www.elenn-okienko.sk

16. 11. – 22. 11. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Čo pre vás znamená byť vlastníkom pokladu alebo samotný poklad? Popremýšľajte nad tým, čo má pre vás skutočné hodnoty a čo je dôležité. Pokúste sa odtrhnúť od matérie a zamerajte sa na záležitosti nehmatateľné, tie totiž tvoria základ vnútornej a skutočnej radosti, hmatateľné veci iba dotvárajú a doklepávajú základnú intenzitu pocitov prameniacich z nášho duchovného Ja. Podaktorí z vás budú o čosi intenzívnejšie vnímať akýsi pocit dusenia, spolu s pocitom, že na vás padajú nielen všetky steny priestoru, v ktorom sa nachádzate, ale aj akási ťažoba odrážajúca vaše najhlbšie myšlienky. Pre potešenie a upokojenie „rozdrásanosti“ vám môžem povedať, že táto vlna odznie pomerne rýchlo, takže pokoj sa k vám prinavráti pomerne rýchlo, ale zamútené vody spôsobia to, že vás donútia niektoré veci prehodnotiť. Šťastnejšie dni vás čakajú s príchodom štvrtka, odbitím poludnia. Príležitosť robí zlodeja, majte to na pamäti. Rozdúchavate plamene ohňa, ktorý vám môže iba ak ublížiť. Buďte vnímaví, pozorní a prívetiví. Zdravie – krk- oblasť od uší k hrdlu.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Rozprávate veľa, ale, žiaľ, vaše slová idú do vetra, je čas, aby ste ukázali konkrétne postupy alebo samotné výsledky. Je rozdiel o niečom stále len básniť alebo myšlienky aj zhmotniť a preniesť do skutočnosti. Trošku viac si zahrávate s okolím a myslíte si, že je to v poriadku. Omyl, zavádzate iba sami seba, aj keď získavate, síce umelým, ale zatiaľ fungujúcim spôsobom, dostatočnú pozornosť. Preskočte svoje vnútorné stále viac rastúce ego, v tomto období vám nie je najlepším pánom. Pozornosť venujte krehkosti, jemnosti a potrebe pomáhať slabším, uctite si každého človeka, ktorého vnútorne i zvonka nahlodal zub času. Robte dobré skutky, príležitostí na ich naplnenie bude viac než dosť. Lásku, ktorá okolo vás krúži, akosi nechcete pustiť do vašej osobnej zóny. Rozhodnutie, či si niekoho pustíte k telu, musíte urobiť vy sami. Napriek tomu, že vám osud trošku dopomôže, konečné slovo patrí výhradne vám. Vneste teplo a pocit domova do každého kúta obydlia. Zdravie – zvýšená tvorba žalúdočných kyselín.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Lipnete na svojom partnerovi, na deťoch a rodine, niekedy im nedáte ani dýchať, potom sa cítia byť veľmi zviazaní, obmedzovaní. Doprajte im trochu kyslíka, každý jeden potrebuje trochu viac osobného priestoru. Pod kontrolou môžete mať predsa každého, aj napriek tomu, že ho nebudete, obrazne povedané, „držať za ruku“. Vy sami by ste to mali vedieť najlepšie, mali ste s tým v minulosti dostatok osobných skúseností. Prepáčte, ale zakrádajú sa k vám prejavy rozmaznanosti a to platí aj pre „dospelákov“. V podstate ani sami neviete prečo, ale vyžadujete si rovnako plnú pozornosť, ako ju vy (prehnane) venujete svojim blízkym, u vás to však zaváňa kombináciou žiarlivosti a potreby, aby bola o vás prejavovaná dostatočná starostlivosť a záujem. Nemusíte si týmto spôsobom robiť zle, nič si nevynucujte a všetkému nechajte plynulý, prirodzený a hlavne voľný priebeh, to bude najschodnejšia cesta k prinavráteniu sa ku dňom rodinnej pohody. V prípade, ak v práci prichádzate do kontaktu s klientmi, pozor na komunikáciu s nimi (vyvarujte sa kriku, nervozity a podobného nevhodného správania). Zdravie – stuhnutosť svalstva, celková napätosť.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Kráčate vpred bez akéhokoľvek zamyslenia sa. Otázkou je, či viete, kam vlastne idete, kam smerujete. Som zástancom toho, aby ste podnikali intuitívne životné výpravy, vrátane výberu cesty, ktorou sa pustíte. Tu to však s intuíciou nemá nič spoločné, fungujete na akúsi zotrvačnosť bez akéhokoľvek zamyslenia sa, čo je na konci cesty. Rovnako to platí aj pre vaše konanie, chytáte „robotické maniere“. Vyjdite z tej čudnej a bezduchej formy konania. Znovu oživte – prebuďte a zapojte do každodenného bytia všetky vaše zmysly, ktoré vytvárajú potrebné pocity. Inak strávite týždeň plný akéhosi prázdna bez štipky akejkoľvek emócie, čo je pre Rakov dosť netypické. Pri vracaní sa späť do vašej komfortnej podoby bytia – prebratia uspatého, vnútorného Ja – si dávajte pozor na prípadné nežiaduce prejavy, ako je žiarlivosť, krik, nevrlosť, „vyfrfliavanie“ a neustále sťažovanie sa. Udržte to všetko na uzde. Venujte dostatok pozornosti svojej láske, ktorá vás vždy vzpruží, zdvihne zo zeme a zahreje. V práci to chce viac akčnosti. Zdravie – únava, „oťapenosť“, úbytok energie.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Rozdielnosť budete spoznávať vo všetkom, kde sa rozpoznať dá. Začnete svojím správaním, ktoré sa rovnako odkláňa od vášho bežného „štandardu“. Všetko je zrazu iné, svet má iné farby, ľudia sú iní, vaše konanie je iné… Je to reálne vnímanie? Je to pravda alebo klam? Z každého niečo, väčšina je však tvorená sivým obláčikom hmly, ktorú máte pred svojimi očami, pričom svoju úlohu plní dokonale. Zahmlieva všetko, v čom ste potrebovali vidieť presné kontúry a jasnosť. Je to akási výzva k tomu, aby ste túto hmlu konaním, úsmevom, dobrosrdečnosťou a univerzálnou láskou roztrhali natoľko, že znovu budete vidieť čisto a jasno. Obklopujte sa sviežimi farbami, ktoré vám pomôžu oživiť svet. Láska je láska, podmaní si vás, zakorení sa vo vás a postará sa o to, aby ste konali nepremyslene a spontánne. Tu si však dávajte väčší pozor, aby ste nespravili skutočne nezmazateľný prešľap, síce s dobrým úmyslom, ale výsledok by mohol byť nepríjemný. Práca vám pôjde od ruky. Zdravie – rozladenosť, disharmónia, nepokoj.

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Spleť udalostí, ktorých budete svedkom alebo sa ich priamo zúčastníte, vám nedajú spávať. Váš rozum odmieta prijať fakty, ktoré z toho vzídu. Z ničoho sa neobviňujte, to je to posledné, čo by vám prospelo a na druhej strane nebudete mať z vášho pohľadu na to ani žiadny konkrétny dôvod. V podstate budete len tichým svedkom diania, či už menších alebo väčších „šialeností“, ktoré život prinesie. Pomôžte len v prípade, ak o to budete priamo, či čitateľným náznakom požiadaní, inak si vašu ochotu a súcit môžu zainteresovaní vysvetliť po svojom a síce, že sa opakovane hráte na samaritánov a strkáte nos tam, kam nemáte. V skratke, „hľaďte svojho“ a zaujímajte sa prioritnejšie o svoje vlastné potreby, problémy a pocity. Rozhodujúcim bude vo vašej práci hlavne druhá polovica týždňa, v tej prvej sa vám bude hromadiť veľa záležitostí, ktoré bude potrebné bezodkladne dotiahnuť do konca, čomu zasvätíte práve spomínanú druhú polovicu. Nenechajte si nikým ťahať popod nos medové motúziky. Zdravie – predlaktia (prejavy aj na pokožke – alergia, bolestivosť).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Pred tým, než zahlásite a vyslovíte rezolútne nie, vypočujte si komplexné informácie. Svoje vlastné rozhodnutie nepredbehnite rýchlejšie ako sa vlastne dozviete samotnú podstatu veci. Bude narastať o niečo väčšia tendencia míňať peniaze, čo znamená, že váš vnútorný hlas vám tíško šepká štýlom: kedy inokedy, keď nie teraz, veď idú Vianoce… Dobre, to je úplne v poriadku, ale skĺzať k nejakej rozmarnosti už správne nie je. Stále však hovoríme o tom, že chcete dopriať výhradne sami sebe, lákajú vás nielen technické výdobytky doby, ale aj sféra módy. Všetko je v úplnom poriadku, pokiaľ sa nevyhádžete do úplnej nuly alebo dokonca mínusu, nechajte si nejakú rezervu, keď len minimálnu. O čosi viac to však súvisí so skrotením nutkavého pocitu vlastniť všetko nové, trendové a aktuálne, než s peniažkami. Takže na tom pekne popracujte a vlastne celkovo na sebaovládaní. Opatrnosť dávam do popredia pri rýchlom pohybovaní sa o to viac, keď bude potrebné zdolať schodisko, či iný nerovnomerný terén. Láska kvitne, zdravie slúži, práca odsypáva, už len pracovať na sebe… Zdravie – kondička…

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Všetko stihnete v predpokladaných termínoch a tak vám zvýši dostatok času na súkromné aktivity. Nič neodkladajte a pekne robte to, po čom zatúžite. Zacvičte si, čítajte, tancujte, zapíšte sa na kurz, choďte do kina, divadla, či cez víkend vybehnite na chatu. Všetko pôjde plynulo a hladko, nijaké prekážky nestoja na ceste za čímkoľvek. Vzťahy zosilnejú, vy intenzívnejšie precitnete v láske a s ňou súvisiacom potomstve. V práci budete nezastaviteľní a slovo chyba sa stane aspoň pre tento týždeň naozaj len slovom bez naplnenia jeho podstaty. Nezadaní si budú veriť, budú sa cítiť neodolateľne a patrične to budú okoliu aj vysielať. Musím uznať, bude to fungovať, preto si nejednu zaujímavú osobnosť aj pritiahnete. Stačí, keď sa zameriate na sympatie, či preskočenie povestnej iskry a môžete sa nechať unášať sladkým dobývaním vášho srdca, či randením. Doprajte si dostatok priestoru aj na oddych, je to potrebné a samozrejme žiaduce, aby vaše telo bolo v rovnováhe. Sledujte výpovednú hodnotu snov. Zdravie – oblasť žalúdka.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Roztopašnosť ovládne každú bunku vášho tela, otázkou je, či si to môžete dovoliť aj v spoločnosti, v ktorej sa za určitej situácie ocitnete. Žiadny problém nezľahčujte natoľko, že mu nebudete venovať ani minútu času. Je potrebné, aby ste mali vo všetkom poriadok a tak nič nezameťte pod koberec. Síce by sa to stalo neviditeľným, ale vedomie, ako aj hrča pod kobercom, zostane. Je len otázka času, kedy na ňu šliapnete a bude vás omínať. Zodpovedne pristupujte aj k svojim potrebám, lebo okrem potrieb vašich blízkych majú rovnakú prioritu aj tie vaše. Sem- tam by vám neuškodilo spomaliť tempo a pookriať v naplnenosti prežívaných dní. Nech vám nič nepreteká medzi prsty bez toho, aby ste si jednotlivé fragmenty nevychutnávali. Niekedy treba aj spomaliť, osvojte si to. To, že láska nie je záležitosť automatická, by vám tiež nemalo byť cudzie, tak na to myslite. Rovnako, ako hovoríte áno, by ste sa mali naučiť používať aj slovo nie, potom sa čudujete, že sa niečo zomlelo, čo nie podľa vašich predstáv. Kto asi za to môže? Zdravie – oblasť pohrudnice.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Rozbehli ste sa naslepo a nezastaviteľne bežíte, len okrajovo a rozmazane vnímate, čo sa deje okolo. Trošku ste spadli do osídiel sebeckosti, okrem seba a samozrejme, partnera, prípadne detí, sa o nikoho a nič nezaujímate. Vaše osobné ciele prevýšili nad všetko ostatné. Rovnako sa mení aj vaše správanie, ste mrzutejší, odvrávate a máte tendenciu útočiť aj tam, kde to nie je potrebné. Ste rozladení ako klavír, to však neznamená, že sa to nedá napraviť, musíte to však dovoliť. Preto by pre vás bolo vhodnejšie, aby ste zvoľnili tempo, prípadne sa úplne zastavili. Zahľaďte sa aj ďalej, než len na dĺžku vášho nosa. Čo vidíte? Pomenujte si to, rozmeňte to na drobné, aj keď sa vám nebude páčiť, čo vidíte, pokúste sa z toho vychádzať a na základe toho aj konať. V práci sa začínate vyvyšovať a máte tendenciu všetko flákať, prípadne svoje kompetencie presúvať na niekoho iného. Nezbavujte sa žiadnej zo svojich povinností a pekne si s tým zabojujte. Neprifarbujte sa a už vôbec nemeňte svoju základnú podstatu účelovo pre niekoho iného… Iba, ak to správnym spôsobom spravíte kvôli sebe a pre seba, kde sa už o sebeckosti hovoriť nedá, to je už o vašom vnútornom raste. Zdravie – platničky.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Najskôr ste si vytvorili svoje vlastné pieskovisko, ktoré ste ponúkli na užívanie všetkým záujemcom a teraz zrazu chcete, aby na ňom všetko prebiehalo vo vašej réžii a platili výhradne len vaše pravidlá (obrazne myslené a rozpísané – vaše konanie). Viete, že takýmto spôsobom sa to nerobí, obzvlášť, ak na to nemáte žiadne konkrétne a hlavne pádne dôvody. V súkromí sa veľmi dariť nebude, vzďaľujú sa od vás ľudia, ktorí sa naozaj snažili zaujať vás, prejaviť vám náklonnosť a pomôcť vám v každej „zapeklitej“ situácii. Vaša odozva bola trošku chladnejšia, brali ste to ako niečo úplne samozrejmé, to však nie je pravda. Stáli pri vás, lebo chceli, nie preto, že museli, a v tom je poriadne veľký rozdiel. Preto, ak nechcete stratiť ľudí, ktorých vo svojej podstate ľúbite, spravte niečo preto – ohnite chrbátik, pýcha musí ísť bokom. V práci príde úspech, ale len ruka v ruke s pokorou (stačí, ak si ju osvojíte a prijmete). Máte čo robiť, potešujúce je, že vy, ako ľudia, máte perfektné a pevné základy a zvyšok sa opraviť dá, len to nenechajte zájsť do štádia, kde pomôže iba samotné zbúranie zásad, priorít, pohľadu na svet, vlastností a pod. Zdravie – chrbát, chrbtica.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Priateľskosť sa nie vždy vypláca, niekto sa vás pokúsi využiť vo svoj vlastný prospech a ešte sa pri tom zahrá na úžasne vďačného človeka, ktorý vám na revanš nasľubuje hory-doly. Pokiaľ ho dosť dobre osobne nepoznáte, berte to s rezervou a pomáhajte iba s vedomím, že za to nič nebudete očakávať a s vedomím, že prijímate fakt, že niekto cez vás trošku „vyrastie“. Pripojíte sa k skupinke ľudí, ktorí sa stretnú pri debate plnej klebiet a osočovania, pozor na to, čo vyslovíte, nie je pekné niekoho ohovárať a o deň-dva sa naňho s úsmevom pozerať, akoby sa ani nechumelilo. Nehovoríme o bežnom konštatovaní a vyjadrovaní názorov, ale o doslovne nepeknom ohováraní. Urobte si poriadok v priestoroch, v ktorých pracujete, vytvoríte tak priestor na nové energie, ktoré vám dopomôžu v tom, aby sa vám darilo. Očakávajte pekný darček alebo prezent, za obdarovaním sa ukrýva úprimné a srdečné potešenie a spestrenie dňa od človeka, ktorý si cení to, kým ste a akí ste. Pozor na pády, dôsledkom budú bolestivé podliatiny. Zdravie – stehná, holenné kosti a okolie očí.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

zdroj: www.zlatemoravce.info

 

 

Leave a reply

TOPlist