www.elenn-okienko.sk

21. 09. – 27. 09. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Niektoré veci sa vám budú opakovať stále dokola, kým si nepripustíte podstatu toho, prečo sa vám to vlastne deje. Ak si to pomenujete správnym spôsobom, zlomíte to a nastúpi pocit slobody bez stáleho opakovania sa a uväznenia v bludnom kruhu. V podstate by ste to mali „zmáknuť“ v prvých dňoch týždňa. Riešiť budete aj oblasť lásky, niektorí sa zaľúbia, iní precitnú v sile už existujúcej lásky. V práci buďte opatrní, nie všetci, od ktorých to očakávate, sú k vám úprimní, preto je potrebné, aby ste boli v strehu. Podarí sa vám vďaka tomu predísť viacerým konfliktom, na ktorých by ste, dokonca bez vášho vedomia, mali byť účastní. Môžete byť spokojní, túto sféru sa vám podarí ustrážiť. Financie sa vylepšia, ale chce to viac trpezlivosti, nepôjde to až tak veľmi rýchlo, musíte si všetko rozložiť a vo výdavkoch nájsť akúsi striedmosť. Koniec týždňa prinesie so sebou veľa nového, nepoznaného, ale aj príjemného. Stretnete sa s novými pocitmi, ľuďmi, postojmi a aj skúsenosťami. Pomaly a isto spejete k tomu, aby ste sa v tejto dobe pevne ukotvili vo svojej pohodovej, komfortnej a neohrozenej zóne na dlhší čas. Zdravie – chrbát, lopatky (pichanie, bodanie, bolesť).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Mali by ste sa trochu utlmiť, napriek tomu, že to možno skrývate – vo vašom vnútri prebieha poriadna búrka. Všetko vás vytáča, ste nervózni a nepokojní. Priznajte si, odkiaľ to pramení a potom sa vám s týmito emóciami podarí pracovať ďalej, až ich úplne skrotíte. Pocit nespravodlivosti voči celému svetu nie je na mieste, uvedomte si, že ste jeho súčasťou a musíte sa naučiť spracovávať všetko, čo vás vnútorne tlačí, ste vlastne k tomu „dokopávaní“. Tým, že všetko iba potláčate a ukladáte na akúsi vnútornú kôpku, nič nevyriešite, staviate si akúsi vnútornú sopku, ktorá časom vybuchne. Na odľahčenie vás určite poteší informácia, že v strede týždňa vás bude sprevádzať šťastie, naložte s ním ako uznáte za vhodné, keď príde ten správny čas, prihlási sa vám samo. Pri rýchlom presúvaní a pohybe buďte pozorní (vytesnite zamyslenosť), inak vám uniknú nejaké dôležité fakty, respektíve prehliadnete nejaké osoby, ktoré to budú považovať z vašej strany za účelové. S pozornosťou a vnímaním okolia odvrátite nejedno nedorozumenie. V práci nastúpia menšie pletky. Zdravie – prečistenie organizmu, vrátane sĺz.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Chcete byť s každým zadobre a preto nasadíte pri bežnej komunikácii celé svoje vnútro – pochopenie, empatiu, úsmev, milotu, čo je skvelé, ale pozor na hranicu, kde to je príjemné a kde sa to už láme do formy „vlezlosti“. Je potrebné, aby ste to udržali v norme, inak ľudí akurát iba odplašíte. Všetko je v tejto dobe o prijateľnej miere toho, čo svetu a ľuďom nakladáte, nie je pre vás vhodný čas na to, aby ste sa v čomkoľvek vymykali zo zlatého stredu, majte to na pamäti. V práci sa vám bude dariť a to veľmi dobre, je však potrebné, aby ste sa s tým nevystatovali a neskĺzali do egoizmu, inak sa stane pravý opak (prestane sa vám dariť a zabojujete si s miernym alebo silnejším neúspechom). Prečo sa tak veľmi bojíte lásky? Zhadzujete to na to, že bolí, že spaľuje a čiastočne aj ničí, ale je to bežné riziko, s ktorým je potrebné vysporiadať sa. Nepozerajte sa na mínusy, ktoré môže láska priniesť, ale sústreďte sa na všetko, čo vám môže dať a ponúknuť. Dajte šancu láske aj ľuďom, ktorí vás ľúbia, dajte šancu sebe, určite to za to stojí. Zdravie – lekárske kontroly, nezabudnite na výsledky a v prípade potreby na priebežné monitorovanie už nalomeného zdravotného stavu.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Nezľaknite sa, ale na nejaký čas sa ponoríte do akejsi tmy. Prepadnú vás obavy, strach, nespokojnosť a pocit menejcennosti, všetky tieto pocity sa vami pokúsia manipulovať a „dokopať“ vás k tomu, aby ste sa úplne zasekli, či na čas vytesnili zo spoločnosti, v ktorej sa tiež nebudete cítiť pohodovo. Nedajte tomuto mixu pocitov žiadnu silu, vzoprite sa tomu a nepodľahnite mu ani na jeden-jediný deň. Je to vaša osobná skúška v tom, ako duchovne napredujete. V podstate sa na vás dovalilo všetko, čoho sa najviac obávate. Zabojujte, verte mi, že to pôjde. Prvé dni budú najťažšie a potom sa to už zmierni natoľko, že pre vás znovu vykukne slniečko. Keď to zvládnete a ja viem, že áno, vpustíte do svojho života a sveta potrebné svetlo, teplo, lásku a spokojnosť. Potom príde čas na úsmev a zdar a vy sa môžete pripraviť na príjemné chvíle v spoločnosti priateľov, zdar v práci, porozumenie v rodine a samotné doriešenie finančnej stránky a všetkého, čo vás vnútorne kvárilo a tislo. Týždeň zasvätíte osobnému vnútornému boju s tieňmi. Zdravie – bedrá, močový mechúr.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Levíkovia to naozaj „vychytali“. V podstate vás čakajú príjemné dni, ktorými preplávate bez menších, či väčších zranení. Už od pondelka sa budete stretávať s hladkým priebehom všetkého, čo budete riešiť. V podstate vám v ceste nebudú stáť žiadne prekážky a aj smutnejšie, či naoko náročnejšie situácie zvládnete s čistým prehľadom. Jediné čosi vám vyskočilo v oblasti lásky, tu sa trošku zamotkáte v spleti pocitov voči tretej osobe, ktorá vás uchváti svojou eleganciou a bystrosťou, ste však natoľko vyzretí, že to radšej necháte na rovine predstavivosti, aby ste neohrozili svoj existujúci vzťah. Nezadaní by si na svoju lásku mali ešte nejaký čas počkať. Pokiaľ sa totiž necháte uniesť osobou, ktorá vám vletí do cesty v tomto týždni, nemuselo by to dopadnúť dobre. Pokiaľ však nemáte s krátkou avantúrou, či románikom problém, a viete sa s dočasnosťou tohto „vzťahu“ vysporiadať, tak potom nech sa páči. Menšie zmeny nastanú na úrovni financií, o niečo sa vám prilepší. Vo všeobecnosti sa nezamotajte do žiadneho konfliktu iných ľudí, chce to neutralitu. Zdravie – tlak, cievy, žily, párové orgány.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Vždy ste túžili byť v pozícii dominantných ľudí, no vždy ste boli nejakým spôsobom z tejto pozície zhodení. Mám pre vás fajn správu, prišiel čas, v ktorom si znovu môžete dovoliť pustiť túto stránku svojho ja a okolím bude tolerovaná. Takže pokojne sa môžete na čas „hodiť“ do vodcovskej pozície, v ktorej minimálne po tieto dni budete rešpektovaní. Pricválajú k vám skvelé nápady, myšlienky a ako osobnosť budete krásne žiariť, čím sa pre opačné pohlavie stanete veľmi atraktívnymi a príťažlivými. V domácom prostredí si trošku zabojujete s rodinnými príslušníkmi, ktorí nemajú pochopenie pre vaše väčšie plány smerujúce k budúcnosti (zmena práce, odchod do zahraničia, zmena bývania a pod.), ale aj v tomto prípade, ak si budete stáť za svojím, podarí sa vám získať si ich na stranu svojich snov a to dokonca s ich podporou. Niekto vám veľmi blízky sa trápi kvôli láske, pomôžete mu/jej minimálne tým, že mu venujete trochu svojho času a potešíte ho/ju svojou prítomnosťou. Zdravie – krk, uši.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Škrípať to bude v rodine, každý bude obviňovať každého pre nefunkčnosť nielen chodu domácnosti, ale aj samotných vzťahov. Viete, je jednoduché hádzať vinu na niekoho iného, ale skutočná sila tkvie v tom, že si všetci pripíšete diel na tomto stave a priznáte si chyby kolektívne, až vtedy sa môžete odraziť od mostíka a pracovať na akomsi uzmierení, či ucelení rodinného klanu. Máte vysoké šance, že sa vám to podarí ako-tak stmeliť, no je potrebné, aby ste na tom pracovali aj nasledujúce týždne, je to dlhšie trvajúci proces. V láske sa dočkáte milého prekvapenia, pokojne súhlaste s návrhom vašej polovičky a na čas sa straťte z dohľadu všímavých očí (minimálne deň si doprajte iba pre vás). Láska u Váh bude naberať úplne iný rozmer, vzťahy sa zocelia a zvláčnejú zároveň. Naberú úplne iný rozmer, samozrejme, v tom najlepšom slova zmysle. Okolo štvrtku vás čaká rozhodnutie, v ktorom buď odsúhlasíte zmenu naviazanú na vašu prácu, alebo sa posuniete ďalej a počkáte si na inú príležitosť, či úplne novú prácu. Rozhodnutie je na vás – počúvnite sa. Zdravie – nohy (všetky časti od stehien až po prsty).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Zmeny vám ťukajú na dvere, no vy sa stále zatajujete. Seknite s tým, otvorte ich a prijmite všetko, čo za nimi stojí. Nie každá zmena je zlá, vpustíte si do života nový vietor, čerstvý vzduch a nových ľudí. Menší prevrat je fajn a u vás o to viac pôjde ku prospechu, takže sa tomu nebráňte a pekne všetky príjemné zmeny privítajte, verte, že vám majú čo ponúknuť. Potrápia vás financie, nuž nečudujte sa, žili ste trošku „naveľko“, tak teraz nastal čas, kde je potrebné utiahnuť si opasok. Je potrebné, aby ste našli vyváženie medzi vašimi reálnymi príjmami a výdavkami, pri ktorých sa niekedy nekontrolujete. Postavte sa k tejto situácii zodpovedne a začnite trošku šetriť. V priateľstvách sa ocitnete pod paľbou otázok niekoho, kto sa vás bude snažiť stiahnuť na svoju stranu, v tomto prípade konajte podľa svojho vedomia a svedomia. Je potrebné, aby ste trošku oprášili vieru, ktorá u vás pokrivkáva, pomôže vám pri zdolávaní všetkého, v čom sa budete cítiť neisto. Určite sa vyhnite klamstvám, radšej mlčte, než by ste mali okato klamať, či zavádzať. Niekto sa zahľadí do vašich očí a prepadne čaru vašej osobnosti, „zaláskuje“ sa. Zdravie – celá oblasť hlavy, vrátane krku.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Na začiatku týždňa vás zaskočí správa, ktorú vám posunie muž, nebudete vedieť, či sa máte smiať alebo plakať. Pôjde podľa vás o bizarnú vec, no pre istotu to nezľahčujte a radšej si všetko pekne spracujte, overte, či podložte. Až potom narábajte s touto „infoškou“ ďalej. Veľmi pekné chvíľky zažijete v spoločnosti svojich detí, ktoré sú trošku namrzené zo školy, či priateľstiev, vy ich však svojím prístupom zmiernite, upokojíte a nasmerujete správnym smerom. Veľa vecí sa vám vyrieši svojským, no pre vás prijateľným spôsobom, čo znamená, že veľa vecí sa posunie vpred a veľa „zamotkaných“ vecí sa rozmotá a uvedie na správnu mieru. Takže veľa práce s tým mať nebudete. V práci si nezabúdajte udržiavať v rámci kolegov vzťahy, ktoré trošku ochladli, čo nie je najlepšie nasmerovanie. Nevyhýbajte sa pracovným stretnutiam, spoločným prestávkam, či obedom, čo vám uľahčí tieto vzťahy budovať a udržiavať. Nejaká cesta vám nevyjde, ale nemajte preto hlavu v smútku, najbližšie dni to budete mať vykompenzované. Zdravie – problémy so ženskosťou a mužnosťou.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Nezanedbávajte práce, ktoré je potrebné vykonať na margo vášho bývania (dom, byt), inak vás to dostihne v zimnom období, kde veľa s tým už nenarobíte, preto to neodkladajte. Nečakané vytiahnutie do spoločnosti, aj napriek vaším zábranám, dopadne priam excelentne, zabavíte sa a vypustíte ventil. Nebráňte sa stretnutiam, či zábave, ani v prípade, že sa niečo zomelie počas týždňa. Láska vám trochu klepne po prstoch a vy sa budete čudovať, prečo vlastne. Viete to, len si to nechcete priznať. Pekne porozmýšľajte, čo ste spravili (gesto), alebo povedali (nevhodné) a potom sa snažte zapracovať na udobrení, ktoré bude s veľkou pravdepodobnosťou úspešné. Napriek tomu, že sa vám teraz po finančnej stránke darilo, držte sa pri zemi. Nechváľte sa tým, čo si môžete dovoliť a ako ste na tom výborne. Áno, dostane sa vám „závisti“, čo bolo vaším prvotným dôvodom toho, že ste sa začali chváliť, no prináša to aj druhotný efekt. Tým je fakt, že finančný tok vám bude znovu priškrtený alebo úplne zamrzne. Prečo? Nuž, jednoducho, chvastali ste sa účelovo a zištne, tak budete niesť aj následky. Pochváliť sa môžete aj v tichosti a s radosťou, nie účelovo s tým, že to niektorých okolo vás poníži. Zdravie – zrak (problémy so zaostrovaním a farbami).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Absentujúca vášeň sa vám prinavráti do vzťahov, aj k vašej osobnosti. Znovu sa vo vás oživí dynamika a ohnivosť. Môžete z toho v rámci vzťahu vyťažiť maximum. Tí, ktorí sú nezadaní, to môžu nasadiť ako zbraň ťažkého kalibru pri hľadaní toho pravého/ej. V tomto smere máte všetky brány otvorené. Počas tohto týždňa neuskutočňujte nepremyslenú kúpu, za ktorou sa ukrývajú veľké výdavky, máte tendenciu siahať po kazových alebo cenovo neadekvátnych veciach, technike, či inom tovare. Ak tomu neodoláte, aspoň si dajte poradiť od odborníkov alebo vám blízkych ľudí, ktorí sa v danej oblasti vyznajú. Stretnete sa s bizarným párikom (poznáte ich len z videnia, počutia alebo len zbežne – manželia, partneri), ktorí sa na vás zamerajú s nie príliš čistým úmyslom (peniažky, nekalosti), preto buďte obozretní. Práca je oblasť, ktorá je pomerne čistá, v tomto smere nemáte čo pokaziť, práve naopak, budete potichučky napredovať ako strela. V niektorých záležitostiach budete vpredu a môžete byť na seba hrdí, ako ste to ukážkovo zvládli. Zdravie – nešikovnosť (odreniny, spáleniny, modriny…).

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Neznepríjemňujte si jednotlivé dni sami svojou nervozitou a negatívnym myslením. „Samovytáčanie“ dajte bokom a radšej sa sústreďte na oblasť, v ktorej ste trošku poľavili. Akosi nič nebudete stíhať, dôvodom je nesprávne a hlavne chaotické zadelenie priorít (súkromie, práca, deti, priatelia). Na všetko si nechajte dostatok času a to aj v prípade, že bude nutné, aby ste konkrétnej záležitosti venovali viac času, než ste predpokladali. Všetko vám bude viac fungovať, keď nebudete podvedome stále hľadieť na hodinky (tendencia kontrolovania). Na daný deň si hoďte do kalendára len poznámky toho, čo chcete spraviť bez konkrétneho časového ohraničenia (mám 30 minút na obed, 15 minút na kávu, 45 minút na poradu a pod.). Znie to možno bláznivo, ale bude vám to fungovať a všetko pekne aj stihnete. Bolo by fajn, keby ste sa venovali aj sami sebe. Kde sú vaše záľuby, koníčky a pokoj, ktorý vám tak veľmi chýba? Toto všetko sa znovu pokúste začleniť do bežného života, inak sa vám všetko postupne vytratí. V láske to chce viac spoločných chvíľ a súkromia. Zdravie – oblasť 1. čakry a žalúdok.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist