www.elenn-okienko.sk

11. 01. – 17. 01. 2016

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Ocitnete sa v štádiu akéhosi „zvetrávania“. V preklade to znamená, že vnútorne sa pod vplyvom vonkajších činiteľov budete trošku „rozsýpať“. Je na vás, či tento proces zastavíte alebo ho necháte voľne plynúť. Všetko je na vašom zvážení. V súkromnej sfére sa udeje niekoľko vecí naraz, budete mať čo robiť, aby ste sa so všetkým vysporiadali k svojej spokojnosti. Je potrebné, aby ste boli v tomto týždni v strehu a na všetko reagovali, dá sa povedať promptne, nič nenechajte ležať ladom. Akonáhle dopustíte to, že dôležité veci odignorujete, môžete sa na dlhší čas „stratiť“. Pre potešenie a na vyváženie toho negatívneho vás poteším správou, že už od utorka sa viacero situácií začne kryštalizovať a nastúpi sila čistého vedomia a srdca, ktorá bude viesť vaše kroky. Pri komunikácii s ľuďmi si dávajte z ich strany pozor na vtieravosť, pretvárku a aj klamanie, naozaj si dávajte pozor na to, komu a do akej miery sa „otvoríte“. Všetci budete mať v priestore a pri cestovaní skreslenú orientáciu, preto sa viac sústreďte na orientačné body. Zdravie – krk, lakte, zuby.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Ignorovaním problémov sa nepostaráte o ich vyriešenie. Takže to ani nerobte a pekne sa s nimi popasujte, nejde o nič hrozné a všetko potrebné vyriešite k úplnej spokojnosti. V spoločnosti sa pokúste držať akéhosi základného „dekóra“, inak sa nevhodnosťou a naozaj nepeknými poznámkami postaráte iba o znechutené a nechápavé výrazy. Rozhodujte sa v súlade s vašimi pocitmi, ktoré sú v týchto dňoch skvelým indikátorom správnosti vo vašom konaní. Radšej sa vyhýbajte akémukoľvek podliezaniu, ktoré síce ovládate priam geniálne, no teraz by bolo pomerne rýchlo prekuknuté. Na nič sa nehrajte, žiadne taktiky neskúšajte, kroťte svoju povýšenosť a nechajte prehovárať svoju empatiu, citlivosť a ľudskosť. Všetko sa vám vráti v tej najprijateľnejšej a najkrajšej podobe, vydržte to. Tento týždeň je rovnako vhodný na naštartovanie vašej intelektuálnej stránky, ktorú ste na čas umlčali, takže zapájajte svojho „filipa“ tam, kde sa to očakáva a kde to bude potrebné. Samozrejme, opakovane a bez prímesi nadradenosti, hrdosti a prílišného ega ukazujúceho chválenkárstvo. Strážte si svoj pocit univerzálnej slobody. Zdravie – prsty, nechty, zádery, nechtové lôžka.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vo vzťahu ku konkrétnej osobe ste prešli za určité hranice, prestrelili ste a teraz budete za to niesť aj zodpovednosť. Nezúfajte, stále to môžete zažehliť a uviesť na pravú mieru, stavte na úprimnosť, ktorou dostatočne vysvetlíte svoje konanie. V rodine bude potrebné, aby ste sa spojili a „bojovali“ za rovnakú vec. Pokiaľ budete konať jednotlivo, nikdy sa nezhodnete a neprídete do rovnakého cieľa. U niektorých bude potrebné aj ohnutie chrbta, je to akási skúška vašej spoločnej sily. Predstieranie a demonštrovanie vašej osobnej sily si nechajte na inokedy, nevystrieľajte si všetky náboje do prázdna, budete ich potrebovať trošku neskôr (známosti, vybavovačky a pod.). Rezolútne „nie“ poviete človeku, ktorý sa pokúsi od vás vymámiť nejaké to euro s prísľubom úžasného zisku. Dôvodom budú trhliny, ktoré objavíte v jeho „skvelom“ pláne. Finančne budete na tom dobre a prvotné úspechy tohto roka pocítite už v tomto mesiaci. Zdravie – bolestivejšie pre reumatikov, ale aj ostatní rovnako pocítia problémy s kĺbami.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Niektoré veci prestanú dávať zmysel, preto je dôležité, aby ste upustili od kladenia dôrazu práve na zmysel toho, či onoho. Očakáva sa od vás, že budete napredovať prirodzene a pomerne rýchlo, čo sa aj bude diať, ale prekážkam sa nevyhnete. Hlavu vám popletie človek, ktorý celú svoju pozornosť bude venovať vašim očiam, bude vami očarený a preto nezadaní majú vysokú šancu na príchod krásneho vzťahu. Zadaní budú síce upadať do stavu akejsi osamelosti, no budú si s ňou musieť statočne poradiť. V práci k dosiahnutiu výsledkov vynaložíte dvojnásobok potrebnej energie, jednoznačne to však bude stáť za to. Napriek menším nezdarom, rozporom, či konfliktom, s ktorými sa stretnete a popasujete, nemáte sa čoho obávať, anjeli stoja pri vás a v prípade akejkoľvek väčšej a podľa vášho pocitu nezvládnuteľnej krízy, stačí, ak ich poprosíte o pomoc. Potom sledujte potrebné znamenia, počúvajte svoju intuíciu a dopracujete sa k spokojnému riešeniu. Zdravie – hlava (bolesti, preplnenosť, tlak, motanie).

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Potrebnú silu a rovnako krásne čaro nájdete v prírode, preto sa vyberte na nejakú prechádzku so svojou rodinou, či priateľmi, neukracujte sa o túto čistú a silnú, vždy dobíjajúcu krásu. V druhej polovici týždňa sa v dobrom zmeníte na neriadenú strelu a budete stále v pohybe, všetok čas vám pohltí x povinností a rôznych stretnutí, ktoré absolvujete. Môžete sa  stretnúť s menším frflaním vašich blízkych, ktorí boli na vašu pravidelnú prítomnosť zvyknutí. V tomto týždni, nech budete akokoľvek chcieť, sa nedokážete ubrániť sile hlasu vášho vnútorného dieťaťa a tak sa môže stať, že sa budete nekontrolovane smiať, baviť a tešiť aj z toho všetkého, čo vo vás doteraz smiech nevyvolávalo. Dajte tomu voľný priebeh a jednoducho sa bavte! Váš strhujúci a zvonivý smiech, ako aj samotná uvoľnenosť, pritiahne k vám nejedného zaujímavého človeka, medzi ktorými sa prípadne môže ukrývať aj vaša budúca láska. V tomto týždni vďaka svojim prejavom zmažete okolo seba akékoľvek rozdielnosti medzi ľuďmi. Bravó! Zdravie – pravý bok (pichanie, bodanie, omínanie).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Popoluška našla pomoc v troch orieškoch, ktoré ju doviedli tam, kam mali, u vás je to niečo podobné, samozrejme v prenesenom význame. Darmo vám vaši blízki dávajú cenné rady, darmo sa k vám anjeli prihovárajú prostredníctvom svojich znamení, vaša tvrdohlavosť vám zakazuje vidieť to, čo je pre ostatných samozrejmé. Zbavte sa strachu, obáv, aj sily vášho rozumu a nechajte prehovoriť iných, aby ste počuli to, čo počuť máte. To sú pre vás tie „oriešky“. Keď sa uvoľníte, budete konať ľahko a prirodzene bez zamýšľania sa nad prípadným dopadom, nebudete zviazaní strachom a tak nájdete vo svojom živote všetko to, čo potrebujete a to, čo vám chýba. Konajte a rozprávajte tak, ako to v skutočnosti cítite. Predpoklad, že všetko je tak, ako má byť (stotožňujem sa s tým), platí, ale len v prípade, že konáte tak, ako cítite. Víkend vám prinesie veľa prekvapení, otvorte sa im a nebráňte sa prípadným zmenám, či novinkám, ktoré do vášho života „pricválajú“. Nebuďte na seba príliš prísni a nebuďte väzňami svojej prílišnej sebakontroly. Zdravie – prekyslenie organizmu (trávenie, zavodnenie a pod.).

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Je zvláštne, že ste prestali mať akékoľvek očakávania a jednoducho konáte podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. To je super a presne z tohto dôvodu (že neočakávate) vám bude všetko fungovať. Bude úžasné sledovať, s akou ľahkosťou dosiahnete všetko, čo si počas týchto dní zaumienite. Hoci nemáte lásku, peniažky, ba ani spokojnosť, to ešte nie je dôvod, aby ste tieto veci pri tomto nastavení nenašli. V podstate ste na ceste pochopenia všetkého, čo sa bude odrážať v reálnych výsledkoch. K úplnej spokojnosti vám bude trošičku chýbať vaša osobná vnútorná rovnováha, na ktorej si budete musieť popracovať o čosi intenzívnejšie. Nech sa však deje čokoľvek, nevzdávajte sa, ste na krok k jej dosiahnutiu. Napriek tomu, že budú na vás vplývať vonkajšie pokušenia v rôznych formách, nepopustite, nespustite sa, zatnite zuby a všetko to vydržte. Lákadlá sú bežnou súčasťou osobnostného napredovania a rastu. V piatok vás mierne šokuje niekto blízky, neklaďte na to taký dôraz, nekričte, nezúfajte, spravte z toho úsmevnú skúsenosť. Zdravie – ramená.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Potrebnú liečivú energiu nájdete v sile prírody, v stromoch, vo svojich domácich miláčikoch, či prírodných mineráloch a bylinkách. Takže, pokiaľ sa cítite „vycucnuto“, unaveno a priam bez akejkoľvek štipky energie, siahnite práve po tomto spôsobe prirodzeného dobitia bateriek. Budete ich potrebovať, lebo v práci budú na vás vyvíjané menšie tlaky a vy sa naozaj budete musieť naplno koncentrovať. Pokúste sa to vydržať a nedajte sa zlomiť ani prísnym pohľadom vášho šéfa. V súkromí sa rovnako zatrasie vaša zem a na malý momentík pocítite stratu akejkoľvek istoty a stability, berte to ako menšie zemetrasenie, ktoré vám po odznení opätovne umožní postaviť sa pevne na zem oboma nohami. Menšie skúšky, či výzvy, aj keď to znie zvláštne, považujte za osobný štartér, ktorý vás pripraví na fungovanie pre vás v trošku turbulentnejšom roku. Pokiaľ by ste neboli o čosi dravší a pripravenejší dobitím energiou, každý, aj ten najmenší záchvev, by vás zložil a to pre vás nie je typické. Láska vami poriadne zamáva, niektorí sa budú rozhodovať, iní uzatvárať a tí ďalší bilancovať, prihliadajte pritom aj na to, čo chce človek, ktorého sa to priamo týka. Zdravie – brucho, žalúdok, nervozita.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Energiu, ktorou disponujete, bude potrebné starostlivo rozložiť na všetkých sedem dní tohto týždňa. Každý deň vám prinesie niečo nové, nepoznané a zároveň zaujímavé. Budete bojovať so svojimi emóciami, rozumom a všetkými svojimi vlastnosťami, z ktorých každá jedna, vrátene tých negatívnych, sa bude chcieť naplno prejaviť. V podstate budete krotiť sami seba, budete plniť akúsi dvojúlohu, ocitnete sa v stave zvieraťa pusteného z reťaze a zároveň krotiteľa. Prepáčte, pre mňa je trošku úsmevné sledovať, ako ste „obvinenými“ a „sudcami“ zároveň. Všetko sa bude diať z dôvodu, aby ste dospeli k akejsi jednote, jednote seba samých, aj keď to bude náročné, podarí sa to. Niektorí z vás začínajú riešiť svoju konkrétnejšiu budúcnosť prostredníctvom otázky bývania. Môžete s tým začať už teraz, ale konkrétny výsledok ešte neočakávajte, ten príde neskôr. Dajte láske šancu, ona si ju naozaj zaslúži rovnako, ako si ju zaslúžite vy. Zdravie – imunitný systém (vysilenie, oslabenosť).

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Patríte medzi šťastlivcov, ktorí v tomto období budú vidieť až za roh. Bežne sa vám môže stať, že budete presne vedieť, čo sa ženie hlavou tých, s ktorými budete komunikovať. Brány mentálnej sily máte otvorené a tak to môžete cez konanie dobra, dobrých skutkov, či v práci zúročiť. Stále však  apelujem na to, aby všetko zostávalo v rovine dobra. Pokiaľ niečo zneužijete alebo použijete pre zlo, odplatu, či iný, aj menej negatívny počin, rátajte s tým, že to nadobudne bumerangový efekt. Vo vzťahoch sa vám bude dariť priam rozprávkovo, takže, prečo sa nepohnúť o krok ďalej, to však ani nemusím písať, pocítite to sami. Tí, ktorí budú cítiť silnejšiu a dlhodobejšiu stagnáciu, zároveň budú rozhodovať aj o prípadnej zmene zamestnania, čo bude viesť ku konkrétnemu hľadaniu novej práce. Peniažky budú k vám prichádzať v menších čiastkach, ale po sčítaní v závere tohto procesu sa z toho vykľuje slušná a samozrejme, potešujúca sumička. Rovnako v tomto týždni budete citlivejší celkovo na energie, samotný Mesiac a počasie. Zdravie – menšie problémy s potením.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Hoďte udičku s „návnadou“ (stále v rovine dobra myslené – napr. sami seba) a na háčiku vás čaká kapitálny úlovok. V dobrom slova zmysle to znamená, že ste pripravení na to, aby ste do svojho života s vďačnosťou prijali úspech. Platí to rovnako aj pre vzťahy, takže vyjdite s pravdou von a prechovávajúce city prejavte osôbke, ktorej ste sa s obavou z odmietnutia štítili. Vyjdite zo svojich ulít, v ktorých ste sa dobrovoľne „zabarikádovali“ preto, že ste pracovali na kariére a na tom, aby ste si zabezpečili budúcnosť a istotu. Teraz prišiel čas na to, aby ste to všetko nezdieľali len sami so sebou, ale vpustite do života aj krásnu lásku. Zadaní si rovnako môžu dopriať obdobie, v ktorom trošku vypnú a zamerajú sa na utuženie, či ozdravenie citového puta. Ľudia budú v týchto dňoch k vašej osobnosti uznanlivo inklinovať. Zdravie – močový mechúr, konečník.

 

RYBY (20.02. – 20.03.

Zachcelo sa vám zasadnúť na trón, čo bude zrejmé z vášho nástojčivejšieho správania sa a rozkazovačného tónu. Prepáčte, ale zabudnite na to, nebude to fungovať. V kráľovstve, v ktorom chcete panovať, zostanete totiž iba vy sami. Takže už vopred vám hovorím, upustite od toho. Pre zmenu sa dajte do roviny uvoľnenosti, prijímajte každý jeden deň ako dar, ďakujte a nechajte Univerzum nech k vám prehovorí cez samotné výsledky. Vzťahová rovina sa trošku zamotá vďaka vyjadreniu partnera, ktorý vás na jednej strane mierne zaskočí, no na strane druhej upokojí. Všetko speje k tomu, aby Rybičky prežili nasledujúce obdobie naplnené pokojom a podporené správnou rozvahou. Nemáte sa čoho báť, dni budú plynúť v súlade s vaším presvedčením, z ktorého plynie túžba po láske a stabilite. V práci sa nejaké veci zmenia, prísľub zmien avizovaných v minulosti sa odzrkadlí v príchode alebo naopak v odchode niektorých kolegov. Na vyjadrenia a rozprúdenie debát si v spojitosti s touto zmenou dajte čas – dôležitá je opatrnosť! Zdravie – cievny systém.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

Zdroj: www.zlatemoravce.info

 

 

Leave a reply

TOPlist