www.elenn-okienko.sk

13. 07. – 19. 07. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Trochu sa stratíte v čase a priestore, postará sa o to vaša „rozbehanosť“, ktorá však bude pribrzdená vplyvom vašej vnútornej zmeny postojov. Začnete sa kvôli tomu trochu obviňovať, čo spustí lavínu zmiešaných pocitov. Tie vás „spacifikujú“ natoľko, že sa všetkému vo vašom okolí poddáte. Z Baranov sa tak na čas stanú menší, hravejší, prítulnejší „barančekovia“. Túto citlivejšiu a zraniteľnejšiu fázu môžu u všetkých Baranov využiť, až zneužiť, vnímavejší ľudia z vášho okolia, alias „známi“, ktorí sa z vás pokúsia vytiahnuť všetko, čo potrebujú k tomu, aby vás dostali tam, kam chcú – v tomto prípade na rázcestie (do úzkych), kde budete postavení doslova pred hotovú vec, bez možnosti výberu. Za šťastie budete pokladať to, čo sa tak prvotne iba javí. V prípade vekovo mladších Baranov (vrátane „násťročných“) by si mali dávať ich rodičia pozor – odbočenie na zlé chodníčky. Zdravie – nervová sústava (tiky v oku, svalové zášklby, trhanie pery a pod.).

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

No ja neverím, vy budete samé prekvapenie. Prebudí sa vo vás skrytý drak, budete žiariť ako hviezdy na oblohe a vo všetkom budete konať krásne, milo a spontánne. Meníte sa – práci, vo vašej túžbe po stálom napredovaní a dlhému času strávenému v práci, či pri akejkoľvek nečinnej aktivite, ktorej výsledok je nulový, dáte úplné zbohom. Upustíte od starých zabehaných zvyklostí a do vášho života zavíta chcený vietor. Dámy z tohto znamenia sa stanú ženami štýlu vamp a páni budú ohurovať svojím intelektom, znalosťami a práve spomínanou spontánnosťou, či jemnosťou. Už nechcete žiadnu ubíjajúcu nečinnosť a stereotyp, preto sa budete správať a prezentovať úplne inak. Viacerým z vášho okolia padne sánka a túto príjemnú zmenu len uvítajú. Býci budú vypustení z ohrady symbolizujúcej ich obmedzenia, na ktoré pristúpili a ktoré si dobrovoľne osvojili. Aj keď menším prekážkam čeliť budete (nepochopenie, menšia rozladenosť, vnútorné zábrany, rozum a pod.), vy to však určite zvládnete a vyprofilujete do chceného efektu. Zdravie – krčná chrbtica, plecia.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vaša urážlivosť a trpiteľské prejavy vám prestávajú fungovať na okolie. Raz darmo, už ste „prekuknutí“, preto si dupte, kričte a vyčítajte, koľko chcete, vaši najbližší sú už proti tomu imúnni. Milí Blíženci, zamerajte sa na svoje srdce, najhlbšie pocity v ňom a razom sa prestanete držať toho, že všetko musí byť po vašom. Precítite ostatných, no hlave tých, ktorých milujete, čo vás oslobodí zo svárov vlastného niekedy nezmyselného správania, ktoré si vlastne uvedomujete a za ktoré sa potajomky vnútorne kajáte. Zahoďte všetky škrupule a začnite fungovať princípom dávania a prijímania. To, čo ľuďom a životu dáte, to vám bude skôr či neskôr, aj keď inou formou vrátené, vrátane lásky. Keď budete pokorenejší (pokora a chcenie niečoho, či dosiahnutie veľkých vecí, ako sú peniažky, úspech a láska fungujú » ego a chcenie veľkých vecí vedie možno k ich dosiahnutiu, ale s prekážkami a za určitú cenu, napr. strata lásky, rodiny, priateľov, prípadne krátkodobosť úspechu), nájdete všetko, čo vám v tomto období chýba. Tí, ktorí sú o krok vpred (duchovnejšie) a v riadkoch sa nenašli (alebo sa len nechceli nájsť), by mali začať o čosi viac riešiť svoju prácu – zamestnanie. Zdravie – príroda, zvieratká a minerály ako skvelý prísun prchajúcej energie.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Raci budú v sebe preberať partnerstvá v kartách vyobrazené ako symbol prsteňa. Nezadaní a sklamaní budú bojovať so svojím strachom z prípadného ďalšieho neúspechu a sklamania. Je to síce ťažké, ale pokúste sa na tom , aby ste tú šancu niekomu, komu na vás bude skutočne záležať, dali. Neoberajte sa pre zväzujúci strach o pocit ľúbiť a byť ľúbení. Keď sa budete stále rýpať vo svojej bolesti, nemusíte tak vidieť a pustiť si k telu skutočnú lásku. Ďalšia skupinka Rakov bude už v existujúcom vzťahu riešiť financie (zisťovanie stavu na účtoch, možnosti, do akej miery si čo môžete dovoliť, všetko s čistým úmyslom), čo si druhá strana môže zle vysvetliť, vďaka čomu môžete byť nesprávne pomenovaní za materialistov či Račice, ktoré idú účelovo po peniazoch. Aby ste sa tejto nepríjemnosti vyhli, dávajte všetko a teda aj svoje úmysly, do správnych slov. Veľa vecí sa u Rakov prečistí, čo môže viesť aj k väčším zmenám, zmenám vedúcim k ich spokojnosti, na ktoré sa konečne odhodlajú. Zdravie – zvýšená citlivosť na akúkoľvek (aj tú najmenšiu) bolesť.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Pocit slobody, ktorý budete cítiť v celom tele, bude priam neopísateľný. Nikým a ničím nie ste spútavaní a tak nastáva zásadný zlom. Ukrýva sa v tom, že vy si budete určovať, komu a do akej miery dovolíte priblížiť sa k vašej osobe, vášmu srdcu, či duši. Zamerajte sa na silu rodiny, hlavne na úrovni emócií a komunikácie. Od svojich najbližších sa tak dozviete to, čo bolo dlhší čas pred vami s dobrými úmyslami zamlčiavané, čo vás trochu zamrzí, ale pomerne rýchlo to spracujete a hodíte za hlavu. V oblasti lásky buďte predvídavo opatrní. Nová osôbka, ktorá vstúpi nečakane do vášho života, vás síce očarí, ale dajte si pozor na to, aby vás zároveň neťahala za nos a nepekným spôsobom nevyužila a to aj v oblasti financií. Všetko prebehne pomerne rýchlo, preto je potrebné, aby boli vaše mozgové závity, ako aj intuícia v plnej zbroji, tento zámer odhalíte pomerne rýchlo. O nejaký čas vás váš blízky priateľ zoznámi s niekým zaujímavým, dôveryhodným, a hlavne milým človekom, z čoho môže vzniknúť nové a zaujímavé priateľstvo. Suma sumárum – budete stretávať viac nových ľudí a budete musieť v sebe vyhodnocovať, o akú osobnosť ide s tým, aby ste sa vyvarovali sklamaní a bolesti. Zdravie – problémy s hybnosťou (schody, náročnejšie úkony – bolesť, bloky, svalové kŕče a pod.).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Konečne sa ustálite, už nebudete cítiť potrebu stále sa za niečím naháňať. Zastavíte sa v uponáhľanej dobe a doprajete si oddych a úplné vypnutie. To, že sa na vás usmeje priazeň a teda aj samotné šťastie, bude na tieto dni príjemným bonusom. Viac času budete tráviť v príjemnej spoločnosti v uvoľnenej atmosfére s odľahčenými a vtipnými rozhovormi. Okrem toho, viacero vecí dotiahnete do konca aj v súkromnej línii. Zameriate sa na dokončenie prác súvisiacich s bývaním, či záhradou, čo vám bude robiť radosť. Napriek tomu, že si váš partner posvieti na vaše, podľa neho nezvyčajné (príliš pokojné a niekedy až komótne) správanie, sadnete si spolu a k úspešnosti pod mierovou bielou vlajkou doriešite finančné záležitosti ako aj možné investície, či plánované drahšie nákupy. Príliš sa nespoliehajte na dochvíľnosť ľudí vo vašom okolí a preto im dôležité s vami súvisiace termíny a časy dajte do pozornosti niekoľkokrát. Pri novej informácii o konci alebo začiatku nového vzťahu jedného z vašich priateľov skúste reagovať primerane bez vedier výčitiek. Vypočujte si celý príbeh. Zdravie – pozor na parazity a hmyz.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Mraky, tiahnuce sa nad vašimi hlavami už od minulého týždňa, sa pomaly trhajú a putujú po oblohe, kto vie kam. Niektoré záležitosti sa vo vašich životoch skončili a nejaké nanovo začali. V oboch prípadoch sa jedná o nutné zmeny, ktoré prináša sám život. Teraz je čas sústrediť sa na seba, pracovať na sebe a pokúsiť sa pochopiť aktuálnu kontinuitu medzi vaším správaním a tým, čo sa vo vašom živote deje a odohráva (napr. vaša utiahnutosť – sklamanie z ľudí, „papuľnatosť“ – nespokojnosť s prejavom niekoho konkrétneho alebo nie ste spokojní sami so sebou, irónia – niekto sa vás snaží ponižovať alebo sa vám vysmieva a pod.). Za svojím správaním vždy hľadajte konkrétny dôvod, to vám uľahčí tieto veci rýchlejšie pochopiť, prijať, spracovať a následne na základe týchto poznaní sa môžete formovať a stať silnejšími, ustálenejšími a vyzretejšími bytosťami. Vo vzťahoch bude prevládať neutralita, ktorá bude u niektorých párov viesť k možnosti stať sa rodičmi alebo dokonca starými rodičmi. Váš všeobecný úspech bude závisieť od rozhodnutí, ktoré urobíte. Zdravie – pokožka  (citlivosť, pocit sucha, drobné ranky – pozor na znamienka).

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Niektoré vaše rodinné alebo osobné „akože tajomstvá“ už nie sú tajomstvami. Nečudujte sa, sami ste k tomu prispeli svojím okato „skrytým“ naznačovaním. V podstate ste chceli,, aby to bolo vypovedané nahlas, tak sa teraz nerozčuľujte, pravdou je, že vám skôr odľahlo. Nechajte to už tak a radšej sa sústreďte na svoje šťastie bez zbytočných výčitiek, zahmlievania a strachu. Každý je tu sám za seba, sme ľudia a všetci máme právo byť šťastní, ostatní to nezávisle od okolností alebo senzácií môžu len akceptovať, čo sa časom v podstate vždy udeje. Vaša plánovaná cesta bude nejakými okolnosťami trošku naštrbená alebo úplne zmarená, čo vás bude najviac hnevať kvôli ušlým financiám (dovolenka, pracovná cesta a pod.). Zmierovací proces medzi rozhádanými partnermi, či priateľmi, bude trošku zdĺhavejší ale úspešný, „vojnová sekera“ bude zakopaná, aj keď vopred treba brať na vedomie, že menšie škvrnky, či ranky zostanú navždy. Nehrajte sa na sprostredkovateľov a nositeľov správ medzi dvoma ľuďmi (stranami), nedopadne to dobre. Zdravie – pečeň.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Nekomplikujte si život rôznymi hypotézami, podmieňovaním alebo čakaním a domýšľavosťou. Pokiaľ chcete vedieť, ako sa v skutočnosti veci majú, nelámte si hlavu a na rovinu sa spýtajte priamo zdroja, teda konkrétnych ľudí, subjektov. Keď už budete vedieť pre vás potrebné informácie, môžete na ich základe začať konať. Kostrbatejšie dni plné rozhádzaných pocitov sa snažte zmierniť pozitívnym myslením, hravosťou, príjemnou spoločnosťou alebo pekným výletom. Prekvapenie príde vo forme lásky alebo jej vyznania. Tí, ktorí neverili, že sa niekomu môžu páčiť a dostať v živote šancu na pekný vzťah, uveria. K slovu sa prihlási osôbka, ktorá sa prezradí konaním alebo slovne (preriekne sa) a vy veľmi rýchlo pochopíte, že k vám prechováva hlbšie city. Táto osoba je fixovaná na širší okruh vašich známych alebo priamo na prácu alebo vaše pravidelné aktivity (krúžky, semináre, knižnica a pod.). Koniec týždňa bude pre všetkých veľmi príjemný a sami na svojich pocitoch zistíte, že sa stávate šťastnejšími, spokojnejšími a istejšími, čo naznačuje, že sa dostávate do lepšej a svetlejšej časti tohto roka. Zdravie – zlatá žila, hemoroidy, zapareniny a pod.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Dni prajnosti a hojnosti sa dostavili. Počas týchto dní sa zmení vaša finančná situácia, resp. vaša snaha a čas, ktorý venujete práve práci, či iné činnosti prinášajúce zisk, ako je napr. predaj , či hnuteľností (auto…), budú už teraz, alebo v krátkej budúcnosti, ocenené práve peknými peniažkami. V láske tiež svitá na lepšie časy – komunikácia prerastie vo vyšší záujem a ani sa nazdáte, už budú vo vašom bruchu poletovať motýle. Pokiaľ si budete v týchto dňoch všetko vážiť a to aj tie najmenšie drobnosti, tak máte vysokú šancu v tomto štýle pokračovať aj tie nasledujúce týždne. Neúspech a smola sa vám budú vyhýbať. Akonáhle však prepadnete vlastnostiam, ako je povýšenosť, nadradenosť, chválenkárstvo, tak automaticky nastúpi zamrznutie a vy sa ocitnete tam, kde predtým – veľa práce, námahy a žiadne výsledky. S partnermi si vycestujte na krásnu dovolenku a tí, ktorí mali v pláne ešte tento rok postarať sa o zrod potomka, majú vysokú šancu, že sa to stane skôr, než predpokladali. Zdravie – kontrolné alebo poradenské stretnutia s lekármi (vhodnosť liekov, spôsob riešenia daného problému, pletky a pod.).

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Tým, že sa mračíte a stále si popod nos a niekedy aj verejne frflete, ako je všetko nesprávne, nespravodlivé a že nič nefunguje, si veru nepomôžete. Kľúčom k radosti je radosť samotná. Neriešte v sebe celoplošné problémy, voči ktorým ako jednotlivec nič nezmôžete. Áno, môžete mať svoj názor a prejaviť náklonnosť danej veci, či podporu, ale čerešničkou na torte je vaša prezentácia tým, že máte na všetko riešenie a tie najsprávnejšie slová. Fajn, začnite to využívať a aplikovať vo svojom osobnom živote, pri svojich konkrétnych problémoch. Pomôžte najbližším a každému, o kom viete, že mu môžete pomôcť a následne svojou dobrotou spustíte reakciu a ten, komu ste pomohli vy, pomôže ďalej niekomu inému… Vo všeobecnosti platí –  nefrflite a začnite konať dobro, to vás naplní a urobí usmievavejšími. Vo všeobecnosti nastanú nejaké zmeny a posuny v partnerstvách, skúste s polovičkou dospieť ku kompromisu. O čosi viac si strážte zdravie, extrémnejšie výkyvy počasia znášate ťažšie, tak  majte po ruke vždy fľašku s vodou, a naopak, pri nepriazni niečo  vhodnejšie na oblečenie. V týchto dňoch sa pokúste peniažky príliš nemíňať, budú mať tendenciu rýchlo sa rozkotúľať. Zdravie – prechladnutie.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Úvod týždňa nebude príliš ideálny. Budete nadväzovať na predchádzajúci týždeň a budete sa cítiť vystresovane a nervózne, ukrýva sa za tým náročnosť týždňa, v ktorom máte veľa nielen pracovných, ale aj súkromných povinností. Už v pondelok budete nadobúdať pocit, že vlastne nič nestíhate, čo bude pre zmenu viesť k vašim neprimeraným reakciám na okolie (podráždenosť, zvyšovanie hlasu). Keď sa upokojíte a prestanete myslieť na to, čo všetko máte pred sebou, určite všetko bez problémov zvládnete a stihnete načas. Do rodiny môžete očakávať veľmi príjemnú finančnú injekciu, ktorá jednoznačne poteší. Širšie rodinné a priateľské vzťahy sa budú zamotávať a nepriamo budete do toho zaťahovaní aj vy. Pokiaľ sa vás to netýka, tak to nechajte na tých osobách, ktoré sú v tom priamo zainteresované, nech si struhnú slovný duel, ale bez vás. V celom týždni využite vaše danosti na napredovanie v práci, podarí sa vám priam husársky kúsok a vy budete na seba právom hrdí – okrem toho dotiahnete do konca všetky „papierovačky“, ktoré ste odkladali a odsúvali. Zdravie – tlak.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

 

 

Leave a reply

TOPlist