. Nehádajte sa s nikým a to aj napriek tomu, že bude do vás poriadne „šparchané“ a rýpané. Sviatky si naozaj vychutnajte v tom duchu, v akom sú predurčené, aby sa niesli. Nastoľte vo svojej duši pokoj, nechajte sa prehriať láskou a unášať vianočnými energiami. V prípade, že sa vám jeden konkrétny darček nebude páčiť, nedajte to na sebe príliš zdať, inak urobíte nešťastnou jednu osobu, ktorá si na darčeku dala špeciálne záležať, premôžte sa. Dámy pri obracaní sa pri hrncoch pozor na popáleniny, opareniny a menšie nehody. Prospeje vám modrá farba. Zdravie – tlak, pokožka.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Lietanie v oblakoch máte povolené, veď prečo aj nie, uľahčí vám to prekonávať všetko, čo vás ťahá hlbšie ku dnu. „Lietanie“ vám dáva silu a vieru, že všetko zlé sa v dobré obráti, čo je ukážkovým príkladom pozitívneho myslenia, ktoré vám pomáha prekonávať všetko zlé. To zlé však čoskoro pominie a príde obdobie plné radosti a vnútorného naplnenia, vrátane lásky. Už žiadne mučivé myšlienky spojené s trápením. Sviatky síce budú ešte o niečo náročnejšie, ale určite ich zvládnete prežiť vo skvelej nálade, premôžte sa. O čosi viac vás rozptýli návšteva, ktorá sa zjaví síce neohlásene, ale o to viac vás poteší, takže majte do konca roka ruku na kľučke, dvere bude veru komu otvárať. Už teraz by ste sa mali zamyslieť nad tým, či by ste sa predsa len neodhodlali vydať sa na cestu štúdia, jednoznačne na to máte, jediné, čo by ste museli zvážiť, sú financie, ale aj táto sféra by sa dala zvládnuť. Potešte svoje oko aj dušu a doprajte nejaký pekný darček aj sebe, jeho forma je už len a len na vás. Zdravie – oblička, dostatok tekutín – alkohol sa neráta, dokonca by vám priniesol menšie žalúdočné problémy.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Ste na seba príliš nároční, očakávate od seba tak veľa a ak sa vám niečo nepodarí, trestáte sa na myšlienkovej úrovni. Uvedomte si, že všetci sme len ľudia a rovnako všetci robíme chyby. Vaša veľkosť bude spočívať v tom, že sa z nich dokážete poučiť a do budúcna sa ich vyvarujete. Nekazte si sviatky týmto spôsobom. Pokúste sa vyčistiť si hlavu a svoj čas venovať tým, ktorých milujete. Rovnako sa pripravte na príjemný maratón rodinných návštev spojených s veľkou dávkou úprimnej radosti. Ak vám to nebude na príťaž a v nájdete si trochu času, venujte ho človeku, o ktorom viete, že už niekoľko rokov trávi sviatky osamote a potešte ho svojou prítomnosťou (príbuzný, známy, priateľ…). V prípade, že sa ocitnete v situácii ako svedok a budete vidieť niečo, čo sa vám nepáči, nehrajte sa za každú cenu na hrdinov a neurobte zle aj sebe, riešte to s rozvahou, pokojom, respektíve si na pomoc prizvite niekoho ďalšieho. Niektorí z vás by si mali dávať pozor na nie príliš vhodné flirty, ako aj samotné nevhodné správanie, alkohol nikoho neospravedlňuje. Zdravie – hlava.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Tápaniu je koniec, budete si stáť nielen sami za sebou, ale aj za všetkým, čo spravíte. Konečne ste dospeli do stavu, v ktorom ste pochopili, aká je vaša osobnostná hodnota. Dosť bolo prípadnému ponižovaniu sa, ktoré niektorí vo vašom okolí zvykli používať, resp. zneužívať, vo svoj vlastný prospech. Sami ste im dali návod na to, ako s vami narábať, či dokonca manipulovať. Teším sa spolu s vami. Okrem toho vás čaká nejedna príjemná záležitosť, ako aj osobná pochvala, čo vás len utvrdí vo vašom presvedčení a precitnutí. Užívajte si sviatky plnými dúškami, oddychujte, lebo nový rok vám prinesie veľa nového a nepoznaného. Ak sa ocitnete na nejakej búrlivej párty, kroťte sa pri požívaní alkoholu, mali by ste tendenciu prehnať to, vzišiel by z toho síce úsmevný príbeh, ale verím, že oň v trošku zosmiešňujúcom prevedení nestojíte. Nečakajte na vhodnú príležitosť a vysypte zo seba svojim blízkym, rodine a priateľom, ako ich máte v skutočnosti radi a ako vám na nich záleží, nemáte sa za čo hanbiť, práve naopak, urobíte im tým veľmi príjemné prekvapenie. Vzťahy budú presne na takej úrovni, na akej budete chcieť, aby boli, máte to vo svojich rukách. Zdravie – chrbtica.

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Z letargie, ktorú budete pociťovať, vás preberie samotná láska, ako aj čaro Vianoc. Nesmúťte a netrápte sa pre nič, čo ste v tomto roku nestihli splniť alebo spraviť, aspoň ste prišli na to, že predsavzatia si nemusíte dávať záväzne, ako to v tradícii s príchodom nového roka býva. Jednoducho, ak chcete niečo zmeniť, začnite s tým vtedy, keď sami uznáte za vhodné a budete sa na to cítiť a nemusíte sa zväzovať nejakými termínmi, ktoré ste si sami určili. S koncom roka príde aj pochopenie, veľmi veľa vecí si v sebe utrasiete, čo prinesie akúsi úľavu. Vnútorne sa posmeľujete k ráznejším krokom, ktoré je potrebné spraviť k dosiahnutiu pocitu šťastia. Nevšímajte si v tomto období nič, čo by vás rozčuľovalo, pokúste sa naozaj uvoľniť a nevybuchnúť pre každú maličkosť, ktorá vás bude iritovať. Niektorí z vás prídu s novou myšlienkou ako si skvalitniť život alebo si prilepšiť vo finančnej sfére, bola by škoda, keby ste ju nerozvíjali ďalej a neprepracovali do úspešných detailov. Máte na to, aby ste to v tomto smere naozaj dosiahli. Vychutnávajte si chvíle určené na čistý a radostný smiech. Zdravie – lakte a predlaktia, celá oblasť rúk.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

 

Leave a reply

TOPlist