www.elenn-okienko.sk

18. 01. – 24. 01. 2016

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Prijmite do svojich dní každú jednu zmenu, ktorá sa do nich nenápadne vkradne. Berte do úvahy, že sa nič nedeje len tak, počkajte si na to, ako sa každá z týchto zmien „vyvrbí“ a v akom smere „rozkvitne“. Neuškodilo by vám, keby ste si trošku vyfúkli a dopriali aj potrebný oddych. V každom smere sa u vás všetko akoby spomalí, nič nepôjde rýchlosťou, ktorú ste očakávali a pravdupovediac, aj potrebovali. V spoločnosti, v ktorej sa nečakane ocitnete, budete veľmi milo privítaní, čo vás príjemne zaskočí. Na druhej strane budete v tieto dni trošku ochudobnení o dar reči a rýchlej komunikácie, nič konkrétne za tým nehľadajte, možno budete takto preventívnym spôsobom od niečoho ušetrení. Tí, ktorí sú nezadaní, pocítia veľmi silné prívalové vlny osamelosti a smútku, no tie musia samé aj odznieť, čo sa pre zmenu udeje pomerne rýchlo. Zadaní budú vo vzťahoch zápasiť s nervozitou a prípadnými výbuchmi. Veľmi vás budú lákať zaujímavé novinky, ktoré sa ocitnú na trhu, otázkou je, či na ne v skutočnosti aj máte. Zdravie – zuby (stoličky), sedacie svaly, stehná.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Predtým, než sa niekam rozbehnete, postojte a trošku si premyslite akú–takú stratégiu, inak zablúdite, vybočíte alebo rovno bolestivo narazíte do steny. V práci by ste mali byť trochu opatrnejší a všímavejší zároveň, budete mať tendenciu robiť chyby. Na druhej strane niekto opačného pohlavia po vás túžobne pokukuje. Takže to negatívnejšie vyváži to pozitívne a v podobnom štýle sa to bude niesť celý týždeň, takže ničím nepríjemným, čo príde, sa nedajte vykoľajiť. V súkromí (za dverami obydlia) sa na vás znesie vlna kritiky za vašu pohodlnosť, nevšímavosť a tendenciu niektoré veci flákať. Už len z toho dôvodu, že nie všetko, čo rozrobíte a začnete, aj dokončíte. Nie ste typy, ktoré by „poslúchali“, no niekedy by to nezaškodilo a bolo by to nielen pre váš osobný prospech, ale aj v prospech ľudí, ktorí s vami zdieľajú domácnosť. Viac opatrnosti by bolo na mieste aj v prípade šírenia „zaručených“ noviniek, môžete sa totiž na záver stať 100-percentným zdrojom šírenia „kačice“, takže prstom sa, či už účelovo alebo omylom, ukáže práve na vás. Zdravie – oči.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Nemanipulujte svojím partnerom/kou len z toho dôvodu, aby ste dosiahli „svoje“, dosiahnuť to totiž môžete aj bez použitia tejto nepríjemnej a nie vždy čitateľnej a priehľadnej zbrane, akou manipulatívnosť je. V každom smere buďte féroví a otvorení, s polovičkou komunikujte tak, ako by ste to očakávali aj vy z jeho/jej strany. Tu platí staré známe: „Nerob nikomu nič, čo nechceš, aby robili tebe“. V práci sa vám bude dariť, preto sa o čosi viac zamerajte na svoj prípadný kariérny rast, naštartuje váš prvotný úspech, ktorý sa zjaví už v prvej polovici týždňa. Svoj priestor si nájde aj vaša kreativita, takže všetky šikovné rúčky vytvoria nejeden krásny výsledný produkt. V priateľstvách príde k menšej hádke, ktorá bude prameniť naozaj z malichernosti, rýchlo to zažehnajte zmierením sa, priateľským podaním rúk, či objatím. Niektorí z vás pocítia silnú túžbu po slobode, preto sa rozhodnete postaviť na „zadné“ a trošku si zarebelovať. Pokiaľ tým nikomu neublížite, tak OK. Zdravie – uši, nos.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Šťastie je vrtkavé, preto ho nepokúšajte žiadnym spôsobom. Keď sa rozhodne sadnúť práve na vaše plecia, len ho nechajte, nech vám do života prihrá všetko, čo má, jednoznačne ho však nezneužívajte, inak sa karta veľmi rýchlo obráti. Postupujete vpred (je to myslené vo všeobecnosti) a v tomto trende budete pokračovať aj naďalej. V diaľave na vás čaká naozaj nejedno veľmi milé a potešujúce odhalenie, či zistenie. Rovnako žiadny priestor nebude pre vás dostačujúci, ovládne vás túžba dosiahnuť viac, chcieť viac, chcete ísť za svojimi snami a túžbami a nikto a nič vám v tom nezabráni. Veľmi veľa vecí sa v tomto týždni prelomí a rovnako budete mať vo všetkom aj jasno. Citová oblasť o čosi viac zamrzne, bude pre vás problematické city prejavovať, vyjadrovať a vôbec ich v sebe precítiť, čo je pre Rakov naozaj netypické. Nebojte sa toho, tento stav vám umožní o čosi viac otvoriť myseľ a to vám veru neuškodí. Zdravie – žalúdok, dýchanie.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Strach, ktorý sa z ničoho nič objaví a bude nezadefinovateľný, vám na pár dní zviaže ruky. Budete sa cítiť „priškrteno“ a obmedzujúco. Týka sa to vášho vnútorného sveta, ktorý bude nečakane nabúraný a prefarbený z pestrých farieb do šedi. Spravte si z toho devízu, orientovať sa v šedi a v spleti nepríjemných pochodov je pomerne vysoký level sebakontroly, ktorej ste vy, Levy, naozaj schopní, takže nevýhodu berte ako priestor na svoje učenie a získavanie nových daností, ktoré určite zúročíte. Viac opatrnosti a pozornosti venujte sebe, nezanedbávajte sa a starajte sa ako o svoju dušu, tak aj o telo, doprajte si menšie rozmaznávanie. Budete o čosi intenzívnejšie pociťovať nedostatok pozitivizmu ako takého a sami ho medzi toľkých ľudí nedokážete šíriť, no napriek tomu sa o to aspoň pokúste a to aj za cenu toho, že sa sami cítite mizerne. Svojské čaro bude mať pre vás víkend, ktorý sa rýchlo blíži, prinesie vám viacero príjemných chvíľ. Zdravie – bolestivosť a citlivosť celého tela.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Niekedy je menej viac, majte to na pamäti a to vo všetkom a pri všetkom. Aj prílišná snaha môže zostať bez povšimnutia a slovka ďakujem, zostanú vám len, obrazne povedané, zmiešané pocity, nepochopenie a oči pre plač. Preto minimálne v tomto týždni robte všetko len v hraniciach odtiaľ-potiaľ, bude to síce pre vás ťažké, ale pokúste sa o to. Poľavujete vo všetkom, práca vás viac štve ako napĺňa, ľuďom viac nerozumiete ako ich chápete a sami ste sa ocitli na prahu ťažších vnútorných stavov. Nedajte im šancu, aby rástli, jednoducho sa s nimi vysporiadajte hneď v štádiu ich zárodku. Budete ako premenlivé počasie, no tí, ktorí vás ľúbia a poznajú, všetko vydržia a zároveň vás podporia. Poriadne vás nahnevá súdenie a klebetenie poza chrbát o niekom, koho máte radi a principiálne vás bude mrzieť, že toho nebude účastný, aby sa mohol brániť a hájiť. Celkový tlak, ktorý budete pociťovať, bude postupne s plynúcim týždňom ustupovať, až sa úplne vytratí a vy sa budete opäť tešiť na nasledujúce dni plné vášho vnútorného snenia. Zdravie – hlava, zátylok.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Prirodzenosť je súčasťou vašej osobnosti, no v tieto dni bude musieť ísť do úzadia a ocitnete sa v situáciách a polohách, kde sa budete musieť zmeniť na menších hercov a herečky a to kvôli tomu, aby sa podarilo niečo, na čom vám veľmi-veľmi záleží. Nevyčítajte si to, je prirodzené, že sa dáte v profesijnom smere unášať bontónom, niekedy je to nevyhnutné. Veď, keď to pominie a všetko vypáli dobre, opäť sa môžete uvoľniť a byť pri svojich ľuďoch a v rodine sami sebou. Práca vás bude trošku nudiť, preto sa zamestnajte snovaním nejakých plánov, ktoré by prispeli k inovácii a prípadným zmenám, ktoré sú z času na čas naozaj potrebné. Potrápia vás rodinné škriepky a ťahanice, v ktorých sa stanete menším rozhodcom, či spravodlivým, to je už individuálny pohľad zainteresovaných strán. Dámy zo znamenia sa na určitý čas ocitnú v úlohe Popolušky, tajný ctiteľ je niekde blízko a páni, chce to viac džentlmenských prejavov a pozornosti, tak neváhajte. Zdravie – kosti.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Poupratujte si okolo seba, no hlavne v sebe. Tápanie neprospieva vášmu duševnému stavu a stále viac a viac sa do seba zahlbujete. Rýchlo to napravte a venujte sa všetkému, čo vás teší a robí vám radosť. To, že sa nasilu pokúšate napraviť všetky svoje chyby a prešľapy naviazané na minulosť, nie je teraz prospešné, nechajte to tak. Nechajte „medveďa – minulosť“ spať, ona sa prebudí sama v správny čas, keď budete mať dostatok energie, aby ste tento boj zvládli, teraz by vás to „hodilo na lopatky“. V práci máte dovolené trošičku poľaviť, buď máte nadbehnuté alebo toho nebudete mať až tak veľa. Veľmi vás zaskočí prejav lásky, nečakaný a šokujúci, čo s týmto zistením spravíte, závisí od toho, čo cítite, ako aj od vášho stavu (zadaní – nezadaní), každopádne vaším vnútrom to pohne. Peniažky si šetrite, veď plánujete menší výlet, či dovolenku, takže vám padnú veľmi vhod. Zdravie – alergické prejavy.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Pokúste sa na chvíľu prestať vnímať čas, obmedzuje vás to, znervózňuje a vykoľajuje. Dostali ste sa pod tlak každej jednej minúty, ktorá vám oznamuje svoj posun. Všetko budete stíhať podľa plánu, ak prestanete pozorovať každú možnú chvíľku. Rozoberať súkromné veci na pracovisku sa nevypláca, hlavne, ak sa jedná o väčšiu spoločnosť, v ktorej tieto informácie môžu zachytiť uši, ktorým to určené nebolo. Doťahovanie, či prípadné posmešky a úškrny neprospievajú nikomu, takže pozor na hlasitosť hlasu, radšej preventívne mlčte a blízkym to povedzte v úplnom súkromí, kde ste si istí, že nik iný nie je. V prípade, že príde ku konfrontácii s kolegami, buďte na seba hrdí a snažte sa zachovať pokoj bez emocionálneho prejavu, to ich stlmí. V láske sa pokúste neubližovať, strážte si svoje slová a aj samotné prejavy, veď to poznáte – známy pohár trpezlivosti… Rozkazovaním nič nedosiahnete… Zdravie – všeobecná citlivosť.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Váš rozvoj je pozoruhodný, ste nezastaviteľní, čo sa prejaví aj na konkrétnych výsledkoch. V podstate sa vám podarí všetko, čo si zaumienite. V láske ste schopní podmaniť si kohokoľvek, kto sa vám páči, zaujať môžete na pracovnom pohovore alebo „zabodovať“ v práci, ktorú už máte. Rovnako peniažky nebudú žiadny problém, ale zasa nimi nemusíte mrhať. Vnútorne akoby ste objavili bájny recept na úspech, blahoželám, no pozor, aby ste nevyleteli príliš vysoko spolu s vaším egom a pýchou. Nech sa deje čokoľvek, nepopierajte svoje skutočné Ja, ktoré budete mať tendenciu zaobaľovať do blýskavých „trblietok“ okorenených nadradenosťou a prílišnou noblesou. Je potrebné, aby ste tieto zmeny a stavy zvládali a nastolili potrebnú vyváženosť. Nezavrhujte vďaka povrchnému súdeniu a vaším kritériám „dokonalosti“ osôbku, ktorá má krásne a veľké srdiečko plné lásky, ktorú chce dať na otvorenej dlani práve vám. Zdravie – pálenie záhy.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Príliš sa pozorujete, viete však prečo? Keď ste s tým už začali, tak do toho zamotkajte pozitívne afirmácie a pekne nahlas si povedzte, čo sa vám na vás samotných páči, ako na úrovni fyzickej, tak na úrovni osobnostnej a buďte na seba dobrí, na prílišnú sebakritiku zabudnite. Je vo vás ukryté viac, než ste schopní posúdiť na sebe sami a vaši milovaní vás o tom presviedčajú nielen slovami, ale aj skutkami a to vždy, keď môžu. Je potrebné, aby ste sa rozhýbali, hlavne, ak chcete niečo urobiť v oblasti práce, niet času na zaháľanie, tak sa pekne s vervou do toho pustite. Nejaký čas môžete venovať aj štúdiu, vzdelávaniu a získavaniu nových poznatkov, veď sa učíme celý život a nikdy neviete, čo kedy a kde zúročíte. Všetky lákadlá vo forme ťažších jedál budú pre vás skutočnou výzvou a to už len z toho dôvodu, že vás potrápia žalúdočné problémy, chce to istú dávku sebakontroly. Láska má veľa podôb! Zdravie – žalúdok (nafukovanie, zvracanie, bolestivosť, koliky).

 

RYBY (20.02. – 20.03.

„Zbrklé“ rozhodnutia nebývajú obvykle tie najvhodnejšie, takže sa k akýmkoľvek záverom pokúste dopracovať s nejakým časovým odstupom. Pomoc, ktorú očakávate, neberte ako samozrejmosť, vážte si všetko a všetkých tých, ktorí stoja a stáli vždy pri vás. Budete svedkom hádky a rozdelenia vám dvoch blízkych osôb. Budete z toho zmätení, no na strane druhej sa pokúsite svojím apelovaním prehovoriť do duše jednému z aktérov, čím prispejete k prípadnému a chcenému udobreniu. V tomto období by ste si nemali stavať vzdušné zámky, veľmi rýchlo by sa rozplynuli a to by vám neprospelo. Každý deň žite tu a teraz, čiže v realite, ktorá vám prinesie nejaké zistenia a posuny. O čosi viac budete posilňovať svoje pracovné znalosti a schopnosti, do cesty sa vám postavia výzvy, ktoré bude potrebné riešiť veľmi rýchlo, ukážte svoju šikovnosť a prirodzenú, čistú priebojnosť. Nezabudnite na návštevu lekára, zubára, či iného odborníka, dátum vyznačený v kalendári vám svieti už nejaký čas. Zdravie – tlak (srdce – rýchle búšenie).

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

Leave a reply

TOPlist