www.elenn-okienko.sk

09. 02. – 15. 02. 2015

 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Nedajte sa zmiasť spoločnosťou, v ktorej sa pohybujete. Snaha dostať vás do úzkych, je na najlepšej ceste k vydareniu tohto úmyslu. Buďte predvídaví a nedajte sa namočiť do ničoho, čo by ste považovali za nekalé. Vylízať sa z toho, by bolo pre vás poriadne náročné. Vaše naviazanie na financie do veľkej miery pôsobí na vašu vnútornú sviežosť, kondíciu a samotnú vieru, o ktorú postupne prichádzate. Väčšie zmeny sa u vás udejú na úrovni racionálnej, čo znamená, že sa budete snažiť na slovo poslúchať a vnímať hlas svojho rozumu a teda hlavy. Ku koncu týždňa sa vám bude dariť, využite to a želajte si všetko, po čom túžite. Keď už tak budete robiť, poriadne si premyslite, čo si budete priať a nezabudnite na detaily. Zdravie –  ruky (preťaženie, bolesti svalov, kosti, lakte) – pozor na menšie úrazy.

 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Veľký pozor na reči a na šírenie neoverených informácií. Vy, ako ich šíriteľ, by ste si to „zlízli“ v plnej miere. Dokonca by to mohlo zasiahnuť aj vašu prácu (ohrozili by ste vlastnú pozíciu a dôveryhodnosť). Pokiaľ sa vo vašom živote „zomelú“ situácie, ktoré určia koniec nejakých záležitostí, vzťahov, či rozviazanie pomerov (mimo hore opísanej práce, tú stále môžete ovplyvniť svojím postojom), neberte to tragicky. Bude sa to diať pre vaše pochopenie a osobnostný posun, niekde totiž robíte opakovanú chybu a práve v tomto období by ste mali rozriešiť a pochopiť, v čom a kde konkrétne. Opatrní buďte v oblasti financií a na cestách. Jedná sa pre vás o kľúčový týždeň plný zvratov, výziev, pochopenia a precitnutia. Ak to zvládnete, o čom niet pochýb, môžete sa pomaly pripravovať na príchod novej lásky, ktorá do vášho života vstúpi skôr, než si to stihnete uvedomiť. Zdravie – hlava.

 

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Ste šíriteľmi noviniek, správ a aj zábavy, ale niekedy to trošku preháňate, preto by ste v tomto smere mali byť o niečo striedmejší. Nie vždy a všade má každý chuť venovať vám svoju pozornosť na plných sto percent, čo zvyknete brať naozaj ťažko. Dajte si na poriadok všetky finančné nezrovnalosti, takže tam, kde treba, vráťte, vyplaťte alebo vložte. V strede týždňa budete presiaknutí optimizmom, spoločnosť vám bude robiť opakovane a stále častejšie milá osôbka, postupne to môže prerásť aj do niečoho hlbšieho ako len do priateľstva. S blížiacim sa koncom týždňa majte pod kontrolou náladovosť, ktorá na vás zaútočí v plnej paráde, nikto vašim výkyvom nebude rozumieť a dokonca sa vás nebudú snažiť ani chápať. Jednoducho povedané, ak to hneď neskrotíte, ľudia sa vám budú viac vyhýbať, ako vás vyhľadávať. Zdravie – cievny systém.

 

RAK (22.06. – 22.07.)

Energiu, ktorej deficit pociťujete, ako aj nechuť vôbec niečo robiť, obnovíte cez lásku a teda prostredníctvom ľudí, ktorých ľúbite a máte radi. Pocit spolupatričnosti a pochopenia vás nielen naplní akýmsi blahodarným blahom, ale vás aj poriadne „nakopne“. Keď sa na to budete cítiť, môžete sa pustiť do nových projektov, ktoré úzko súvisia aj s rodinnými príslušníkmi (sťahovanie, interiérové zmeny, plánovanie výletu, či dovolenky… a pod.) V práci sa držte dobrých rád, ktoré vám posúva osôbka, ktorej ide o váš prospech a tým pádom nemáte dôvod na žiaden strach, či obavy. Záleží len na vás, či svojim priateľom pomôžete v núdzi, ale určite by ste ich potešili. K slovu sa už koncom týždňa hlási minulosť, stretnete svoju bývalú lásku alebo známeho, trošku to vami zamáva. Zdravie – budú vás znervózňovať vaše vlastné pocity a predtuchy – nepokoj.

 

LEV (23.07. – 23.08.)

Prvá karta Biče upozorňuje na fakt, že kvôli niečomu sa trestáte, respektíve sa obviňujete. Budú to chvíľkové momenty, ktoré sa vytratia hneď ako nastúpia. Čaká vás dôležité rozhodnutie, na ktoré je napojených veľa ľudí, buď trošku zabojujete a vložíte do toho srdce, alebo to jednoducho ľahne popolom a viacerí sa ocitnú v smútku. Čo sa týka súkromia, tam vás čakajú zaujímavé chvíle prepojené na šteklivé a milé flirtovanie, ktoré vás stretne na cestách, zábavách, či oslavách. Veľkou a vítanou zmenou bude vaša doslovne uchechtaná a sem-tam až šialene dobrá a chytľavá nálada plná zvonivého smiechu. Doprajte si tento stav na maximum, naozaj, čo to dá. Menší škrt vám urobí obálka (správa) s nepríjemným obsahom. Či chcete alebo nie, budete to musieť riešiť. Zdravie – ústna dutina a oblasť hrdla (5. čakra).

 

PANNA (24.08. – 23.09.)

Trošku pribrzdite, rútite sa rovno do akejsi čiernej diery, utešujete sa, že je všetko v poriadku, ale sami cítite, že ste smutní. Občas sa dokonca cítite až desivo prázdno. Chýba vám pochopenie, pohladenie, hrejivosť, láska ako taká, a samozrejme, aj komunikácia s niekým, kto by vám bol veľmi blízky. S ničím z tejto plejády pocitov nebojujte, prijmite to, spracujte v sebe a uvidíte, ako sa vám uľaví. Práve týmto postojom dáte najavo a vytvoríte priestor tomu, aby sa vám postupne dostalo všetko a aby ste si to mohli vychutnať dosýta. Neochudobňujte sa o to, čo vám patrí vďaka myšlienkam a akémusi prepadaniu negatívnym pocitom, až obviňovaniu. Väčší pozor si dávajte na zdravie, doprajte si rozmaznávanie svojej telesnej schránky. Zdravie – oslabenie, únava, vyčerpanosť, bolesti a celková malátnosť.

 

VÁHY (24.09. – 23.10.)

Stále vám do vášho súkromného života a čiastočne aj do toho pracovného, zasahuje osoba, ktorá má tendenciu usmerňovať vás, čo niekedy hraničí až so samotným dirigovaním a rozkazovaním. Jedná sa o osobu, ktorá sa snaží cez svoje vlastné skúsenosti (negatívne) ovplyvniť vaše rozhodovanie a pokúša sa o to, aby ste nerobili rovnaké chyby. Je to pre vás znesiteľné, ale len do určitej miery, preto sa to pokúste tomuto človeku povedať v pokoji a bez kriku. Určite to pochopí a vy si vydýchnete. Ak sa vám podarí zdolať túto horu, potom máte pred sebou sľubné dni plné spokojnosti, vyváženosti a dokonca aj zábavy. Pri investovaní do domácnosti (opravy, inovovanie) si dajte pozor, aby ste zbytočne nepreplatili. Zmapujte si ceny na trhu. Zdravie – striedmosť v stravovaní.

 

ŠKORPIÓN (24.10. – 22.11.)

Chránite svoju rodinu, ako sa len dá. Nikto si na nich nesmie dovoliť, a už vôbec nie im skriviť, čo i len vlások na hlave. V tomto máte úplne jasno, rodina je len jedna a treba si ju opatrovať. Preto sa za ňu postavíte aj v prípade klamstiev, ktoré sa k vám dostanú. Čo sa týka vášho osobného života, v tom zažijete citovú smršť, čoho dôsledkom bude nepekný rozchod s partnerom/kou, milencom/kou, či človekom, s ktorým ste v akomkoľvek vzťahu napojenom na lásku, či emócie. Nech bude dôvodom čokoľvek, pokúste sa z oboch strán dospieť aspoň k tomu, že sa nebudete klamať a zadefinujete si skutočné dôvody, prečo to nemôže fungovať a prečo to vlastne nefunguje už nejaký čas. Bude potrebný dlhší čas, aby ste sa z toho spamätali a dali sa vnútorne do poriadku. Doprajte si ho toľko, koľko bude potrebné. Zdravie – bolesti podbruška.

 

STRELEC (23.11. – 21.12.)

Vami zamávajú zdravotné problémy, preto je potrebné, aby ste boli fit, tak buďte dobrými pacientmi a starajte sa o svoje telo. Budete potrebovať veľa sily aj na riešenie rodinných, ale aj pracovných problémov, tie vyskočia znenazdajky. Nie, nemáte sa čoho obávať, len bude potrebné promptné riešenie pri vašom maximálnom sústredení sa a koncentrácii. O niečo väčšiu pozornosť by ste mali venovať svojim deťom v prepojení na školu a samotné výsledky – pri učení im chýba váš záujem alebo aspoň pozornosť. Ak im ju budete pravidelne prejavovať, vaše deti budú skvelými žiakmi (majú v sebe prirodzený záujem o informácie). Pokiaľ bývate v domoch a spadáte pod tých, čo majú každoročné problémy s vodou pri topení snehu, už teraz myslite na opatrenia. Zdravie – celková kondícia.

 

KOZOROŽEC (22.12. – 20.01.)

Síce budete v stave, že je vám všetko jedno a nič sa vás v žiadnom smere nedotýka, ale budete sa musieť rozhýbať. Opak bude totiž pravdou. Veľa vecí sa bude krútiť práve okolo vašej osoby a preto nebudete môcť pokračovať vo vašom, akože, postoji plného nadhľadu. Je potrebné, aby ste nejaké kroky uskutočnili v partnerskom vzťahu, ale prioritne hlavne v práci. Výhovorky už nepomôžu, je na čase, aby ste začali „makať“, pretože sa inak nič nezmení. Vy veľmi dobre poznáte svoje možnosti a schopnosti, ktoré sú iným často kladené za pozitívny príklad. Nebuďte pohodlní, nakopnite sa a robte niečo pre svoje vlastné, svetlé zajtrajšky, ktoré sú vám, mimochodom, predurčené. Budujte si nové priateľstvá, známosti, ktoré vás budú posúvať v práci na vyššie priečky. Menšou prekážkou budú problémy s osobným autom. Zdravie – dutiny.

 

VODNÁR (21.01. – 19.02.)

Príliš riešite financie, rátate každé euro. Pramení to zo strachu, že zostanete bez akýchkoľvek finančných rezerv. Je to v poriadku, ale sem-tam táto kontrola zaváňa až držgrošstvom, čo do značnej miery zasahuje a ovplyvňuje aj váš partnerský život. Skúste sa na to (na situácie previazané na financie a ich míňanie) pozrieť pohľadom vášho partnera/ky a uvidíte, že aj smerom k nemu/nej to párkrát vyzeralo a vyznelo nepekne. Stále sa krútite okolo možnosti podnikať, s rozhodnutím, že zanecháte aktuálne zamestnanie. Chcieť môžete a je to v poriadku, len je potrebné, aby ste to ošetrili s istotou z každej strany, lebo len samotný nápad nestačí, aj keď je považovaný za „gro“, čiže podstatu. V stresových situáciach vám pomôže čítanie vašej obľúbenej literatúry… áno, spadá tam aj vkladná knižka, ale práve túto konkrétnu by ste mohli sem-tam aj vynechať, lebo to zvykne mať opačný efekt. Zdravie – pletky intímneho charakteru + hlava.

 

RYBY (20.02. – 20.03.)

Vybrali ste sa na cestu, ktorej cieľ je celková očista. Začnete svojím organizmom, budete pokračovať hlavou a skončíte pri svojom vnútri a teda duchovne. Všetko prečistíte a pretlačíte ako skúsený kominár komíny. Pôjde to pomerne rýchlo a o to ľahšie sa budete cítiť. Keď naberiete dostatok síl, môžete vykročiť na ďalšiu z ciest, tá bude pre zmenu zameraná na prácu a s ňou spojené vzťahy. Okrem toho sa vám bude dariť vo všetkom, čo je pre vás kľúčové a na čom si najviac zakladáte (u každej Ryby to môže byť niečo iné). Dosiahnete všetko, čo si zaumienite. Malé upozornenie sa týka nepekných klamstiev, ktoré sa zosypú na vaše plecia od človeka, ktorého ste považovali za veľmi inteligentného a vyzretého. Týmto si len potvrdíte, že veľa z jeho prezentu bola pretvárka a účelovosť. Zdravie – krk, končatiny.

 

Za vašu priazeň a podporu ďakuje Mária Petrovičová

 

 

 

Leave a reply

TOPlist